Šta je novo?

Održavanje vozila

О чему ви причате? Кад је неко иког санкционисао због вандализовања возила ГСП-а? (овде је изузетак један наш форумаш са црним појасем који је ситуацију решио по кратком поступку)...:)

Понављам, ми овде пишемо три стране о Ромима, а о кукастом крсту, семенкама и лименкама пива ни речи.

bojan87":226w4vgu je napisao(la):
To je glavni problem, na jednu grupaciju ljudi u ovom gradu/drzavi vaze pravila, dok na drugu, trecu, cetvrtu,... ta pravila ne vaze.

Апсолутно се слажем са тим - правила која важе за видно хетеросексуалне, православне, физички способне српске мушкарце са приватном имовином за било кога другог не важе. За неког је то просто правило, да иде улицом без страха од физичког напада, за неког је то правило да ако сагради кућу на градском земљишту она ће се легализовати, за неког је правило да му/јој децу неће одузети чак и ако их физички и/или сексуално злоставља, правило да ће моћи да подмити владине службенике и добије како-тако повољан исход, правило да ће добити лекарску негу, правило да га нико неће звати погрдним именима, правило да неће морати да научи да кува (осим да роштиља и прасета), правило да неће морати да пере дечија говна.

Немојте молим вас, да ми продајете причу да су ето тако "Роми" (хеј! на кога мислите, на мог комшију са првог спрата? на оне ликове што шетају Делта Ситијем?) криви за лоше стање у градским аутобусима. Очигледно је, из овог форума и ове теме да је реално крива коруптивна мрежа ГСПа, градских власти, и приватних филми у власништву партијских пулена.

е да, и @bojan87 - требамо кренути од највећих проблема, слажем се, али мислим да је стање возила само симптом једног већег проблема у друштву, спреге система економске неједнакости и апарата моћи (Влада, полиција, ДБ, судство).
 
Ova tema se bavi
patologijom održavanja vozila
a ne patologijom društva

istina ima dodirnih tačaka
ali
Koliko košta isečeno sedište a koliko košta nedavno ,, isečena,, žena što je ispala iz autobusa
Koliko košta ižvrljan autobus a koliko izgoreo autobus
Koliko košta. . . .

Kao profesionalni davalac usluge u javnom gradskom saobracaju koj ostvaruje prihode od usluge
bezbednost, zdravlje , tačnost, konfor, putnika direktno zavisi od održavanja vozila

Zbir svih šteta koje putnici nanesu
nije ni deseti deo onoga što ne održavanjem sami unište na vozilima
koje smo MI - grad kupili njima
a na predhodnim stranicama u ne malom broju foto-dokumetovano
 
Ni jedan medij ne navodi čiji je taj autobus. Da li neko može putem GSP foruma da proveri da li je taj bus njihov?
 
boca-ica":37xbjktg je napisao(la):
Beogradska kaldrma je od tvrdog kamena i ko god ne nauči da živi na kaldrmi ona ga vremenom u prah pretvori
nakon dužeg protoka vremena ili jeste Beograđanin ili ga nema
Tо више није тако. Београдска калдрма је претворена у прах. Нема је више. Не може да апсорбује толику количину простаклука. Дошљаци се више, културно не прилагођавају граду, већ девастирају културу тиме што неће да се прилагоде и усвоје неке норме понашања.
jovanovm":37xbjktg je napisao(la):
О чему ви причате?
О томе да јавна возила највише уништавају припадници "заштићених" групација. Питаш, да ли је ико икада кажњен за уништавање возила? Па није, али је факат да условно" нормална" особа попут тебе, или било кога са овог форума НИКАД неће нанети штету неком возилу.

Сиромаштво није изговор. Рат није изговор. Да јесте, не би било зилион случајева који директно демантују све што си написао. ЈЕР, ко је заиста сиромашан и пред Богом и пред државом, тај НИКАДА неће другоме чинити штету. Ко је ЗАИСТА преживео рат, тај неће другоме чинити штету, јер ју је дебело осетио.

Квазиизбеглице и део Ромске популације(не цела) су правно невидљиви јер им држава попушта, управо због разних "бораца" за нека права, који на та права гледају као коњ са амом.

Узми само један пример. Зашто је држава избегличком колективном центру(ваљда у Краљеву, нисам сигуран) искључила струју јер нису платили, а заиста немају од чега, а са друге стане допушта крађу струје од становника Ромвила, и то са ризиком да обичан пролазник погине? Ајде ми молим те сад овај случај објасни. Није први случај који сам упоредио за тебе.
 
stf":1bbo81x1 je napisao(la):
boca-ica":1bbo81x1 je napisao(la):
Beogradska kaldrma je od tvrdog kamena i ko god ne nauči da živi na kaldrmi ona ga vremenom u prah pretvori
nakon dužeg protoka vremena ili jeste Beograđanin ili ga nema
Tо више није тако. Београдска калдрма је претворена у прах. Нема је више. Не може да апсорбује толику количину простаклука. Дошљаци се више, културно не прилагођавају граду, већ девастирају културу тиме што неће да се прилагоде и усвоје неке норме понашања.
Тужно, али тачно. :( Нарочито се то дешавало током деведесетих, са процватом турбо-фолка и дизелаштва. Сад је то у мањој мери изражено, али и даље се дешава.
 
@stf
Zato što je država i majka i maćeha, zato što je država moć. Zato što odgovara stvarati neprijateljstva između populacija, baciti jednom mrvice, pustiti drugog da se mrda, zgaziti trećeg, pa tako arbitrarno. Isto što i velike sile rade sa balkanskim državama.

Elem - ja NIKAD nisam video pripadnike romske populacije da ikad rade išta štetno vozilima, a video sam nebrojeno puta "normalne" Srbe kako cepaju, ruše, lepe, uništavaju. U SVAKOM autobusu je bar po jedna nalepnica 1389, u NIJEDNOM nisam video ijednu nalepnicu neke romske organizacije. Potpisi u autobusima su uvek na srpskom, nikad na romskom, klinci koji žvrljaju koje sam viđao nikad nisu bili Romi. Polomljeni prozori - navijači, neki od njih možda imaju naziv "cigani", ali nije to baš isto. :) Raspadnuta vozila, šrafovi, razvaljeni paneli, rupe u podu - sve to radi GSP. Zadnji put kad sam video razvaljena vrata na busu to je bilo uveče oko 8, išao sam od Sajma Sarajevskom, i na zadnjem sedištu je sedelo 5-teretana-mišićavih likova koji su se hvalili utokama, utrkivali se u hvali ko će prvi da "kolje Šiptare", i onda krenuli da zlostavljaju devojke koje su se vraćale sa Ade, tako da je ceo autobus oslobodio zadnji deo. Niko ništa nije rekao, ali su se oni tako smorili, pa je jedan od njih uzeo da razbija vrata, majstor je stao, ovaj razvalio vrata ne čekajući da se otvore i svi su izleteli.
 
Па и "навијачи" су заштићена групација. :( То је јавна тајна.
 
kopmania":20f54g5f je napisao(la):
GB 149 Linija 39

img0219.jpg

img0220.jpg

img0222.jpg

img0223.jpg

.
.
.
.
.

http://www.youtube.com/watch?v=04EqaWVx2s0&hd=1

Da kažem da je ovaj autobus konačno opran !!! iako i dalje imaju tragovi grafita po stolicama ipak kulturnije izgleda sada, bez grafita po prozorima...
 
Чини ми се да су већину аутобуса (погон космај) очистила од графита, али само од графита.Неки прозори су и даље прљави, под итекако прљав а седишта су релативно чиста :D споља нису ни дирнути :mad:
 
Naravno da su očistili od grafita kada su od mene kupili hemiju za čišćenje.

Samo još kada bi znali da je upotrebe, bilo bi ekstra.
 
Јел ГСП купио или она фирма са којом раскида уговор задње 2 године? :)
 
GSP i Lasta, s'tim što ovi drugi to rade mnogo temeljnije
 
Moravac sledeci put im prilozi slikovno uputstvo kako se ista hemija upotrebljava ili im pokazi prakticno ili pak nacrtaj pusti film oni su malo zaostali nezanaju :/
 
На ГСП форуму се тврди, у вези тога са чиме ГСП располаже, да "према тренутним информацијама из саобраћајних погона, не постоје хемикалије за уклањање графита, већ се користе далеко слабија средства".
 
Neću da reklamiram svoju firmu, pa ću postaviti link od jednog inostranog partnera. Vidi se uklanjanje grafita sa beovoza kao i neke telefonske govornice.

http://youtu.be/ns2kPA7JRnE

autobuspre1.jpg

autobusposle1.jpg
 
Pa da ali da bi se grafit uklonio mora da se koristi krpa :D

Znas li ti koliko je naporan taj fizicki deo ciscenja ??? :cool:
 
Danas sam se vozio u GB 1026 na liniji 16. U bulevaru Despota Stefana je vozilom počeo da se širi miris paljevine, tako da su svi putnici su izjurili napolje na stajalištu "Cvijićeva".
Malo je falilo da se obe gume na prikolici zapale. :mad: :bash:
 
Znači, na sreću, nije ipak bilo otvorenog plamena? Zamalo da i taj bus 1026 završi na onoj mojoj listi... :rolleyes:

Nismo uspeli da saznamo da li onaj bus na liniji 25, koji se juče zapalio u Maksima Gorkog, pripada GSP-u ili ne. CSI, imaš li ti neke informacije o tome?
 
U 24 sata kažu da je GSP-ov, ima i slika na njihovom sajtu.
 
Videh danas neki bus u novostima valjda 1026 ili 1053 i nekoliko cika vatrogasaca pored njega.
 
@johnny_s
Ta fotka u "24 sata" prikazuje onaj zapaljeni bus na liniji 16, iz avgusta ove godine. Inače, nisam primetio da su igde napisali da ona 25-ica pripada GSP-u.
 
To za GSP je u onom izdanju što stiže na mail (i štampanom). Piše na kraju: ˝Ovo je drugi slučaj u nekoliko dana da su vozači ugasili požar na autobusu GSP - pre nekoliko dana u autobusu na liniji 16 ...˝
Sad, da li su dobro napisali...
 
Vrh