Šta je novo?

Obilaznica oko Beograda - [ Autoput ]

shumar":t1uq584o je napisao(la):
Inače kredit za deonicu Dobanovci - Batajnica je odobren 2007. god. čeka eksproprijacija za koju nije bilo dovoljno sredstava ali smo zato redovno plaćali penale.
Средстава или муда за преговоре са тајФунима?
 
@shumar

Ta milijarda je bila samo za nastavak radova u tunelu Strazevica. Deonica od Orlovace do Bubanj Potoka nece kostati manje od 150-200 miliona evra, EIB je ovih dana izrazila spremnost da je finansira i ne vidim u cemu je problem. Posto su u ovom trenutku evropske banke spremne da na Balkanu finansiraju samo Koridor 10 (a posto su to najpovoljniji krediti), mislim da je ispravna odluka da se budzetska sredstva prebace na druge pravce.

Sto se tice politike, tacnije politikanstva, popela su mi se na ganglije pausalna naricanja protiv Beograda i "Beogradjana", od Juga Srbije, preko Sumadije, do Vojvodine. Ali takodje mi nije jasna ni potreba ljudi odavde da pronalaze zavere i tamo gde ih nema.

Ako bas hocemo, radovi na Gazeli i zapoceta rekonstrukcija kolovoza od Surcina do Bubanj Potoka (cca. 90 miliona evra) se finansira iz kredita koji je uzela republika na ime radova na Koridoru.
 
sizif":1605gnqi je napisao(la):
Ako bas hocemo, radovi na Gazeli i zapoceta rekonstrukcija kolovoza od Surcina do Bubanj Potoka (cca. 90 miliona evra) se finansira iz kredita koji je uzela republika na ime radova na Koridoru.
Што значи, обилазница ће бити готова на Куково лето... :kafa:
 
Mozda koji dan pre. :rolleyes:

Bice gotova za par godina. Ove godine zapocinje deonica Dobanovci-Batajnica, do 2012. ocekujem da startuju i radovi na sektorima 5 i 6. Cenim da bi moglo da bude zavrseno do 2014. Nazalost, nastavak obilaznice prema Dunavu i Pancevu ne ocekujem pre kraja decenije.
 
A i do 2014 ce biti samo polu profil,dok zbudze pun profil do 2018 il koje,bas se poklapa sa tvojim predvidjanjima sizife,tek krajem decenije ostatak :(
 
Не верујем да ће кренути од Бубањ потока ка Панчеву док не заврше пун профил од Добановаца до Бубањ потока. Према томе, тај део ће тек почети да се ради до краја деценије, а ко зна кад ће бити завршен...
 
Wile E. Coyote":ax5a3vzz je napisao(la):
shumar":ax5a3vzz je napisao(la):
Inače kredit za deonicu Dobanovci - Batajnica je odobren 2007. god. čeka eksproprijacija za koju nije bilo dovoljno sredstava ali smo zato redovno plaćali penale.
Средстава или муда за преговоре са тајФунима?
Pre sve para, jeste tajkunima cilj prodati po što većoj ceni ali im je i u interesu da tuda prodje put jer je i okolno zemljište njihovo. I samo preduzeće Putevi Srbije je priznalo da ako Minastarstvo finansija ne prebaci još para plan eksproprijacije za 2010 neće biti izvršen.
 
Sizife,
Kako, gde, šta, ko, kad će da se gradi, sve je to politika i interes pojedinaca
 
Imam ja jedno pitanje... sta se desava sa tranzitom na ovoj deonici? Od skoro kamioni ne idu vise kruznim tokom, ulicom u Rakovici, vec idu pazite sad, lokalnim putem, kroz moju ulicu, koja verujem da UOPSTE nije pravljena da kroz nju tutnje stotine kamiona dnevno :o
Objasnicu plasticno, posto se moja zgrada naslanja na 17. oktobar to bi znacilo da je sadasnja ruta u sledecem sastavu, znaci umesto sa ulice oslobodjenja na kruzni put, ide sledecim tokom:

ul. Oslobodjenja> oslobodilaca rakovice> nadvoznjak u rakovici> Maricka> Slavka Rodica> Knezevacka> 17. oktobar> Oplenacka> 11. krajiske divizije> Ibarska :bash:

Nekad se ulicom 17. oktobra i Marickom moglo proci bez problema, ali je u ovih par godina toliko (divlje) izgradjeno i JOS se gradi da su trotoari prepuni parkiranih automobila, kad svi nagrnu nemozes proci normalno, svi izlecu sa svih strana, ma uzas, a ni asvalt nije vise u nekom sjajnom stanu, tj. bio je katastrofalnom stanju al je asfaltiran celo duzinom.

Zanima me cija pametna glavica je donela ovu odluku? ako je vec moralo ovuda, zar nije moglo da se tranzit preusmeri tako da nakon nadvoznjaka kamioni jednostavno produze dalje, pravo ul Pilota Mihajla Petrovica umesto sto skrece u Maricku? Put je mnogo protocniji, mnogo siri i verujem dosta kvalitetniji. Do meka put je skoro kao autoput(mislim ne bas ALI), ima dve trake u jednom pravcu i tako da ni saobracaj ne bi mnogo trpeo. :(
 
Popravka kružnog puta koja izaziva problem će trajati još 4-5 dana. Srećom. Inače bi bilo veselo.

Početak Kneževačke iz Slavka Rodića je konstantno rupičast..
 
Pričao sam sa čovekom koji radi na Kružnom putu koji kaže da bi trebalo Kružni put da izdrži bar dve godine a tada da se radi veća rekonstrukcija sa povećanjem nosivosti puta jer ne može da glumi magistralni put kad to nije.
 
Obilaznica jednostavno će morati da se završi, ali ostaje uvek ono da je to dalja budućnost. Nemamo mi para ni za novu rekonstrukciju Kružnog puta tako da kad prodje dve godine možda uzmu kredit i za obilaznicu.
Kad završe sve buduće koridore doći će red i na obilaznicu kao sastavni deo koridora X. :bash:
 
Pre nedelju dana sam vozio od NBG-a ka Žarkovu, autoputem, pa na obilaznicu, do Ibarske.
Što zbog radova na autoputu (izgubljeno 10 minuta), a što zbog kamiona i nemogućnosti preticanja na "poluobilaznici", trebalo mi je 50 minuta do Ibarske.
U povratku sam, preko Sajma, stigao za 25 minuta :p

Jeste, duži je put, ali bi bio mnogo kraći kada bi na obilazicu moglo da se uključi/isključi kod Surčina.
A tek da je pun profil...
 
Veceras na studiju B receno u emisiji vruce leto da ce obilaznica biti gotova za dve godine i da se nastavljaju radovi na jesen. Znaci taman da izdrzi kruzni put do tada...
 
Pa, zar nije bila završena one jeseni, u oktobru pre dve godine? :p
 
Pa jeste reljo,nego je plan nasih da obilaznica 3-4 puta napravi krug oko Beograda,jer smo mi tako trazili ;)
 
prostorni planer":15efrua9 je napisao(la):
Veceras na studiju B receno u emisiji vruce leto da ce obilaznica biti gotova za dve godine i da se nastavljaju radovi na jesen. Znaci taman da izdrzi kruzni put do tada...
Нема шанси да буде готова за две године, чак ни у полупрофилу. Кога они лажу и мажу???
 
pa i mislili su na poluprofil. Ja cisto sumnjam da cemo u skorije vreme docekati pun profil. Kad vide da kamiona vise nema u gradu, nece im ni pasti na pamet da rade i drugu traku. Problem ce biti prividno resen, oni ce se hvaliti na televiziji i to je to...
 
SIgurno ce deo do bataje zavrsiti a onaj prokleti do bubanj botoka u mesecu limburgu ce
 
Koliko sam ja razumeo, da bi uzimali pare od evropskih institucija za Koridor 10, moraju da završe obilaznicu u punom profilu?
 
CrazySerb;59675295":12i5i28y je napisao(la):
Evo inace lokacija mosta na Dunavu koji bi, kad se eventualno sagradi, trebao da kompletira obilaznicu oko Beograda:

DSC_0200.jpg


DSC_0202.jpg
Kako nam sklepase trasu obilaznice,svaka im cast! :D
 
Било би логичније да су продужили од Батаје на банатску страну. Тамо сам дизајнирао прилично запетљану петљу за ту намену.
 
To i ja kazem,ovde prave glupost i vise ne lici na krug vec na prebijeni polu kvadrat polu krug,hebes mene ako tu ima logike
 
Vrh