Šta je novo?

Obnova ulica, Beograd put...

Гага":zkg6zaqf je napisao(la):
Нешто ниси добро урадио пошто не може да се кликом оде на ову везу (линк), а кад се копира и кликне на претраживач пише:
"Ова веб-страница није пронађена" !
Parkiralište je od broja 36 do 42 (onaj dio bliže ideji, tačno preko puta vodovoda). Inače naša ulica ima dva reda zgrada, mi smo u onom sjevernom redu prema auto putu. Isto je u i Marka Čelebonovića po dva reda zgrada.
 
Novi asfalt za Sunčani breg u Rakovici
Tanjug| 05. 03. 2014. - 12:10h
http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/447382 ... u-Rakovici

Na zahtev velikog broja građana naselja Sunčani breg, opština Rakovica je obezbedila 1.200 tona recikliranog asfalta koji je počeo da se postavlja na ulicama u tom naselju.

Postavljanje asfalta je počelo pre dva dana i trajaće narednih nekoliko dana, a asfaltom će biti pokriveno desetak poprečnih krakova glavne ulice ukupne dužine veće od dva kilometra, saopštila je danas opština Rakovica.

Naselje Sunčani breg od svog osnivanja, pre 15 godina, nije imalo asfaltiran put, a problem je bio izražen posebno tokom kišnih dana kada su se ulice pretvarale u blatišta.

Zahvaljujući Opštini Rakovica, naselje Sunčani breg je krajem 2012. godine prvi put dobilo asfalt.

Opština je finansirala asfaltiranje glavne ulice i pojedinih krakova ukupne dužine oko 1,5 kilometara, piše u opštinskom saopštenju.
 
Поштована,
Желео бих да пријавим нека оштећења која ми свакодневно сметају:

1)Оштећење на трамвајском терминусу "Устаничка". На месту које је обележено као место за инвалиде (јер се ту налазе рампе за улазак у нископодни трамвај када је он у станици) налази се велико удубљење које се када пада киша напуни водом и спречава како инвалиде тако и остале путнике да уђу у трамвај несметано.
1393436094127_zpsab86b3a0.jpg

2)Оштећење на стајалишту "Пут за Заклопачу" (код стајалишта је 1467 уколико то може помоћи у лоцирању стајалишта) које користи линија 302. На стајалишту се налази огромна рупа која спречава возила јгп-а да уђу у стајалиште и тиме ометају остале учеснике у саобраћају јер морају да стоје на путу. Стајалиште се налази на Смедеревском путу код скретања за Заклопачу, најближи кућни број не знам јер нису обележени.
Ево локације стајалишта на гугл мапама и слика оштећења:
DSC00098_zps094b64c5.jpg

DSC00099_zps0daa5d1f.jpg

DSC00097_zps775d8e50.jpg

3)Оштећење у улици Маршала Тита код кућног броја 70 у Заклопачи. Оштећење је настало када су радници водовода ископали рупу да би поправили цев која је пукла. Након што сам ја сликао они су рупу затрпали бетоном, али је прелаз преко ње и даље нераван и непријатан.
DSC00084_zpsb397fcdb.jpg

DSC00086_zpsa7d6d902.jpg

DSC00085_zpse87ab491.jpg

DSC00083_zps6c4a4167.jpg

За случај да линкови не раде, послаћу вам слике и у мејлу.
До сада смо имали лепу сарадњу, ваљда ћемо и даље :gobb:
 
И....шта кажу из Београд пута ? Надам се да ће г-ђа Петровић да пронађе одговарајуће решење.
 
Заборавио сам да напишем да сам тек сад послао :oops: Досадашње искуство је било одлично, увек је све урађено :)
 
Bolje da nisu radili naravno kratere ispred spomenikaa nisu ni takli
dsc06866.jpg


plus karadjordjeva pristojno
dsc06690.jpg

dsc06691.jpg
 
Гледам на стрит вјуву трг и околину у Загребу и питам се зашто код нас није тако да некажем боље? Не вјерујем да је њихов буџет већи од нашег а успели су да среде скоро све, трг, тротоаре. Трамвајска пруга такође, све су плоче, све равно, нема рупа око шина. Зашто?
 
astrodule":3nvpxz8l je napisao(la):
Takođe još jedno zašto: Zašto su u Beogradu šahtovi na sred ulica?

Да би сјеб.. улицу када пукне цев па све скупље плаћали!
 
rasho62":2ffd24ne je napisao(la):
Гледам на стрит вјуву трг и околину у Загребу и питам се зашто код нас није тако да некажем боље? Не вјерујем да је њихов буџет већи од нашег а успели су да среде скоро све, трг, тротоаре. Трамвајска пруга такође, све су плоче, све равно, нема рупа око шина. Зашто?

Врло једноставно.

1. Зато што им је дозвољено да уреде град. Нама није.

2. Зато што им странци дају више пара него нама.

3. Зато што су они католици. Не знам ниједну католичку земљу у Европи у којој влада комунални хаос. Од православних, све сем Белорусије (Грчку изузимам) су у стању хаоса.
 
astrodule":1ytmfy9x je napisao(la):
Takođe još jedno zašto: Zašto su u Beogradu šahtovi na sred ulica?

Hehe, zato što se tako projektuje. Vodovod i kanalzaciju projektuju hidraši a puteve-putari. Nema koordinacije, nema smernica od strane grada i zato što je BVK veoma veoma konzervativan i retrogradan.
 
Зато што се још увек улице пројектују по старом стандарду. За Војвођанску је на пример могло комотно, за онај део улице који се радио нов, да се ураде цеви дуж ивичњака, односно да буду испод зеленог појаса и да сливници буду увучени (са нишом), али ..... лакше је по старом систему и јефтиније. Ово важи за све нове улице које се сад раде у Новом Београду, али за улице у старом делу града, је већ мало теже.
Видећемо како ће одрадити овај део у Војводе Степе.
 
A da se zapocetak vrate na stare dobre poklopce ispunjene asfaltom ,em ne zvone ,em ubijaju zelju za kradjom
 
Ma treba kolektor izmestiti iz saobraćajnih traka u razdelni pojas ili zeleni pojas ili u pešačku stazu-ne bi smetali poklopci...
 
Да су барем да средини улице, него су у десном делу где не постоје шансе да их избегнеш :roll:
 
Tragikomično: Asfaltirali su mu greškom točak!

Mihailo Jovićević | 27. 03. 2014. - 17:20h | Foto: J.Vučetić, Privatna arhiva | Komentara: 19
Prvo sam mislio da sam izgubio automobil...a onda sam ga spazio: radnici su ga pomerili par metara dalje, iskidali i savili plastiku oko točka - i bez pardona asfaltirali ulicu oko njega!”, priča šokirano svoju anegdotu Miodrag Todorović, medicinski tehničar iz Novog Beograda.
450800_miodrag-todorovic-01rasfoto-jelena-vucetic_ff.jpg

Todorović objašnjava da je automobil pre kobnog asfaltiranja vozila njegova supruga, koja ga je ostavila na uobičajenom mestu - ispred “Lukoil pumpe” u Ulici Džona Kenedija, nedaleko od njihovog stana. Po automobil je otišao nakon što je pao mrak, i nije ga u prvi mah pronašao: neko ga je premestio nekoliko metara dalje, a i plastika oko točka je bila oštećena.

-Da se razumemo - meni niko nije javio da će ulica biti asfaltirana. Kada sam video šta se desilo, prvo sam pozvao policiju. Međutim, tamo su mi rekli da nisu nadležni za ovaj slučaj, i da zovem “Beogradput”. U tom preduzeću su mi, s druge strane, rekli da “po Beogradu asfaltira ko kako stigne”, i da ne mogu da mi garantuju da su mi njihovi radnici oštetili vozilo. Ipak, ubrzo su me pozvali i potvrdili mi da su oni vozilo pokušali da pomere “ručno”, i da je zato došlo do oštećenja - navodi Miodrag, koji ističe da je njegov automobil bio propisno parkiran.
450801_miodrag-todorovic-asfalt-04foto-privatna-arhiva_f.jpg

On se relativno brzo sa “Beogradputom” dogovorio oko iznosa odštete, ali je osiguravajuće društvo ponudilo da mu isplati manje od desetog dela prvobitne procene štete - samo 8.000 dinara.

"Beogradput": Ne znamo da je u toku sudski postupak

U JKP "Beogradput" potvrđuju priču Miodraga Todorovića, ali i objašnjavaju da sa sudskim postupkom - nisu upoznati.

"Stranka je 30.10.2012. godine obaveštena o obračunu naknade od strane osiguravača i potrebi da se dostavi kopija kartice tekućeg računa radi isplate navedenog iznosa, što stranka nije učinila. JKP ”Beograd-put” nema saznanja da je stranka podnela tužbu sudu pa na navode u vezi sa sudskim postupkom ne može da da odgovore. I inače, ne može da komentariše pokretanje i vođenje sudskog postupka", kažu u ovom javnom preduzeću.

Neobičan stil asfaltiranja nisu komentarisali.

- Tada sam bio prinuđen da tužim “Beogradput”. Kada sam im to saopštio oni nisu bili iznenađeni: “Takva je redovna procedura”, rekli su mi ”osiguranje neće da pokrije troškove, pa su ljudi prinuđeni da nas tuže”. Međutim, i osiguravajuće društvo i preduzeće otežu sa procesom. Čak i pre nego što smo počeli sa sporom, predmet je prebačen sa jednog na drugi sud. Prošlo je gotovo dve godine, a još nismo održali ni prvo ročište - zaključuje Miodrag, kojem je čitava situacija odavno prestala da bude smešna.
http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/453167 ... skom-tocak

samo beograd putu moze pasti na pamet ovakva glupost
 
И даље нису поправили рупе које сам пријавио, не знам која је гора :mad:

Послато са GT-I9100 уз помоћ Тапатока
 
Vrh