Šta je novo?

Obilaznica oko Beograda - [ Autoput ]

To sam i ja juče uradio (prvi put sam išao tuda), zaboravivši da ne postoji trenutno isključenje za Surčin (koje sam računao da iskoristim)
 
Nezgodno je obelezena raskrsnica, pogotovo jer bi trebalo na levoj tabli da stoji obilaznica ili nesto slicno, a na desnoj, Beograd na prvom mestu,
 
Pa sve je napisano kako i jeste, moze da bude problem jedino za one koji se sami prave pametni pa nece da skrenu za Beograd, nego idu za Nis/Cacak misleci da ce da zeznu znak.

Sent from my LG G2
 
Ime grada sa oznakom aerodroma u većini evropskih gradova kroz koje sam vozio ne znači isto što i ime grada sa oznakom za centar.

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=373333#p373333:l3gdy4fi je napisao(la):
savagt » 25 Feb 2016 06:35 pm[/url]":l3gdy4fi]Pa sve je napisano kako i jeste, moze da bude problem jedino za one koji se sami prave pametni pa nece da skrenu za Beograd, nego idu za Nis/Cacak misleci da ce da zeznu znak.

Sent from my LG G2

Piše Beograd a znak je za Aerodrom, tako da nemoj ti da se praviš pametan
 
Pa pise Beograd kao putokaz za grad, a ikonica za Aerodrom je sama po sebi putokaz.

Sent from my LG G2
 
Мекбејн и Астродуле, Савагт је у праву.
На путоказу све лепо пише оно што треба, где се скреће тј. који је правац за Београд и аеродром. Аеродром се не зове "Београд", зар не.
Да је ово ознака правца само за "аеродром у Београду", онда би требало на путоказу да пише и ознака правца према Београду.
 
Gago, mislim da nisi u pravu.

Putokaz je u najmanju ruku nejasan, da ne upotrebim ostriju rec


Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
@Gaga Ne bih se složio.
Ponavljam da na prilazima evropskih gradova uglavnom uz ime grada ide natpis Center (Mitte) i(li) ona 3 koncentrična kruga

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
U svakom slucaju na toj lokaciji je predaleko staviti tu ikonicu za centar posto je to opste skretanje za BG.
Kada se udje u BG po tom znaku, lepo ima oznaka za centar kod Mostarske petlje tako da je meni sve ovo ok.

21b87a2a2afeab7ba78137c02ec2a39a.jpg



Sent from my LG G2
 
Pričamo o prilazima gradu, kada treba da izbegnemo obilaznicu i da dođemo u centar.

Sad sam se malo zainatio da pokažem kako ovo nije najlogičnija oznaka. Naime, vozio sam dosta po Evropi u poslednjih par godina (do Španije, Austrija) i znam da sam uvek viđao nedvosmislenu oznaku za centar grada, pa da se podsetim malo posetih Google Earth i Street view.

budapest-oznake.jpg


milano-oznake.jpg


barselona-oznake.jpg


sevilja-oznake.jpg


Aerodrom i centar grada moraju da imaju odvojene oznake jer put za aerodrom nije uvek put za centar.
 
Kao i od mnogo drugih stvari, Srbija je operisana i od, svuda po Evropi prepoznatljivog, znaka za centar grada sa koncentričnom krugovima.
Nemamo ni one velike oznake sa šakom za pogrešan smer na uključenjima na autoput.

Sad kad sam ovo napisao, shvatih da bih mogao u nedogled o tome šta nam sve nedostaje od signalizacije na putevima...
 
Ma ne kazem ja da oznaka za aerodrom znaci da se ide za centar grada, vec sam mislio da je ikonica sama za sebe putokaz za aerodrom a putokaz za Beograd jedan jedini put koji ide ka gradu. Verovatno su tom logikom isli i ti koji su postavljali znakove, sto ne znaci da je tako ispravno i po zakonu.

Sent from my LG G2
 
Ali najgore je što ne treba da se izmišlja nešto novo, već se malo provozati po zemljama sa normalnim putevima i samo kopirati rešenja.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=373477#p373477:1tmgse3t je napisao(la):
savagt » 26 Feb 2016 12:56 pm[/url]":1tmgse3t]Ma ne kazem ja da oznaka za aerodrom znaci da se ide za centar grada, vec sam mislio da je ikonica sama za sebe putokaz za aerodrom a putokaz za Beograd jedan jedini put koji ide ka gradu. Verovatno su tom logikom isli i ti koji su postavljali znakove, sto ne znaci da je tako ispravno i po zakonu.

Sent from my LG G2


jasno je sta kazes.
Problem je u tome sto mi smatramo da se neke stvari podrazumevaju.
A poznavanje kako se zove beogradski aerodrom ,nekom madjaru iz Djera koji je krenuo na more u Grcku se ne moze i ne sme podrazumevati.
Onako kako je postavljen znak na BGD obilaznici, zaista se moze protumaciti da je to smer kojim se stize (samo) na beogradski aerodrom.

Inace, pre par godina sam vec izneo misljenje da je horizontalna i vertikalna signalizacija u Srbiji najgora od svih zemalja u kojima sam bio.
I dalje sam istog misljenja.
 
Danas sam igrom slucaja prolazio bas ovuda i postoje cak dve table pre ove gde pise samo Beograd desno bez oznake za aerodrom, pa ko se zezne pa ode pravo moze to da uradi samo namerno, znakove ne moze da krivi.
A tacno je da imamo najgore table sa najmanje detalja i pojasnjenja.

Sent from my LG G2
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=373478#p373478:3d0fmhav je napisao(la):
astrodule » 26 Feb 2016 01:00 pm[/url]":3d0fmhav]Ali najgore je što ne treba da se izmišlja nešto novo, već se malo provozati po zemljama sa normalnim putevima i samo kopirati rešenja.

Ne može, kad u knjizi iz 1972. za edukaciju saobraćajnog inženjera piše da treba baš ovako kako je kod nas.

Valjda je jasno da svi drugi greše.
 
Ja nikad nisam obavio, ali više mojih poznanika jeste. Ako više ljudi promaši, znači da nije obeleženo kako treba.

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Ovo mrcvarenje Dobanovci-Ostružnica biće gotovo do pred 24.aprila ?

:grand:
 
Šta se dešava sa izgradnjom druge strane Ostružničkog mosta ? Dali su vidljivi radovi ?
 
Vrh