Šta je novo?

Obnova i izgradnja sportskih centara

Ne znam za Lukićev marketing, ali Tadićeva lepa priča o rešavanju problema je skoro sigurno predizborni marketing, iako je ovaj put sasvim logična..
 
Kako misli da resi problem zemljista na kome je stadion ? Da ga pokloni FK, ali prvo da se privatizuje FK, onda im poklone zemljiste ? Privatnik profitira na zemljistu tako sto osmisli neki mega projkat u kome moze dobro da se ugradi na tom zemljistu, nakon toga se poveca porez na sve sto trosimo da bi se sakupio novac i isplatio stari vlasnik ? Jel to model pomoci FK ?
 
Bulevarac":2yo87cnl je napisao(la):
Kako misli da resi problem zemljista na kome je stadion ? Da ga pokloni FK, ali prvo da se privatizuje FK, onda im poklone zemljiste ? Privatnik profitira na zemljistu tako sto osmisli neki mega projkat u kome moze dobro da se ugradi na tom zemljistu, nakon toga se poveca porez na sve sto trosimo da bi se sakupio novac i isplatio stari vlasnik ? Jel to model pomoci FK ?

Мислим да требамо да питамо JohnyBgood-а. :D

Земљиште је у власништву Звезде и оно би требало да буде залог клуба у овом пројекту.
 
Homer Jay":3qzk47ao je napisao(la):
Obzirom da se radi o trenaznoj hali, dakle gotovo montaznom objektu, dizajn je premasio moja ocekivanja
Takođe. Ja sam odahnuo. Sama pomisao na ‚‚montažne" i "tipske" objekte....uh, jeza....

Homer Jay":3qzk47ao je napisao(la):
Мислим да требамо да питамо JohnyBgood-а. default/big_smile
Definitivno ;)
 
ja sam hteo da otvorim posebnu temu za trenaznu halu ...
 
Meni je zao projekta za partizanov stadion. Bas mi se svidjao isti. Mogu samo da zamislim kako bi izgledalo da se izgrade zvezdin i partizanov projekat za stadione Uh :D
 
bg259":2t3e43le je napisao(la):
ja sam hteo da otvorim posebnu temu za trenaznu halu ...
Pa otvori, ne verujem da će se neko buniti, ipak je to poseban projekat.

Za početak, gde bi uopšte pored Pionira mogla da bude izgrađena ova hala? Meni je taj kraj baš lep, i mislim da je šteta utrpavati tu neku halu, kako god izgledala. A ni ne znam gde bi baš mogla da dođe...

Evo tog kvarta:
http://maps.google.com/maps?f=q&sou...4518,20.486401&spn=0.005761,0.013915&t=h&z=17

Ja ovde vidim dva potencijalna rešenja: parking iz hale i prostor (doduše padina) ispod instituta ili stud. doma.
 
Po ovoj slicici deluje da ce biti iza Pionira, ka Ulici Mije Kovacevica:

kosarkaska_dvorana_partizan_300511.jpg
 
Da odmah iz pionira,a ono iza je Vojni Geografski institut.Dakle bice na onaj livadi odmah pored parkinga gde treniraju voznju.
 
Tema je preimenovana posle sugestije druga Vrachara,takodje je dodatad i deo izgradnja s ozbirom da cemo dobiti Halu kod pionira koja nije postojala i.t.d.
 
Уторак, 31. мaj 2011.

Нова спортска оаза у центру града

Градоначелник Београда Драган Ђилас присуствовао је отвaрању „Спортског села” на Савском венцу, које деци, омладини и рекреативцима на 1,2 хектара омогућава да се баве спортом, играју или уживају на клупама озелењеног комплекса.

1450740_Djilas_sportsko_selo_v.jpg

Jbt, kako bih se sada spustio, al' k***** moj, slikace me novine: Dragan Djilas

На најсавременијим тобоганима, љуљашкама, клацкалицама и пењалицама, малишани ће моћи да уживају у данима детињства, а спортисти да на неколико отворених терена, урађених по последњим стандардима, играју мали фудбал, кошарку, одбојку, тенис и боћање или да обликују своје тело у теретани на отвореном.

Тим поводом, градоначелник је навео да је „Спортско село” заиста сјајан пројекат, који ће послужити да се, пре свега, рекреирају грађани Савског венца и Врачара.

– Данас нам је пуно срце јер смо од простора који је само до пре годину дана био дивља депонија направили спортску оазу у центру града. Поново освајамо неупотребљиве делове града и враћамо их грађанима на коришћење – истакао је градоначелник.

Председник општине Савски венац Томислав Ђорђевић додао је да се некада на овом простору налазила школа резервних официра, а последњих 20 година дивља депонија.

– Огроман труд је уложен да би се овај простор довео у ред и грађанима омогућило да имају бесплатну рекреацију, уз минималну доплату за тениске терене. Ускоро се очекује изградња јавних тоалета и расписивање конкурса за одржавање ове површине. На простору малог амфитеатра постојаће могућност емитовања филмских хитова, као и организације спортских такмичења, али и других дешавања, попут дечјих рођендана – указао је Ђорђевић.

Васпитачица Слободанка Максимовић из Вртића „Света Петка” са Савског венца истакла је за Беоинфо да је веома задовољна игралиштем за децу.

–Справе су добро прилагођене деци узраста од четири до пет година и омогућавају им да се на безбедан начин играју, р азгибавају и уживају на отвореном простору. Када су у питању справе за децу, попут ових тобогана, љуљашки и клацкалица, веома се брзо примети неки недостатак – указала је васпитачица.

Студенткиња Сара Бељански, која се рекреативно бави аеробиком, истакла је да је веома задовољна справама за обликовање тела и да ће ово место реодовно посећивати.

Град Београд је у претходне две и по године уложио велика финансијска средства у реконструкцију постојећих и подизање нових спортских објеката и терена у престоници. Изведени су радови на санацији Спортско-рекреативног центра „Ташмајдан”, Спортског центра „Милан Гале Мушкатировић”, а у току су завршни радови на реконструкцији Спортског центра „11 април”. Такође, последњих година велика средства се улажу у програме рекреативног спорта намењене деци, омладини, женама, пензионерима, као и лицима са посебним потребама.

Izvor: Grad Beograd
 
Jos kad bi napisali gdje se igraliste nalazi a ne da nagadjamo strasno ili nesmiju zbog reklame :mad:
 
Mislim da je izmedju klinickog centra i veterinarskog faksa,tacno tamo gde treba onaj nadvoznjak da prodje sa prokopa.
 
Ово је за ону емисију: "Земља после људи" :|
 
Bar ce da ga urede lepo.Bas bih voleo i da ugrade pokretni krov.

Ja bih iskoristio priliku i spojio Tasmajdanski park stepenisticem od mesta gde je seizmoloski institut stepenicama izmedju stadiona i upravne zgrade tacno do Fontane.Tako bi bila jos bolja komunikacija sa parkom.Ali znam od toga nema nista :(
 
Olimp ce biti gotov za oko mesec dana.

fotografija0116.jpg


Treba ovako da ispadne

olimp-za-bilbord.jpg
 
Da li postoji bar nacrt Tašmajdanskog stadiona kako ce da izgleda
i u koje namene ce biti prevashodno rekostruisan za tenis, klizalište , atletika ....
Prateci rekonstrukciju Olimpa :) @Vucko je davao i slike, planove i opise :kk:
a za Taš još uvek planira se..... bice.... a nigde ne vidoh ni tog plana..... :notok:
 
Nema tas nazalost nikakve planove,ko zna sta ce da urade :|
 
Pominjuli su vracanje u originano stanje. Dakle, verovatno nece biti nikakvih (vecih) dogradnji, vec prvenstveno sanacija stadiona. Projekat je radio CIP.

Sto se sadrzaja tice, na osnovu onoga sto navode mediji ostaje koncept ovortenog stadiona za male sportove i rekreaciju. Naravno, tu je i mogucnost organizovanja koncerata i slicnih masovnih manifestacija.

I mislim da su pominjali da ce srediti prilaz stadionu iz parka, ali nemojte me drzati za rec.
 
To bih i ja hteo,to jest da ima tamo od seizmoloskog zavoda silazak tacno gde je sada neka kucica domara ili koga nizbrdo izmedju stadiona i zgrade uprave ka onoj fontani koja se rekonstruise.Time bi dobili super vezu tasa sa tim delom :gobb:
 
Vrh