Šta je novo?

Obilaznica oko Beograda - [ Autoput ]

^^ hvala na trudu za odgovor.

Ako puste ovaj desni poluprofil prvo, onda se ogroman deo saobracaja seli na Dobanovce pa ka BGu, jer je tu max brzina 100 , dok se ovamo klacka jos pola sata do bga sa semaforima.Zapravo to ce biti glavna cesta za ulaz u Beograd ako se ide iz NS .

To znaci da ce ovaj levi "nadvoznjak" kako ga zoves, a ja "tobogan" :) moci da se lagano rusi, tj nece biti prevelikih guzvi zbog toga. jedva cekam!
 
dziggy":1ib17s4r je napisao(la):
^^ hvala na trudu za odgovor.

Ako puste ovaj desni poluprofil prvo, onda se ogroman deo saobracaja seli na Dobanovce pa ka BGu, jer je tu max brzina 100 , dok se ovamo klacka jos pola sata do bga sa semaforima.Zapravo to ce biti glavna cesta za ulaz u Beograd ako se ide iz NS .

To znaci da ce ovaj levi "nadvoznjak" kako ga zoves, a ja "tobogan" :) moci da se lagano rusi, tj. nece biti prevelikih guzvi zbog toga. jedva cekam!

Pa da neće biti gužvi ne verujem baš. Oni koji idu iz Zemuna neće moći tuda već će morati da se prebace na stari batajnički drum a onda nekako kod nadvožnjaka da izadju na autoput skretajući desno. Nadam se da će ovo biti moguće izvesti inače će u Batajnici biti gužve. Da bi bilo što manje gužvi tu table za skretanje ka NS-u kod Zmaja na E-70 skinuti a za NS staviti pravo tj, maksimalno forsirati novi nadvožnjak.

izlazkans.jpg


Radi daljeg smanjenja gužvi deo sa izlaznom rampom ka NS napraviti i odmah pustiti u promet. Isto tako rampa od koja služi da se siđe sa autoputa iz pravca NS-a ka Zemunu, može da se privremeno spoji na sadašnji izlaz koji ide iz Batajnice ka M-22, bar dok ne naprave оvde onu drugu petlju sa mostićem što je u planu.

izlazkazemunu.jpg
 
Bataja 13.04.
Danas sam 1. put isao do nadvoznjaka(put za Dunav) i to peske,znaci obisao sam celu Batajnicku deonicu obilaznice.

p4130429.jpg


p4130430.jpg


p4130431.jpg


p4130432.jpg


p4130433.jpg


p4130434.jpg


p4130435.jpg


p4130436.jpg


p4130437.jpg


http://www.dodaj.rs/f/1i/129/1Tje*******yaZ/p4130438.jpg

p4130439.jpg


p4130440.jpg


p4130441.jpg


p4130442.jpg


p4130443.jpg


p4130444.jpg


p4130445.jpg


p4130446.jpg


p4130447.jpg


p4130448.jpg


p4130449.jpg


p4130450.jpg


p4130451.jpg


p4130452.jpg


p4130453.jpg


p4130454.jpg


p4130455.jpg


p4130456.jpg


p4130457.jpg


p4130458.jpg


p4130459.jpg


p4130460.jpg


p4130461.jpg
 
@Jankauskas
+1 :)
Spomenuo si Batajnički put za Dunav,
njegov stari nadvožnjak koj ,,nadkriva,, deo novog NS puta je prava smeška od mosta-nadvožnjaka
vozila moraaju da savladaju poviši stepenik sa obe strane radi prelaska preko istog ko guseničari :laugh:
ako su radovi stigli i ispod nj. bila bi bruka, ga ne ,,oprave,,
 
Da li će ukloniti onaj odvratni bilbord kod batajnicke petlje ili će i dalje da ruži celokupnu sliku dela naših neimara :)
 
Plus za fotke. Planum je uposlio mehanizaciju. Zbog pozitivnog poslovanja (upliva novca) u ovu firmu akcionarima se deli dividenda. Eto neke utehe za njih jer je vrednost akcija 6-7 puta manja nego na proleće-jesen 2008-me.

Taj Batajnički nadvožnjak kod Ivana Milutinovića nema veze sa ovim, tako da ne verujem da će gore njega da diraju. On ionako služi uglavnom za da se dodje do Dunava i za poljoprivredne mašine.

Mene interesuje kako će uraditi taj deo od I.M. do samog nadvožnjaka. Kako se vidi iz onoga što rade malo će tu krivinu da zakrive još. Radovi su dijagonalni pa pretpostavljam da se kod I.M ispravlja krivina da bi onda odmah krenulo oštrije skretanje ka nadvožnjaku. Ono što još bode oči je ona betonska ograda a nadam se da će je ukloniti i staviti bankine i put adekvatno razdvojiti zemljanim (travnatim) pojasom.

E sad još nešto ali je malo off. Autoput ka NS-u od I.M. je već poprilično ispucao i već su te pukotine zamazivane ali verovatno će morati da se presvlači uskoro. Eto kad su to totalno zbrzili onda kad su radili pre jedno 7-8 god. ako se ne varam. Po meni taj deo upošte nema dobru podlogu i ima jako loš kvalitet asfalta.

Na novom delu Autoputa od Batajnice do Dobanovaca kaliko vidim postojaće 2 nadvožnjaka, ako neki nisam izostavio. Jedan odmah kad se krene od Dobanovaca koji je ja mislim i završen (ne znam da li su gotovi nasipi) i drugi koji je u produžetku puta koji ide od ciglane pored sportskog aerodroma 13. maj pa ka Ugrinovcima i Dobanovcima (pored autoputa kad se predje nadvožnjak). Ovaj nadvožnjak treba da premosti i prugu ka ostužnici, jedan kolosek, i nešto je duži. Verovatrno je trasirenje ap-a. i uradjeno tako tangentno pruzi da bi se jednim nadvožnjakom premostio i autoput i pruga. Možda postoji i treći nadvožnjak ali ja ga nisam video na Google Earth-u?
 
Darko75":3aiaq9re je napisao(la):
Da li će ukloniti onaj odvratni bilbord kod batajnicke petlje ili će i dalje da ruži celokupnu sliku dela naših neimara :)

haha, samo sam cekao nekog da se javi. pa ima 4 bilborda, reklamiraju traktore, djubrivo svasta... :) bilbordi i treba da stoje tamo gde ce ih svi videti , zar ne>? :)
 
Super su sllike, drago mi je da tako lepo napreduje, obliznica sve lepsa i lepsa-
' :gobb:
 
dziggy":2woqg5zi je napisao(la):
Darko75":2woqg5zi je napisao(la):
Da li će ukloniti onaj odvratni bilbord kod batajnicke petlje ili će i dalje da ruži celokupnu sliku dela naših neimara :)

haha, samo sam cekao nekog da se javi. pa ima 4 bilborda, reklamiraju traktore, djubrivo svasta... :) bilbordi i treba da stoje tamo gde ce ih svi videti , zar ne>? :)
Вероватно је Дарко мислио на онај билбоДер :D који "рекламира" једну од политичких странака :p
 
Јанкаускас, за сваку серију слика увек укљижени плусићћћи и свакако

Хм, због чега је ово направљено овако ?
 
^^ to je odmorište za motocikliste po najvišim svetskim standardima :cool:
 
Nije NAPRAVLJENO - radi se. Nije tesko uociti nezavrsen drugi sloj asfalta.
Uzgred - radi se u rigoli za odvod vode.
 
edgeman wrote: ,,. . . .Taj Batajnički nadvožnjak kod Ivana Milutinovića nema veze sa ovim, tako da ne verujem da će gore njega da diraju. On ionako služi uglavnom za da se dodje do Dunava i za poljoprivredne mašine.. . . ,,

Čestitam , kakva divna logika
na par metar udaljenosti od nadvožnjaka nalazi se sva sila mehanizacije i radnika
i da nema dvoja-troja kolica betona
da se neutraše nastali stepenik na nadvožnjaku
po toj logici tako treba da ostane još 20 god. dok dođe na red za to malo . . . .
za neutralisanje svake rupe ili izbočine baš nam treba poseban projekat :bash:

Upravo zato što uglavnom služi a se dodje do Dunava i za poljoprivredne mašine dvoja troja kolica betona
bi završila posao
a to je gotovo jedini pristup Dunavu stanovnicima velikog Beogradskog naselja
a koj imaju prirodnu potrebu da se spuste do reke . . .
 
Гага":6bufy6zs je napisao(la):
Хм, због чега је ово направљено овако ?
Tu se postavlja odvodna resetka za prikupljanje i odvod vode, ili se samo uradi ovako tako da odvodi vodu van kolovozne povrsine (obrati paznju da nisu spojeni ivicnjaci)

p.s nisam primetio da je @mba_design_office odgovorio.
 
@Гага
Ma jok
tu ce da izgrade McDrive za puževe . . . . :laugh: :lool: :laugh:
 
Хвала за одговоре и МБА_дизајн_офису и Миланчету, наравно за објашњења укњижени плусићћћи.

@Миланче,
као што видиш МБА_дизајн_офис је одговорио.

@Боца-ица,
ма милион пута је боља лесковачка пљеска него то сунђерасто Мц ср...е.
 
boca-ica":224xa4rt je napisao(la):
edgeman wrote: ,,. . . .Taj Batajnički nadvožnjak kod Ivana Milutinovića nema veze sa ovim, tako da ne verujem da će gore njega da diraju. On ionako služi uglavnom za da se dodje do Dunava i za poljoprivredne mašine.. . . ,,

Čestitam , kakva divna logika
na par metar udaljenosti od nadvožnjaka nalazi se sva sila mehanizacije i radnika
i da nema dvoja-troja kolica betona
da se neutraše nastali stepenik na nadvožnjaku
po toj logici tako treba da ostane još 20 god. dok dođe na red za to malo . . . .
za neutralisanje svake rupe ili izbočine baš nam treba poseban projekat :bash:

Upravo zato što uglavnom služi a se dodje do Dunava i za poljoprivredne mašine dvoja troja kolica betona
bi završila posao
a to je gotovo jedini pristup Dunavu stanovnicima velikog Beogradskog naselja
a koj imaju prirodnu potrebu da se spuste do reke . . .

Kakve veze on ima sa autoputem? Pa svaki dan idem po gorim rupama izemdju Banovaca i Batajnice što je prilaz autoputu. Pogrešno si me shvatio. Nisam ja rekao da ne treba da srede već je stvarno pitanje da li će i da li uopšte znaju za to i da li je to u njihovoj nadležnosti. Pa ulica 22 oktobra u Zemunu ispred direkcije Planuma bila raskopana i nije to radio Planum nego je Beograd put jer je on zadužen za to. Kad se bude jasno definisalo ko je za koji put zadužen i za nastalu štetu koju on napravi na autu i kad taj sistem profunkcioniše onda možemo da očekujemo bolje puteve. A ne ko sad kad razbiješ auto i zoveš umesto pandura i zapisničara dodju oni putari sa tamićem i nabacaju par lopata asfalta i dokaza nemaš. E upravo ovo se desilo mom dobrom ortaku koji je alufelnu pokrivio na relaciji Batajnica-Banovci. E tako nek dočekaju medjunarodni aeromiting 1-2. septembra. Sramota. Eto sad mi ti reci kakva je "ova" logika da meni bubrezi ujutru otpadaju vozeći se po kraterčinama i neravninama. :bash:. Put je delom u pokrajnskoj nadležnosti a delom u BG. Govorim o ~4,2 km puta, gde je u nadležnosti Vojvodine samo oko 800m koji je još i dobro u odnosu na onaj kod kapije aerodroma i dalje ka Batajnici.

Znam i ja bi voleo da sa nadvožnjaka viknem onim radnicima dole kad voze asfalt da bace koju lopatu gore na tu rupu ili stepenik al ne ide to baš tako. :rolleyes:

Što se tiče pomenutog nadvožnjaka on bi mogao da postane deo nekog budućeg severnog Y npr. ovako nešto.
imnorthbgyinterchange.jpg

I zamislite sledeće kad idete iz pravca NS na Banovačkoj petlji imate izlaz Batajnica-sever(Banovci,...), kod IM-a, Batajnica-Istok (Zrenjanin, Pančevo, Smederevo, Vršac, Temišvar-outer ring). Dok dole kod nove buduće petlje bude Batajnica-Jug. (Pančevo, Vršac,...iner ring). Ovo bi bio logičan krak ka E-70 za Autoput ka Temišvaru ali to tek do 2027-me, a verovatno i kasnije.

Naravno da dotični ne treba da čeka 15 godina za ovo i da neko treba da ga sredi kao i mnogo prometnije puteve od ovog.
 
Sta je sa drudim smerom petlje odnosno nadvoznjaka od Donanovaca ka Bataji? Kako se vam se cini kad ce on biti zavrsen? :(
 
@Гага,
slаžem se za pljesku :) Pri najavljenom otvaranju dela obilaznice sigurno ce se praviti ,,opšte narodno veselje,,
bice tu sigurno i pljeska i armonika . . . :laugh:
@edgeman
e sad smo se lepo razumeli , :)
samo jos Oni, da razumeju nas . . .
 
Kakve veze on ima sa autoputem? Pa svaki dan idem po gorim rupama izemdju Banovaca i Batajnice što je prilaz autoputu. Pogrešno si me shvatio. Nisam ja rekao da ne treba da srede već je stvarno pitanje da li će i da li uopšte znaju za to i da li je to u njihovoj nadležnosti. Pa ulica 22 oktobra u Zemunu ispred direkcije Planuma bila raskopana i nije to radio Planum nego je Beograd put jer je on zadužen za to. Kad se bude jasno definisalo ko je za koji put zadužen i za nastalu štetu koju on napravi na autu i kad taj sistem profunkcioniše onda možemo da očekujemo bolje puteve. A ne ko sad kad razbiješ auto i zoveš umesto pandura i zapisničara dodju oni putari sa tamićem i nabacaju par lopata asfalta i dokaza nemaš. E upravo ovo se desilo mom dobrom ortaku koji je alufelnu pokrivio na relaciji Batajnica-Banovci. E tako nek dočekaju medjunarodni aeromiting 1-2. septembra. Sramota. Eto sad mi ti reci kakva je "ova" logika da meni bubrezi ujutru otpadaju vozeći se po kraterčinama i neravninama. :bash:. Put je delom u pokrajnskoj nadležnosti a delom u BG. Govorim o ~4,2 km puta, gde je u nadležnosti Vojvodine samo oko 800m koji je još i dobro u odnosu na onaj kod kapije aerodroma i dalje ka Batajnici.

Znam i ja bi voleo da sa nadvožnjaka viknem onim radnicima dole kad voze asfalt da bace koju lopatu gore na tu rupu ili stepenik al ne ide to baš tako. :rolleyes:

Što se tiče pomenutog nadvožnjaka on bi mogao da postane deo nekog budućeg severnog Y npr. ovako nešto.
imnorthbgyinterchange.jpg

I zamislite sledeće kad idete iz pravca NS na Banovačkoj petlji imate izlaz Batajnica-sever(Banovci,...), kod IM-a, Batajnica-Istok (Zrenjanin, Pančevo, Smederevo, Vršac, Temišvar-outer ring). Dok dole kod nove buduće petlje bude Batajnica-Jug. (Pančevo, Vršac,...iner ring). Ovo bi bio logičan krak ka E-70 za Autoput ka Temišvaru ali to tek do 2027-me, a verovatno i kasnije.

Naravno da dotični ne treba da čeka 15 godina za ovo i da neko treba da ga sredi kao i mnogo prometnije puteve od ovog.


Ovo bi bilo ekstra ja sam za to da se obilaznica napravi u jedan #RING HIGHWAY# nego nema nigdje ni reci o tome pa ne znam,,, ali super ideja! :kk:
 
Vrh