Šta je novo?

Obilaznica oko Beograda - [ Autoput ]

Dali su poceli preku tunela da nanose zemlju?
Po Senintel-u od pre dva dana nisu još.
Screenshot_20230212_120702.jpg
 
Je l' se ovo odustalo od obilaznice ili je snimak od pre Nove godine?
 
Je l' se ovo odustalo od obilaznice ili je snimak od pre Nove godine?
Не пратиш уопште на часу, снимак је данашњи-14.02.2023.године. У првом минуту снимка се виде стубови за будућу излазну рампу са обилазнице за правац према граду.
 
Znam da je snimak danasnji. Pitanje je bilo vise da bocne i ostale koji prate forum i izgradnju, da vidimo da li jos neko deli misljenje da je gradnja bas usporila. Pratim sve snimke i prolazim i ja cesto i ocekujem da vidim mravinjak od radnika koji postavljaju ograde, portale itd. na zavrsenom delu izmedju tunela i Strazevice, da uskoro zavrse desnu traku ka Strazevici i preusmere saobracaj da rade levu itd. Ocekivao sam da vidim i zavrsenu desnu traku ka Ikei ispod nadvoznjaka i prebacen saobracaj iz trake za iskljucenje/ukljucenje. Msm. nisam ocekivao na ovom snimku, jer se na puno prethodnih ne vide radnici, pa je logicno da se nece samo od sebe pojaviti.
Mada, razmisljam sad dok pisem, zasto bi i zurili, lakse im da pomere rok. Pomerili su ga desetak puta, sta ih kosta jos koji put, kome polazu racune.
 
Danas gužva na petlji. Teško je doć do Avale. Imaš bar 15 minuta da zapneš na petlji.

Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
 
Kaže Vlogzila sad u uvodu svog novog videa koji će biti večeras u 20h put koji prelazi preko nadvožnjaka čovek nema blage veze šta priča niti zna o čemu se radi. Svaka mu čast za trud koji ulaže da bih snimio nešto ali brate edukuj se malo pročitaj negde pa reci nemoj lupati bez veze. Inače video je nove stubove za isključenje sa obilaznice prema gradu.
 
Mali off, ali ovo je poprilično na visini komercijalnih letova koji prolaze u blizini. Daju li dozvolu iz DCV-a uopšte za ovo?
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: h2o
Ok, učinilo mi se da sam ovaj deo gledao iz aviona nekoliko puta prilikom sletanja, ali verovatno da je s druge strane...
 
Mislim da si upravu. Meni se desilo da je u sletanju avion preleteo nesto severnije od petlje bubanj potok. Okacio sam slike pre jedno nedelju dana. Ne znam da li je to redovna ruta ili je bilo nesto vanredno.
 
Mali off, ali ovo je poprilično na visini komercijalnih letova koji prolaze u blizini. Daju li dozvolu iz DCV-a uopšte za ovo?
Колико год наоко изгледало ниско, минимална висина за инструментално летење (дакле, углавном путнички саобраћај) у том региону је око 100 метара изнад врха авалског торња. Зато ДЦВ не захтева посебно одобрење за оне који лете до стандардних 100 метара у односу на тле. (@srdjanprpa, одакле ти тих 150 метара? Сад гледам поново у Правилнику, опште ограничење изван посебно регулисаних зона је 100 метара.)
 
Колико год наоко изгледало ниско, минимална висина за инструментално летење (дакле, углавном путнички саобраћај) у том региону је око 100 метара изнад врха авалског торња. Зато ДЦВ не захтева посебно одобрење за оне који лете до стандардних 100 метара у односу на тле. (@srdjanprpa, одакле ти тих 150 метара? Сад гледам поново у Правилнику, опште ограничење изван посебно регулисаних зона је 100 метара.)
https://www.dji.com/flysafe/geo-map odavde, to su ogranicenja koja imam sa mojim dronom, iskreno ne gledam ogranicenja koja preporucuje vazduhoplovo Republike Srbije, do sad stvarno nisam cuo da je iko bio kaznjen, a i ne gledam da vozim dron gde bih mogao da ugrozim tudje zivote.
 
https://www.dji.com/flysafe/geo-map odavde, to su ogranicenja koja imam sa mojim dronom, iskreno ne gledam ogranicenja koja preporucuje vazduhoplovo Republike Srbije, do sad stvarno nisam cuo da je iko bio kaznjen, a i ne gledam da vozim dron gde bih mogao da ugrozim tudje zivote.
Одговорићу ти међу дроновима да не скрећем овде са теме.
 
Vrh