Šta je novo?

Obilaznica oko Beograda - [ Autoput ]

P.a.u.L.i.":26pn0fn9 je napisao(la):
1. Ja jesam bio po Cro, i to u Slavoniji koja iako pogodjena ratom je daleki zapad u odnosu na jug srbije recimo. Isto vazi za odnos Beograd-Zagreb...ali ako si primetio, ovde je rec bila prvenstveno o autoputevima, pa sam zato o tome i pisao. Jedan Osijek, provincijski grad Cro ima lepse tramvaje nego nasa prestonica, toliko o tome kad vec pominjes da nisam video.

2. Koliko placas autoput u Srbiji? Samo to sracunaj pa onda reci sta placas...to sto platis u cro bar znas za sta si platio. A i to oko plata je heh komisch...i sa tim odbijanjem, znas li kolika je plata u Zagrebu i generalno u cro? Licno sam upoznao curu koja je iz Sapca otisla u Zg da radi jer joj je 3 puta veca plata. To sve govori.

3. Proizvodili se novi tramaji u Zagrebu ili ne, Zagreb ih ima...A u Bgu kakvi su novi autobusi, vidim po komentarima ljudi koji su ocajni...ne znam koliko ih ima, verovatno minimalno.....hladno, bez grejanja, prljavo, a jos hoce da podignu cene....dacu ti link ka forumu krstarice, i ja sam tamo pisao kao ti o novim busevima, da je bolje i ljudi umalo sto me nisu nacrnili jer su ocajni zbog poskupljenja kada se uzmu u obzir kvalitet. Da ni ne govorim o ozvucenju, mapama linija i sl. ... hoces reci i da je to hrvatsko domace? Uzgred, mogu samo preporuciti da pogledas zagrebacke autobuse i koje finese imaju, iste ovde kao u Becu...u Beogradu to nemaju ni novi, nazalost...ti Ikrabusovi koje pominjes.

4. A sto se tice dijaspore, zaboravio si samo da ni ta dijaspora nije odvajkada tu gde sada jeste...vec sa razlogom, i to debelim o cemu sada i pisemo. Da se samo ja smejem bilo bi lako, no naprotiv, meni se place i jako bih voleo da se nesto dole promeni i pomeri iz minusa makar na 'pozitivnu nulu'. Dakle, sve sto pisem je dobronamerna kritika, a kad bi ih bilo malo vise, pre svega dole u vlasti, gde bi nam kraj bio...i ta sama dijaspora moze da pomogne vise no bilo ko drugi, novcano ali pre svega u smislu ideja i iskustva, ali kad se dole radi kako se radi, onda i pametnom dosta.

Uostalom, znas kako se kaze...:samo ce ti pravi prijatelj ukazati na gresku, dok ce se ostali skloniti i u sebi smejati.' E tako to biva.
1. Nije fer porediti Slavoniju i jug Srbije, Vranje možeš porediti sa Kumanovom ili Ćustendilom (Bugarska) ali sa Osijekom teško. Zato uporedi Slavoniju sa Vojvodinom i videćeš da nema velike razlike. Novi Sad je za Osijek Amerika (imam rođake u oba grada, bio nekoliko puta u OS u poslednje vreme). Lepota tramvaja je najmanje bitna, doboljno je da oni redovno saobraćaju. U Beogradu je tramvajski saobraćaj bio stavljen po strani na račun autobuskog i 15 godina nije ništa ulagano u njih. Sada kada se obimno rekonstruišu trase stvoriće se prilika i za nove, niskopodne tramvaje u Beogradu.

2. Kolika je plata u Zg i uopšte HR ja vrlo dobro znam, imam tamo prijatelje i bio sam u ZG u maju poslednji put. Moja plata u Beogradu je veća od plata svih njih u ZG. Eto ja ne moram da idem u HR da bih zaradio 3 puta veću platu. To mogu i u svojoj zemlji. Ali ne bih voleo da mi sutra odbijaju 50% od plate (umesto 30% sada) na ime bilokakvih kredita koje država treba da vraća.

3. Znači nisi se nikad vozio autobusima u BG, ali znaš da su prljavi, hladni, ... WOW, za tu pojavu postoji odlična definicija - "predrasude". Finese koje pominješ su dobrodošle ali ne i neophodne. Doći će i one ovamo, samo polako, i po redosledu prioriteta.

4. Za dijasporu ti je najbolje odgovorio Lisiere, koga ovom prilikom pozdravljam. :kk: Nije strašno otići u bolje i biti zadovoljan boljitkom, strašno je posle pljuvati tamo odakle si otišao. To je tipična odlika skorojevića, koji iz Stojadina sednu u Mercedesa pa posle pljuju sve koji nemaju za više od Stojadina. A ja želim da verujem da ti nisi takav. :vops:
 
Djordje":1ncj6tfq je napisao(la):
Vračar, Извини али са овим постом заиста уопште не могу да се сложим. У њему је пуно заблуда са којима Срби нису рашчистили у својој носталгији за самоуправљањем. Кредит није измислио сам Ђаво него је у питању згодна финансијска конструкција која, рецимо у случају стамбеног кредита, помаже људима да уживају плодове свог рада док су живи а не тек кад су већ једном ногом у гробу. Исто је тако и са инфраструктуром.

За разлику од њих, ми "можемо" да скокнемо до Златибора кад год хоћемо. Један пансион у двокреветној соби у хотели Чигота (то није луксузан хотел) кошта 4.500 динара. Да млади пар без деце оде на само три дана то је 27.000 динара само за хотел - права ситница. Новогодишњи аранжман од четири ноћења је био 36.000 динара ПО ОСОБИ. Добродошао у стварни свет. То нема пуно везе са изградњом инфраструктуре.

Људи из Подравске Слатине, рецимо дакле, не могу на Јадран. Нисам био тамо па не знам, али оволико знам... Уместо њих тамо са башкаре имућнији туристи који тако обезбеђују плате за неке друге Хрвате, **И** таксама и порезима пуне државни буџет из којег се финансира инфраструктура и исплаћују пензије и плате запосленима у државном сектору (што укључује и здравство и школство) између осталог и у Подравској Слатини. Мени звучи много паметније него да друг из Социјалистичког савеза одређује ко ће на море.

Ту причу како се у Хрватској тешко живи (а Словенци ће умрети од глади итд) слушамо од 1990. на овамо без прекида. Кад бисмо на форуму имали некога из Црне Траве нпр. било би занимљиво да прокоментарише.

Не видим на који их то начин ставља у лошији положај од нас. Они имају опцију а) да плате да се возе аутопутем, или б) да се возе околним крш путевима. У Србији можемо само б) да се возимо крш путевима. Не разумем ко би то требало да плати за вожњу аутопутем уместо оног ко се вози. Пројекат мора да се отплати и отплата пада на леђа оних који први у њему уживају, као што је Ајфон коштао прво $600, па $400, па сада $200 за 3Г модел, а следеће године се планира модел од $99, и тако даље.

Када једног дана буду исплатили зајам, а и тај дан ће доћи, онда ће моћи да спусте путарине, или да задрже високе путарине и од тих прихода изграде нешто друго. У том тренутку Србија ће, ако не промени размишљање у међувремену, моћи да размишља у шта је потрошила све то године од 2009. до тада.

Значи, ја не бих да омаловажавам оно што је урађено нити сам то икада радио на овом форуму. Супер је тај један сектор што је завршен, и све остало што је завршено. Само хоћу да кажем да мислим да би узимање зајмова за инфраструктуру и даље био врло паметан потез за Србију - у оној мери у којој је неопходан. На пример, ја мислим да је мост преко Аде град могао да плати без озбиљних зајмова (то је, у крајњем, неких 15% буџета за једну годину - значи, може за 5 година да се отплати по 3%), али рецимо железнички Коридор 10 је друга прича. То су огромни новци, и за такве ствари је разборито узети кредит, као када узмеш стамбени кредит јер је тај издатак напросто превелик за твоју плату.
Ti nisi uopšte ukapirao moj post a prikačio si gomilu etiketa mom postu:

У њему је пуно заблуда са којима Срби нису рашчистили у својој носталгији за самоуправљањем. Кредит није измислио сам Ђаво него је у питању згодна финансијска конструкција која, рецимо у случају стамбеног кредита, помаже људима да уживају плодове свог рада док су живи а не тек кад су већ једном ногом у гробу. Исто је тако и са инфраструктуром.
Gde sam ja to rekao da sam protiv kredita, pa i sam ih lično imam. Ali meni je lako da ih vratim jer imam stalno zaposlenje. Moja sestra koja radi poslove od danas do sutra ne može sebi da priušti kredite jer nema stalni posao (dakle loš kreditni status) i nema stalne prilive odakle da ih vraća. Tako i Hrvatska ima 10 milijardi € godišnje priliva samo od turizma i kreditni rejting BB ili jači pa joj je lako i da ih vraća. A odakle bi Srbija vratila kredite u toj razmeri?

За разлику од њих, ми "можемо" да скокнемо до Златибора кад год хоћемо. Један пансион у двокреветној соби у хотели Чигота (то није луксузан хотел) кошта 4.500 динара. Да млади пар без деце оде на само три дана то је 27.000 динара само за хотел - права ситница. Новогодишњи аранжман од четири ноћења је био 36.000 динара ПО ОСОБИ. Добродошао у стварни свет. То нема пуно везе са изградњом инфраструктуре.
U Prolom Banji jedan pansion u dvokrevetnoj sobi košta 1500-2500 din. Lepše je i zdravije nego na Zlatiboru. Takvih mesta je u Srbiji još dosta i oni siromašniji mogu sebi da priušte. Dobrodošao u stvaran svet.

Мени звучи много паметније него да друг из Социјалистичког савеза одређује ко ће на море.
Etiketa br. 3. No comment. :rolleyes:

Ту причу како се у Хрватској тешко живи (а Словенци ће умрети од глади итд) слушамо од 1990. на овамо без прекида. Кад бисмо на форуму имали некога из Црне Траве нпр. било би занимљиво да прокоментарише.
Etiketa br. 4. No comment. :rolleyes:

Значи, ја не бих да омаловажавам оно што је урађено нити сам то икада радио на овом форуму.
Ne bih ni ja i zato i vodim svu ovu diskusiju. Hajde da poštujemo to što je urađeno do sada, u ovo teško vreme kako bi sutra lakše, bolje i više izgradili. Jer ako ne poštujemo to sada, nećemo ni sutra ništa imati. Možda je nekom smešno što se radujemo za 7,7 km novog poluautoputa. Ja sam izuzetno srećan jer znam da ćemo sutra zbog tih 7,7km lakše izgraditi i pominjanih 300 km. Bitno je da smo krenuli.
 
Vračar":ud92iuls je napisao(la):
1. Nije fer porediti Slavoniju i jug Srbije, Vranje možeš porediti sa Kumanovom ili Ćustendilom (Bugarska) ali sa Osijekom teško. Zato uporedi Slavoniju sa Vojvodinom i videćeš da nema velike razlike. Novi Sad je za Osijek Amerika (imam rođake u oba grada, bio nekoliko puta u OS u poslednje vreme). Lepota tramvaja je najmanje bitna, doboljno je da oni redovno saobraćaju. U Beogradu je tramvajski saobraćaj bio stavljen po strani na račun autobuskog i 15 godina nije ništa ulagano u njih. Sada kada se obimno rekonstruišu trase stvoriće se prilika i za nove, niskopodne tramvaje u Beogradu.

2. Kolika je plata u Zg i uopšte HR ja vrlo dobro znam, imam tamo prijatelje i bio sam u ZG u maju poslednji put. Moja plata u Beogradu je veća od plata svih njih u ZG. Eto ja ne moram da idem u HR da bih zaradio 3 puta veću platu. To mogu i u svojoj zemlji. Ali ne bih voleo da mi sutra odbijaju 50% od plate (umesto 30% sada) na ime bilokakvih kredita koje država treba da vraća.

3. Znači nisi se nikad vozio autobusima u BG, ali znaš da su prljavi, hladni, ... WOW, za tu pojavu postoji odlična definicija - "predrasude". Finese koje pominješ su dobrodošle ali ne i neophodne. Doći će i one ovamo, samo polako, i po redosledu prioriteta.

4. Za dijasporu ti je najbolje odgovorio Lisiere, koga ovom prilikom pozdravljam. :kk: Nije strašno otići u bolje i biti zadovoljan boljitkom, strašno je posle pljuvati tamo odakle si otišao. To je tipična odlika skorojevića, koji iz Stojadina sednu u Mercedesa pa posle pljuju sve koji nemaju za više od Stojadina. A ja želim da verujem da ti nisi takav. :vops:
1. Da eto, sad si sam sebe poklopio...nije fer. Ovde je rec o poredjenju cro i srbije i to da se uporedjuje provincija sa provincijom. Kako ljudi tako mogu biti nerealni zaista ne znam. Pitam se znas li kako izgleda ta vojvodina kad se ide od madjarske, cim pogleda covek one puteve i automobile sve mu bude jasno...po novom sadu i okolo pice jugici, svuda sut, radovi na autoputu koji se iscekuje i slicno...to je ta amerika? Sorry, ja nemam razloga da branim Cro vec sam samo objektivan i tamo sam bio cisto kao turista. A ti o poredjenju, onda poredi Istru sa jugom Srbije, ili Dalmaciju, ali bi to bilo jos crnje po nas. Dakle, sve su to provincije...a to sto se sa nama nista uporediti ne moze, osim regioni Albanije, Makedonije i sl. to vec sve govori, ne moram ja tu nista reci, sve je jasno.

2. Za plate nemam komentar. U mercedesu i stojku eto, ti pricas iz licnog iskustva jer ako imas 3 puta vecu platu nego neko u Zagrebu onda imas 6 puta nego neko u Beogradu i u to ne ulazim. U sustini, ti meni sad mozes napisati da su u Bgu vece plate i nego u Becu, ma super, sve pet....ali je smesno i tuzno. Beograd ima nazalost nize plate nego i ljudi u HR provinciji...ja sam Beogradjanin rodom, i zato mi nemoj pricati o tome...rade ljudi za 200 eura od jutra do sutra...e takvim bi trebao to da kazes sto si meni, o tvojoj plati i super zivotu u Bgu pa bih voleo da vidim sta bi ti vecina rekla...ona vecina sto sedi po ulicama i prodaje, sto je grad pretvorila u jedan veliki buvljak, ...Bulevar, Slavija, Novi Beograd, ma gde god se okrenes. I oni sto se bune jer su im cene karata skocile na 42 dinara ako se ne varam...rekao sam da cu ti dati link, zelis li...na stotine postova na krstarici ljudi koji nemaju to da plate..to je taj standard u Beogradu, dok ljudi u Zagrebu placaju i sam znas koliko vise...e ne mogu da verujem koliko si nerealan.

3.O voznji po autobusima znam sigurno vise od tebe...jer ni meni taj Bg sigurno nije omogucio zivot dostojan prosecnog evropljanina, pa tako nisam imao auto, lovu za taxi i sl. A o hladnim, prljavim busevima pisu ljudi, no ti ne vidis sta sam ja napisao...trebao bi malo vise biti u kontaktu sa svojim sugradjanima i cuti sta oni imaju da kazu. Kad pomislim samo na one trole, zimi Sibir a leti Ausvic...e svaki dan sam ja u njima sedeo na putu do faxa, leti po 35C i zimi na -10C. Toliko o predrasudama.

4. Sto se tice poslednje opaske, ne bih previse komentarisao. Ako vec pominjes pljuvanje, onda vidi ko pljuje jer takvih je najvise dole...i time stetite sami sebe, a niko vama. Zbog takvog stava nebeskog naroda i nekriticnosti prema samom sebi, tako i jeste tamo...ja ne zivim nista bolje u Becu trenutno no u Bgu pre ,uslovno receno, jer sam ovde na studijama i nisam uleteo ni u kakav mercedes...no zasigurno znam na koga se odnosi to sto si rekao, jer takve srecem svaki dan ovde...i moj jedini kometar je da ste vi, vi i vi (mislim na srbiju) odozdo njima za sve krivi i duzni, a oni vama zapravo nista. (razmisli o tome dobro pre no sto ista kazes.)
I kad vec pominjes toliko tu dijasporu, ne zaboravi da je gotovo polovina Srba do sada emigrirala...i to sve govori. A ako nam ovde gde i jesmo po svetu nesto fali, to je opet zbog stanja dole (veruj mi, iz licnog primera)...jer bi meni licno puno lakse bilo da nemam srpski pasos ( vec recimo da sam iz tog Custendila koji si pomenuo, ili Osijeka) ni nikakve veze sa tom zemljom...onda mi makar ne bi visilo nad glavom jurenje poena svake godine na faxu zbog vize.
 
вала сте се вас два доватили за гуше... :rolleyes:
...верујем да се са стране боље виде неке ствари, из те дијаспоре рецимо, али, колико се већ пута водила та полемика између вас што сте отишли и нас што смо остали и... све те приче се врте у круг, немају смисла заиста.
верујем да је живот на западу далеко лагоднији и безбрижнији, да сте просто одушевљени тим радом, редом и дисциплином, платама, архитектуром, чистоћом...
али, примећујем такође да нас те приче и хвалоспеви о меду и млеку тамо далеко помало и живцирају, јер:
ми смо остали у србији и то није тако страшна ствар, бавимо се овим нашим сиротим темама и свесни смо свих закулисних радњи и завлачења власти и тајкуна. исто тако смо свесни недостатака закона који би санкционисали тај лош однос појединца према граду у ком живи, свега смо свесни.
а ви као да сте одједном заборавили који је третман ова држава имала задњих 10-15-20 година, колико се тога обрушило на нас...
најлакше је било отићи...
морате поштовати бар мало нас који смо остали да се боримо против ветрењача...

:|
 
Vračar":2ckrqzcw je napisao(la):
Ne bih ni ja i zato i vodim svu ovu diskusiju. Hajde da poštujemo to što je urađeno do sada, u ovo teško vreme kako bi sutra lakše, bolje i više izgradili. Jer ako ne poštujemo to sada, nećemo ni sutra ništa imati. Možda je nekom smešno što se radujemo za 7,7 km novog poluautoputa. Ja sam izuzetno srećan jer znam da ćemo sutra zbog tih 7,7km lakše izgraditi i pominjanih 300 km. Bitno je da smo krenuli.
Ma covece, niko ne pominje da ne treba da se radujes...raduj se ti i sto imas hleb i vodu da pijes ako zelis. Budi srecan zbog tih 7 km ili ne...ali jedno stoji...a to je kao da vam ispiraju mozak. Ovde je reci bilo o necemu drugom..a to je da dobijaju pare, a kako rade? Kad ti ja dam 100 dinara i kazem to ti je za 1km autoputa ali pravog, a ti onda uzmes pa stavis u svoj dzep 40 i mislis...ma ja cu i od preostalih 60 nesto da sklepam pa kako bude, sta je to onda? Nakon toga prodas lepu pricu i svi zadovoljni...e blago nama ako je tako.

I zaista mi nije jasno o kom teskom vremenu govoris...kad nije bilo tesko, i sto je samo tesko po Srbiju?? Bilo je mnogo tezih vremena, al tad se radilo i gradilo...no jedino je pitanje ko je gradio, i zasto kazes da je tesko...mozda zato sto je Srbija ostala sama..e kad je tako, sve je jasno. A krenuli ste...tj. krenuli smo...da...krenuli jos i pre 9 godina pa gle dokle stigosmo...e jako bih voleo da nisam u pravu, pa da vidim da bude ta obilaznica i tih 300 km gotovo u dogledno vreme, bas me zanima za koliko godina ( ili decenija ili ikad)... videcemo. Ne bi smeo ni d se kladis...a ja bih, pa bi mi jos i bilo drago da izgubim.
 
boris73":2xyzcvan je napisao(la):
вала сте се вас два доватили за гуше... :rolleyes:
...верујем да се са стране боље виде неке ствари, из те дијаспоре рецимо, али, колико се већ пута водила та полемика између вас што сте отишли и нас што смо остали и... све те приче се врте у круг, немају смисла заиста.
верујем да је живот на западу далеко лагоднији и безбрижнији, да сте просто одушевљени тим радом, редом и дисциплином, платама, архитектуром, чистоћом...
али, примећујем такође да нас те приче и хвалоспеви о меду и млеку тамо далеко помало и живцирају, јер:
ми смо остали у србији и то није тако страшна ствар, бавимо се овим нашим сиротим темама и свесни смо свих закулисних радњи и завлачења власти и тајкуна. исто тако смо свесни недостатака закона који би санкционисали тај лош однос појединца према граду у ком живи, свега смо свесни.
а ви као да сте одједном заборавили који је третман ова држава имала задњих 10-15-20 година, колико се тога обрушило на нас...
најлакше је било отићи...
морате поштовати бар мало нас који смо остали да се боримо против ветрењача...

:|
niko nije rekao, ili bar ne ja, nesto o tom sirotinjskom narodu dole....cak naprotiv, kolega je rekao, koji ima vecu platu nego Zagrebcani, kome je NS Amerika i sl. ... moja poenta je da iako sam Beogradjanin, to mi ne daje za pravo da budem neobjektivan. Eto, samo se o tome radi i nicem drugom.

I jos nesto...a to je, da ako vam je vec tako i ako se borite sa vetrenjacama, onda je zato sto sami to sebi pravite...svaki impuls spolja je neprijateljski, svi su protiv vas a vi ste Bogom dani i nebeski ( pri tom mislim i na politiku, i na obican narod, i na svaku kritiku koju niko ne prihvata i govori, ma mars, mi znamo sami najbolje, lako je tebi da pricas). Evo imas tu kolege na forumu.
 
Ау бре људи!

Дакле када би пронашли барем неко питање које ми не би могли претворити у секунди у "борбу на живот и смрт" верујем да би се небо срушило.

Сви ми знамо каква је ово земља и колико је тешко у њој направити неки помак на боље, не мислим на неке ултра-гига-мега подухвате већ на најобичнији, неспектакуларни, прост корак напред.

Ова обилазница то јесте, корак напред, и нико не тврди да је спектакуларна, савршена, "обилазница свих обилазница", али је корак напред коме се већина нормалних радује. Да ли може да се нађе разлог да се попљује, вероватно да може, али да ли само због тога и треба да се попљује, не верујем.

Доста бре подела!!!
:vops:
 
Влада":3tl1k4ll je napisao(la):
Ау бре људи!

Дакле када би пронашли барем неко питање које ми не би могли претворити у секунди у "борбу на живот и смрт" верујем да би се небо срушило.

Сви ми знамо каква је ово земља и колико је тешко у њој направити неки помак на боље, не мислим на неке ултра-гига-мега подухвате већ на најобичнији, неспектакуларни, прост корак напред.

Ова обилазница то јесте, корак напред, и нико не тврди да је спектакуларна, савршена, "обилазница свих обилазница", али је корак напред коме се већина нормалних радује. Да ли може да се нађе разлог да се попљује, вероватно да може, али да ли само због тога и треба да се попљује, не верујем.

Доста бре подела!!!
:vops:
pa da, tako je....neko brzoplet se raduje, a ja sam eto u najmanju ruku uzdrzan. Radovacu se na kraju (ako ga i docekamo) i onda ce biti sladje.
 
Onaj ko ste stidi Srbije na svakom koraku i kome ista ta Srbija pravi problem na fakultetu (?) u zapadnoj Evropi, ne bi trebao toliko da se uzbudjuje za stanje na obilaznici oko Beograda... Jos manje da kritikuje bilo sta vezano za tu siromasnu Srbiju posto je jasno da je postidjen od iste.

I nema ovde podela, sve je uvek kristalno jasno... Svi smo potomci te iste majke Srbije, samo se slabo slazemo... :)
 
Lisiere":6oz0yd9y je napisao(la):
Onaj ko ste stidi Srbije na svakom koraku i kome ista ta Srbija pravi problem na fakultetu (?) u zapadnoj Evropi, ne bi trebao toliko da se uzbudjuje za stanje na obilaznici oko Beograda... Jos manje da kritikuje bilo sta vezano za tu siromasnu Srbiju posto je jasno da je postidjen od iste.

I nema ovde podela, sve je uvek kristalno jasno... Svi smo potomci te iste majke Srbije, samo se slabo slazemo... :)
ma kakvo stanje na obilaznici oko Bga...to je samo jedan u nizu primera. A necu se valjda uzbudjivati zbog stanja u Nepalu, premda imam jednog kolegu iz Katmandua :) :shok:
 
Ako se ne varam, ovo je jos uvek tema o obilaznici... Nije ovo mesto za ''niz primera'' i opsirne kritike na sve ''dole''.
Inace, odkale ti ta izreka ''dole''? Dole od cega? :)
 
Lisiere":q81e5w18 je napisao(la):
Ako se ne varam, ovo je jos uvek tema o obilaznici... Nije ovo mesto za ''niz primera'' i opsirne kritike na sve ''dole''.
Inace, odkale ti ta izreka ''dole''? Dole od cega? :)
pa ne znam na sta ti aludiras, ja sam mislio ovako geografski ;)

uzgred, kad smo vec na temi obilaznice, ima li nekih novih rokova za to dalje dakle?
 
svaki impuls spolja je neprijateljski, svi su protiv vas a vi ste Bogom dani i nebeski ( pri tom mislim i na politiku, i na obican narod, i na svaku kritiku koju niko ne prihvata i govori, ma mars, mi znamo sami najbolje,
Razumem te potpuno, ali evo, ja sam ziveo u inostranstvu skoro 8 godina, odlucio sam da se vratim na neko vreme, i eto, nekad sam tako mislio. Jeste, obilaznica je sranje. Ali brate, ova drzava je cela sranje. Jbg, mi se poredimo sa Hrvatskom, a pre 10 godina smo imali treci najnizi GDP na svetu. SRECNI smo sto smo prestigli Albaniju, Makedoniju, BiH,CG, sto jos malo pa stizemo Bugarsku. Gledaj na to tako. Sta sad, tu smo gde smo. Pici dalje. Kako smo stigli ovde, pitaj nekog drugog, mi na forumu nismo ni krivi ni duzni. A ti posto si napolju, ako hoces da pomognes, dodji i kupi nesto ovde, ako ti se svidja. To nam najvise treba. :)
 
P.a.u.L.i.":3160eqw9 je napisao(la):
1. Da eto, sad si sam sebe poklopio...nije fer. Ovde je rec o poredjenju cro i srbije i to da se uporedjuje provincija sa provincijom. Kako ljudi tako mogu biti nerealni zaista ne znam. Pitam se znas li kako izgleda ta vojvodina kad se ide od madjarske, cim pogleda covek one puteve i automobile sve mu bude jasno...po novom sadu i okolo pice jugici, svuda sut, radovi na autoputu koji se iscekuje i slicno...to je ta amerika? Sorry, ja nemam razloga da branim Cro vec sam samo objektivan i tamo sam bio cisto kao turista. A ti o poredjenju, onda poredi Istru sa jugom Srbije, ili Dalmaciju, ali bi to bilo jos crnje po nas. Dakle, sve su to provincije...a to sto se sa nama nista uporediti ne moze, osim regioni Albanije, Makedonije i sl. to vec sve govori, ne moram ja tu nista reci, sve je jasno.

2. Za plate nemam komentar. U mercedesu i stojku eto, ti pricas iz licnog iskustva jer ako imas 3 puta vecu platu nego neko u Zagrebu onda imas 6 puta nego neko u Beogradu i u to ne ulazim. U sustini, ti meni sad mozes napisati da su u Bgu vece plate i nego u Becu, ma super, sve pet....ali je smesno i tuzno. Beograd ima nazalost nize plate nego i ljudi u HR provinciji...ja sam Beogradjanin rodom, i zato mi nemoj pricati o tome...rade ljudi za 200 eura od jutra do sutra...e takvim bi trebao to da kazes sto si meni, o tvojoj plati i super zivotu u Bgu pa bih voleo da vidim sta bi ti vecina rekla...ona vecina sto sedi po ulicama i prodaje, sto je grad pretvorila u jedan veliki buvljak, ...Bulevar, Slavija, Novi Beograd, ma gde god se okrenes. I oni sto se bune jer su im cene karata skocile na 42 dinara ako se ne varam...rekao sam da cu ti dati link, zelis li...na stotine postova na krstarici ljudi koji nemaju to da plate..to je taj standard u Beogradu, dok ljudi u Zagrebu placaju i sam znas koliko vise...e ne mogu da verujem koliko si nerealan.

3.O voznji po autobusima znam sigurno vise od tebe...jer ni meni taj Bg sigurno nije omogucio zivot dostojan prosecnog evropljanina, pa tako nisam imao auto, lovu za taxi i sl. A o hladnim, prljavim busevima pisu ljudi, no ti ne vidis sta sam ja napisao...trebao bi malo vise biti u kontaktu sa svojim sugradjanima i cuti sta oni imaju da kazu. Kad pomislim samo na one trole, zimi Sibir a leti Ausvic...e svaki dan sam ja u njima sedeo na putu do faxa, leti po 35C i zimi na -10C. Toliko o predrasudama.

4. Sto se tice poslednje opaske, ne bih previse komentarisao. Ako vec pominjes pljuvanje, onda vidi ko pljuje jer takvih je najvise dole...i time stetite sami sebe, a niko vama. Zbog takvog stava nebeskog naroda i nekriticnosti prema samom sebi, tako i jeste tamo...ja ne zivim nista bolje u Becu trenutno no u Bgu pre ,uslovno receno, jer sam ovde na studijama i nisam uleteo ni u kakav mercedes...no zasigurno znam na koga se odnosi to sto si rekao, jer takve srecem svaki dan ovde...i moj jedini kometar je da ste vi, vi i vi (mislim na srbiju) odozdo njima za sve krivi i duzni, a oni vama zapravo nista. (razmisli o tome dobro pre no sto ista kazes.)
I kad vec pominjes toliko tu dijasporu, ne zaboravi da je gotovo polovina Srba do sada emigrirala...i to sve govori. A ako nam ovde gde i jesmo po svetu nesto fali, to je opet zbog stanja dole (veruj mi, iz licnog primera)...jer bi meni licno puno lakse bilo da nemam srpski pasos ( vec recimo da sam iz tog Custendila koji si pomenuo, ili Osijeka) ni nikakve veze sa tom zemljom...onda mi makar ne bi visilo nad glavom jurenje poena svake godine na faxu zbog vize.
1. A kako sam ja to sebe poklopio, 'leba ti? Rekao sam samo da nije fer porediti najbogatiji kraj u HR sa najsiromašnijim u Srbiji + što su Slavonija i Južna Srbija dva sveta različita. Totalno drugačiji, ljudi, drugačiji mentalitet, drugačiji stepen razmišljanja, drugačije istorijske okolnosti. Nego kad već porediš, treba da uporediš ono što se porediti može, a to su Slavonija i Vojvodina.
A kako izgleda Vojvodina ja vrlo dobro znam jer mi je majka odatle, baš iz tog Novog Sada. I nije NS za mene Amerika, ja sam video mnogo više od njega, ali je fakat da je razvijeniji od OS, grad sa mnogo jačom privredom. NS je po broju izgrađenih kvadrata godišnje prvi na Balkanu a po prosečnim platama na samom vrhu države.
I po tvom postu se vidi da nisi skoro bio u NS-u čim veruješ da "okolo piče jugići" jer NS vrvi od novih stanova i automobila, ako je to toliko bitno.

2. Nisam nigde rekao da imam 3 puta veću platu od zagrebačke, već da imam veću platu od svojih prijatelja. U svojoj struci, nisam najbolje plaćen ali ni najgore, mogao bih reći da sam zlatna sredina. Radim za domaću firmu. Imam puno kolega koji rade po stranim firmama i plaćeni su dosta više od mene. Poenta iznošenja te činjenice je da shvatiš da se i u Beogradu može lepo živeti i zaraditi, zahvaljujući sopstvenim sposobnostima i umeću. Ne mora svako u inostranstvo, kao tvoja prijateljica iz šapca.

A to da Beograd ima niže plate nego HR provincija je notorna neistina. Skoro je bio naslov u novinama o tome kako "Beograd ima veću prosečnu platu od hrvatskog proseka a Leskovac nižu od albanskog". Beogradska plata nije veća od zagrebačke, ali od osiječke jeste. A ti sa Bulevara što ih spominješ, sigurno nisu reprezentativni uzorak čim imaju mogućnosti da krstare "Krstaricom" (btw. našao si baš referentan forum :rolleyes: ).

3. O vožnji autobusom sigurno ne znaš bolje od mene jer se ti voziš bečkim a ja beogradskim, evo baš sam se vozio pre 2 sata GSP-om. Te trole gde si ti sedeo pre i ove sada su dva različita sveta. Nove beloruske trole sasvim fino greju, a autobusi sa klimom davno nisu svetsko čudo u Beogradu.

4. Nema ovde nikakve nekritičnosti, svaka kritika je dobro došla ako je dobronamerna i bazirana na činjenicama. Ukoliko je bazirana na predrasudama ili zlobi, bolje je suzdržati se. Naročito ako nisi u gradu ili državi koju kritikuješ. A poslednja rečenica je sve rekla o tebi:

A ako nam ovde gde i jesmo po svetu nesto fali, to je opet zbog stanja dole (veruj mi, iz licnog primera)...jer bi meni licno puno lakse bilo da nemam srpski pasos ( vec recimo da sam iz tog Custendila koji si pomenuo, ili Osijeka) ni nikakve veze sa tom zemljom...onda mi makar ne bi visilo nad glavom jurenje poena svake godine na faxu zbog vize.
Meni je jako žao što ovo čujem od mladog čoveka (kažeš da studiraš) ali se nadam da je ovo samo trenutna frustracija koja se može pripisati mladosti i naivnosti i da će ona sa godinama i iskustvom proći. Jer ako nije tako, onda bi bolje bilo da se odrekneš nativnog državljansta, uzmeš strano i uživaš u svetu gde se gradi odjednom po 300 km autoputa sa displejima, svetlećim znacima, ogradnim zidovima i kojima ne piče jugići i lade. Tamo verovatno žive i neki mnogo bolji ljudi, nadljudi, koji umeju i znaju kako se pravi autoput. :(
 
Vračar":2ljglcpg je napisao(la):
Meni je jako žao što ovo čujem od mladog čoveka (kažeš da studiraš) ali se nadam da je ovo samo trenutna frustracija koja se može pripisati mladosti i naivnosti i da će ona sa godinama i iskustvom proći. Jer ako nije tako, onda bi bolje bilo da se odrekneš nativnog državljansta, uzmeš strano i uživaš u svetu gde se gradi odjednom po 300 km autoputa sa displejima, svetlećim znacima, ogradnim zidovima i kojima ne piče jugići i lade. Tamo verovatno žive i neki mnogo bolji ljudi, nadljudi, koji umeju i znaju kako se pravi autoput. :(
No no, tamo ne zive nadljudi, vec sasvim naprotiv, isti obicni ljudi kao tu...jedina razlika je sto rade i znaju reda, postuju zakon pa time i sebe. ;)

ovo ostalo ajd, necu sad sve da komentarisem, ali potupno su druge price tih mojih beogradjana koji me vuku za rukav i pitaju kako otici, ali ti si eto jedan izuzetak pa neka tako bude kako kazes.
 
jovanovm":1ct1jwff je napisao(la):
svaki impuls spolja je neprijateljski, svi su protiv vas a vi ste Bogom dani i nebeski ( pri tom mislim i na politiku, i na obican narod, i na svaku kritiku koju niko ne prihvata i govori, ma mars, mi znamo sami najbolje,
Razumem te potpuno, ali evo, ja sam ziveo u inostranstvu skoro 8 godina, odlucio sam da se vratim na neko vreme, i eto, nekad sam tako mislio. Jeste, obilaznica je sranje. Ali brate, ova drzava je cela sranje. Jbg, mi se poredimo sa Hrvatskom, a pre 10 godina smo imali treci najnizi GDP na svetu. SRECNI smo sto smo prestigli Albaniju, Makedoniju, BiH,CG, sto jos malo pa stizemo Bugarsku. Gledaj na to tako. Sta sad, tu smo gde smo. Pici dalje. Kako smo stigli ovde, pitaj nekog drugog, mi na forumu nismo ni krivi ni duzni. A ti posto si napolju, ako hoces da pomognes, dodji i kupi nesto ovde, ako ti se svidja. To nam najvise treba. :)
Oo, nemoj tako jovanom....ja ne da hocu da pomognem, nego i mnogo vise...pa i da se vratim sutra, ali samo ako su fer pravila igre i ako se zna red (dakle, nije sve u novcu). A do sada, dovukao ja puno turista u Bg, ako nista ovih mojih drugara, ostavljali oni pare sirom Bga, no nije problem u tome....bojim se da ih i 3 miliona dovedem i silne pare ostave, da bi sve to maca pojela, razumes? E u tome je poenta. Pri tom ne krivim tebe licno, vas itd., vec cisto diskutujemo....i zato sam i pisao kako i sa lovom kojom imaju sve tako ofrlje rade.
 
Treba napraviti obilaznicu oko ljudi koji zrače negativno kao ti!
Ja pošteno radim u Srbiji i poštujem zakone i nemam pojma o čemu ti pričaš kada kažeš da treba da se ugledam na nekoga ko šta ? Bolje poštuje zakon ili poštenije radi?
Usput ta obilaznica je korak napred jel do pre deset godina nismo mogli ni ulicu da asfaltiramo iz budžeta.Ovo je za brisanje sve.
 
kako prija kad ujutru uz :kafa: citam nas mali slatki forum :)
keep going...
 
Nema potrebe brisati komentare. Ne mogu se očekivati samo stručne diskusije jer ovaj forum ne posećuju samo arhitekte i građevinci. Ima i drugih struka koje žele da diskutuju o izgradnji svog grada ali se ne razumeju u sastav betona ili tehnike ugradnje istog u zgrade.

Svaka diskusija koja ima veze sa temom je valjda dobrodošla dokle god se poštuju pravila lepog ponašanja i ne krene sa ličnim vređanjem i/ili psovkama.
 
Vracar je u pravu..Kakvo crno brisanje, sve ostaje zapisano, zapecatirano! Nema sulude rasprave, sve ima svoju pouku. Meni se cak nekad i promeni misljenje ako neko dobro obrazlozi svoje... :|
Meni je bas zanimljivo da citam na forumu posto trenutno ne radim... a cak cesto me i smara da citam neko strucno misljenje ili objasnjenja... Zato svi kojima i nije arh/gradj. struka, pisite sta mislite dokle god vam je cilj da poboljsate stanje svog grada bg :)
 
тако је! ивану за председника... беобилда, београда, чега год. хех, што је добар овај нови смајли :violina:
то значи да нам је ситуација баш таква, за виолину и неку тужну серенаду.
него, мени је сад мало жао што смо спопали нашег друга из дијаспоре. извини P.a.u.L.i. што смо се сад сви одједном острвили на тебе, то је за твоје добро, знаш.

:rolleyes:

али, да се вратимо теми.
дакле, на том делу од ибарске до бубањ потока је за сада ископана само једна цев тунела стражевица? да ли је било некаквих других захвата?
и шта се дешава са наплатном рампом б. поток, колко видим обилазница ће и њу заобићи тако да се вероватно прави нова?
 
AutoputE-70-8.jpg

Веза: http://www.mi.gov.rs/putevi.htm

Колико се види са ове скице наплатна рампа ће остати мање-више иста, вероватно ће додати само кућице за издавање карти за правац Београд-Ниш, а садашње кућице за правац из Београда ће обављати ту функцију за саобраћај који долази са обилазнице.
на помоћним наплатним рампама из правца Ниш ће наплаћивати онима који излазе на обилазницу, а преосталој групи наплатних рампи неће мењати функцију тј. и даље ће наплаћивати на правцу Ниш-Београд.
наравно, ово је само моје мишљење на основу скице а и уклапа се у идеју да је све досада грађено управо са жељом да ће једног дана аутопут ићи мимо центра Београда...
 
Vrh