Šta je novo?

Održavanje vozila

Da iko u toj firmi ima trunke mozga a ne zicu koja drzi usi da ne otpadnu, ni jedno vozilo ne bi bilo naruceno sa tapaciranim sedistima. Ali dobro, trebalo im je "samo" godinu i po da nadju problem ove "enigme".
 
A ti misliš da oni znaju šta su kupili? Ko da su gledali u sedišta, bitno da su novi i da imaju klimu, da su niskopodni i onda mazanje očiju građana počinje...
Kao i za klimatizovana vozila, sad što klima ne radi, nije važno, bitno da postoji na krovu!
 
Битно је да постоји у документу да би могли да се похвале бројем. Уверен сам када кажу да ГСП има толико и толико климатизованих возила, рачунају и оне расходоване изгореле мутанте који су имали климу.
 
Da mi imamo trunke mozga ne bi imali masu individua kojima je zadovoljstvo da prave stetu. Ovako dolazimo do paradoksa da bi trebali da imamo vozila bez tapacira, sa metalnim sedistima (a i njih bi neki polomili), sa metalnim oplatam, itd..
Nije problem u vozilima, problem je u nama i nasoj svesti (tacnije nemanju iste).


EDIT
A sto se tice klimatizacije starih vozila, tu je u pitanju jos jedna od `sitnih` pljacki gradjana, prikazanih kroz jeftin populizam i brigu o boljitku gradjana
 
Ne radi se o starim vozilima, radi se o vozilima koja fabrički imaju klimu... Serija iz 2008 fabrički ima klimu, a na više od 70% vozilo ista ne radi, dakle to nisu putnici pokvarili, nije moguće ;)
Ono što se moram složiti sa tobom je to da mi sami uništavamo svoje autobuse, jer to su vozila svih beograđana koliko su i vozila GSP-a, tj. beograđani ih više koriste, al dobro nema veze :D Pa ne čistim ja "radove" zaposlenih u GSP-u, nego tih istih putnika, koji se prevezu u čistom, toplom (rashlađenom) vozilu od tačke A do tačke B, a kao zahvalnost za sve to ostave nam smeće ili grafite po autobusu, toliko o svesti građana!
Dok god budemo smatrali ta vozila tuđim, nema pomaka! Pa ljudi vi ta vozila finansirate, kupujete, ona su vaša!
 
Па не разумеју људи да су њихова, овде свест о заједници не постоји, нити код куће нити у школи не постоји нека основна обука за живот у модерном друштву, што нашем републиканском племству трајно омогућава богаћење преко леђа 7 милиона поданика, па неће постојати ни у будућности.

Оно што постоји јесте страхопоштовање према моћи појединца и делимична обзирност према приватном поседу, те светлију будућност аутобуса ГСП можемо очекивати ако се фирма расформира, а превоз преузму приватници. И то с обе стране, пошто и ови што шмрчу по електроинсталацијама има да раде ко бубице и питају за још само ак осе појави ГАЗДА.
:(
 
Па и газда није решење, сам по себи, у овој феудалној верзији капитализма. Само успостављање система, и свакодневни рад на свести. Примера као што је бекс и његова дружина мора да буде већина, а не да тако нешто нормално, гледамо као чудо.
 
Sve više razmišljam o pokretanju akcije, očistimo GSP... Ako ja mogu kao pojedinac da očistim zajedno sa posadom ceo autobus, iako nisam zaposlen u GSP-u, onda svi mi možemo da uradimo isto... Jedini problem bi bila podrška kako finansijska tako i medijska, ali pobogu ako može organizovano da se škrabaju vozila, pa valjda mogu organizovano i da se dovedu u red? ili ne?
 
Znas kako ti je to, sto bih ja cistio kad nije to moj posao, ima onih koje placaju za to. Ili ako komsija baca pored kontejnera, zasto bih ja bacao u kontejner. Nece niko da cisti autobuse jer svi misle da su gospoda, da ne treba cistiti ono sto drugi prljaju i da ti sto to rade treba da ciste.To je problem drustva.
 
Duznost nekog obicnog normalnog sveta je da pre svega manje prlja vozila ali i nas grad. Pojedinacne organizovane akcije da se skrene paznja su dobra stvar ali nije cilj da gradjani svaki dan ciste autobuse jel zaista postoji valjda sluzba koja to radi ili treba da radi. Cilj je skrenuti paznju da oni to lose rade ili ne rade uopste.
 
Ne bukvalno čistiti. Nismo se razumeli...
Odraditi akciju na 2, 3 busa kao recimo na našem #448, pozvati ljude da vide da to može biti i čisto, neću sigurno da idem da čistim umesto nekoga ko je za to plaćen. Kad ljudi vide da je moguće imati čista vozila uz malo truda, vršiće i oni pritisak na one koji prljaju iste te autobuse...
 
Ne razumeo sam ja tebe nego sam se nadovezao na post marrecar-a gde je pomenuo da ljudi uglavnom polaze od toga da ne zele da ciste nesto za sta postoji sluzba koja je placena.
 
Pa bilo je rijeci o gerila akciji pranja buseva na zelenjaku da dodje 10 ljudi sa kofama punim vode i cetkama ,i da zalije bus iz vana a unutra da se ocisti polovina i stavi naljepnica cisto ,prljavo ,gradjani gsp ,nego se nikako nije moglo utanaciti vrijeme
 
Pazi generalno ja i kolega možemo da sredimo enterijer za 15 minuta pauze, dakle ribanje šajbe, ribanje table, čišćenje poda i ostataka nalepnica i grafita, sa novim sredstvom to je čas posla. Mi za smenu imamo 6 pauza, dakle mogu generalno polako svaki deo da sredim, ako hoću, ali treba dati podršku prvo onim ljudima koji sami čiste, nismo mi jedini, jedino što mi to želimo da podelimo i to radimo u većem obimu, a ne samo čišćenje instrument table. Verujem da bi se većina vozača priključila, jer sigurno je prijatnije voziti čist i mirišljav autobus, nego voziti gomilu smeća u smrdljivom autobusu... Jedini problem je što ljudi u garaži imaju takođe veliki uticaj na samu higijenu vozila, nama su majstori o zavesu brisali masne ruke, prosipali kafu po sedištu i sl... Dakle, treba da se probudi svest ljudi, ne treba nama besplatan prevoz, nama treba da pokažemo ljudima da ima svrhe plaćati prevoz.
 
kvalitet je nas prioritet
dsc00347.jpg
 
becks89":2z0dk1fs je napisao(la):
nama su majstori o zavesu brisali masne ruke, prosipali kafu po sedištu i sl... Dakle, treba da se probudi svest ljudi, ne treba nama besplatan prevoz, nama treba da pokažemo ljudima da ima svrhe plaćati prevoz.
Примени:
kolege.jpg
 
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=7pcjQWzSV80[/youtube]
(извињавам се због дуплог поста)
 
Kg po vozilu? A to je senzavija za naslovnu stranu zbog čega?


Upravo se vozim u katici punoj grafita gde pod nije obrisan ljudski od kad je nabavljena. Plastifikacija sa šipki se ljušti, a gumirani pod iscepan, na nebu prst prasine. A gsp 2000 zaposlenih viška. E dragi moji zaposleni u glasilu žute hobotnice, to je za naslovnicu

Послато са GT-N7100 користећи Тапаток 2
 
Возила су прљавија од прашине и масноће коју "мајстори" остављају за собом, такозваног физичког смећа реално и нема (осим у време концерата и сличних догађаја).
 
sveze oprani GB863 :lol: :evil:

200620131378.jpg

200620131379.jpg

200620131380.jpg

zvrljotine
200620131381.jpg

200620131382.jpg

iza cetvrtih vrata staklo
200620131383.jpg

200620131385.jpg
 
Da, vidis da cak nema ni 500kg djubreta koje su uklonili sinoc.
Cudi me da niko nije napisao "Operi me". Secam se pre par nedelja kada sam usao u zglobnu 23, nisam obracao paznju na gbr, uhvatim se ja za sipku kod harmonike, kad ono crno nesto, garavo, boze sacuvaj, morao sam da izadjem i da kupim maramice i da se obrisem.
 
Vrh