Šta je novo?

Obilaznica oko Beograda - [ Autoput ]

Da sve je sveže, uz napomenu da im je trebalo 3 godine radova (ako se dobro sećam).
 
Nadam se da teretni saobraćaj se više neće vraćati na auto put kroz Beograd,a njega treba ostaviti samo za strani putnički tranzit :o
 
Не треба. Треба сав транзит (и путнички и теретни) једном за сва времена протерати са Газеле.
 
Наравно, мислиш тек када се уради обилазница?
 
pa da, kad se uradi obilaznica skroz od Bataje do BP, bar u poluprofilu.

btw, jel se neko vozi od vas ovim gotovim poluprofilnim delom obilaznice, od Dob-Orlovace? Neverovatno je koliko tu ima ludorija u voznji, 50% puta se vozi u 3 trake, vrlo je opasno ako vozis po pravilima, pa svi idu skroz uz bankinu vozeci otprilike po sred pune linije sa strane...

Uvek sam govorio i ponovicu: da mi daju da organizujem saobracajnu policiju koja bi radila kako ja kazem, punili bi republicki budzet brzinom svetlosti, saobracajno opismenili ovaj primitivni narod i brojali manje mrtvih i povredjenih.
 
sizif":1rfhdlhj je napisao(la):
Наравно, мислиш тек када се уради обилазница?
То у сваком случају. Нажалост, ситуација је таква да сад мора да се користи Кружни пут док се не уради обилазница, јер ако се транзит поново врати на Газелу, поново ће бити хаос.
 
danas je u politici (strana 29) objavljen poziv za dostavljanje ponuda za "projektovanje i građenje mostova br. 13 (preko kijevskog potoka), 14 i 15 (preko topčiderske doline) na sektoru B5 obilaznice oko beograda (I faza)". mostovi su ukupne dužine 1289m, ponude se otvaraju 21.9. u 11h a rok za završetak radova je 540 dana
 
Danas, oko 13-14 vozio od Dobanovaca do Ostružnice - ono je katastrofa, put je opterećen preko svake mere, prosečna brzina oko 70, niko nikakva pravila ne poštuje - uključujući policiju.
 
Одакле ће се то финансирати?Колико знам та средства нису обезбеђена.Мислим да ово подржава форумашку теорију да се средства пребацују са пројекта на пројект.Иначе,како време пролази,чини ми се да Мрка и другови раде на томе да домаћа предузећа одраде што више од коридора 10. Договорили су се за северни крак након ЛеГаЛнОг тендера (copyright by GOJE), а сад ништа крупно не расписују, тј. не почињу са радом док ови горе не заврше. Сасвим социјално одговорно. Једино нас је"е мањак времена. Ал, што се мене тиче, ја ћу следеће године у ово време бити милионер и возићу се авионом.
 
Ambassador":18boitie je napisao(la):
Danas, oko 13-14 vozio od Dobanovaca do Ostružnice - ono je katastrofa, put je opterećen preko svake mere, prosečna brzina oko 70, niko nikakva pravila ne poštuje - uključujući policiju.
kazem ja, pravo je cudo da do sada tamo niko nije stradao.

btw, ja mislim da je ok sto je put opterecen, obilaznica za to i sluzi. Tek sad se vidi da ce tu sa punim profilom autoputa sve doci na svoje mesto, naravno, uz spajanje Dob-Bat i Orl-BP.
 
Kad pocinju da rade deo od Dobanovaca do Batajnice ? Tu je tender vec davno raspisan zar ne ? Jel se zna izvodjac radova ?
 
Мени се пре неколико дана учинило да су на б92 рекли да је тендер добио Страбаг, и да градња почиње одмах после истека жалбеног рока. На жалост нисам сигуран да ли су ме уши превариле, а потврду нисам могао да нађем нигде на нету... :/
 
Tihi_SRB":28vi23vf je napisao(la):
Kad pocinju da rade deo od Dobanovaca do Batajnice ? Tu je tender vec davno raspisan zar ne ? Jel se zna izvodjac radova ?
Ако је завршена експропријација, може да се крене. Међутим, сем несувислих изјава друга Мрке, немамо никакве вести о томе.
 
Ipak se nesto radi.
14.07.10.
Javni poziv:projekat Obilaznice oko Beograda, Projektovanje i građenje mostova 13,14 i 15

REPUBLIKA SRBIJA
PROJEKAT OBILAZNICE OKO BEOGRADA
Javno Preduzeće “Putevi Srbije” Republike Srbije, koje predstavlja Direktor, u okviru radova na izgradnji koje finansira
Evropska Investiciona Banka (EIB)


RASPISUJE


POZIV ZA DOSTAVLjANjE PONUDA

LOT B5.1 Projektovanje i građenje mostova br. 13, 14 i 15 na Sektoru B5 Obilaznice oko Beograda (I faza)

Javno preduzeće “Putevi Srbije”, (Investitor) namerava da iskoristi deo sredstava iz zajma Evropske Investicione Banke (Banka) za troškove na realizaciji Lot-a V5.1 iz projekta Obilaznice oko Beograda.


Poslodavac sada poziva ponuđače da dostave zapečaćene ponude za navedeni ugovor koji će se finansirati iz sredstava zajma, tako da će se na osnovu člana 7. stav 1. tačka 2. podtačka a. Zakona o javnim nabavkama („Sl. glasnik RS“ br. 116/08) za izbor najpovoljnijeg ponuđača primeniti posebni postupak nabavke Banke:


LOT B5.1, Projektovanje i građenje mostova br. 13, 14 i 15 na Sektoru B5 Obilaznice oko Beograda (I faza)

* Očekivani radovi:

Projektovanje (izrada glavnog projekta) i građenje (zemljani radovi, radovi od betona, radovi od metala, završni i ostali radovi na objektima) na sledeća tri mosta:


- Most br. 13 preko “Kijevskog potoka“, L=555m,
km 585+862.72 - km 586+421.70 (desna strana)

- Most br. 14, L=73m,
km 586+903.50 – km 586+976.50 (desna strana)

- “Most br. 15 preko “Topčiderske doline”, L=661m,
km 587+467.50 – km 588+099.04 (desna strana)

Ukupna dužina mostova: L=555m+73m+661m=1289m
Rok za završetak radova: 540 kalendarskih dana
 
Za deonicu "Batajnica Dobanovci" ne postoji nikakva zvanična informacija već izuzetno dugo.
 
To je godinu ipo a ukupna dužina je veća trista metara od mosta na adi, meni to izgleda dosta brzo. Gledajući mapu osim ovoga postoje još jedan veći most i tunel Beli potok ostalo je normalna trasa sve do BP.Možda bi se moglo završiti sve to u naredne dve tri godine. Nije mi jasno da nisu predvideli petlju za Avalski put !?
 
Da ne prenosim celu vest, pošto je prvenstveno o Gazeli:

Tanjug":2gllekif je napisao(la):
....On (Milutin Mrkonjić, prim HJ) je kazao da se danas otvaraju četiri, od šest tendera koji su predviđeni za jul.

Jedan od njih je obilaznica Batajnica-Dobanovci za koji su sredstva dobijena istog dana kad i za Gazelu. Raspisane su predkvalifikacije za dve deonice iz sredstava Svetske banke, od Grgabovice do Grdelice i od Meredovca do Vladičinog Hana....
Izvor: B92
 
A sta ce petlja za Avalu? Lepo se odvojis sa autoputa i za par km si novim kruznim putem tamo. Ovo je tranzitna obilaznica oko grada.

Umesto ukrstanja sa Avalskim putem je planiran tunel.
 
Министар Мркоњић изразио је данас задовољство динамиком радова на Коридору 10, од београдске "Газеле" до Хоргоша.
Београд, 18. јул 2010.
Министар је рекао да се данас отварају четири, од шест тендера који су предвиђени за јул.
Један од њих је обилазница Батајница-Добановци за који су средства добијена истог дана кад и за Газелу.
Izvor: MI
Link: http://www.mi.gov.rs/aktuelno.htm
 
Vrh