Šta je novo?

Obnova ulica, Beograd put...

dsc08541.jpg

a izbetonirali do nivoa asfalta kao da je glogonjski rit
 
Гага":2wcd5dph je napisao(la):
Пријавио сам и добио одговор од Дирекције за путеве града Београда односно Секретаријата за саобраћај, а поводом не изграђених прилаза од тротоара до пешачких прелаза на две локације на Бежанијској коси. О томе сам писао на прошлој страни кад сам исто пријавио Београд путу, али они то не могу да ураде без налога овог Секретаријата, и упутили су ме на исти.

Пријава од 30. јануара и слике:

Поштовани,

Желео бих овим да пријавим да се коначно ураде прилази тротоарима за већ обележене пешачке прелазе и уједно поставе стубићи ради спречавања бахатог паркирања. Све сам обележио на мапама Гугл и Бинг, а ту су и слике које показују како то изгледа.

1) У мојој улици Недељка Гвозденовића са „Т“ раскрсницом улице Матије Вуковића, у насељу Бежанијска коса тачно где је „Макси“, се налазе два обележена пешачка прелаза са постављеним семафорима. На жалост на једном прелазу у опште нису изграђени прилази, са обе стране улице Недељка Гвозденовића, од тротоара до пешачких прелаза !!! То тако стоји већ пар година, а посебно је незгодно мајкама са колицима са бебама и инвалидима у колицима, јер практично и не могу да пређу овде ову улицу ! Незгодно је и кад пада киша, па се онда ствара и блато. На сликама „пешачки код максија1“ и „пешачки код максија2“, које су у прилогу се најбоље види како то изгледа, а ово што је урађено, је урађено, па боље и да не кажем како. Када би ови прилази могли бити коначно урађени, наравно са оним испустима у нивоу улице за лакше прелажење са колицима ?
Такође било би јако добро поставити стубиће, на делу платоа код самог Максија, а и са друге стране улице Матије Вуковића, како би се спречило бахато паркирање и узурпација тих платоа од стране изузетно бахатих и агресивних возача, који не презају ни од напада, ако им иоле мало приговорите. По неки буде толико возила да не можете једноставно да се прође поред њих, а они најбахатији чак паркирају на тротоару поред самог улаза у Макси !!!
Уцртао сам на мапама Гугл и Бинг где се то тачно налази, а уцртао сам и прилаз тротоарима и стубиће.
2) Иста ситуација, као и под тачком 1, је и на „Т“ раскрсници улица Љубинке Бобић и Неде Спасојевић. Нема прилаза од тротоара до пешачког прелаза са обе стране улице Љубинке Бобић !!! Слика „пешачки у Љубинке Бобић“ у прилогу.

Искрено се надам да ће те изаћи у сусрет и коначно средити ова два проблема која датирају одавно, а која је требало урадити још кад су обележавани сами пешачки прелази.

Срдачан поздрав,
.....................







Одговор од данас-05. фебруар:

Поштовани,

Ваше питање ће бити заведено као званични предмет Секретаријата за саобраћај. Стручна екипа Секретаријата за саобраћај ће изаћи на терен како би снимила стање и размотрила могуће мере на предметној локацији. О налазима са терена и могућим мерама ћемо Вас накнадно обавестити.

Срдачан поздрав

Секретаријат за саобраћај

Одељење за информисање и информационе технологије

Gradska uprava grada Beograda
Sekretarijat za saobraćaj
Sektor za bezbednost i informisanje javnosti
Odeljenje za informisanje javnosti i informacione tehnologije
27. marta 43-45
11000 Beograd

Tel +381 11 330-95-99
+381 11 324-70-23
Fax +381 11 2754-636
info.saobracaj@beograd.gov.rs

Тачно после три месеца, а након моје пријаве Дирекцији за путеве града Београда односно Секретаријату за саобраћај, почели су данас-06. маја радови на изградњи прилаза од тротоара до пешачког прелаза у улици Љубинке Бобић. То је из моје пријава, а и на Гугл мапи тачка 2), а по тачки 1), се надам да ће то урадити кад ово заврше.

Прилази нису постојали ни са једне стране улице, а то је све код "Т" раскрснице са Неде Спасојевић. Ево пар сличица радова, а кад све заврше сликам да видимо како ће то све изгледати. Радове изводи Београд пут.







И на другој страни улице Неде Спасојевић постављају упуштене ивичњаке на тротоару, пошто их није ни било:
 
Opa nesto se radi samo nikako da dodje na red ograda u grockoj sutra saljem ponovo mejl
 
Jel zna neko da li je u planu sređivanje Trga Republike? Jer je plato sa onoliko rupa jedno veliko ruglo.
 
Naaravno da nema plana trg nisu ni predali nikom na odrzavanje , umjesto da pokrpe rupe oni zamlacuju narod
 
direktor":7zj6nh70 je napisao(la):
Naaravno da nema plana trg nisu ni predali nikom na odrzavanje , umjesto da pokrpe rupe oni zamlacuju narod

Kad Direktor podvikne :D

Среда, 07. мaj 2014.

Почело уређење пешачких зона због бахатих возача

У оквиру акције пролећног уређења града данас су на Тргу републике и Тргу Николе Пашића постављене физичке баријере, стубићи, који онемогућавају улазак моторних возила у пешачке зоне, изјавио је за Беоинфо Дарко Главаш, директор Службе за комуникацију са грађанима – „Беокома”.

– Трговима смеју да пролазе само возила јавних комуналних предузећа док изводе радове и никоме другом по Закону о безбедности у саобраћају није дозвољено кретање трговима моторним возилима. До пешачких зона је дозвољен прилаз колима само улицама у којима је дозвољен саобраћај, а остатак се превози адекватним машинама. Улажење у забрањену пешачку зону кажњиво је по закону, казне за физичка лица крећу од 5.000 динара, док су за правна од 20.000 динара навише. Свакоме ко буде затечен у том делу биће однето возило или ће добити мандатну казну. Овим радовима на Тргу републике и Тргу Николе Пашића затварамо и зону Безистана и Кнез Михаилове улице – рекао је Главаш. Према његовим речима, у тим деловима града ће бити настављена и појачана дежурства Комуналне полиције, а акција се шири на београдско приобаље, у коме је такође забрањен моторни саобраћај.

– Почињемо са великим уређењем обала, после тога су акције запрашивања комараца, инсеката, чишћење канала, дакле све што се тиче комуналног реда у Београду. Радићемо појачано као и сваког пролећа јер је то време када све системе враћамо у нормално стање – прецизирао је Главаш.

Шеф Службе хоризонталне и вертикалне сигнализације ЈКП „Београд-пут” Јелена Аврамовић рекла је да екипе „Београд-пута” у оквиру акције коју спроводи град, а по налогу Секретаријата за саобраћај, постављају физичке препреке, то јест стубиће који су делом на обарање, а делом фиксни како би онемогућили непрописно паркирање и кретање возила дуж пешачке зоне и градских тргова.

Осим акције постављања барикадних стубића, додала је она, „Београд-пут” има екипе које на овим локацијама мењају дотрајале и оштећене ивичњаке и попуњавају оштећења која су настала због уласка возила у ове зоне.

Акција уређења града је почела 24. априла сређивањем подземних пролаза, а настављена је затварњем пешачких зона. Како је нагласио Главаш, прво су десет дана упозоравали возаче, ишле су појачане контроле Комуналне полиције, „Паркинг сервиса” и Секретаријата за инспекцијске послове. Возила је након упозорења односио „Паркинг сервис” или су писане мандатне казне.

У овој акцији учествују Секретаријат за саобраћај, Дирекција за путеве, Секретаријат за инспекцијске послове, ЈКП „Градска чистоћа”, ЈКП „Зеленило – Београд”, ЈКП „Београд-пут”, ЈКП „Паркинг сеервис” и Комунална полиција.

1599920_Ostecene_ploce.jpg


1599913_Stubici_v.jpg


1599906_Stubici_v.jpg


1599899_Stubici_v.jpg


Izvor: Grad Beograd
 
Živo me interesuje da li će obezbeđenju banke u Čika Ljubinoj biti onemogućen ulaz u Čika Ljubinu. Svakog jutra oko 9.00 tamo stoji njihovo vozilo.
 
Bože, bože strašno. Ima ceo grad da okujemo stubićima, trouglićima, žicama, rampama. Pa šta će nam onda onih 350 komunalnih policajaca grada Čikaga.
 
Pre par godina sam imao prilike da vidim kako pobesneli trolejbus ruši stubić na uglu Dobračine i Vasine.... Čudo su ti stubići, lako se izvale.
 
Pa kad ih samo zaliju betonom nekih 30 cm u zemlju ,dobro su se sjetili vidjecemo oce li pokrpiti rupe po trgu i zatvoriti sve ulaze u pjesacku zonu
 
hobotnica":1bllhaye je napisao(la):
Bože, bože strašno. Ima ceo grad da okujemo stubićima, trouglićima, žicama, rampama. Pa šta će nam onda onih 350 komunalnih policajaca grada Čikaga.
:kk:


To je nesto sto i ja stalno govorim. :grand:
Umesto da se kaznama sankcionisu oni koji su bahat i bezobrazni, grad i drustvo u celini pokazuju svoju nemoc time sto stubicima, zrdinjerama i slicnim `ogradjujemo` ono sto ne pripada vozilima. A jasno je da ne pripada nista osim kolovoza i obelezenih parking mesta.
 
Laki72 pratece mnogobrojene teme, zaključio sam da zahvljuci tebi i još par forumaša
tastatura ce mi mnogo duže trajati :laugh: :kk: :laugh: :kk:
Eto nedavno se zapitah
Zašto ti auto stubici idu na štetu pešačkog prostora - trotoara
ako vec ima njihovih bahatih vozača, neka njihov auto saobracaj i opterecuju
a ne nas pešake i naš prostor
Ne retko trotoar em smanjen em ga ,,kočevima,, izboli pa prolaz još suženiji
neka bockaju sa one strane uz ivičnjak kolovoza, a ne pešački trotoar :D
 
I ja sam protiv stubića. Prilaz treba da postoji zbig nekih hitnih slučajeva. Stubići gube svrhu čim se jedan skloni.
Jedno slużbeno lice može da pokrije ceo uži centar i da piše kazne.

Poslato sa telefona
 
Тачно. Уместо читавих изградњи бункера, барикада, ограда, треба нам само одговорних службених лица. Колико само овде на форуму има људи са сјајном енергијом и искреном бригом за ред. Да можемо да посредујемо, утичемо, притиснемо, да се такви истакнути активисти запошљавају уместо не заинтересованих и корумпираних лопина. Од када је поменуто на форуму, да се замисли рецимо Филип, као званично ангажован у инспекцији... не престајем да мислим о томе. Да потуримо тако неку кампању коју морају да прогутају јер је то и политичарима плус. А не задире им у интересне сфере, па не може ни да смета.
 
Koliko se uopšte komunalna policija kreće van centra. Ja živim na 200 metara od njihovog sedišta i krećem se u centru, pa ih stalno viđam, al me interesuje koliko ih ima u Mirijevu, Rakovici, Blokovima, Paviljonima, Borči?
 
Па шта да раде у Борчи? Овде је све у најбољем реду :D
Шалу на страну у овим насељима преко Дунава повремено се виде по нека кола у пролазу, да ли су и активни по неком питању не знам. Верујем да им је комотније, јер није ово нека баш средина која обилује пријавама и активистима.
 
Član 6 Odluke o komunalnoj policiji
Poslovi komunalne policije su: neposredno održavanje komunalnog i drugog zakonom uređenog reda od značaja za komunalnu delatnost, na mestu održavanja reda, sprečavanjem narušavanja, odnosno uspostavljanjem narušenog komunalnog reda, a naročito zaštita površina javnih namena od bespravnog zauzeća i oštećivanja (ostavljanjem vozila, stvari i drugih predmeta, zapreka za vozila, postavljanjem privremenih montažnih objekata i slično);
- suzbijanje nelegalne prodaje i vršenja drugih delatnosti na površinama javne namene i drugim javnim mestima;
- sprečavanje radnji kojima se narušava opšte uređenje grada (prljanje i oštećivanje fasada i drugih spoljnih delova zgrada i drugih objekata, kao i spomenika i skulpturalnih dela; ispisivanje grafita; lepljenje plakata i postavljanje sredstava za oglašavanje na javnim i drugim površinama; prljanje i oštećivanje gradskog mobilijara; ostavljanje građevinskog šuta i drugog otpada na površinama javne namene; izlivanje otpadnih voda i druge nečistoće na površine javne namene, kao i vršenje drugih radnji kojima se narušava urednost i čistoća grada), kao i kontrola izvršavanja propisanih obaveza u pogledu održavanja objekata i prostora u čistom i urednom stanju;
Član 12
Kada komunalni policajac u obavljanju poslova komunalne policije ustanovi povredu komunalnog ili drugog zakonom utvrđenog reda, pored ovlašćenja iz člana 11. ove odluke može:
- izreći novčanu kaznu na licu mesta, u svim slučajevima u kojima je to ovlašćenje propisom grada predviđeno za nadležnu inspekciju,
- podneti zahtev za pokretanje prekršajnog postupka za prekršaje utvrđene propisom grada

Mislim da bi im to trebao biti primarni zadatak. I interesantno na trgu mogu onolike zapreke a u Omladinskih brigade kod perionice ne mogu. Nek samo to rade a ostalo nek prepuste komunalnoj i drugim inspekcijam kad vec ne mogu da vode upravne postupke. A ne ovako po Odluci kaobajagi zaduženi su za sve i svašta a efekti nula.
 
Arahne":1wk5lrgi je napisao(la):
Koliko se uopšte komunalna policija kreće van centra. Ja živim na 200 metara od njihovog sedišta i krećem se u centru, pa ih stalno viđam, al me interesuje koliko ih ima u Mirijevu, Rakovici, Blokovima, Paviljonima, Borči?

O, krecu se krecu...
Eto ovih kisnih dana na parkingu u blizini Vidikovacke pijace spava njih trojica u 'kineskoj limuzini' chery. Motor upaljen, jbga, zahladilo. 5 metara odatle haos divljih prodavaca sa razapnutim najlonima na istom tom parkingu... :shock:

Sent from my LG-E510 using Tapatalk 2
 
Da li je moguce da na sred trga postave ove dve zuto crne rugobe? Imaju li neko sofisticiranije resenje? Stubici su ok mada mi je neverovatno koliko grad ide linijom manjeg otpora. Povlace se pred bahanalijama raznoraznih balvana u ovom gradu i umesto da ih debelo kaznjavaju i time i opravdavaju svrhu svog postojanja (komunalna ili ko god vec) oni silom pokusavaju da rese problem. Ko ovde stvarno misli da ce ih ovo sranje zadrzati da ponovo ne parkiraju na sred pesacke zone? Fasciniran sam kolicinom nesposobnosti/nevoljnosti/lenjosti u svim sluzbama odredom.
 
direktor":brj21qng je napisao(la):

Баш фино се види колико смо назадовали .... од потапајућих стубића до рампи ала "Бежанија 1993" ...
 
Pa potapajuci stubici su tu vide se samo nepada napamet da ih poprave , za nove stubice potapajuce treba tender , a za ovo zika u radionici sam naklepa
 
Ma dobro vazno je da su stubici u istoj liniji... :bash:
Zasto li je onaj prvi iza zuto crnih spodoba van svakog konteksta uzasno bih voleo da znam.
 
Vrh