Šta je novo?

Obilaznica oko Beograda - [ Autoput ]

Kad vidim da neko u Srbiji radi "autoput" pocnem da placem sto sam ikada u Madjarskoj...
 
Batajnica 27.04.

p4270433.jpg


p4270434.jpg


p4270435.jpg


p4270436.jpg


p4270437.jpg


p4270438.jpg


p4270439.jpg


p4270440.jpg


p4270441.jpg


p4270442.jpg


p4270443.jpg


p4270444.jpg


p4270445.jpg


p4270446.jpg


p4270447.jpg


p4270448.jpg


p4270449.jpg


p4270450.jpg


p4270451.jpg


p4270452.jpg


p4270453.jpg


p4270454.jpg


p4270455.jpg


p4270456.jpg


ovo je deo ka NS,asvaltirane su 2 trake,
p4270457.jpg


p4270458.jpg


p4270459.jpg


jos malo slika vorkera sto rade deo iz pravca NS
p4270460.jpg


p4270461.jpg


cevka se vise ne vidi
p4270462.jpg


p4270463.jpg


kako rekose na gradilistu ,dolazi BOTA da vidi kako napreduju radovi, pa su verovatno zbog njega prisutne pojacane snage narodne milicije,

p4270464.jpg
 
Људи, готова петља. Фали само трава. Још је мало сређују и то је то. Прошао пре три сата.
 
cgmiki":2j7fvzv3 je napisao(la):
Људи, готова петља. Фали само трава. Још је мало сређују и то је то. Прошао пре три сата.

samo jos da valja to sta su uradili...
 
Пар сличица код "Добановачке петље" снимљене на брзину "из руке", јуче у 19:22, што уосталом и информативни "семафор" изнад аутопута код Добановаца показује





Са аутопута из правца града, излазна рампа ка Батајници


Из правца Остружнице, улазна рампа на аутопут према граду
 
Stubici koj obelezavaju put vec formiraju gotovo nestvarnu beliu liniju kroz zelena polja od Batajnice ka Dobanovcima.Nadam se da ce od najavlenog 1 maja tuda da vec tutnje vozila :)
 
Ne znam kako misle za 2 dana da sve to zavrse.

Juce sam prosao iz pravca NS-a - ima jos dosta posla, bar u Batajnici. Ako bude do juna bice dobro, tako izgleda.
 
Јутрос је на Дневнику РТС био краћи прилог о обилазници.
Рекли су да се стари надвожњак у Батајници руши крајем маја. Да се асфалтира део ка Бубањ Потоку. Да су уштедели 25 милиона евра на читавој обилазници са добрим тендерима. И да у јуну крећу радови на другој траци до Остружнице.
 
Evo i reportaže sa Studia B

Batajnica, Dobanovci, vijadukti od Orlovače do izlaza iz tunela Straževica.
 
cgmiki":2b7u92sx je napisao(la):
Јутрос је на Дневнику РТС био краћи прилог о обилазници.
Рекли су да се стари надвожњак у Батајници руши крајем маја. Да се асфалтира део ка Бубањ Потоку. Да су уштедели 25 милиона евра на читавој обилазници са добрим тендерима. И да у јуну крећу радови на другој траци до Остружнице.

Jesu li oni mislili stvarno na jednu dodatnu traku koja se dodaje na postojece dve (plus zaustavne) ili se misli na drugi smer i 3 nove trake ??? Sta znaci jedna traka?
 
dovlisa":1xnx2of8 je napisao(la):
Jesu li oni mislili stvarno na jednu dodatnu traku koja se dodaje na postojece dve (plus zaustavne) ili se misli na drugi smer i 3 nove trake ??? Sta znaci jedna traka?

2 nove trake + zaustavna za pravac Ostružnički most -> Dobanovci. Kad ovo završe onda bi drugu stranu trebali da ponovo iscrtaju na 2 trake + jedna zaustavna a ne kao sad 1+1 sa po pola zaustavne s obe strane. Iskreno rečeno, kad god vidim da tako iscrtaju put kao da su ispisali umrlice. Nisam 100% siguran da li jedna strana autoputa ima širinu za gradskih 2+2 gde su trake nešto uže i Da li je bolje i tako nego ovo gde ljudi "jašu" punu liniju od te poluzaustavne trake i ginu?
 
Izvor: Beobuild.rs

New segments of the Belgrade's Bypass
120428-BGOB-01.jpg


Krajem naredne nedelje biće otvorene nove deonice na obilaznici oko Beograda. Radovi na finalizaciji svih objekata teku izuzetnom dinamikom, a radnici ulažu poseban napor kako bi se svi radovi okončali pre dolazećih izbora. Posetili smo svih pet lokacija sa kojih donosimo najnoviji foto-izveštaj.

Celu vest kao i veliku foto reportazu sa obilaznice mozete pogledati u vesti na prvoj strani sajta ili na linku http://www.beobuild.rs/read.php/542.html

Sta vas ocekuje u foto reportazi pogledajte na narednim fotografijama

120428-BGOB1-31.jpg


120428-BGOB2-15.jpg


120428-BGOB3-09.jpg


120428-BGOB4-02.jpg
 
WTF?? Lokalno autobusko stajaliste na medjunarodnom autoputu? (ili je mozda parking, ali je preblizu puta za parking)

'Ajde sto smo to trpeli na potezu Bubanj Potok - Dobanovci, ali to se valjda "vodi" pod gradski autoput sa ogranicenjem od 80kmh, bez kamiona i slepera.


120428-BGOB2-02.jpg
 
Sjajna reportaza i slike! Novi delovi obilaznice odlicno izgledaju, jedva cekam otvaranje
 
Има нешто романтично у томе што Мрка цели живот завршава пројекте за 1. мај и 29. новембар.
 
Uzdrzavao sam se da dajem komentare dok ne zavrse ovaj deo, ipak moram da Vam svima saopstim svoj skromni utisak a na osnovu foto-reportaza iz poslednjih mesec, dva( ponajvise zahvaljujuci nasem clanu-Jankauskas-u kao i ostalima)...

Prvi utisak - Ovo se zadnjih dana sve strasno zbrzava, na zalost, na ustrb kvaliteta. Iako bih zeleo kao i svi da se obilaznica sto pre zavrsi, ne mogu da se otmem tom utisku, a gledajuci posebno neke detalje, da izvodjac zeli posto-poto da asfaltira i spoji Bataju i Dobanovce.
Pogledajte samo koliko nedelja gradjevinci spajaju onaj nasip sa pocetkom vijadukta kada se gleda od NS ka Beogradu. Na tom mestu nasipala se zemlja, pa se onda lepila betonskom masom, imam utisak ko da se plase da ne sklizne sve. Iako ovde imamo i ljudi koji su jako strucni u ovoj oblasti, ipak, ovako predugo spajanje nekih delova, izaziva u meni sumnju.

Drugi utisak - Gledajuci priloge sa raznih televizija, Beobuilda i reportaza clanova, sticem neodoljiv utisak, a opet, zbog intenziteta radova u zadnjim nedeljama, da je sve ovo moglo i da moze u buducnosti da se uradi neuporedivo brze, kad bi se to zelelo(ili moralo).
Ono sto su nasi neimari "spakovali i odradili u zadnjih 15 dana", a pratim ovaj forum vise godina, izgleda mi gotovo nestvarno, ili da se tacnije izrazim kao za 6 meseci rada na koji smo navikli da ih gledamo.
Cak iako se uzmu u obzir vremenske prilike, mozda redovnije plate radnicima kao i blizina izbora u Srbiji, ipak ne mogu da se otmem utisku da ovde nekome nije u interesu da se sve ovo tako brzo zavrsava, da li to putari sami sebi prave "dovoljan luft" ili su pojedini politicari tu nasli svoju racunicu, pa se ugradjuju i kraduckaju, nesto sigurno jeste.
 
Magelano":l2rvu7qw je napisao(la):
Uzdrzavao sam se da dajem komentare dok ne zavrse ovaj deo, ipak moram da Vam svima saopstim svoj skromni utisak a na osnovu foto-reportaza iz poslednjih mesec, dva( ponajvise zahvaljujuci nasem clanu-Jankauskas-u kao i ostalima)...

Prvi utisak - Ovo se zadnjih dana sve strasno zbrzava, na zalost, na ustrb kvaliteta. Iako bih zeleo kao i svi da se obilaznica sto pre zavrsi, ne mogu da se otmem tom utisku, a gledajuci posebno neke detalje, da izvodjac zeli posto-poto da asfaltira i spoji Bataju i Dobanovce.
Pogledajte samo koliko nedelja gradjevinci spajaju onaj nasip sa pocetkom vijadukta kada se gleda od NS ka Beogradu. Na tom mestu nasipala se zemlja, pa se onda lepila betonskom masom, imam utisak ko da se plase da ne sklizne sve. Iako ovde imamo i ljudi koji su jako strucni u ovoj oblasti, ipak, ovako predugo spajanje nekih delova, izaziva u meni sumnju.

Drugi utisak - Gledajuci priloge sa raznih televizija, Beobuilda i reportaza clanova, sticem neodoljiv utisak, a opet, zbog intenziteta radova u zadnjim nedeljama, da je sve ovo moglo i da moze u buducnosti da se uradi neuporedivo brze, kad bi se to zelelo(ili moralo).
Ono sto su nasi neimari "spakovali i odradili u zadnjih 15 dana", a pratim ovaj forum vise godina, izgleda mi gotovo nestvarno, ili da se tacnije izrazim kao za 6 meseci rada na koji smo navikli da ih gledamo.
Cak iako se uzmu u obzir vremenske prilike, mozda redovnije plate radnicima kao i blizina izbora u Srbiji, ipak ne mogu da se otmem utisku da ovde nekome nije u interesu da se sve ovo tako brzo zavrsava, da li to putari sami sebi prave "dovoljan luft" ili su pojedini politicari tu nasli svoju racunicu, pa se ugradjuju i kraduckaju, nesto sigurno jeste.

Ja ipak imam utisak da nije zbrzano na kraju. Imam utisak da je u poslu povečan broj radnika i uz dobre vremenske prilike posao se odrađuje u nekom zacrtanom roku. Neko je pomenuo sleganje betona i očvršćavanje koje ide i do oko 30 dana što je ja mislim previše ali nisam kompetentan da tvrdim 100%.

Kvalitet samog autoputa je na dobrom nivou sobzirom kakvu podlogu rade, bar za ovaj prilaz iz pravca NS-a. Daleko bolje nego leva strana autoputa od Ivana Milutinovića ka NS koja je da ne kažem propala i kojoj će trebati rekonstukcija uskoro. Ispucao je skroz.

Nasip od šljunka i peska je bolji nego od zemlje i mislim da nisu nigde koristili zemlju za nasip sem da pokriju strane nasipa kasnije. Kad se sve to dobro nagazi i uvalja uz zalivanje a i kiša je natopila ne verujem da će tonuti to. Mislim da su stavljali i onaj geotextil il kako se već zove u podlogu.
 
Išao sam danas preko Orlovače-zanimljvo da uopšte nisu napravili ni poluprofil obilaznice na samoj petlji, već će sve da funkcioniše preko pomoćnih saobraćajnica-koje su barem napravljene obostrano za ukrštanje sa Ibarskom... To se lepo vidi i na foto izveštaju Beobuild ekipe na početku o skeciji 5. Tako da sve u svemu ipak neće biti urađen "pun" poluprofil od Ostružnice do Resnika... :rolleyes:
A na konto ove teme da li će stići do izbora ili ne-ako radnici baš ne mogu da stignu, pa valjda će moći da malo iskuliraju i daju im fore do drugog kruga-makar i 2 nedelje, značiće da ne naprave sad nešto isfušerisano zbog brzine nakon svega što je urađeno...
 
Vrh