Šta je novo?

Održavanje vozila

Danas u 2 navrata putnici su iščupali vrata na gar.br. 368, 2 puta je bio u garaži, od 3 kruga, okrenuo 1,5 krug, divni neki ljudi.,.
 
Pa bilo kako bilo, iščupati vrata na ik-103 nije nimalo lako, dosta je i teško i masivno. Ja sam večeras i osetio da to nije tako lako, probao sam da ga bar vratim na mesto da može da se odveze zadnji pravac, ali daleko je to od lakog i jednostavnog.
E da videh i prototip u tom 368 umesto obične sijalice u kabinu je stavljena sijalica iz nekog fara, naravno ručni rad nekog znalca.
 
becks89":284vw2ip je napisao(la):
E da videh i prototip u tom 368 umesto obične sijalice u kabinu je stavljena sijalica iz nekog fara, naravno ručni rad nekog znalca.
Да си ти мени жив и здрав, Космајци увелико уграђују мигавце уместо флуо цеви. :lol:
 
Да си ти мени жив и здрав, Космајци увелико уграђују мигавце уместо флуо цеви. :lol:
Ma sta ti je, to je tako fabricki samo mi to ne znamo :D :D
 
bus.jpg
 
Nakon jednog kruga na 610, opet su nam ostavili pune ruke posla u gbr. 448, nekome je toliko bilo dosadno da je markerom na staklu pisao roman, čak je i na podu i plafonu pisao. Danas nisam imao sa čim da obrišem sve, tako da sam samo sa stakla skinuo marker. A evo i jedna da kažemo zanimljivost danas, na slaviji u bus uskaču 3 mala roma, uzrasta od 7 do 10 godina. Vozili se mirno do žel. stanice, a onda na semaforu mrtvi ladni odoše do četvrtih vrata i sa nekom štanglom otvoriše jedno krilo i mrtvi ladni izađoše kao da se ništa nije desilo, štanglu je jedan od njih vratio ispod duksa, šta još neću videti u gradu, sledeće je verovatno iskakanje kroz prozor...
 
Evo neke slike iz telefona na brzinu.
Nakon brisanja maramicama i ribanjem običnom vodom
ua1d.jpg

Posle akcije sa sredstvom firme "Teribo", kasnije sređeno sve ista je boja obloge motora i tretiranog dela :mrgreen:
wsld.jpg


Sa zida
hzr4.jpg

Posle
xoqh.jpg


Nakon skidanja nalepnice i natpisa sa sedišta, nemam sliku kako je pre izgledalo... :/
99tx.jpg


A evo i pominjanje šajbe iz gbr 407
q5w7.jpg


I sasvim normalne situacije sa Kosmajskim karaburcem...
jqs8.jpg
 
sto je najgore bus nije toliko los koliko lose izgleda da se malo opere stave zadnja svetla ii popravi amortizer il sta je vec razlog sto se nakrivio i bio bi skoro ko nov :) posto on nije toliko ni star :)
 
Samo toliko. Sve je to mogao da uradi prethodni pogon koji je donirao, a jos i ova kreacija iznad gbr. :roll:
 
bus izgleda u rangu onog kamiona što je prevozio rudare u rudniku kriva feja.
 
marrecar":35mdi05i je napisao(la):
Samo toliko. Sve je to mogao da uradi prethodni pogon koji je donirao, a jos i ova kreacija iznad gbr. :roll:
jbg znam ja da to nije ni blizu samo al da se uvedu neke kazne za neodrzavanje buseva silaji bi nam se al ovako :) dok ne mora da ga odrzava nece ga odrzavati nije njegov i bas ga briga zna da ga niko ne kontrolise mislim na vozaca il ko vec sredjuje te buseve :)
 
auuu kolko se iskrivio kao da je radio na liniji 50 pa je ovoko kriv.Odrzavanje im je nula :notok:
 
Da nije efektnog dizajna pomislio bi neko da je jedan od onih što je prevozio paravojne formacije u Bosni za vreme rata.
 
sasa901":1s3u0ke6 je napisao(la):
marrecar":1s3u0ke6 je napisao(la):
Samo toliko. Sve je to mogao da uradi prethodni pogon koji je donirao, a jos i ova kreacija iznad gbr. :roll:
jbg znam ja da to nije ni blizu samo al da se uvedu neke kazne za neodrzavanje buseva silaji bi nam se al ovako :) dok ne mora da ga odrzava nece ga odrzavati nije njegov i bas ga briga zna da ga niko ne kontrolise mislim na vozaca il ko vec sredjuje te buseve :)
Imaju oni, satro, kazne za neodrzavanje, "pogotovo" kada neko prijavi neodrzavanje, ali nema niko da kontrolise to kaznjavanje. Oni diplomatski odgovore na prijavu, ali nista ne ucine.
 
U jaka ti kazna, 5% do 20% za radnike održavanja. Koliko rade i to im je mnogo...
Elem, kad smo kod održavanja izgleda ovaj naš 448 ima poseban tretman, rok otklanjanja kvara je do 5 dana i to za veće stvari, deluje ovo "medijsko" eksponiranje, izgleda neko i ovo čita ;) :)
 
Pre jedno mesec dana, gbr. 276 nekadašnje vozilo sa prvog polaska linije 78 (1/78)
1390745_545849175494893_111854758_n.jpg

Izvor: Facebook.com
 
Vrh