Šta je novo?

Obnova ulica, Beograd put...

Колико знам за Војводе Степе, био је чланак о паркирању у [cross]Блицу[/cross] Гласу Јавности пре пар година о паркирању.. не знам да ли су то имплементирали. Сајт Беопута не јавља ништа, додуше, мада се сећам најава за тај правац. Мислим да је то у плану, али тек за неки даљи период...
 
Msilim da je Vojvode Stepe u planu rekonstrukcije iz kredita EBRD-a (kao i vecina ulica kojom idu tramvaji), ali sumnjam da ce biti prosirena, ono sto je problem sa VS je to sto je takvo parkiranje NELEGALNO, to zaustavljam se na pet minuta da kupim burek, no buduci na nedostatak adekvatnog parkinga na to se gleda kroz prste (kao i u Pozeskoj i na Bulevaru, npr, narocito je to bilo prisutno kod Cvetkove pijace jedno vreme, sada znatno manje).
 
Meni komsije na Vozdovcu vec nekoliko godina pricaju kako postoji neki plan da se prosiri neparna strana Vojvode Stepe, pa sam zato i pitao. Verujte mi da nista od tog plana koji je jovanovm nasao nije realizovano (a clanak sigurno ima par godina kako je napisan). Pitanje saobracaja/parkinga u Vojvode Stepi mora pod hitno da se resi jer je u poslednje dve, tri godine izniklo sigurno preko 20 novih zgrada (sestospratnica) u samoj ulici i jos duplo vise po susednim ulicicama. Na sve te zgrade ide jos duplo vise trenutnih gradilista + buduca i sve to na mestima gde su ranije bili mali kucerci a sad su zgrade sa po nekoliko desetina stanova (sa samo jednog prozora mogu da vidim 7 kranova i to samo na onom malom delu koji mi upada u vidno polje, a na drugom je situacija jos "gora"), plus kad se izgradi Vero i Delta Planet na Autokomandi mogu samo da zamislim tu voznju po Vojvode Stepe.
 
Nove zgrade su malo vise uvucene u odnosu na staru regulaciju, tough. Tako da mozda i planiraju to prosirenje, ali se nesto ne hvali po novinama.... a i kad ga najave proci ce bar tri godine dok ne pocnu s tim :D
 
Pa ja zivim 200 metara od ulice vojvode stepe i koliko se secam bilo je price da ce se ulica prosiricati, ali u buducnosti.

Primecujem da sve zgrade koje se sada zidaju imaju obavezu da se uvuku nekih 15-20 metara od ulice. Ako se ovakva gradnja nastavi realno je za 3-5 godina da bude izvodljivo prosirenje.

Najveci problem je na samom pocetku ulice gde su one visoke zgrade i gde tramvaj vec sada prolazi nekih 50cm od same zgrade.
 
Pa realno problem je samo tu na pocetku i jedino gore gde moze da zaskripi je zgrada Vise elektrotehnicke inace sve ostalo je manje vise lako resivo
 
У току радови на изградњи тротоара дуж Авалског друма
Горан Лукачевић, председник општине Вождовац, и Драган Човић, заменик председника, обишли су данас са свим сарадницима радове на изградњи тротоара који се изводе дуж Авалског друма.

Након вишегодишњег проблема који Авалски друм ствара житељима више подавалских насеља, општина Вождовац покренула је радове на изради тротоара дуж ове улице. Радови су започети почетком протекле недеље и до сада је асфалтирано 500 метара стазе. Нови тротоари биће постављени на потезу од Робне куће „Максима” до Кружног пута, у дужини од око четири километра. Укупна вредност радова је 20.695.000 динара, а средства је обезбедила општина Вождовац.

Изградњом тротоара створиће се услови за безбедније кретање пешака, а нарочито деце школског узраста, која су до сада била изложена опасности приликом одласка и доласка из школе.
Izvor: Grad Beograd
Link: www.beograd.co.yu
 
Уклањају се трамвајске баштице у Рузвелтовој. Сликано у среду, надам се да информација није много бајата, посао делује "свеж" а ја баш "не сврћем" често у тај крај.

Ruzveltovasinemart2008.jpg
 
Asflat je rađeno 12. marta oko i malo posle podneva, naročito taj deo na samom ulazu u Novo groblje.
Zaista su mogli da sačekaju jedan dan, stvarno nije bilo prijtano da onoliki broj ljudi ulazi na groblje, dok radnici tu stavljaju asfalt. Sva sreća pa su stali i sačekali dok svi nismo ušli, ali je opet bilo prevruće, a i dan je bio topao, i malo više neuviđavno.
 
Па среда је била 12. март.
Ово је сликано око 4, зар је могуће да за четири сата после радова изгледа овако?
 
Pa izgleda da je moguće, mislim da je ovaj deo preko puta groblja već bio urađen tada, odnosno kada je rađena strana do groblja.
 
Још једаред


Шире улице смањују гужве
Првих дана пролећа требало би да почне преуређење и проширење неколико великих саобраћајница, најављују градски челници
Ulica-saobracaj12-03-08.jpg

Савска ће добити нове саобраћајне траке (Фото Д. Јевремовић)

Проширење Савске, Дечанске и Војвођанске улице, преуређење Булевара краља Александра и обнова Карађорђеве улице обележиће прве дане пролећа. Градске власти најавиле су обимне радове који не би требало да изазову веће гужве на улицама и који ће, по окончању, у значајној мери растеретити саобраћај. Ови послови само су припрема за почетак свеобухватне обнове Панчевачког моста и „Газеле”, као и изградње обилазнице око Београда.

Преуређење Војвођанске улице, најављивано и одлагано више пута, почело је пре неколико дана припремом градилишта и изменом саобраћаја на појединим линијама јавног превоза. Обнова ће се обављати у две фазе, тако што ће у првој бити урађена деоница која се спушта са Бежанијске косе и наставља Улицом др Ивана Рибара до Улице Душана Вукасовића, док ће у другој фази бити урађен део од Душана Вукасовића до Гандијеве улице. Радовима ће бити обухваћено и 400 метара Виноградске, део Сурчинског пута, као и стотинак метара Улице др Ивана Рибара. Предвиђена је и изградња две нове коловозне траке, док ће на средини коловоза бити изграђено острво, а све раскрснице ће добити семафоре. Биће постављени и нови тротоари, јавно осветљење, као и комплетна инфраструктура. Планирано је да радови, чија је укупна вредност 345.000.000 динара, буду завршени до краја године.

Савска улица, која је темељно обновљена пре две године, ускоро би требало да добије две нове саобраћајне траке. Оне ће се градити на земљишту које је Граду уступило Јавно предузеће „Железнице Србије”. Ненад Бајић, шеф информативне службе Дирекције за грађевинско земљиште, каже да је у току подношење захтева за добијање грађевинске дозволе, после чега би требало да буде изабран извођач радова.

– Уколико све буде текло према плану, радови би могли да почну већ у мају. Траке које ћемо изградити олакшаће прилаз „Газели”, док ће постојеће две користити возачи који се крећу према Железничкој станици – објашњава Бајић и напомиње да ће овај посао бити финансиран из буџета Дирекције за грађевинско земљиште.

Обимни радови биће обављани и у најужем градском језгру. Бојан Станојевић, градски менаџер, каже да би у наредних неколико недеља требало да почне проширење Дечанске улице.

– Тренутно приводимо крају припреме, а проблем би могле да нам представљају подземне инсталације. После проширења, ова улица ће добити нову коловозну траку, а сами радови неће утицати на функционисање саобраћаја – каже Станојевић и најављује да ће посао бити поверен „Београд путу”.

Саобраћајна трака која буде изграђена требало би да буде намењена возилима јавног градског превоза. На тај начин би се повећала проходност у овој улици, и смањиле гужве у правцу према Булевару деспота Стефана.

У Секретаријату за саобраћај кажу да ће Дечанска бити проширена са обе стране за око 1,5 метара. Планирано је да радови трају око месец дана.

У склопу обнове Старог савског моста, које би ускоро требало да буде завршено, градске власти планирају да преуреде Карађорђеву улицу како би се олакшао прилаз овом београдском прелазу преко Саве.

Бранко Смиљанић, заменик градског секретара за саобраћај, каже да ће у првој фази преуређења у овој улици бити укинута два семафора и измештена трамвајска станица, док се после тога очекују знатно сложенији послови.

– Жеља нам је да се смањи гужва у овом делу града, као и да се омогући боља повезаност свих београдских мостова са аутобуском станицом – закључује Смиљанић.

Градске власти раније су најављивале да би увођење камера у Булевару краља Александра могло да спречи паркирање у жутој траци, али су се ипак определили за проширење коловоза иако наглашавају да то неће бити трајно решење.

– Део коловоза ћемо проширити када будемо поправљали шине које су у прилично лошем стању. Дирекција за путеве ће се тада укључити у цео посао и поставити плоче на оном делу тротоара који није био обухваћен недавним поплочавањем – кажу у Секретаријату за саобраћај и додају се право преуређење Булевара очекује тек после увођења метроа.

Н. Миковић
[објављено: 17/03/2008.]
извор Политика
линк http://www.politika.co.yu/rubrike/Beograd/SHire-ulice-smanjuju-guzve.sr.html
 
Poplocavaju Vasinu ulicu, dorcolsku stranu... kamen je kao u Francuskoj ulici, znaci one manje, a deblje kocke, samo bele boje (bar koliko sam ja video, posto je trenutno posut pesak preko ploca, sto je za zacudjene standardna procedura).....

Mada, ocekivao sam mnogo vise po pitanju rekonstruikcije iste, za pocetak bar drvorede da zasade.....
 
Ja sam se nadao da ce Vasina biti pretvorena u neku pesacku zonu sa GSP-om, tj. da se cela ulica poploca, a da se u sredini ostave po jedna traka za svaki smer za trole i taxi. Naravno, najbolje bi bilo kada bi tuda isli tramvaji! :)

Aj slikaj kad se opere pesak :)
 
meni se bas svidjaju ove kockice za razliku od onih sivih i crvenih u srpskih vladara. ove su nekako mnogo prijatnije i veselije od onih, a i oblik im je nekako lepsi. se slazu drugi?
 
Da, to su ubedljivo najbolje kocke koje postavljaju, iste su i u Francuskoj, samo mi se čini da je boja druga, ali je šara ista..
 
Neverovatno koliko ulica drugacije izgleda cim se postave kocke umesto asfalta. Sjajne su kockice.
 
Super izgleda i onako, evropski :)

A vidim vec su postavili dzipove da provere nosivost ploca :mad:
 
^^To je stvarno postalo indikativno. Kad god se trotoari u nekoj ulici poplocaju odmah se parkira par dzipova valjda sto ti kazes da isprobaju postojanost kockica. Sta ti ljudi imaju u svojim glavama? A tek saobracajci... Gde je sad pauk i saobracajna (komunalna) koja god policija. Ovo je jako iritantno.
 
:D
Ti džipovi tu stalno stoje, fora su neki OEBS, UNDP, ili tako nešto.. Stvarno ga "malo" prećeraše..

Edit: A ne, čekaj, to nisu ti džipovi. U prinicpu sam tu često viđao neke tako U nešto vozila da ih je bilo mnogo ranije. Sad ovo ko su ne znam..
 
Ово је станица 26-це у Дубровачкој. Улица је обновљена прошле године и тада је направљено ово проширење за аутобус (у које аутобус не може да уђе), недавно је постављено и стајалиште које је потпуно заградило тротoар...

Stanica26ceDubrovacka.jpg
 
Vrh