Šta je novo?

Obilaznica oko Beograda - [ Autoput ]

Ovako ce izgledati po projetku deo iznad tunela. Ne znam da li ce ga sada raditi, ali to je plan za avalski put.
Screenshot_649.png
 
Ovako ce izgledati po projetku deo iznad tunela. Ne znam da li ce ga sada raditi, ali to je plan za avalski put.Pogledajte prilog 162056
NIje u sklopu ovog projekta. Koliko sam upoznat, ako ne grešim to je u fazi generalnog projekta i niko trenutno ne radi na tom projektu. O kružnoj raskrsnici na slici pisao sam ranije, kada su se na forumu davali predlozi saobraćaja u zoni tunela, da je projekat urađen posebno ali nije ubačen u projekat Obilaznice pa nije sprovođena eksproprijacija a naravno ni izvođenje istog.
 
NIje u sklopu ovog projekta. Koliko sam upoznat, ako ne grešim to je u fazi generalnog projekta i niko trenutno ne radi na tom projektu. O kružnoj raskrsnici na slici pisao sam ranije, kada su se na forumu davali predlozi saobraćaja u zoni tunela, da je projekat urađen posebno ali nije ubačen u projekat Obilaznice pa nije sprovođena eksproprijacija a naravno ni izvođenje istog.
Zato sam i dao ovaj predlog da se zadrži postojeće stanje sa blagom izmenom na samo jednom kraku od Jajinaca ka Resniku.

Glupo bi bilo vratiti na stari projekat iz 60 tih godina,mada bi i za to neko morao da da dozvolu a opet po nekom privremenom projektu.
 
Хоће ли данас који дрон надлетети петљу Бубањ Поток ? Јесу пустили саобраћај на стару трасу ? Остало је било само да се путокази поставе !
 
Хоће ли данас који дрон надлетети петљу Бубањ Поток ? Јесу пустили саобраћај на стару трасу ? Остало је било само да се путокази поставе !
Da li neko ima novi projekat saobraćajne signalizacije? Pretpostavljam da će biti sličan raspored putokaza kao i na petlji kod Dobanovaca.
 
Tолико простора , ма 3-4 метра да ту буде зауставна трака али не они су набили одбојну ограду тик уз траку . Ово здрав разум не може да разуме . На крају кад ту неко стане због квара и кад га неко спуца иза , не то је кривица возача и непажње. Боже нам помози ко нам црта "линије" живота, страшно.
Само да напоменем такозвани аутопут тј магистралу Земун - Борча- Панчевачки пут без места за склонити покварени аутомобил и све вам је јасно. Зна се колико је несрећа већ било тамо .
 
Poslednja izmena:
juce prosao ovim otvorenim delom, i samo sam se prekrstio, ne moze niko da me ubedi da nije moglo bolje i jednostavnije. Boze sacuvaj nigde logike.
 
Na zalost snimak iz tunela Beli Potok ne mogu da okacim :( al dostavljam ovaj manji od danas.
Inace je otvaranje u Junu, samo jos ne znaju kad ce se politicari dogovoriti da otvore, da li 15tog ili na Vidovdan ili neki drugi dan.
Posto me je angazovala firma Ferbild koja je radila tunel da im odradim par snimaka i par slika i ovim putem im se zahvaljujem na angazovanju (inace citaju forum) mogu da vam prenesem da mi je bilo neverovatno iskustvo, totalno drugacije od svih snimaka iz vazduha.

Sobzirom da nisam iz ove struke i da mi je ovo neka vrsta hobija, bio sam odusevljen sta sam sve video, prvi put da budem na tako nekom veliko gradilistu da ne racunam neke radove zgrada po Beogradu i neke radove malih lokalnih puteva, vec stvarno neko vece gradiliste kao ovaj tunel, prosto dok ne prosetate peske kroz ovaj tunel i ovo sto su radili ne moze da se docara koliko je to veliki posao i koliko je ovo veliki tunel iako je nekih 400,500 metara i koliko je tu ljudi angazovano, sutra kad se budem vozio kolima tuda procicu tu deonicu za manje od minut i izgeldace kao da je ovo lako uradjeno al uopste nije tako. Mnogo je vece, i ne moze ni jedan snimak to da docara a ni sama voznja autom dok se ne prodje peske tim delom i dok su tu majstori koji rade na istom.

 
Na zalost snimak iz tunela Beli Potok ne mogu da okacim :( al dostavljam ovaj manji od danas.
Inace je otvaranje u Junu, samo jos ne znaju kad ce se politicari dogovoriti da otvore, da li 15tog ili na Vidovdan ili neki drugi dan.
Posto me je angazovala firma Ferbild koja je radila tunel da im odradim par snimaka i par slika i ovim putem im se zahvaljujem na angazovanju (inace citaju forum) mogu da vam prenesem da mi je bilo neverovatno iskustvo, totalno drugacije od svih snimaka iz vazduha.

Sobzirom da nisam iz ove struke i da mi je ovo neka vrsta hobija, bio sam odusevljen sta sam sve video, prvi put da budem na tako nekom veliko gradilistu da ne racunam neke radove zgrada po Beogradu i neke radove malih lokalnih puteva, vec stvarno neko vece gradiliste kao ovaj tunel, prosto dok ne prosetate peske kroz ovaj tunel i ovo sto su radili ne moze da se docara koliko je to veliki posao i koliko je ovo veliki tunel iako je nekih 400,500 metara i koliko je tu ljudi angazovano, sutra kad se budem vozio kolima tuda procicu tu deonicu za manje od minut i izgeldace kao da je ovo lako uradjeno al uopste nije tako. Mnogo je vece, i ne moze ni jedan snimak to da docara a ni sama voznja autom dok se ne prodje peske tim delom i dok su tu majstori koji rade na istom.


Fenomenalan snimak, kao i uvek! 💪
 
Na zalost snimak iz tunela Beli Potok ne mogu da okacim :( al dostavljam ovaj manji od danas.
Inace je otvaranje u Junu, samo jos ne znaju kad ce se politicari dogovoriti da otvore, da li 15tog ili na Vidovdan ili neki drugi dan.
Posto me je angazovala firma Ferbild koja je radila tunel da im odradim par snimaka i par slika i ovim putem im se zahvaljujem na angazovanju (inace citaju forum) mogu da vam prenesem da mi je bilo neverovatno iskustvo, totalno drugacije od svih snimaka iz vazduha.

Sobzirom da nisam iz ove struke i da mi je ovo neka vrsta hobija, bio sam odusevljen sta sam sve video, prvi put da budem na tako nekom veliko gradilistu da ne racunam neke radove zgrada po Beogradu i neke radove malih lokalnih puteva, vec stvarno neko vece gradiliste kao ovaj tunel, prosto dok ne prosetate peske kroz ovaj tunel i ovo sto su radili ne moze da se docara koliko je to veliki posao i koliko je ovo veliki tunel iako je nekih 400,500 metara i koliko je tu ljudi angazovano, sutra kad se budem vozio kolima tuda procicu tu deonicu za manje od minut i izgeldace kao da je ovo lako uradjeno al uopste nije tako. Mnogo je vece, i ne moze ni jedan snimak to da docara a ni sama voznja autom dok se ne prodje peske tim delom i dok su tu majstori koji rade na istom.

Bravo, i bas mi je drago da su te angazovali i da ti je takvo iskustvo.

Cesto od svih lazi i kradja smetnemo sa uma da su ovo velelepni poslovi koji zahtevaju ogroman trud velikog broja ozbiljnih strucnjaka.
 
22.05.2023 malo slika po danu

Proleteti dronom kroz tunel je sigurno eksluziva, mada su radovi u toku i promene su svakodnevne. Radovi ulaze u završnicu i praktično bi trebalo da se leti svaki drugi dan da bi imali predstavu šta se tačno događa i dokle se odmaklo sa radovima.
IMG_22.5-1.jpg
IMG_22.5-2.jpg
IMG_22.5-3.jpg
IMG_22.5-4.jpg
 
Vrh