Šta je novo?

Obnova ulica, Beograd put...

kostan":ywmjwebi je napisao(la):
Danas su mi "popravili" ulicu :roll:
Izgleda JEZIVO, gledaću da slikam ovih dana. U pitanju je Kosančićev venac, samo su nasuli tucani kamen u sve rupe i ulegnuća i nabili malim valjkom! :shock:
:o

Meni su krpili Smederevac tako što je jedan bacao lopatom asfalt iz kamiona a kolega gumenim opancima utapkavao. Valjak je uredno bio natovaren u kamion ...

... ali to je bilo u Grockoj. Ako strogi centar krpe sa tucanikom više neću da se žalim ... zadnje vreme došlo. :bash:
 
Tucanik na Kosančićenom vencu. Evo kako to izgleda :bash:

2a7euqd.jpg


abmrr5.jpg


zvqxzb.jpg


33lzf5k.jpg


2ikskcl.jpg


156a52p.jpg


wgrm1u.jpg


qytq4w.jpg


2ypm8tx.jpg


sg5pmv.jpg
 
Da nemate mozda dzinovske miseve i pacove u kraju?
Ruglo, izgleda kao da su posipali otrov po ulici. Fuj.
 
Dobro da nisu ljuljnuli asfalt ,nema se para za pravo sredjivanje ,ovo ce prvi snijeg da odnes
 
Ne izgleda lepo , ali ce spreciti da se tokom kisnog perioda skuplja voda i dodatno potkopava kamen kaldrme. Mislim da im je to i bio cilj. Spreciti dodatno propadanje...

Sent from my LG-E510 using Tapatalk 2
 
Mali of, u vezi sa komantarom ^^: kad sam bio klinac, deda mi je recitovao jednu satiričnu recitaciju/politički parakomentar iz vremena između dva svetska rata "zašto naše kaldrmdžije idu natraške". U stvari, govori se o korupciji, rasipanju, politikanstvu... sve isto kao i danas, urnebesno sročeno. Pamtim samo delove, pa dok ne skrpim celu, ne bih da recitujem. :) Možda je još neko od starijih forumaša čuo pomenutu skasku?

Elem, cela naša tzv. zemlja izgleda kao ova ulica, a laki72 je to tako precizno i dirljivo opisao. Plusić!
 
laki72":2b8cbkco je napisao(la):
Ne izgleda lepo , ali ce spreciti da se tokom kisnog perioda skuplja voda i dodatno potkopava kamen kaldrme. Mislim da im je to i bio cilj. Spreciti dodatno propadanje...

Sent from my LG-E510 using Tapatalk 2
Ne znam kad su poceli sa sredjivanjem, ali sigurno su imali vise od 7 dana lepog, suvog vremena da srede ostecenja/rupe umesto ovog popunjavanja.
 
Ovo je skandalozno, kao i bilo šta što dotaknu. Razumem da je privremeno rešenje ali ovo je neopisiva glupost, garantujem da neće potrajati ni do februara. Bilo je i zasipanja betonom i svačega inače. Voda se već skuplja i to odozdo, potamneli su neki delovi već jer voda izbuja odozdo, iz neispravnih instalacija! Tako da to nema veze s vezom. Jedino što je ravno, može da se vozi bajs za sada...
Tako da nije ništa sprečeno, samo će nastati još veći svinjac jer će se tucanik rasipati sada svuda unaokolo. Ja stvarno ne razumem da je to takva nauka postaviti kamenje i nivelisati ga. Dovoljno je bilo da svaki put nakon otvraranja rupa vrate kamenje ne svoje mestu umesto što ga pobacaju :rant:
 
marrecar":3pk5hkle je napisao(la):
laki72":3pk5hkle je napisao(la):
Ne izgleda lepo , ali ce spreciti da se tokom kisnog perioda skuplja voda i dodatno potkopava kamen kaldrme. Mislim da im je to i bio cilj. Spreciti dodatno propadanje...

Sent from my LG-E510 using Tapatalk 2
Ne znam kad su poceli sa sredjivanjem, ali sigurno su imali vise od 7 dana lepog, suvog vremena da srede ostecenja/rupe umesto ovog popunjavanja.

Sve su odradili za par sati, u četvrtak pre podne :bash:
 
Slicica koju dugujem...Skver...nije idealno ali je malo bolje, posto je relativno cesto koristim mogu reci da se uglavnom fino postroje, levo za Drajzerovu desno za Uzicku. :)

2h6v7mv.jpg
 
Јуче, уторак-21.јануар, сам пријавио Београд путу три недостатка, једно на бициклистичкој стази и два где би требало урадити прилазе од тротоара до пешачких прелаза. Ево о чему се ради, тј. пријава и слике:

Поштована госпођо Петровић,

Желео бих овим да пријавим једно оштећење на бициклистичкој стази (тачка 1) и пријаву за коначну изградњу прилаза тротоарима за већ обележене пешачке прелазе (тачке 2 и 3).

1) Реч је о бициклистичкој стази у улици Народних хероја (на десној парној страни) тачно код Рајфајзен банке, на скретању за Булевар Милутина Миланковића. Ту је још током октобра 2013. године извршена нека од поправки на делу тротоара и бициклистичке стазе. Кад су „завршени“ радови, рупа је само затрпана земљом и песком и тако је остављено да стоји до даљег, а нису ни постављени разделни ивичњаци за ову стазу (слика „оштећена бици стаза_Народних хероја“ у прилогу) ! Најновија ситуација је та, да су постављени ивичњаци и бетонска подлога на површини рупе, али нису асфалтирани део тротоара и бициклистичке стазе (слика од 16.01.2014. „делимично поправљена бици стаза“ у прилогу). Када би ово оштећење коначно могло бити поправљено и доведено у стање како и треба да буде ?
2) У мојој улици Недељка Гвозденовића са „Т“ раскрсницом улице Матије Вуковића, у насељу Бежанијска коса тачно где је „Макси“, се налазе два обележена пешачка прелаза (у улици Н.Г.) са постављеним семафорима. На жалост на једном прелазу у опште нису изграђени прилази, са обе стране улице, од тротоара до пешачких прелаза !!! То тако стоји већ пар година, а посебно је незгодно мајкама са колицима са бебама и инвалидима у колицима, јер практично и не могу да пређу овде ову улицу ! Незгодно је и кад пада киша, па се онда ствара и блато. На сликама „пешачки код максија1“ и „пешачки код максија2“, које су у прилогу се најбоље види како то изгледа, а ово што је урађено, је урађено, па боље и да не кажем како. Када би ови прилази могли бити коначно урађени, наравно са оним испустима у нивоу улице за лакше прелажење са колицима ?
3) Иста ситуација, као и под тачком 2, је и на „Т“ раскрсници улица Љубинке Бобић и Неде Спасојевић. Нема прилаза од тротоара до пешачког прелаза са обе стране улице Љубинке Бобић. Слика „пешачки у Љубинке Бобић“ у прилогу. Када би и ово могло бити урађено ?

Надам се Вашем одговору, а након сагледавања ситуације од стране Београд пута.

Срдачан поздрав,
Драган ............

слика „оштећена бици стаза_Народних хероја“

image ru

слика „делимично поправљена бици стаза“

imagen

слика „пешачки код максија1“

screenshot on pc

слика „пешачки код максија2“

image search

слика „пешачки у Љубинке Бобић“

imgur

Кад добијем одговор, поставићу га.
 
Гага":19lgywiv je napisao(la):
Џонест Хон, укњижен плусићћћ

Лепо су одрадили ово скретање. Има ли сад мање гужве ?

Kao sto rekoh malo je bolje ali nisam siguran kako je u jutarnjem spicu posto radim ranije ili kasnije.
Ukinut je pesacki koji je isao preko ostrva, bilo bi lepo da tu bude trava i koje drvce. Drugi ka gradu je malo vracen pa je u liniji sa ovim skretanjem. A realno je taj preko ostrva bio visak, ja sam uvek na strani pesaka ali mnogo su tri pesacka na 30 metara.
 
Sakacenje grada...
Inace zadnjih dana tu nema guzve, ali nema je ni na prilaznim saobracajnicama ka toj raskrsnici (izgleda niko vise ne radi u Srbiji i Bgd), tako da mislim da jos nemamo pravu sliku.

Sent from my LG-E510 using Tapatalk 2
 
Добио сам већ данас кратак, јасан и охрабрујући одговор од Београд пута. :kk:
За оштећену бициклистичку стазу у Народних хероја, ето колико сутра ће бити сређена.
За тачке 2. и 3. из моје пријаве, треба да се обратим, тј. пријавим те проблеме, Дирекцији за путеве града. Учинићу то колико сутра, па ћу исто поставити пријаву.

Одговор Београд пута:

Poštovani g. ......,

Oštećenje (n. kvar) u Narodnih heroja uvršteno je u raspored radova za sutra.
Za preostale dve lokacije, molimo da se obratite Direkciji za puteve grada jer bez naloga nismo u mogućnosti ništa da radimo. Email adresa direkcije je info.saobracaj@beograd.gov.rs.

Srdačan pozdrav,
N. Petrović
Služba za marketing i informisanje JKP “Beograd put”
 
Да ли БГ путу да пошаљем пријаву да ураде једну дренажу или нешто слично јер имам проблема са водом из дворишта. Наиме, урадили смо одвод кишнице из дворишта каналом до главног пута где се вода улива и канал који иде поред пута. Тај канал је бетониран у дужини од 10 метара, остатак је земљани. Прошле године је асфалтирана улица око 30 метара испод и канал је запушен где се вода сада изливана на улицу. Зависна комшиница сматра да је моја породица за то крива и шаље инспекцију (а не живи ни близу тога, а и да живи то логично није мој проблем) :roll: Све је функционисало лепо до прошле године када је тај канал запушен. Коме пријавити? Београд путу или некој инспекцији?
Само да нагласим, туда пролази вода (типа од прања кола, било чега) нај обичнија вода, фекалије никако!
 
Somi lopatu u ruke prije ces to da sam otpusis nego da sacekas da nadlezni to da urade .Prijavi BG putu ili saobracjanoj inspekciji u bg
 
Не могу асфалт лопатом :D Насули су односно запушили канал и преко урадили асфалт :roll: Ем што не могу, ем што нећу јер је тако било пре тога, а они асфалтирали :bash:
 
Slikaja poslaji bg putu i saobracajnoj inspekciji prijavu pismeno na salter u 27 marta predas na salteru napises komunalnom inspektoru
 
Сликаћу сутра и послаћу мејлом, ако ништа не ураде онда ћу и писмено, хвала :)
 
Оштећење бициклистичке стазе и тротоара у Народних хероја је поправљени, Београд пут је одржао обећање и урадио како су и рекли.

На жалост није урађено на одговарајући начин како би требало и баш су га забарушили и одрадили као преко оне ствари. Зашто тако офрље, нестручно и аљкаво раде, није ми јасно. Слика показује најбоље како је урађено, а послао сам Београд путу тј. г-ђи Петровић е-пошту са захвалницом за брзо реаговање и обављене радове и моју критику на одрађено:

"Поштована госпођо Петровић,

Желео бих да захвалим на поправци оштећене бициклистичке стазе и дела тротоара, а након моје пријаве. Драго ми је да сте и Београд пут и Ви лично, реаговали јако брзо.
Али, велика примедба Вашим колегама са терена на квалитет радова, нестручност, а и естетику. Па зар је баш морало овако да се уради на брзину и само да се каже да је одрађено, а није битно како. Да ли Ваше колеге виде шта су и како урадили, да ли они имају неки надзорни орган који их контролише о квалитету извршених радова. У реду што је тротоар урађен у црној боји асфалта, али зашто и бициклистичка стаза и то још асфалтом преко разделних ивичњака !!!!!!!!!!! Па зар ви немате црвеног асфалта ? Такође и оштећење које је закрпљено је испупчено у односу на остатак стазе и тротоара. У реду је што је коначно урађено, али баш сам се разочарао кад сам видео како је одрађено.
Још једанпут хвала за поправци у име нас и бициклиста и грађана овог дела града.
Надам се даљој сарадњи.

Срдачан поздрав,
Драган ............"

Слика како то сад изгледа:

free image hosting
 
Vrh