Šta je novo?

Obnova ulica, Beograd put...

Imam jedno pitanje iako ne znam da li sam na dobroj temi, mada mislim da sam na pravom mestu.
Prilikom rekonstrukcije šina u Savskoj ulici, mislim da je bilo 2006. godine na početku ulice (otprilike u visini pošte u Savskoj) i na kraju (kod SUP-a) postavljene su neka rekao bih gumena "pomagala" za prelazak preko šina koja se nalaze između dve šine kao i sa spoljne strane šina i pored toga što olakšavaju prelazak vozila preko šina mislim da i čuvaju same šine od propadanja.
Nedugo nakon rekonstrukcije šina usledilo je proširivanje ulice za još dve trake i ti prelazi koji su tako urađeni su ostali u baštici i izgubili svoju funkciju jer vozila više ne prelaze preko njih.
Moje pitanje je da li ima svrhe i kome se obratiti da to stavi u funkciju tako što bi ga premestili na drugo mesto npr. na prelazu Savske prema Drinskoj jer je tu najbliže i na prelazu preko šina kod železničke stanice.
 
Tvoj predlog je smilsen i pricalo se o tome vec u drguoj temi ali nazalost nikog nemozemo iscimati da to odradi
 
Данас (петак-10.04) сам поднео пријаву Београд путу ради не завршених радова обележавање линија на коловозу у улици Тошин бунар. Ево о чему се ради:

Поштована госпођо Петровић,

Желео бих да пријавим један са ваше-Београд пута стране не завршен посао до краја !
Наиме пре неких месец и нешто дана сте у улици Тошин бунар на самој раскрсници са Студентском улицом, обележавали пешачке прелазе и траке на коловозу. Све је обележено, али на жалост заборављена је (!!!) да се обележи још једна пуна линија. Не достаје пуна крајња линија за траку за лево скретање из Тошиног бунара у Студентску улицу ! Не знам како је вашим људима то промакло (!), ако је уопште и промакло. Већ пар пута је долазило и до неспоразума међу возачима око коришћења ове траке, да ли је за лево скретање или не или возила из супротног правца могу да иду овом траком. Да, стрелице за лево скретање су исцртане, али знате и сами неке наше возаче.

Чуди ме да и људи из градског Секретаријата за саобраћај не контролишу радове, па макар кад неко од њих и неслужбено туда пролази и то/ово види.

Унапред захваљујем у име нас возача на коначном што је могуће пре обележавању исцртавања ове линије, а и на Вашем одговору.

Срдачан поздрав,
.....................




Већ током поподнева добио сам одговор од г-ђе Петровић:

Poštovani g. ........,

Izgleda da je u međuvremenu ekipa bila na terenu i izvršila obeležavanje. To bi trebalo da je bilo juče. Ukoliko nije, Vi, molimo, javite.

Hvala na saradnji i srdačan pozdrav,
N. Petrović
Služba za marketing i informisanje JKP “Beograd put

Ни јуче ни данас нисам пролазио овим делом, тако да не знам да ли је урађено или не. За сутра нисам сигуран, а јавите, ко буде пролазио, да ли је заборављена линија исцртана или не, како бих обавестио г-ђу Петровић, пошто је љубазно замолила.
 
Gago moze li adresa od cjenjene gospodje iz bg puta ponovo posto nisam dobio odgovor vec 15 dana , u vezi ograde uz skolu u grockoj
 
дишо, ако ти није проблем узми слике које сам објавио када сан пријавио рупу на станици 302 на скретању за заклопачу.нису је поправили, а нисам у могућности да пошаљем опет

Послато са GT-I9100 уз помоћ Тапатока
 
Gardoška ulica se nalazi na gl. turstičkoj BG biciklističkoj stazi
ovakvo stanje rasturene kaldrme daleko je i od turizma i još dalje od biciklističke staze
a izgleda još nedostižnije za obnovu...
fotografija0049.jpg
 
Generalno je stanje svih kaldrmisanih ulica jako loše. Ja se iskreno plašim da prijavljujem oštećenja u takvim ulicama (pored 11. aprila) jer se plašim da će oštećenja zaliti asfaltom.
 
На Зеленом венцу је исто растурен део острва тј. недостаје део плочица и ивичњака. Ивичњаци недостају са оне стране где је аутобус на слици и то у дужини аутобуса између предње и задње осовине, лепо се види.
Да не причам о паркираним возилима на том острву, додуше није их било кад сам сликао, али знам да ту исто обожавају да се бахато паркирају ! Поставио сам пре пар месеци на подтеми "Бахато парирање..." слику једне бахато паркиране Алфе 156 на овом острву.

 
Kako im ovo ne bode oci?! Kako bih ja to svima redom smanjivao plate.
 

[img=http://s1.postimg.org/4rha4yi0r/CAM00899.jpg]


У току је израда потпуно нове улице у Борчи. Машине стоје на паркингу код новог вртића који је само насут туцаником неким, па се надам да ће и то уредити...

Плави круг је тај паркинг, црвено је улица која се ради.
 
Koliko li je skuplji uradjen metar kaldrme od metra asfalta ?
Koliko kaldrma i jeste ,,začin,, Bgdu
Ne mogu da se setim dr. gradova koj imaju obe kaldrme. :roll:
 
Гага":103nqtwi je napisao(la):
Данас (петак-10.04) сам поднео пријаву Београд путу ради не завршених радова обележавање линија на коловозу у улици Тошин бунар. Ево о чему се ради:

Поштована госпођо Петровић,

Желео бих да пријавим један са ваше-Београд пута стране не завршен посао до краја !
Наиме пре неких месец и нешто дана сте у улици Тошин бунар на самој раскрсници са Студентском улицом, обележавали пешачке прелазе и траке на коловозу. Све је обележено, али на жалост заборављена је (!!!) да се обележи још једна пуна линија. Не достаје пуна крајња линија за траку за лево скретање из Тошиног бунара у Студентску улицу ! Не знам како је вашим људима то промакло (!), ако је уопште и промакло. Већ пар пута је долазило и до неспоразума међу возачима око коришћења ове траке, да ли је за лево скретање или не или возила из супротног правца могу да иду овом траком. Да, стрелице за лево скретање су исцртане, али знате и сами неке наше возаче.

Чуди ме да и људи из градског Секретаријата за саобраћај не контролишу радове, па макар кад неко од њих и неслужбено туда пролази и то/ово види.

Унапред захваљујем у име нас возача на коначном што је могуће пре обележавању исцртавања ове линије, а и на Вашем одговору.

Срдачан поздрав,
.....................



Већ током поподнева добио сам одговор од г-ђе Петровић:

Poštovani g. ........,

Izgleda da je u međuvremenu ekipa bila na terenu i izvršila obeležavanje. To bi trebalo da je bilo juče. Ukoliko nije, Vi, molimo, javite.

Hvala na saradnji i srdačan pozdrav,
N. Petrović
Služba za marketing i informisanje JKP “Beograd put

Ни јуче ни данас нисам пролазио овим делом, тако да не знам да ли је урађено или не. За сутра нисам сигуран, а јавите, ко буде пролазио, да ли је заборављена линија исцртана или не, како бих обавестио г-ђу Петровић, пошто је љубазно замолила.

Само да јавим да је ова заборављена линија исцртана. Сад је како треба.
 

Бул. Николе тесле, местимично пресвлачење крајње десне траке.




Главна Земун, преграђено, прекројено... две траке одузете због рупе од 1,2 са 2 метра која се налази у једној траци, а већ је копана прошлог месеца. И тако данима...
 
Ево разлога зашто по неки пут није било пара да се неке улице у Београду закрпе !

RASIPNIŠTVO Direktor "Beograd puta" kupovao čarape i gaće na račun firme

M. Tašković | 28. 04. 2014. - 18:39h | Foto: Đ. Kojadinović, Beoinfo | Komentara: 61

Bivši direktor JKP „Beograd put“ Milutin Štrbić potrošio je stotine hiljada dinara na kupovinu ličnih stvari, pre svega, veša.

Kako „Blic“ saznaje, veš je kupovao preko firmine kartice, a vrednost njegovog šopinga iznosila je i nekoliko stotina hiljada dinara.
Štrbić je u „Beograd put“ došao na predlog LDP 2008. godine, i kao direktor bio je sve do leta 2012. godine.

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/461157 ... acun-firme
 
On ih je ojadio ko niko ali tek sad smiu o tome da govore pisu
 
Zbog ove gluposti neko bi trebao da popije otkaz ulica prepolovljena
dsc08362.jpg

nezavseni parkinzi na bezaniji a zato se stanari parkiraju po livadama i pod prozorom
dsc08361.jpg

dsc08360.jpg
 
Борчанац":1k1mkql3 je napisao(la):

[img=http://s1.postimg.org/4rha4yi0r/CAM00899.jpg]


У току је израда потпуно нове улице у Борчи. Машине стоје на паркингу код новог вртића који је само насут туцаником неким, па се надам да ће и то уредити...

Плави круг је тај паркинг, црвено је улица која се ради.


Мален је напредак :(


Био сам упоран и испратио ово до краја...

прво су већ припремљен терен опет копали, по старом обичају заборавили нешто.

upload image online

А потом довршили овај патрљак трудом и временом који превазилазе далеко веће радове.

photo sharing sites

image hosting without account
Па на крају ипак браво.
 
Vrh