Šta je novo?

Održavanje vozila

Ma 'ajte molim vas. Sta mu fali? Vidite da je sunce napolju? To je clima-cool split sistem by FAP&GSP :))
 
Видех пре неки дан аутобус са ГБ 1287 на линији 88 коме су ваздушни јастуци на левој страни отишли. Нисам на време видео да ли је ГСП-ов или од неког приватника, а нисам могао ни да сликам., касно сам га приметио. Да ли су то поправили или се још тако "шврћка" по граду ?
 
Milorad123":3bepmauc je napisao(la):
Ma 'ajte molim vas. Sta mu fali? Vidite da je sunce napolju? To je clima-cool split sistem by FAP&GSP :))


mislim da FAP nije u obavezi da GSP-u menja polomljena stakla :D
 
Ja ovo malopre nisam ni stigao da odgledam, sad sam pogledao :)
U 150 vozila grejanje radi delimicno, a u 240 vozila ga nece biti i da se strpimo do sledece godine, a gume vise ne kupuju, nego vrse reparaciju a izlizane stavljaju na zadnje tockove i sve je bezbedno :kk:

Jel ovaj Studio B odlepio kad iznosi ovakve podatke u javnost?
 
Felix55":1njt6z8x je napisao(la):
Prijavio sam pre više od pola meseca Saobraćajnoj inspekciji 2 autobusa prevoznika Beobus koji voze na liniji 37, jer iz oba ne samo što kuljaju oblaci izduvnih gasova, već je i vazduh u unutrašnjosti izmešan sa tim izduvnim gasovima... Putovanje njima liči na produženi boravak u gasnoj komori...
Zvali su me danas iz inspekcije da provere podatke, izgleda da će ipak nešto učiniti u vezi sa ovim...

UPDATE: Stiglo mi je rešenje inspekcije kojim se zabranjuje vlasniku jednog od ova dva autobusa da ga pušta u saobraćaj dok ne reši problem ulaska izduvnih gasova u putnički prostor. Valjda će neko iz inspekcije naknadno proveriti šta je urađeno po ovom rešenju...
 
Одговор од Николете
Поводом Ваших запажања у вези аутобуса гаражни број А-206, обавештавам Вас да је извршена циљана контрола и утврђено да је примедба оправдана. Возило је дана 24.10.2012. године повучено из саобраћаја и на њему се врше веће оправке, између осталог и на издувној грани возила чиме ће проблем са убацивањем издувних гасова у путнички салон бити решен.

Вама се извињавам на непријатностима које сте имали и захваљујем на указаном проблему.
Веће поправке? Да нисам пријавио та поправка се сигурно не би десила, а претпостављам да је нешто стварно велико..
 
~~~U 150 vozila grejanje radi delimicno, a u 240 vozila ga nece biti... ~~~

Kucno vaspitanje mi ne dopusta da adekvatno prokomentarisem i GSP i Studio Dj !
 
laki72":2jflr0rr je napisao(la):
~~~U 150 vozila grejanje radi delimicno, a u 240 vozila ga nece biti... ~~~

Kucno vaspitanje mi ne dopusta da adekvatno prokomentarisem i GSP i Studio Dj !


Pa i tih 150 sto su rekli delimicno, verovatno znaci pokvareno :lol:

To su samo rekli tako da ne ispadne da grejanja nece biti u 390 vozila sto je realnost :lol:

Pa to je gore nego prosle godine, pola voznog parka GSP-a, a s obzirom da su trole nove, tramvaji provereno imaju grejanje i zimi i leti, ispada da ce u vecini autobusa biti koma.
 
I sad umesto da `lete glave` odgovornima za takvu situaciju, mi dizemo kredit da bi oni imali sta da razje*******avaju???
e Boze sacuvaj!
Da je pravde i postenja pola rukovodstva svih javnih preduzeca bi zavrsilo u `apsu`!
Ceo sistem pod direkcijom za javni prevoz je katastrofalan. Pocev od Bus-Pljuc-a, preko nacina finansiranja, planiranja linija pa do prevoznika i propisa koje je propisala direkcija. U utorak sam se drugi put ove godine vozio javnim prevozom. LJudi moji pa ono je za plakanje!
I da se vratim na zadnje postove.
Cela prica sa grejanjem je banalna. U vozilima koja od ranog jutra do kasno u noc saobracaju nasim ulivcama postoji dovoljna toplotna energija. treba je samo cevnom i crevnom instalacijom dovesti u kabinski (ili kako to GSP zopve `SALONSKI` ) prostor.
Ako nemaju sredstava ni to da urade, neka ustupe mesto onome ko ima.
Lopovi i nesposobnjakovici
 
Zanemarujes faktor rastresenosti vozila.. Vecina autobusa ispod garaznog broja 69 (pre mutanata, pricam o solo autobusima jer se ne vozim cesto zglobovima pa ne znam kakvo je stanje) je jako lose dihtovala i kad su bili novi, a posle decenije i vise u saobracaju vuce zastrasujuca promaja u njima.. Tako da cak i da osposobe instalacije i kalorifere (koji su inace jako neefikasni bez onih "radijatora" koje imaju novija vozila), ta toplota koju bi generisali bi izvetrila caskom iz busa.. Verovatno im se zbog toga ne isplati da sredjuju instalacije u matorim busevima kojih ima dosta..
 
Trolejbusko stajalište kod hajd parka, nedostaje i tabla na alma quatro stajalištu sa linijama, i tabla sa zelene šipke.
 
veb983":o1gp9mik je napisao(la):
Zanemarujes faktor rastresenosti vozila.. Vecina autobusa ispod garaznog broja 69 (pre mutanata, pricam o solo autobusima jer se ne vozim cesto zglobovima pa ne znam kakvo je stanje) je jako lose dihtovala i kad su bili novi, a posle decenije i vise u saobracaju vuce zastrasujuca promaja u njima.. Tako da cak i da osposobe instalacije i kalorifere (koji su inace jako neefikasni bez onih "radijatora" koje imaju novija vozila), ta toplota koju bi generisali bi izvetrila caskom iz busa.. Verovatno im se zbog toga ne isplati da sredjuju instalacije u matorim busevima kojih ima dosta..


Sve to delimicno stoji, ali i ta rastresenost mene i tebe kao putnika ne treba da zanima.
kederi su potrosna stvar i menjaju se, a to sto oni razvaljuju sve sto im dodje pod ruke to je njihov a ne moj ili tvoj problem.
Dal je autobus bez grejanja obelezen kao takav? Dal ispunjava pravila iz pravilnika?
jel u njemu karta za prevoz 50% jeftinija nego u onom sa grejanjem?
Ivanjicani kad zimi dovoze krompir na pijacu, stiroporom i cebadima ususkavaju isti da ne izmrzne, a GSP i jos neki privatnici smatraju da ljude treba da prevoze bez grejanja u autobusima u kojima je promaja.
Priseti se samo koliku su lovu skrkali u te iste kante od autobusa da im namontiraju klime?
 
једном узмем да се возим аутобусом и на шта налетим: ГБ199 на линији 25П
IMAG0404.jpg


а о чистоћи истог нећу ни да говорим. и сокоћало на задњим вратима је било прељепљено са Делије Север налепницом или тако нешто
 
Ja sam 100x ponavljao, da ne moraju da budu svi novi autobusi, stari ne moraju da imaju klimu, ali da se u 2012. godini vozimo autobusima koji nemaju grejanje??? NEDOPUSTIVO!!!
Bolje da su popravili grejanje na tim busevima nego što su instalirali klime na neke Japance.
 
Od hladnoće pogotovo u autobusu nikome neće biti ništa, ionako si dobro obučen, u autobusu je toplije (bez grejanja) nego napolju.
Ali kada leti sa 35 C udješ u autobus sa 40 C u kome ne radi klima a motor još ubacuje vrelinu, bogami ljudima može svašta da bude...
Naravno ne treba da se dešava ni jedno ni drugo.. ALi opet mislim da je druga varijanta gora, pogotovu u novijim autobusima gde je izolacija motora katastrofa, a prozori ne dovoljni.
 
Tako je, ali takodje je nedopustivo da ,već tropski beograd, koji leti ima temperature i preko 35 C tokom celog leta, nema klime u autobusima :D
 
Slažem se :)
Nego je moja logika da kad već imaš bus koji poseduje sistem za grejanje - popravi ga i koristi ga.
A svko novo vozilo treba da bude klimatizovano bez diskusije.
 
Linija 309

sreda 07.11.2012

A-92

6ypsh5.jpg

14aihb4.jpg

t9i1z5.jpg

25anhpf.jpg

2rp61ox.jpg

kxczq.jpg

kcmj9s.jpg
 
Vrh