Šta je novo?

Obilaznica oko Beograda - [ Autoput ]

аха, значи ипак је чвор пре рампе. хвала.
 
bgexplorer":1w5jmerk je napisao(la):
Treba napraviti obilaznicu oko ljudi koji zrače negativno kao ti!
Ja pošteno radim u Srbiji i poštujem zakone i nemam pojma o čemu ti pričaš kada kažeš da treba da se ugledam na nekoga ko šta ? Bolje poštuje zakon ili poštenije radi?
Usput ta obilaznica je korak napred jel do pre deset godina nismo mogli ni ulicu da asfaltiramo iz budžeta.Ovo je za brisanje sve.
Pa kad nemas pojma o cemu ja pricam, onda pogledaj evo i na ovom forumu teme o nelegalnoj gradnji, nadogradjni, parkiranju, preprodaji i sl. ... ako se osecas prozvanim onda mi je zao, ali za stanje dole svo smi mi krivi a niko drugi, i o tome je rec. No nebitno, otisla je ova diskusija u pogresnom smeru, i po ko zna koji put mi je jasno zasto neke stvari kod nas nikad nece napred ici.
Jedno je sigurno...a to je da nista nije toliko negativno dok ga neko tako ne percipira. I uz svu moju zelju, pa i poslednje pitanje kada ce ta gradnja obilaznice ici dalje, odgovori su ovakvi kakvi su....stoga vi diskutujte 'o fasadi zgrade kojoj jedva i temelj da je postavljen', za mene je to vise u domenu lepih zelja.
Ali ok, praticu nemo dalje diskusije o obilaznici, licno nemam razloga da se cimam jer i sve ovo do sada je bilo cisto alternativno interesovanje za grad u kome vise ne zivim, a gde sam igrom slucaja rodjen, pa se vidimo za koju godinu...onda ce sve biti jasno.
 
Јеста, данас кад се долази из правца Ниша наилази се на две групе наплатних рампи, тј. можете проћи десно поред прве групе и платити на следећој групи рампи.

Кад буде изграђена обилазница прва група рампи ће бити за оне који настављају обилазницом а друга група за оне који настављају у центар...
 
Kad vec spomenuste naplatne rampe... Prosto ne mogu da se odlucim da li je smesnija ili jadnija cinjenica da se Srbija pocela da baviti investiranjem u naplatne rampe u vreme kada cela Evropa iste zatvara i prelazi na vinjete. Secam se kada je pre neke 2-3 godine Pupin Telekom napravio domaci cip sistem naplate, kod nas tada predstavljen kao cudo tehnike, a koji se po Evropi pre toga korostio vec dobru deceniju. To je onaj sistem gde cip biva zalepljen za sajbnu, koga prilikom prolaska registruje kompjuter na rampi. Pricalo se kako cemo to masovno proizvoditi, izvoziti i sta ja znam sta. A eto, danas, taman posto smo instalirali "novu tehnologiju" ispostavilo se da je prevazidjena :laugh: A zasto se u Srbiji ne prelazi na sistem vinjeta? Odgovor je barem tu jasan... naplatne rampe = naplata putarine u kesu = kes u dzepu.
 
Nešto je Dinkić pričao da se 2010. prelazi na vinjete. Bilo je na RTS-u koliko se sećam, emisija Dijalog. Mada je tad planirano da se 2010. izjednače putarine, a sad je to malo mutno...
 
Европа је ретко у чему јединствена, а по питању путарина свака европска земља има своју политику. Путарина, мостарина, временске вињете за путничка возила, путарине за теретна, вињете за аутопутеве, вињете за магистрале, лепљиви папири, е-вињетем већина тих измишњених начина узимања пара постоји и даље у Европи.
Прошле године кад су Словенци одлучили да уведу вињете протестовала је управо Европска комисија, али им је прошло
и увели су вињете само за путничка возила а оставили путарине за теретна.

Ту није питање саме технике наплате већ пре свега која возила обухвата наплата и за које путеве.
 
P.a.u.L.i.":180ehhpe je napisao(la):
bgexplorer":180ehhpe je napisao(la):
Treba napraviti obilaznicu oko ljudi koji zrače negativno kao ti!
Ja pošteno radim u Srbiji i poštujem zakone i nemam pojma o čemu ti pričaš kada kažeš da treba da se ugledam na nekoga ko šta ? Bolje poštuje zakon ili poštenije radi?
Usput ta obilaznica je korak napred jel do pre deset godina nismo mogli ni ulicu da asfaltiramo iz budžeta.Ovo je za brisanje sve.
Pa kad nemas pojma o cemu ja pricam, onda pogledaj evo i na ovom forumu teme o nelegalnoj gradnji, nadogradjni, parkiranju, preprodaji i sl. ... ako se osecas prozvanim onda mi je zao, ali za stanje dole svo smi mi krivi a niko drugi, i o tome je rec. No nebitno, otisla je ova diskusija u pogresnom smeru, i po ko zna koji put mi je jasno zasto neke stvari kod nas nikad nece napred ici.
Jedno je sigurno...a to je da nista nije toliko negativno dok ga neko tako ne percipira. I uz svu moju zelju, pa i poslednje pitanje kada ce ta gradnja obilaznice ici dalje, odgovori su ovakvi kakvi su....stoga vi diskutujte 'o fasadi zgrade kojoj jedva i temelj da je postavljen', za mene je to vise u domenu lepih zelja.
Ali ok, praticu nemo dalje diskusije o obilaznici, licno nemam razloga da se cimam jer i sve ovo do sada je bilo cisto alternativno interesovanje za grad u kome vise ne zivim, a gde sam igrom slucaja rodjen, pa se vidimo za koju godinu...onda ce sve biti jasno.
Sta si ti to konkretno rekao ovde? Kada je prica malo postala neprijatna za vas ''gore'' poceo si da postavljas pitanja u vezi teme ove diskusije... Pa ne ide da bacis komentar ili dva koji vredja SVE ove ''dole'' i da bude sve cool. Ljudi kojima je ta obilaznica vazna, ta Srbijica takodje odmah ce ti reci sta misle... Kao sto vec rekoh u prvom postu, i ja sam ''gore'' ali to ne bi nikada rekao, jos manje bi kritikovao bez rezona sve sto dolazi od ''dole''... Razmisli malo koji ti je motiv uopste na ovoj temi, meni je uvek bio taj drum a ne pametovanje i price o lepoj fasadi bez temelja (genericki komentari su inace najgluplje nesto)... Nije mi za sve ove godine palo na pamet da drzim predavanja o tome kako se negde radi, kako se postuju zakoni... Kako je kod komsija Hrvata sjajno... Ti si samo dosao u momentu kada te pridike od strane dijaspore pocinju da vredjaju i opterecuju... A kad ti kaze neko ko je vec nekoliko godina ''gore'' da su ti komentari malo previse onda zamisli kako je onima ''dole''...

Ma da okrenem ja svoje tipkanje u smeru teme vise... :) Da li neko ima tacanu trasu obilaznice 9sektor od Orlovace do Bubanj Potoka0, kad kazem tacnu mislim na neki validan plan ili slicno. Takodje, interesuje me malo detaljnije objasnjenje u vezi ''zelenog pojasa'' oko obilaznice. To pitam posto kada je sve krenulo tamo neke 88.godine, iselili su moje naselje, ostalo je nekoliko kuca ukljucujuci i moju a posto je sve otislo u q 91. naravno stalo se sa iseljavanjem. E pa u tom periodu iseljavanja, govorilo se o zelenom pojasu, da li to i danas vazi posto videh dosta slika ovog poslenje zavrsenog sektora na kojima se nalaze kuce jako blizu obilaznice. Meni su inace jos pre 20 i nesto godina poboli nekakav kamen u sred dvorista, navodno to je tacka kojom ce proci ograda od drage nam obilaznice...
 
Lisiere":2pz9cmqr je napisao(la):
Sta si ti to konkretno rekao ovde? Kada je prica malo postala neprijatna za vas ''gore'' poceo si da postavljas pitanja u vezi teme ove diskusije... Pa ne ide da bacis komentar ili dva koji vredja SVE ove ''dole'' i da bude sve cool. Ljudi kojima je ta obilaznica vazna, ta Srbijica takodje odmah ce ti reci sta misle... Kao sto vec rekoh u prvom postu, i ja sam ''gore'' ali to ne bi nikada rekao, jos manje bi kritikovao bez rezona sve sto dolazi od ''dole''... Razmisli malo koji ti je motiv uopste na ovoj temi, meni je uvek bio taj drum a ne pametovanje i price o lepoj fasadi bez temelja (genericki komentari su inace najgluplje nesto)... Nije mi za sve ove godine palo na pamet da drzim predavanja o tome kako se negde radi, kako se postuju zakoni... Kako je kod komsija Hrvata sjajno... Ti si samo dosao u momentu kada te pridike od strane dijaspore pocinju da vredjaju i opterecuju... A kad ti kaze neko ko je vec nekoliko godina ''gore'' da su ti komentari malo previse onda zamisli kako je onima ''dole''...
Pogledaj ti kada sam ja postavio to pitanje o nastavku gradnje prvi put...tada mozda jos nisi ni pisao na ovoj temi :)
a neprijatno nije, vec uzaludno, jer ne mogu da stignem da odgovorim na sve te postove upucene meni, niti zelim u ovoj temu koja je posvecena necem drugom.

Off sam :kk:
 
Nurko7000":1euwhoqb je napisao(la):
AutoputE-70-8.jpg

Веза: http://www.mi.gov.rs/putevi.htm

Колико се види са ове скице наплатна рампа ће остати мање-више иста...
Taj plan predvidja da se naplatna rampa nalazi kad prodjes obilaznicu i krenes da se penjes na ono brdo (ne pitaj me kako), pogledaj pp prezentaciju sa koje si uzeo sliku, i to jedan slajd pre.. :) Koliko sam ja Stevu razumeo, od toga se odustalo, i naplatna rampa ce biti pre ulaska na obilaznicu i bice pomerena jos juznije od petlje. Ima mesta, i ne brinem se.. Samo ipak mislim da bi bilo bolje da je uradjena predhodna varijanta....
 
Мислим да ће урадити минимално за пуштање обилазнице док се не почне градити сектор ка Винчи и Панчеву а то је далека будућност.

Од чвора "Бубањ Поток" изградиће само укључење обилазнице на постојећу наплатну рампу.
Дакле неће градити средишњи део чвора, само просто укључење...

Остаје питање да ли ће градити везу Обилазнице из правца Ибарске према центру Београда (ово што је жуто-плаво нацртано преко ауто пијаце), ако то буду градили морају градити и петљу кружни пут нешто северније (на брду) како тај подвожњак не би остао двосмеран као данас. Али то је нека далека будућност пошто се не очекује неки велики саобраћај на правцу Ибарска-центар (ако су избацили петљу Бели поток претходни улаз на обилазницу је само Орловача)...

Е сад ако већ оволико разглабам, питање је и шта је уговорено под послом реконструкције Кружног пута, да ли он обухвата и изградњу спајања Кружног пута са аутопутом тј. петљу Кружни пут?
 
Ја сам давно (пре можда 5-10 година) чуо да треба наплатна рампа да се премести код Врчина...не знам шта је са тиме...у сваком случају то може да буде наплатно место са много мање рампи, јер ће да се уведе наплата при брзини 80кмпх
 
Да ли неко разуме зашто су избацили чвор код Белог потока... овако ретки чворови (мени се чини) значајно умањују корисност обилазнице. Разумем да то кошта, али ипак. Да ли чворови могу да се накнадно дограде на већ изграђени пут на неки разуман начин?
 
Kad ce poceti ta petlja da se radi ? Jer ako planiraju da puste u saobracaj 1.maja 2010 onda to polako vec treba da se radi. Onaj most posle orlovace ili pre tunela ,neznam kako se bese zove vec se radi uveliko. Jel ima neko slike od njega i dali stubovi nicu ?
 
Ако на обилазницу гледате као на аутопут мимо Београда онда је све у реду. Јендоставно, аутопут не треба да пролази кроз центар него обилазницом.

Сав локални саобраћај, Рушањ, Ресник, Авала је тиме упућен на кружни пут којем треба боље укључење код Бубањ потока, а то ће се постићи градњом петљице нешто северније од данашњег укључења.
 
Lisiere":3sd0k37l je napisao(la):
Pozdrav svima!

Pre svega hvala ljudima iz Beobuilda na sajtu koji su nam dali...


Zivim i radim ''preko'', konkretno u Parizu, znaci spadam u grupu ljudi koji najvise pljuju po svemu sto se pocne u Srbiji, koji uvek vide nesto tamo preko bolje,koji smatraju da imaju vise pameti zato sto zive u nekom udaljenom Bicirgu( prepoznace ovu rec oni koji tamo i zive). Znaci, hteo ne hteo clan sam tih velikih patriota koji uvek znaju bolje, koji SVE znaju bolje, i i koji sa velikom strascu konstatuju, kad god imaju priliku, da je Srbija jedna jako losa zemlja...
Kratak odgovor na tvoju zacudjenost - zasto ljudi iz dijaspore uvek sve u Srbiji posmatraju kroz negativnu prizmu je - to je potpuno normalno!

Vecina tih ljudi nalazi se u okolnosti da nije ni tamo ni ovde. Otisli su, a nisu postali deo drustva u koje su stigli (najcesce, krivicom i ksenofobijom samog drustva u koje su stigli). To radja veliku svakodnevnu frustraciju, koja uslovljava da se odluka o odlasku stalno i iznova potvrdjuje zapazanjima kako u Srbiji bas nista ne valja i kako je tamo, da se poslozim tvojom fenomenalnom metaforom Bicirga, sve lepse i bolje.

Ipak, da generalizacije nikada nisu dobre, da naravno da ima pametnih, uravnotezenih i ostvarenih ljudi (cak;) i u srpskoj dijaspori, dokaz si - dragi Lisiere - bas ti. I tvoje pametno rezonovanje.
 
Apsolutno.
No, nije lako njima. Gomila njih trabunja do mere da pozelim da potrosim kristalnu pikslu o njihove glave. No, kad stanes na loptu , vidis da to nije njihova zluradost, vec sistem terapije. Neki od njih, jednostavno , moraju da butu iritirajuce kriticni... posle im je lakse na dusi. Makar za kratko...
 
severian":1tsfpesg je napisao(la):
Kratak odgovor na tvoju zacudjenost - zasto ljudi iz dijaspore uvek sve u Srbiji posmatraju kroz negativnu prizmu je - to je potpuno normalno!

Vecina tih ljudi nalazi se u okolnosti da nije ni tamo ni ovde. Otisli su, a nisu postali deo drustva u koje su stigli (najcesce, krivicom i ksenofobijom samog drustva u koje su stigli). To radja veliku svakodnevnu frustraciju, koja uslovljava da se odluka o odlasku stalno i iznova potvrdjuje zapazanjima kako u Srbiji bas nista ne valja i kako je tamo, da se poslozim tvojom fenomenalnom metaforom Bicirga, sve lepse i bolje.

Ipak, da generalizacije nikada nisu dobre, da naravno da ima pametnih, uravnotezenih i ostvarenih ljudi (cak;) i u srpskoj dijaspori, dokaz si - dragi Lisiere - bas ti. I tvoje pametno rezonovanje.
Hvala na zakljucku i na komplimentu Severian... Jasno je meni vec duugo zasto se to radi, ali ne mogu da se pomirim sa tim. Slazem se, frustracije, blago sikaniranje, diskrimincaja (da DISKRIMINACIJA) sve to proizvodi neku potrebu da se opravda boravak u takvoj sredini...Teska je to situacija, takvih je nekoliko miliona. Morace moja Srbija da pozuri sa obilaznicom ne bi li barem malo smirila duhove kritike... :)
 
Iz kojih ste bre vi filmova?
Ja eto hvala Bogu jos ne upoznah ni jednu nasu gastarbajter osobu koja pljuje po Srbiji. Stavise poznajem gomilu sjajnih muzicara koji izvodeci Balkansku muziku osvajaju sve redom ovde. Dosta bre generalizacije! Zivela obilaznica!
 
zhaba":1e6e89rk je napisao(la):
Iz kojih ste bre vi filmova?
Ja eto hvala Bogu jos ne upoznah ni jednu nasu gastarbajter osobu koja pljuje po Srbiji. Stavise poznajem gomilu sjajnih muzicara koji izvodeci Balkansku muziku osvajaju sve redom ovde. Dosta bre generalizacije! Zivela obilaznica!
U pravu si, a i onako je nemoguce sve to nekako popraviti, barem za sada.... Ziveela Obilaznica koja ce mozda da mi srusi kucu! ::lol:

I dajte neki valjan plan za trasu do Bubanj Potoka... Vec trazih u ranijem postu :violina:
 
P.a.u.L.i.":2m3q1niz je napisao(la):
hah, gde nadje tolicku Makedoniju. Ako je vec tako, oni imaju vise autoputeva po broju ljudi...no, nije sve u tome imati autoput, vec i u tome kakav je...kad sam dolazio sa drugarom austrijancem autom, iskreno, bilo me je sramota....gore oko Subotice, mora covek da plati za sta??? Nastavili smo dalje.....neke jade, dve trake, zakrpe, okolo sut i prljavstina, pogotovu na prilazima Bgu i Nsu...i tu neko da im prodje i placa :bash:
E, ovde moram i ja da se ukljucim. Prvo sta ti placas gore oko Subotice? Nista druze, sever je uvek bio kompletno zapostavljen od strane Novosadske vlasti (kao i ove iz Bg-a a i skoro sve vojvodjanske pare zavrsavaju u Novom Sadu), jedina naplatna rampa u Vojvodini ti je pred Novim Sadom, oko Subotice NEMA naplatnih mesta. Drugo, raduje me sto Beograd konacno dobija obilaznicu koja je trebala biti jos davno izgradjena, zelim sto pre da vidim pravac Batajnica - Bubanj Potok zavrsenim i pustenim u saobracaj posto je to okosnica cele filozofije i bas je dobro videti ove snimke deonica koje su pustene u rad. Trece, ja cesto idem preko dobrog dela Evrope (Madjarska, Austrija, Nemacka, Francuska) autoputevima do Pariza i mogu ti reci da su Madjarski autoputevi ubedljivo najbolji sto se tice kvaliteta, mene je stvarno sokiralo kada sam prvi put isao kroz Nemacku gde sam o Autobanovima slusao kule i gradove, gledao gomile dokumentarnih emisija a dobio prilicno neugodnu voznju krpljenim deonicama puta u duzini od dobrih 700km (Regensburg, Nurnberg, Mannhenim, Saarbrucken), mislim ono...ima stvarno dobrih delova autoputa ali ima i prilicno mnogo deonica koje izgledaju kao stari put SU-BG tako da to poredjenje bas i ne stoji, za puteve od Austrijske granice do Nemacke granice svaka cast, stvarno su prva liga ali su i pored toga Madjari uradili bolji posao.
 
Uspavala nam se diskusija... Zavejana Srbija, nema novosti... Zimski san. :)
 
Sve je već rečeno :)
Ma oživeće tema sa prvim krampovima od Orlovače ka Bubanj potoku :laugh:
 
Ne mogu da docekam... Jos od davne '85 ili '86 (vise ni ne znam), direktno sam pogodjen desavanjima... Tada su dosle masine nadomak moje kuce i krenule da izvlace nekakvim cevima zemlju (ispitivanje tla), nama klincima je bilo EXTRA zabavno da ukrademo po koji komad iste... Ubrzo je krenulo popisivanje imovine, selidbe... 90% mog komsiluka je preseljeno na Vidikovac, i u jos neke krajeve, ostali smo mi za drugi krug...Drugi krug koji evo traje vec 22 godine... :)

Zato jedva cekam...
 
Lisiere":1lahcfrg je napisao(la):
nama klincima je bilo EXTRA zabavno da ukrademo po koji komad iste... ...Drugi krug koji evo traje vec 22 godine...
hmmm....

Znači zato se čeka 22 godine. Konačno ste priznali :D
 
Priznajem, jeste... Kriv sam!! Cak sam napustio i Srbiju ne bi li pobegao od kazne za moje nedelo... :lol:
 
Vrh