Šta je novo?

Obnova ulica, Beograd put...

Kod Saborne Crkve:
b8xc3tlcqaelq27.jpg

https://twitter.com/igorfocus/status/56 ... 58/photo/1
 
Konacno su se udostojili da okrpe ovo sto je vodovod razbucao narvno poslije 2 prijave

dsc04491.jpg


dsc04490.jpg


dsc04489.jpg


dsc04488.jpg
 
Амин
afdc6312248d2a6fe0646000dd28ad74.jpg

Но и даље не могу да верујем да су толико безобразни да и након 20 година неће урадити целу реконструкцију државног пута другог реда. Колико знам то значи да је овај пут битнији од пута у Калуђерици и Винчи који су у перфектном стању.
 
Гроцка је јуче добила једно 30 нових знакова свих врста и облика. Велики + за то
Радови у Заклопачи лепо напредују, пола села ми раскопаше :D
ea428cd2eb0d5ab52cf0df8c014cf99d.jpg

537098ed5b02cfa02ce949f2c0e18989.jpg

Видећу сутра или прекосутра све детаљно да сликам јер су стварно доста урадили, и из далека ми изгледа пристојно.
 
Ето, а ти се после љутиш на Београд пут и г-ђу Наду што неће да одговори :wink:
Имаш плусићћћ за слике
 
На њу сам и даље љут, баш ме је разочарала. Путеви Србије су испали много боље и ажурније предузеће када је комуникација, али и акција у питању. Овде је бг пут само извођач, иза свега осталог стоје путеви србије.
 
Radi se Borska ulica, menja se asfalt u delu od Pere Velimirovica do Vukasoviceve. Saobracaj je malo usporen, ko ne mora tuda nek zaobidje.
 
Планирао сам данас детаљно да сликам радове у Заклопачи, али киша је условила оваквим сликама :)
a468e1da73224ec060bfe2ea8446f642.jpg

217217c4ed2e9d4ab833a5e4ce54ade9.jpg

81d76040362d983bdbc8259900936859.jpg

Обновљен је постојећи тротоар целом дужином у Маршала Тита
ff0d9cf6fd848a83cddd73ffc9bf6fc3.jpg

e04ffa05522da1f1e89fc2eda153c02e.jpg

Са друге стране је ископан и избетониран канал за кишницу
7a7e6d6f389cc22a8044e2904be59e5c.jpg
43832a6ff5ddfacdd1dda3864f690e5d.jpg

Стајалишта су уређена и сада изгледају као стајалишта, а не као свињци
db82936b8268419763c4630c13e31666.jpg

fc6699971a739727e27ff58cc8fe7709.jpg

У наставку је са леве стране скинут слој земље и надам се да ће ту урадити тротоар док ће канал са десне стране вероватно избетонирати. Лепо напредују у задње време, стим да су негде већ морали да лупају нов тротоар и спуштају ивичњаке..
 
Uvek sam se pitao zašto te ,,jaruge,, koje nazivaju kišnim kanalima tj. drenažne kanale
a koji su doprineli da mnoge saob. nezgode budu sa vecom štetom i vecim povredama
jednostavno ne ispune šoderom
Imace istu funkciju samo su bezbedniji
 
Зато што би са првом кишом тај шодер завршио на путу, барем у Заклопачи због терена. :D
 
Il izbetoniran u nekom dvorištu :lool:
šalu na stranu , sa bezbenosne strane ti kanali za drenažu ( kišni ili podzemne vode)
stvarno su opasni a ispunjeni šoderom zadržavaju svoju funkciju ali zato nebi više bilo sletanja u kanale
Veliki je taj broj tih puteva ,,opasani,, kanalima gde su mnogi sletali a nažalost i zadobili pored štete i velike povrede
ne retko i sa tragičnim završetkom...
Beograd put bi morao da se ozbilnije zabavi sa tom problematikom
ako su drenažne cevi skupe ili pokrivanje betonskim pločama , bar je šoder jeftin
 
Ti kanali cuvaju puteve tamo gde nema kisne kanalizacije.
Verujte da kolicine vode koju mogu da prime kanali u odnosu na 'kanal ispunjen soderom, ne mogu da se porede.
Pored toga, kao sto rece Somi pri jacem pljuski bi sav taj soder (sljunak) zavrsavao na kolovozu, posebno na pojedinim mestima gde se voda od kise brze krece, a to bi mnogo vise ugrozavalo bezbednost.
Shvatam Bocinu zabrinutost za bezbednost, ali da nije kanala, bilo bi stub rasvete ili EDB-a. Da nema ni njih, bilo bi da su kapije i ograde opasne.
Nisu kanali 'opasni', opasni su vozaci koji precenjuju svoje i mogucnosti automobila i zanemaruju uslove na putu.
 
...ali da nije kanala, bilo bi stub rasvete ili EDB-a. Da nema ni njih, bilo bi da su kapije i ograde opasne...
U pravu si
sa druge strane , povecanjem veličine kanala ispunjenog šoderom lako se približava kapacitetu postojeceg otvorenog kanala
Otvoreni drenažni kanal ne samo da je opasnost
vec je ruglo u kome je leglo komaraca, prljavštine pa i smrada , zbog ritma (ne)održavanja

Putevi sa proširenim i produbljeni drenažni kanali a ispunjeni šoderom
dobijaju neku vrstu ,,zaustavne,, tj. pomoćne trake
što značajno čini (jeftino) ,,osavremennjivanje,, postojecih saobracajnica

vreme je da se neko ozbiljnije pozabavi ovom problematikom
koja bitno utiče na poboljšanje života u Beogradu
 
Boco, potpuno te razumem i slazem se u nacelu.
Medjutim realno, kisna kanalizacija nije skupa stavka i ona je resenje.
Metar betonske cevi f60 je moguce naci za oko 5€
Plasticne cevi su tek smesno jeftine.
Kisna kanalizacija bi se dala prilicno jeftino realizovati jer bi se voda odvodila lokalno do mesta gde je inace odlazila, samo sto bi umesto kroz otvorene kanale to islo slivnicima i kisnom kanalizacijom.

Kod nas je zadnjih godina praksa, da se postojeci kanali zatrpaju, naspe soder, traljavo urade ivicnjaci i trotoari i stanovnicima prigradskih naselja i sela 'servira' prica o 'civilizacijaskom napretku' koji im je lokalna samouprava donela.
Naravno, izvodjac i pojedinci iz organa lokalne samouprave su 'pojeli' minimum pola para, a gradjani za rezultat dobijaju trotoar koji se za par godina raspada, ivicnjake koji se krune i utanjaju u podlogu i ulice koje se za vreme kise pretvaraju u reke i potoke.
Sve to rezultira i dodatnim propadanjem saobracajnica, a oni nesrecnici cije su kuce ili drugi objekti nizi od ulice miku muce sa vodom koja se skuplja na 50-100m ulice i pored ili jos gore kroz njihov objekat otice dalje...

(Opet sam preopsiran ;)
 
Kanali se izbetoniraju ili se stave gotivi elementi a preko resetke i betinske piklipce beiznjenicno
 
У Тошином бунару су још стари земљани канали и још увек добро одрађују посао, бар онај део где нису затрпани ђубретом.
 
Бољи су бетонирани јер ту пут неће моћи да утоне, а то се дешавало у Заклопачи.
 
Јуче-среда 04.03., пријавио сам Београд путу неколико исчупаних саобраћајних знакова. Госпођа Нада је реаговала доста брзо и колико данас-четвртак .05.03. ће исти бити поправљени.

From: [mailto:........]
Sent: Wednesday, March 04, 2015 11:19 AM
To: Nada NP. Petrovic
Subject: Пријава оборених саобраћајних знакова !

Поштована госпођо Петровић,

Желим да пријавим оборени саобраћајни знак у мојој улици тј. у Недељка Гвозденовића. Знак је оборен тј. исчупан је из „темеља“ са бетонском подлогом, није сломљен стуб, слика у прилогу. То је знак који означава „зону школе“ пошто је близу ОШ „Драган Лукић“. Ради лакше оријентације где се налази знак, то је одмах преко пута кафе-пицерије Веспући и хотела Веспући, на слици зграда са десне стране.
Такође питање везано за слику у прилогу: да ли може да се асфалтира ово мало парче на тротоару ? То стоји тако већ пар година након радова на поправци неких водова !

Такође пријављујем још два оборена саобраћајна знака, исто ишчупаних из „темеља“, немам слике, а исте сам видео из градског аутобуса. Један се налази исто на Бежаниској коси, у улици Партизанске авијација и то тачно на надвожњаку изнад аутопута на зеленом разделном појасу између трака коловоза.
На раскрсници улица Народних хероја и Булевара Милутина Миланковића, баш код зграде Рајфајзен банке и Уника осигурања, исчупан је знак за пешаке и бициклисте и бачен на зелену површину !

Унапред захвалан за Вашу интервенцију, као и увек.

Срдачан поздрав,
.....................



Одговор је брзо уследио:

From: Nada NP. Petrovic [mailto:Nada.Petrovic@beogradput.com]
Sent: Wednesday, March 04, 2015 12:27 PM
To: ...................
Subject: RE: Пријава оборених саобраћајних знакова !

Poštovani g. .....,

Prijava za znak je prosleđena našoj nadležnoj službi. Što se tiče pitanja u vezi radova u Zemunskoj (pripreme za semaforizaciju), oni su završeni.
Izvinite zbog kašnjenja sa odgovorom, nisam Vas zaboravila.

Srdačan pozdrav, kao i uvek.
N. Petrović
„Beograd put“


Наравно и моја захвалност и предлог да посети наш форум и тему о "Војвођанској и Тошином бунару"

From: ............ [mailto:..............]
Sent: Wednesday, March 04, 2015 1:11 PM
To: Nada NP. Petrovic
Subject: FW: RE: Пријава оборених саобраћајних знакова !

Поштована госпођо Петровић,

Захваљујем на одговору и прослеђеној пријави за ова три оборена саобраћајна знака. Обавестићу Вас о обављеној поправци.
Што се радова у Земунској улици тиче, тј. семафоризацији нове раскрснице за будући тц Лидл, знам да је све урађено, постављени семафори, асфалтирано, једино је ваљда остало још да се исцртају пешачки прелази. Наши чланови форума Беобилд редовно постављају слике те их можете погледати на viewtopic.php?f=16&t=595&start=2750 . Наравно биће ту проблема у одвијању саобраћаја из разлога што на малом растојању имате три семафоризоване раскрснице. Али то су велики саобраћајни стручњаци-планери тако урадили, мада је постојало много боље и елегантније решење на раскрсници која већ постоји, али о томе можда неком другом приликом. Наши стручњаци као да се боје изградње кружних токова.

Хвала још једном и срдачан поздрав,
..........

Значи данас поправке

From: Nada NP. Petrovic [mailto:Nada.Petrovic@beogradput.com]
Sent: Wednesday, March 04, 2015 3:22 PM
To: ..............
Subject: RE: RE: Пријава оборених саобраћајних знакова !

Poštovani g. ...........,

Dobila sam informaciju da će popravke znakova biti izvršene sutra.
Posetiću Vaš forum sigurno.

Srdačan pozdrav još jednom,
N. Petrović

Један плусићћћ за Београд пут :)

Моје наивно размишљање, никако ми није јасно, ни дан данас у овим мојим годинама, како некоме може да смета саобраћајни знак и да га (да их) из чисте обести, бахатости, дивљаштва ,... чупају из темеља и то све са бетонском подлогом и бацају ! Ни један од ових знакова које сам видео, а видео са још неке овде на Коси, нису ни оштећени, ни искривљени, него само исчупани из рупе где су били !!! Добро је да их још нико није однео !!!!!!
 
Гага":1w42gags je napisao(la):
.........
.....................

..........
Моје наивно размишљање, никако ми није јасно, ни дан данас у овим мојим годинама, како некоме може да смета саобраћајни знак и да га (да их) из чисте обести, бахатости, дивљаштва ,... чупају из темеља и то све са бетонском подлогом и бацају ! Ни један од ових знакова које сам видео, а видео са још неке овде на Коси, нису ни оштећени, ни искривљени, него само исчупани из рупе где су били !!! Добро је да их још нико није однео !!!!!!

Pa verovatno je plan da ih odnesu kasnije: jedno veče ih obore i odu, a kada ih Beograd put, po običaju, ne vrati na mesto, onda se vrate i odnesu ga pa posle mogu da se "pravdaju" sa: "neko je bacio znak, leži u travi danima, šta ja znam..."
 
Путеви Србије су још једном показали колико су пута бољи од Бг Пута. Прошле недеље сам пријавио место на коме се стално скупља вода и заузима скоро целу траку на Смед. путу код ПКБ-а, а данас видим да је место предвиђено за одлив кише очишћено и ископан канал у коме ће се киша скупљати. Слике сам направио пре пријаве па се на њима резултат не види, углавном велики + за њих.
DSC_5660_zpsk5ls61nc.jpg

DSC_5662_zpsv9fzsk2s.jpg

Талог од предходног скупљања
DSC_5661_zpsxjon1ts7.jpg

Вода на слици је буквално ништа како уме да буде после добре кише.
 
Vrh