Šta je novo?

Obilaznica oko Beograda - [ Autoput ]

Видећемо шта ће бити, у сваком случају напредује то некако, бр.13 је при крају, мада не изгледа да су још почели са опремањем тунела. Можда дође Мона да их убрза :violina: :violina: :violina:
 
Al kad cujem rec "nadputnjak" sav se najezim.
Sta bi sa "nadvoznjak".
 
@Ime32 I meni je to bilo strano. Običan narod u svakodnevnom govoru koristi reč "nadvožnjak" za bilo koju "mostovsku konstrukciju" preko puta ili pruge.
"Nad" - iznad, nešto što je iznad nečega. "Vožnjak" -nešto po čemu se vozi. Ili u kombinaciji sa "Nad" - nešto što je iznad onoga po čemu se vozi.
Nisam siguran da li je originalno bilo "nadvoZnjak" pa je ovo "z" prešlo u "ž" da bude zvučnije. (kao npr. migavac => žmigavac, Arteske vode => ArteRske vode itd)
Ono što ljudi ovde koriste je da se razlikuje "mostovska konstrukcija" preko pruge i "mostovska konstrucija" preko puta. Ova preko pruge se zove "nadvožnjak" a ova preko puta se zove "natputnjak". Ali i ovo mi je čudno jer ako imamo "natputnjak" za nešto preko puta, pravilno bi bilo da imamo "natprugnjak" za nešto preko pruge (Nad(t)prugnjak). Onda bi "nadvožnjak" bila univerzalna reč za "natuptnjak" i "natprugnjak".
To je moje razumevanje na osnovu čitanja ovog foruma. Nisam siguran da li sam u pravu.
 
Snimak mosta 13,14 i 15.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=QmvSds-FgV0[/youtube]

Kacim kasnije i par slika.
 
Супер, Срки! Ово може бити готово за 2-3 месеца. али чини ми се да нису почели са опремањем Стражевице, штета!
 
Par slika Mosta 13,14 i 15 (22.07.2021)

51329012269_9ea056ec6c_k.jpg

51327556067_629959cc92_k.jpg

51329283520_c7558729d8_k.jpg

51327556142_46d1bfb4ae_k.jpg

51327555857_406f2ccd39_k.jpg

51328292201_7665033c63_k.jpg

51328292276_7ac5c793c8_k.jpg

51329283940_0e10eb954b_k.jpg


by Srdjan Prpa, on Flickr
 
Свака част за снимак и слике....
Да ли су почели радови на опремању тунела ,зна ли неко нешто о томе ?
 
Baš nezgodna situacija za parcijalno puštanje ove deonice u rad... te tunel, te mostovi, a sa druge strane radovi u toku i daleko od završetka
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=864151#p864151:29uxxzc9 je napisao(la):
StaraMo » 13 Јул 2021, 14:09[/url]":29uxxzc9]Da je Smederevac 2+2 do Vinče, bila bi to jedna lepa alternativa za ulazak i izlazak iz tog dela grada.

питање је да ли би и 3+3 помогао
 
Mislim da je dovoljno 2+2 uz obavezno uvučena i dugačka stajališta. Već od semafora u Kaluđerici je to više nego dovoljno, do Leštana gde je već 2+2. Samo je tu problem što se lokalna mafija redovno parkira u tu drugu traku, pa im niko ne može ništa.
 
3+3, две возне и једна жута трака. мислим да би то било ок за тај правац
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=866718#p866718:30dnqbc6 je napisao(la):
Perkan » Fri Jul 23, 2021 10:34 am[/url]":30dnqbc6]Baš nezgodna situacija za parcijalno puštanje ove deonice u rad... te tunel, te mostovi, a sa druge strane radovi u toku i daleko od završetka
Mislim da nije, ali bi morali da svedu na 1+1 još pre kružnog toka. U pravcu Bubanj potoka kroz tunel 60km/h i na izlazu 40km/h sa žutim treptučim.
Na kraju, može da se svede na jednu traku i pre tunela, ostave se čunjevi kroz tunel. Da ljudi malo spuste gas pre izlaska na kružni i radove.
 
Uvek isti utisak mesecima skoro godinama unazad kad prodjem Obilaznicom od Straževice do Bubanj Potoka: radi se ali kao da stoj u mestu, tj kao da se ne vidi završetak radova, kao na traci za trcanje, kao ona "ne ide, ne ide, pa stane". E jedina razlika sto me ovaj put bacili do Tranšpeda da se vrtim nazad ka gradu... Ali stvarno, završetak radova na većini deonice se ni ne nazire da se približava...
 
Шта ће овде бити и када, немам појма! Јасно је да је све од Стражевице, Ресника и Авалске петље ноћна мора за неспособне људе. Када не постоји адекватна припрема онда само излазе проблеми и кашњења. Негативна селекција кадрова на свим нивоима узима страховит данак, а приближавају се ратови! Бог нам помогао, кад не умемо сами!
 
Jedno pitanje:

Jel ovaj krak obilaznice prohodan?

Screenshot-20210724-163110.jpg


Google maps mi nudi rutu preko obilaznice

Screenshot-20210724-163216.jpg


Ali Here maps i yandex maps mi ne pokazuju tu rutu pa me buni.

Nekako sam navikao da verujem here maps više nego google
 
Jeste, al cim predjes mosta ides lakat desno tj odmah gde se prelazi u desnu traku, bas je lose uradjeno i dosta ljudi se zezne pa se vraca u rikverc.
 
Zatvoren je izlaz prema Rakovici na kruznom toku kod skretanja za Resnik na kruznom putu. Google Maps to i dalje ne zna, tako da sam kruzio jedno 8km da bih mogao da sidjem sa obilaznice i dodjem do Rakovice, sve do Petlovog brda pa nazad. U vestima je cini mi se bilo pogresno navedeno da se zatvara Kružni put Kijevo (to je onaj sto se spusta od Ibarske dole do Rakovice), jer sam se upravo njime i vratio nazad: http://beogradskevesti.info/zatvorene-z ... iljkovica/. Napisali su da je ta izmena do 1. oktobra.
 
Ne znaju ni da je zatvoreno uključenje ka gradu iz pravca Bubanj Potoka već mesec dana, nego mora do Tranšpeda da se ide.
 
Pohvalno da su Putevi krenuli malo azuriraju snimke s dronovima, ali opet mi se cini da se radi, a da tapka u mestu, tj da se priblizavanje kraju ne nazire ni posle toliko godina od pocetka rada ove deonice.
 
Dobio sam pitanje o mog poznanika, ide iz austrije na more u Grčku, pa me pitao da li da ide kroz Beograd ili obilaznicom, šta je brže. Ja iz prve mu reko idi kroz beograd samo gledaj da nije špic pa da zaglaviš na Gazeli. Sada malo razmišljam, da li sam možda pogrešio i poslao mu pogrešnu informaciju? Da li neko ima iskustva sa obilaznicom?
 
Srdjane vec sam pisao o tome na temi Milos Veliki. Minimum 4 dana a u nekim slucajevima i do desetak dana prodje od dana kada snimaju pa dok objave snimak, a na snimku stave datum kad je objavljen , a ne kad je snimano! Tako da uvek je snimak "bajat" neko vreme. Tvoj snimak to savrseno potvrdjuje.
 
Vrh