Šta je novo?

Obilaznica oko Beograda - [ Autoput ]

Slažem se da je 2015 realan rok za puni profil do Bubanj potoka, mada nikad ne treba potceniti našu sposobnost da zahebemo i to. A Vinča i taj deo obilaznice je, nažalost, svetlosnu godinu daleko.
 
Дробњакове дилетантске изјаве не треба ни качити овде, што би рекао господин Њиле :)
 
Код Добановаца дисплеји показују датум и време :kafa:
 
Novogodišnje sličice :)

Mesto spajanja sa Batajničkim starim nadvožnjakom



Spust buduceg prstena ( nema promena )




Od prošlog puta, gde su nedostajala četiri ostalo za spajanje jedno polje :)








A kod pruge noviteti :kk:








U pravcu od pruge ka Dobanovćkoj petlji





Uploaded with ImageShack.us
 
Fala , ali monterima skele uz prugu svaka čast :kk:
,,malo je mnogo,, bila rizična montaža uz sam vod pod naponom
mogli su da budu reš pečeni po BZRu :laugh:

 
Boca-ica - informativne fotke - svaka cast! Hvala.

Pitanje - sa desne strane auto puta posle starog batajnickog nadvoznjaka ka Novom Sadu su radovi pored puta i to u delu koji je auto put. Mozda se to pominjalo, nisam video, ali me zanima sta se to radi? Po pravcu novih nosaca koje se vide na fotkama i po srusenim kucama, prosirenje nadvoznjaka se desava sa leve strane... zasto su onda radovi malo dalje sa druge strane?
 
Možda si mislio na ,, bazu,,

Inace još iza, ide prsten iz pravca Zemunskog polja -trenuto se ravna ( uslikano na sto i nekoj strani ove teme )
drugih radova u toj oblasti nema a koliko znam započeto je nešto kod Banovačke petlje i tako stoji bez pomaka

Ako su neki drugi radovi u pitanju , treba mi tačnija -određenija lokacija
pa cu se prošetati da ,,ispratim,, i taj deo ako je u sklopu ovog sektora :)

Edit
hm . . . desna strana , . . . naj sigurnije - prošetaću i na tu stranu, pa bice sličica :D
 
boca-ica":3nvenxox je napisao(la):
Ako su neki drugi radovi u pitanju , treba mi tačnija -određenija lokacija
pa cu se prošetati da ,,ispratim,, i taj deo ako je u sklopu ovog sektora :)

Edit
hm . . . desna strana , . . . naj sigurnije - prošetaću i na tu stranu, pa bice sličica :D

Mislio sam na desnu stranu u pravcu Bg-NS, dakle kada se prodje nadvoznjak sada se suzava put i prebacuje se saobracaj na levu stranu jer se tu nesto radi vec dva meseca. Prvo sam mislio da je neka pumpa u pitanju jer se dosta ide u dubinu njiva, ali sada vidim da se radi sve do nadvoznjaka. Ono sto me buni je sto je to deo uz auto put, dakle ne treba da se prosiruje - a opet ide odsta daleko (skroz do prvog sledeceg nadvoznjaka dakle puna 2km) da bi pomislio da je u pitanju sama petlja...
 
D o b r o hajdemo redom. . . . . :) detelje možete da ,,zumbirate,, :laugh:
Batajnicki nadvožnjak ka Banovcima



Sa nadvožnjaka ka Banovcima



Put ka Banovcima



I dosta dalje ka Banovcima. . . . se primecuju ti radovi



. olaaa , evo tih radova . . .



Uploaded with ImageShack.us

Meni liči . . . :rolleyes: . . na neko uključenje iz novo-nastalog Batajničkog naselja :rolleyes:

a sad moram malo i Ofa
Mislim da kompletna predhodna ekipa urbanista je sebe upisala u crnu knjigu Beograda
jer u datom momentu nisu ponudili projekte tipskih kuca- naselja sa planskim ulicama i pristupnicama
za mnogobrojna adhok naselja te se ,,kolac Kaluđerice,, proširo po celom Beogradu
i tako ceo grad i sve nas unesrecili za narednih 100 – 150 god. :bash:
a samim time omogucili i ovakva ,,jednostrana,, uklj -isključenja na buducem autoputu,
za koj se zna da se radi , vec pola veka
 
boca-ica":zgw47mnc je napisao(la):
D o b r o hajdemo redom. . . . . :)

Meni liči . . . :rolleyes: . . na neko uključenje iz novo-nastalog Batajničkog naselja :rolleyes:

a sad moram malo i Ofa
Mislim da kompletna predhodna ekipa urbanista je sebe upisala u crnu knjigu Beograda
jer u datom momentu nisu ponudili projekte tipskih kuca- naselja sa planskim ulicama i pristupnicama
za mnogobrojna adhok naselja te se ,,kolac Kaluđerice,, proširo po celom Beogradu
i tako ceo grad i sve nas unesrecili za narednih 100 – 150 god. :bash:
a samim time omogucili i ovakva ,,jednostrana,, uklj -isključenja na buducem autoputu,
za koj se zna da se radi , vec pola veka

Da to je to - verovatno je to sto kazes, ali mi opet nije jasno zasto tako dugo ukljucenje jer se radi izmedju dva nadvoznjaka, a to je kao sto rekoh 2,5km.... ali ko ce znati sta nam vrli urbanizti spremaju...

Hvala na fotkama i brzom odgovoru :kk:
 
tajna brzog odgovora . . .
Tih 2,5 - 3 km šetnje mi je baš leglo , malo za razbijanje popodnevne tenzije povodom dočeka 31/01
tako da su sličice još ,,v r e l e ,, :lool:

Ne bih se iznenadio da ti radovi zvanično i ne postoje
čekamo odgovor-komentar stučnog čl. BB :)
 
Sada jedno pitanje iz ugla neiformisanog laika - koji deo obilaznice je bitan za izbacivanje saobraćaja iz Karađorđeve?
 
EricNBGD":2ea6vjvz je napisao(la):
Sada jedno pitanje iz ugla neiformisanog laika - koji deo obilaznice je bitan za izbacivanje saobraćaja iz Karađorđeve?
Бубањ Поток - Панчево.
 
Sa mostom Vinca.

Pre se uzdaj u SMT i most Zemun-Borca jer ce posle njegove izgradnje zabraniti tranzitu Karadjordjevu i Bulevar Vojvode Misica pa ce kamioni ici preko kinskog mosta za zrenjaninski i pancevacki put.
 
Evo stanja na delu obilaznice Orlovaca - Strazevica.

Pocetak konstrukcije




Pobijanje sipova...








I na kraju panorama...
obilaznica20120102x.jpg
 
Arnorian":1qoepasf je napisao(la):
EricNBGD":1qoepasf je napisao(la):
Sada jedno pitanje iz ugla neiformisanog laika - koji deo obilaznice je bitan za izbacivanje saobraćaja iz Karađorđeve?
Бубањ Поток - Панчево.

vucko":1qoepasf je napisao(la):
Sa mostom Vinca.

Pre se uzdaj u SMT i most Zemun-Borca jer ce posle njegove izgradnje zabraniti tranzitu Karadjordjevu i Bulevar Vojvode Misica pa ce kamioni ici preko kinskog mosta za zrenjaninski i pancevacki put.


Hvala! :)
 
Postovaoci naseg foruma i sajta iz MBA poslali su nam za kraj godine par fotki sektora B5 tj mosta br13

120103-BGOB-S5-01.jpg


120103-BGOB-S5-02.jpg


120103-BGOB-S5-03.jpg


120103-BGOB-S5-04.jpg


120103-BGOB-S5-05.jpg


120103-BGOB-S5-06.jpg
 
na izlasku iz tunela nista novo ali evo par slika od danas, cisto da imamo pokrivenu celu trasu

dsc01068am.jpg

dsc01066x.jpg

dsc01065e.jpg
 
Ima li neki gradjevinac da mi pojasni u cemu je fora sa zakosenim stubovima u osnovi u odnosu na one koji su paralelni? Najbolje se vide u desnom delu druge slike @boca-ica-nog posta.
 
Ugao ukrštanja magistralnog gasovoda i vijadukta je oko 34 stepena, tako da su u zoni konstrukcije "C" vijadukta, stubovi C10/C11 rotirani za taj ugao. U protivnom bi raspon bio nepodnošljivo veliki za konstrukciju vijadukta visine 1.0m.
 
Dobrodosli MBA-ovci na Beobuild.Osecajte se kao kod kuce! :)

Dakle,stubovi su pod takvim uglom ne zbog estetike kako smo mi,forumasi ranije laicki pretpostavljavali vec zbog funkcionalnosti,to jest zbog provlacenja gasovoda koji pominjete?
 
Vrh