Šta je novo?

Održavanje vozila

rupa.jpg



KO OVDE NE GOVORI ISTINU? Nakon jučerašnjeg snimka na kom se vidi da je autobus na liniji 65 pušten u promet sa rupom između sedišta, iz GSP-a poručuju da je veoma verovatno da su tu rupu napravili putnici!

U Gradskom saobraćajnom preduzeću ističu da unutrašnja kontrola ispituje zbog čega je došlo do “pomeranja” poklopca.

- Prilikom izlaska vozila u saobraćaj obavlja se kontrola i unutrašnjosti vozila. Vozač koji je toga dana radio izjavio je da je pre nego što je seo za volan prekontrolisao vozilo i da nikakvih problema nije bilo – rekli su u GSP-u.

Iz tog preduzeća dodaju i da niko od putnika na liniji 65 nije prijavio vozaču da poklopac nije na svom mestu. Zbog toga, naglašavaju iz GSP-a, uskoro će se obratiti i policiji, prenosi “Mondo”.

- Pošto je u pitanju poklopac koji se lako pomoću oštrog predmeta može demontirati, postoji mogućnost da je neko od putnika to uradio. Zbog toga ćemo podneti i prijavu policiji – kažu za “Blic” u GSP-u i naglašavaju da će, ukoliko se ustanovi da su propust napravili radnici koji održavaju vozila, protiv njih biti preduzete stroge disciplinske mere prema zakonski predviđenoj proceduri.
 
Ma ti dokoni putnici htjeli da vide sta ima ispod negdje se kaze da su probali da ga stave ali da nije od tok busa bar od te rupe
 
Ovakav u saobracaj nije pusten sigurno, jer vozaci prekontrolisu autobus jos u garazi, jer su oni odgovorni za zivote putnika, i ma sta vi ovde mislili o gsp-u, ni jedan vozac nije lud da ne izvali da mu u patosu vozila postoji rupa metar sa metar, a da ne govorimo o povecanom nivou buke u samom vozilu, tako da i ja verujem da je ovo otvoreno da bi se snimio klip o tome kako je nebezbedno voziti se u gradskom prevozu...
 
А како онда возач није приметио да му се у току вожња бука мотора ненормално повећала?
 
Danas niz Banjicu iz 94 gledam 50 ispred GB260 ako se ne varam, sasija skroz izbacena iz ose, autobus okrenut ulevo a ide pravo.
A sama pojava autobusa plasi, ali navikli smo valjda...
 
ne znam da li si primetio ali kad u autobusu ima putnika, a sedis dalje od motora, tise je nego u istom autobusu kada je prazan... i jos jedna stvar, da je neko upao u tu rupu, vozac bi poneo svu odgovornost, tako da je opcija da je on namerno to drzao otvoreno malo verovatna...
 
Znam da ljudi oko tih stvari uvek reaguju i nema sanse da mu niko od putnika nije skrenuo paznju.
Oni su prosto dobili naredbu da na ulice sada izlazi sve sto ima tockove i sto moze da se kotrlja inace bi bila katastrofa sa prevozom i intervalima, mada je i ovako postalo prilicno lose.

Pa ja vidim u kakvim se autobusima vozim. Ovo nije ni blizu stanja od prosle zime. Tada je zaista bilo mnogo bolje. Nije bilo losih vozila u ovolikom broju. Izgleda da posle izbora stvarno vise nema novca za odrzavanje gradskih sluzbi kao sto se trosilo do tada.
 
To sto ti pricas vazi samo za Kosmaj jer su oni u manjku sa vozilima, Karaburma ima sasvim solidan broj rezervi preko dana u grazi tako da ta prica da teraju bez kocnica itd moze samo u kuriru da vazi... Da bi mu svi putnici rekli, pa nisam bas siguran jer sam par puta prisustvovao sceni da su vrata iskocila, a da niko nije rekao vozacu, jos su se drali, cuti nek tera ovako ko ce drugi da ceka... Da ima manje para, tu se slazemo, a i pritom su sva vozila i godinu dana starija, pa su neka i u gorem stanju nego prosle zime
 
Ne znam iz kog pogona ti je npr ovaj, ali bio je kao zona sumraka i onaj zamrzivac sanducar, a mi kao polutke unutra. Stajao sam i cupkao jer je pored izostanka grejanja duvalo kao ludo, a sve je kao bilo zatvoreno.

nikola011":dc2a6q24 je napisao(la):
Odrzavanje vozila i zvanicno vise ne postoji.

Nailazi autobus na liniji 37, crn kao crna zemlja, pozadi samo obrisano da se vidi ПО203, ni svetla se ne vide, a mislim da i ne rade.
Putnici hrle na prednja i zadnja vrata.
Neko viknu: Majstore, moze srednja?
Vozac: Ne moze, ne rade, bolje i bez vrata a da ne cekate preko sat vremena.
 
Cim ima P oznaku znaci da je privatnik, koji je na 37, blage nemam, jako retko vidjam tu liniju...
 
bazinga":2byquqzy je napisao(la):
ne znam da li si primetio ali kad u autobusu ima putnika, a sedis dalje od motora, tise je nego u istom autobusu kada je prazan... i jos jedna stvar, da je neko upao u tu rupu, vozac bi poneo svu odgovornost, tako da je opcija da je on namerno to drzao otvoreno malo verovatna...
Не знам да ли си приметио, али аутобус је скоро па празан..
 
Мора да су се надлежни у ГСП тотално запрепастили бахатошћу путника.
 
Na 37 je LUI travel, jedan od najgorih privatnih prevoznika
 
bazinga":2vl9e0yr je napisao(la):
Da bi mu svi putnici rekli, pa nisam bas siguran jer sam par puta prisustvovao sceni da su vrata iskocila, a da niko nije rekao vozacu, jos su se drali, cuti nek tera ovako ko ce drugi da ceka...
А зашто путници тако размишљају? Вероватно зато што ће им доћи после 3 минута нов чист и угрејан бус?
 
kocnice.jpg



BEOGRAD - Alarmantno!

Da vozači autobusa Gradskog saobraćajnog prevoza (GSP) svakog dana rizikuju svoj život i živote hiljada Beograđana koje prevoze, potvrdile su brojne saobraćajne nezgode izazvane neispravnim kočnicama na vozilima!

S. J. iz jednog od sindikata ovog preduzeća otkrio je za Kurir da su ove nezgode česte i da su ćelave gume i otvoreni podovi u autobusima samo kap u moru.

- Poslednje saobraćajne nezgode dogodile su se u Resniku i Leštanima, na autobusima koji su saobraćali s neispravnim kočionim sistemom. Pre toga je za dlaku izbegnuta tragedija u Nemanjinoj ulici, kada je autobus na liniji 78 zadesio isti problem - rekao je član sindikata koji je dobro upoznat sa alarmantnom situacijom u GSP.

Po njegovim rečima, nedavno je na stajalištu na Zelenom vencu izbegnuta smrt više stotina osoba jer je vozilo na liniji 706 ostalo bez vazduha u kočionom sistemu.

- Vozač je morao da zakoči tako što je udario u saobraćajni znak. Sva sreća pa niko nije poginuo, a zna se koliko ljudi u jutarnjim časovima bude na toj prometnoj stanici. Pravo je čudo što niko nije nastradao, i to samo zahvaljujući prisebnosti vozača - objašnjava S. J. i upozorava da je krajnje vreme da se nabave delovi neophodni za popravku ruiniranih autobusa.


GSP: Nagradili smo vozača!

Slavica Stevanović, portparol GSP, rekla je da u njihovoj evidenciji ne postoje udesi na linijama koje idu za Leštane i prema Resniku.

- Vozila GSP, ma koliko da su stara, svakodnevno prolaze redovne preglede i u saobraćaj se puštaju ispravna, s potpisom ovlašćenog lica. Incident na Zelenom vencu se zaista dogodio zbog kvara na kočionom cilindru, što je i utvrđeno vanrednim tehničkim pregledom. Autobus je bio ispravan, ali je tokom vožnje došlo do otkazivanja kočnice.

Blagovremenom reakcijom vozača izbegnuta je eventualna nesreća. On je nagrađen, kvar na vozilu je otklonjen, a vozilo je vraćeno u saobraćaj - objasnila je ona za Kurir.
 
A-67 na liniji 302 u 13:40 kod stajališta Grocka, smer ka Ustaničkoj.

Isto vozilo je prvo primećeno kako u pravcu Begaljice odlazi u istom stanju, što znači da vozač na okretnici nije odklonio nedostatak.
Istovremeno je vozilo pogrešno obeleženo sa brojem 309 na zadnjoj strani vozila.

Vozaču je skrenuta pažnja na propust na šta je on odgovorio sa: "Šta tebe briga?"

dz5g6.jpg

2cdeibt.jpg


dc3gw2.jpg
 
Još jedan današnji hit sa linije 302, na terminusu Ustanička u pre podnevnim satima, takođe pogrešno obeležen sa zadnje strane vozila. Polazak je ostvario sa 2 minuta kašnjenja.

33yp1k7.jpg
 
stf":2owjtpv3 je napisao(la):
A-67 na liniji 302 u 13:40 kod stajališta Grocka, smer ka Ustaničkoj.

Isto vozilo je prvo primećeno kako u pravcu Begaljice odlazi u istom stanju, što znači da vozač na okretnici nije odklonio nedostatak.
Istovremeno je vozilo pogrešno obeleženo sa brojem 309 na zadnjoj strani vozila.

Vozaču je skrenuta pažnja na propust na šta je on odgovorio sa: "Šta tebe briga?"

Тако је. Шта тебе брига што се све око тебе распада. Браво, мајсторе! Вози Мишко!

Чуди ме да није рекао "Ко га јебе". Јер, то је у Србији национална стратегија за решење свих проблема.
 
265 на линији 6 јуче ујутро око 8

15moj07.jpg
 
Vrh