Šta je novo?

Obnova i izgradnja sportskih centara

Eh... možda jednog dana u novinama pročitamo i ovaku vest

Najiščekivaniji teniski duel sezone počinje u 18 i 30 časova! Novak Đoković i Rafael Nadal se po prvi put sastaju, za titulu u Beogradu na Tašmajdanskom stadionu.....

Eh ... možda jednom ..... :/
 
Auuu, kako ce to da bude leeepooooo..... :) :cool: :)

Slike , crteži , planovi celog kompleksa ....

Bazen „Tašmajdan” sa pratećim sadržajima
Stadion „Tašmajdan” sa pratećim sadržajima
Poslovni objekat
Gradski hotel
Tašmajdansko podzemlje (gradski akvarijum i dr.)
Podzemna garaža

@HoRuS +1 :)
 
auu brate.... :shok: ne znam da li je ruznih crteza ali ovo stvarno izgleda katastrofa
 
Eh,crtezi su smejurija.Ali mi se svidja aktiviranje tog prostora,samo nacekacemo se do tada,dobra ideja i za hotel a i za garazu.Vidim da je ucrtan prolaz imzedju tasa i trga gde je fontana kod ilije garasanina
 
@Vucko

Izvinjavam se sto kasnim, ali lepo napreduju radovi na Olimpu. Ja negde procitao da ce da proradi oko 20. jula.

Vidim da su ofarbali beton u onu masnu plavu boju, jel to znaci da nece biti plocica, ili je to samo neka podloga?

Definitivno fala skakaonica ko leba.

Za sada mi nesto bas deluju socijalno i jeftino, ali nadam se da ce biti bolje kada se sve zavrsi :D
 
Micigen,

nisu farbali beton nego je to neka limena konstrukcija, pogledaj pažljivo, možda se vidi i na nekoj sličici ispod.

Mada, mi nije jasno zašto tako...ne svidja mi!


Evo sličica sa Olimpa:

















Uploaded with ImageShack.us
 
Pa ne znam, ne vidim ja nikakav lim. Oticicu licno da se uverim ovih dana :)

Meni ne deluju ni malo reprezentativno za sada, nadam se da ce zavrsni radovi biti dobrog kvaliteta. To bi moglo da izvadi situaciju.

Za sada samo vidim da nema skakaonice i da je taj treci bazen koji je bio dubine 4,5 m, sada neki deciji plicak :(
 
Стварно је огроман минус то што су онај базен за скокове претворили у дечији плићак за олакшавање.
Још већа је штета што је нова скакаконица могла да изгледа феномално...
 
Jeste,mogli su makar trojku da ostave sa onom daskom za skakanje.
 
skromna slicica sa sajta opstine "Stari grad"

Gale%20zatvoreni.jpg
 
Slika je bolja nego sa sajta grada definitivno,mogli bi tamo ubaciti opciju za 2 slike pa da na jednoj kao do sada bude njuska politicara a na drugoj objekat koji otvara. :rolleyes:

Zna li neko,koliki je kapacitet sedista u publici?

Nije bas kao Tas,ali je sasvim dovoljno kao sekundarni objekat,kao recimo sto se sumice koristi kao alternativa pioniru za odbojku i rukomet.
 
Ууууу секси! :kk:
Када је на 25. мају последњи пут одржано веће пливачко тачмичење (негде 2004.-2005.), по базену су на све стране летеле фугне од плочица, вода је била ледена а на трибинама су се рано ујутру појављивали пацови (видео својим очима).
 
Samo da javim da rekonstrukcija Hale Sportova na NBG-u ide fino.
Fasada je mislim na betonske delove samo hmmm kao izmalterisana fino izgleda. Nisu stavljani nikakvi aluminijumski paneli niti bilo sta tako.
Sto se tice onih ogromnih prozora posto je vise od 60% fasade staklo, menjaju one stare matirane staklene povrshine za neka kao crna stakla :) ne izgleda lose ono sto sam uspeo da vidim ispod skela :) kako ce izgledati gotovo videcemo
 
Evo od mene par slicica na brzaka rekonstrukcije Hale Sportova na NBG :)
Nisu nesto, uslikane su telefonom u prolazu dok sam jeo kroasanu sa shunkom :laugh:





 
Sjajno, opustenooo! Taman se tvoj post nadovezuje na vest koja je postavljena na Ekapiji:

02. 08. 2011.| 09:13
Vraća se stari sjaj novobeogradskoj Hali sportova - Završetak uređenja fasade do kraja avgusta


Zamena stakala i uređenje fasade na Hali sportova treba da bude završeno za dvadesetak dana, kada će ovom novobeogradskom sportskom hramu biti vraćen stari sjaj, najavila je juče Snežana Stiković, direktorka Sportskog centra "Novi Beograd".

- Završena je rekonstrukcija terena, svlačionica i donjeg hola, uz kompletnu klimatizaciju prostora, dok je predviđeno da u narednoj fazi počne uređenje tribinskog prostora, kako bi se i posetiocima obezbedili vrhunski uslovi za praćenje sportskih nadmetanja - istakla je Stikovićeva.

Ovih dana biće raspisan i tender za drugu fazu sanacije SRC "11. april", kojom će zatvoreni bazeni tog centra konačno biti u funkciji.

Početak radova može se očekivati u oktobru, dok je završetak predviđen na proleće iduće godine, kada će ovaj važan sportski objekat biti vraćen na upotrebu Beograđanima. Prvom fazom radova u SRC "11. april" urađena je kompletna sanacija kotlarnice, podstanice, zimske garderobe, zamena bravarije i stakala i završena termoizolacija fasade.

E kapija

Ova hala je prosto predivna. Nova fasada joj je odlicno legla (po meni, dosta bolje nego na niskom Cairu) i bas me raduje sto ce u narednoj fazi srediti i tribine.

A sad malo fantaziranja - secate se vesti kako Nebojsa Covic premesta fabriku FMP u Zeleznik, a na Cukarickoj padini hoce da gradi stanove, trzni centar i novu halu za otprilike 11.000 posetilaca. Naravno, zvucalo je smesno da prigradski klub poput FMP-a koji, iako je dobar, prati tek par stotina vernih navijaca iz komsiluka i familija igraca, gradi toliku halu. No, buduci da ce od jeseni FMP i Zvezda biti jedan klub, moguce je da u ovoj deceniji KK Crvena zvezda, pomalo neocekivano, dobije svoju Arenu :)
 
Hram™

Понедељак, 19. септембар 2011.

Београд спреман за одржавање Европског првенства у одбојци за жене

Град Београд је спреман за одржавње Европског првенства у одбојци за жене, које ће од 23. септембра до 2. октобра бити одржано у Италији и Србији, изјавио је данас помоћник градског секретара за спорт и омладину Немања Радовић.

1465824_Hala_Pionir_v.jpg


Он је за Беоинфо истакао да историјски успех наше сениорске репрезентације представља сјајан увод у Европско првенство за жене, које ће омогућити даљу популаризацију овог спорта код нас.

– Надам се да ће нова златна медаља са Европског првенства у мушкој конкуренцији додатно стимулисати наше одбојкашице, које су на неколико последњих великих такмичења показале зрелеост у остваривању великих циљева. Град Београд је као покровитељ ове значајне манифестације учинио све да услови буду на врхунском нивоу. Тим поводом је реконструисана Хала „Пионир”, као и пратећа инфраструктура, која ће поред промоције спорта омогућити и даљу популаризацију српске престонице – указао је Радовић.

Директор Спортко-рекреативног центра „Ташмајдан” Марко Павловић навео је за Беоинфо да је реконструкција Хале „Пионир” поптуно завршена.

– Потпуно су реконструисане свлачионице, туш-кабине, тоалети, где је омогућен и приступ особама са инвалидитетом. Такође је урађена замена дела оштећеног паркета, као и потпуна реконструкција свечане ложе и покретних трибина, које се постављају уз аут линију. Урађене су нове просторије за прес и вип посетиоце, као специјална пасарела која та два простора спаја са трибинама. Поред унутрашњег, обновљени су и прилазни делови популарне хале, пре свих улазно степениште, али и кров на „Леденој дворани” истог комплекса – истакао је Павловић.

Он је подсетио да ће Хала „Пионир” почетком наредне године угостити најбоље европске рукометаше, што, према његовим речима, представља признање Београду да у континуитету организује велика спортска дешавања.

Европско првенство у одбојци за жене, поред Београда, биће организовано у Зрењанину, док ће се у Италији најбоље одбојкашице Старог конинента надметати у градовима Монца и Бусто Арсизио. Такмичиће се 16 селекција, док ће се полуфинале и финална утакмица одржати управо у „Пиониру”.

Novi toaleti:
1465871_Novi_toaleti_v.jpg


VIP sala:
1465877_VIP_sala_v.jpg


Press sala:
1465857_Press_sala_v.jpg


Svlacionice:
1465850_Svlacionice_v.jpg


Nova pasarela
1465842_Nova_pasarela_s.jpg


Uredjenje svecane loze
1465878_Uredjenje_svecane_loze_v.jpg

Izvor: Grad Beograd
 
boca-ica":1ag5guej je napisao(la):
Tašmajdanski stadion (klizalište pored bazena)

:notok: :shok: :notok:




:shok: :notok: :shok:


:( :shok: :(



:notok: :( :notok:


:rant:



:)
Zatekao sam grupicu klinaca da sede na ,,tribinama,, naravno kad je to Beogradski pravi Koloseum :grand:


direktor today wrote:
Poceli radovi na OBNOVI TASA izvor www.blic.rs Vucko mogla bi tema za tas da se iskopa i aktivira pa mozda panu i neke slike a nebi bilo lose i zvanicna bb default/go_bb reportaza kad radovi odmaknu

direktore , verovatno nakon

,,Петак, 16. септембар 2011.
Разгледање ташмајданских пећина у оквиру „Дана eвропске баштине”
У оквиру „Дана eвропске баштине” у суботу и недељу, 17. и 18. септембра, биће организован програм разгледања ташмајданских пећина ,,

pa neki značajniji gosti su imali šta i da vide , kao na gornjim sličicama :notok:

Hajde živi bili pa videli
a stvarno je krajnje vreme bilo da krenu ako je istinita vest koju je direktor preneo :)
 
POČELA REKONSTRUKCIJA STADIONA „TAŠMAJDAN”

Četvrtak, 6. Oktobar, 2011.| Autor: E.P.K.

100478.jpg


BEOGRAD - Dugo očekivana sanacija i adaptacija stadiona „Tašmajdan”, koja će tom kultnom objektu vratiti stari sjaj, počela je pripremnim radovima, najavljeno je iz Agencije za investicije i stanovanje.

Osnovno konceptualno rešenje rekonstrukcije u potpunosti će sačuvati izvorni autorski koncept iz 1954. godine, jer se čitav objekat nalazi pod zaštitom Zavoda za zaštitu spomenika kulture grada Beograda.

Zahtevni radovi, prema ugovoru, treba da budu završeni u narednih 15 meseci, posle čega će popularno sastajalište biti vraćeno Beograđanima.

Rešenjem adaptacije pojedini delovi će dobiti novu namenu, shodno celokupnoj organizaciji rada u objektu.

Predviđeno je da stadion primi 10.500 gledalaca, od tog broja 7.500 mesta je na tribinama, a ostatak na terenu, kada se budu organizovali koncerti i drugi slični skupovi. Svaki sektor gledališta imaće svoj prilaz i sanitarni čvor, koji će biti prilagođeni i licima sa posebnim potrebama, ističu iz Agencije.

Rekonstrukcija terena omogućiće tokom zime postavljanje najvećeg otvorenog klizališta u Beogradu (jedino otvoreno fiksno klizalište u Srbiji), dok će posetiocima u drugoj polovini godine na raspolaganju biti tereni za košarku, rukomet, odbojku, tenis, mali fudbal i pista za vožnju rolera.

Takođe, sanacijom će biti obuhvaćeni i prateći objekti smešteni ispod tribina stadiona, koji će obuhvatiti nove, zidne i plafonske obloge, kao i nove termotehničke i instalacije vodovoda i kanalizacije.

Kada je reč o eksterijeru, krasiće ga nova revitalizovana fasada, izvedena u prirodnom i veštačkom kamenu. Očekuje se i uređenje prilaznih platoa kompleksu, uz pristupne saobraćajnice, parking prostor i savremen mobilijar.

Jedan od ulaza sa biletarnicom biće iz Abardareve, dok će prolaz iz Ulice Ilije Garašanina biti osposobljen za dostavna i protivpožarna vozila, kao i efikasnu evakuaciju ljudi.

Kroz slavnu istoriju, nekadašnji kamenolom (naziv od turskih reči: taš (kamen) i majdan (kop, rudnik) bio je mesto mnogih značajnih sportskih, muzičkih i kulturnih dešavanja. U zimskim mesecima od 1953. do 1977. godine (do otvaranja ledene dvorane „Pionir” 1978. godine) stadion se najviše koristio za hokej na ledu, gde je 1954, 1955. i 1957. održano prvenstvo Jugoslavije u tom sportu, ali i bio domaćin hokejaškim klubovima „Crvena zvezda”, „Partizan”, OHK „Beograd”, „Tašmajdan” i „Avala”.

Među prvim takmičenjima koja su održana na stadionu je Evropsko prvenstvo za košarkašice 1954. godine i Prvo svetsko prvenstvo u rukometu za žane 1957. godine, kada je Jugoslavija osvojila bronzanu medalju. Takođe, domaća teniska reprezentacija igrala je mečeve Dejvis kupa 1956. godine.

U bogatoj istoriji održani su i neki veoma zanimljivi događaji, kao što je španska korida i automobilska fudbalska utakmica popularnim „fićama”, kao i na desetine nezaboravnih koncerata.


Izvor Kurir

Render:

1469157_tasmajdan_v.jpg


Izvor Grad Beograd
 
15 meseci???

Bilo bi dobro da se napravi prolaz bas kako je slikano sa leve strane gde je Tasmajdanski park pa pored stadiona do Ilije Garasanina,tacno izmedju Bazena i pete gimnazije da izadje kod one fontane. :kk:
 
Tribine su najmanji problem - to se brzo prebetonira. Najvise vremena treba za ono ispod i oko njih:

Rešenjem adaptacije pojedini delovi će dobiti novu namenu, shodno celokupnoj organizaciji rada u objektu.

Svaki sektor gledališta imaće svoj prilaz i sanitarni čvor, koji će biti prilagođeni i licima sa posebnim potrebama, ističu iz Agencije.

Takođe, sanacijom će biti obuhvaćeni i prateći objekti smešteni ispod tribina stadiona, koji će obuhvatiti nove, zidne i plafonske obloge, kao i nove termotehničke i instalacije vodovoda i kanalizacije.

Kada je reč o eksterijeru, krasiće ga nova revitalizovana fasada, izvedena u prirodnom i veštačkom kamenu. Očekuje se i uređenje prilaznih platoa kompleksu, uz pristupne saobraćajnice, parking prostor i savremen mobilijar. Jedan od ulaza sa biletarnicom biće iz Abardareve, dok će prolaz iz Ulice Ilije Garašanina biti osposobljen za dostavna i protivpožarna vozila, kao i efikasnu evakuaciju ljudi.

Vidi se da tu ima dosta posla. Ko zna na sta trenutno lici prostor ispod tribina.
 
Vjerujte mi na rijec izgleda kao iz horor filmova prostor ispod tribina sve treba da se mjenja od hidroizolacije ,instalacija pa nadalje mene jedino malo nervira sto nisu odmah u projektu uradili pripremu za krov pa da ga odrade kad bude para.I zna li ko prostor koji koristi firma projekt inzinjering tako nesto kome pripada posto je isti povezan i sa parkom ima ulaz kod sejzmoloskog zavoda .Vucko zasluyuje li tas posebnu remu da se spoji sa negdje postojecom temom
 
Divota :vops:

57605563.jpg


Izvor: Teca sa Dunava@Panoramio

Ne znam kada je ovo tacno slikano. Pretpostavljam u avgustu ili septembru. Inace, Partizan ce sledece kolo ABA lige prinudno odigrati u Hali sportova.

U sledecoj fazi rekonstrukcije trebalo bi da se srede tribine, cime bi obnova hale bila potpuna (do sada su sredjeni fasada, parket i sportska oprema, osvetljenje, klimatizacija, svlacionice i ostale sluzbene prostorije).
 
Vrh