Šta je novo?

Obilaznica oko Beograda - [ Autoput ]

Ma sredice sigurno. Ako se asfaltira toliki put sa obe strane, nece valjda ostaviti samo kruzni sa rupama. Inace, raspao se 7 dana posto su ga napravili, krpili su ga par puta, ali podloga je losa i ne vredi krpiti. Kad se zavrsi autoput-obilaznica, stara obilaznica nece imati puno teretnog saobracaja, pa bi trebalo da taj put i kruzni tok ozbiljnije potraju.
Nego, da li ce skorije zatrpavati tunel? Valjalo bi da krenu skorije, potrebno je tu vratiti Avalski put, staru obilaznicu itd. na staru trasu. Da i mi biciklisti mozemo kao nekad do Avale. Zeznuto je bajsom provlaciti se izmedju kamiona.
 
Видећемо, све касни. Чекамо Срлетов снимак!
 
Сад се већ поставља питање да ли ће ово бити готово до почетка летње сезоне, овде сад видим рок 15.јун. Прошли пут је био 1.јун!
 
Potvrđujem. Jedino što mi se čini da je samo jedan sloj, ali mašine su jutros bile tu, moguće da se će i drugi sloj biti danas.
 
Uhh, ozbiljna je ova visinska razlika između portala tunela Beli Potok i deonice trase prema Bubanj Potoku, nadam se da će da iznivelišu to kako treba.

Bildschirm­foto 2023-03-14 um 08.11.57.png
 
Uhh, ozbiljna je ova visinska razlika između portala tunela Beli Potok i deonice trase prema Bubanj Potoku, nadam se da će da iznivelišu to kako
Da ne bude da nisam hteo da snimim al u petak kad sam isao do Ikeje pocela kisa i kad sam se vracao isto kisa bila, ove sedmice nisam u BG-u tako da tek sledece sedmice stize snimak :)
Ajde Srđane,vidiš da s nestrpljenjem čekamo tvoje snimke sa obilaznice!🙂😉
 
Серђо је поставио снимак , вероватно ће и овде! Обратио сам пажњу на овај надпутњак преко бувљака: Оно што се може схватити је да након силаска са обилазнице пре моста бити кривина под правим углом! Када се спусти преко бувљака на кружни пут, за сада је мистерија како ће се уклопити ( кружни ток, вероватно ). Да ли ће бити двосмерно због ширине стубова? Или ће бити две траке у истом смеру? Куда онда иде друга трака? Због сјајне трансапрентности ова питања се сама намећу? Ако неко има финални пројекат, био бих му захвалан да постави?!
 
Poslednja izmena:
Nećete verovati gde je danas asfaltiran novi bajpas!
Na nasipu između tužnog toka i nadvožnjaka za Rakovicu i spaja ga sa novom deonicom koja izlazi iz "leve" cevi tunela Straževica...
Verovatno novi izlaz za nas iz Resnika, jer je onaj malo dalje pre pruge jako opasan i malo-malo desi se sudar.
 
Nećete verovati gde je danas asfaltiran novi bajpas!
Na nasipu između tužnog toka i nadvožnjaka za Rakovicu i spaja ga sa novom deonicom koja izlazi iz "leve" cevi tunela Straževica...
Verovatno novi izlaz za nas iz Resnika, jer je onaj malo dalje pre pruge jako opasan i malo-malo desi se sudar.
5D5F5CCC-7070-4704-8EB0-40425AFA5217.png
 
Nećete verovati gde je danas asfaltiran novi bajpas!
Na nasipu između tužnog toka i nadvožnjaka za Rakovicu i spaja ga sa novom deonicom koja izlazi iz "leve" cevi tunela Straževica...
Verovatno novi izlaz za nas iz Resnika, jer je onaj malo dalje pre pruge jako opasan i malo-malo desi se sudar.
Pokušavam da ukapiram kako će se to sada prespojiti, šta je uopšte ideja sa bajpasom na tom mestu? Jel' nekome jasno?
 
Делује ми да ће вратити скретање ка Реснику са обилазнице из правца Орловаче, а из правца ће вероватно оставити како је и сада она „Y” раскрсница.
 
I mene muci isto pitanje, ali delim misljenje sa @StaraMo. Verovatno ce da vrate saobracaj na staru trasu dok ne urade zavrsni sloj, iscrtaju linije itd. Ne bi me iznenadilo da ostane taj rezim do otvaranja kompletne obilaznice. A sto se kolapsa tice, kolaps je vec sad, ne verujem da ce biti puno gore. Protok je vec ogranicen privremenom avalskom petljom.
 
Vrh