Šta je novo?

Obilaznica oko Beograda - [ Autoput ]

Kako pa ljudi su se spontano skupili u nedodjiji jer vole Srbiju :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=367726#p367726:23w7nrxm je napisao(la):
Kartograf » 19 Jan 2016 03:20 pm[/url]":23w7nrxm]Dobro, nije čovek precizirao čime i kako do Čačka za malo više od 60 minuta. Na potpuno praznom autoputu od Obrenovca do Preljine se može dobrim sportskim autom za pola sata. Plus taman još pola sata od Obrenovca do Bg i još 10 minuta od Preljine do Čačka.

Eto, naš premijer nije ništa slagao a vi ga odmah napadate.

Fiat Coupe to moze :D
 
Otvorice to kad zavrse drugu polovinu mosta. Ona pumpa pre petlje dobanovci je vec bankrotirala. Ne mogu da vjerujem koju pompu prave oko nadogradnje drugog gela mosta..??? Kako ih bre nije sramota ,to je za mene cisto brukanje kome se sav normalan svjet smije.
 
Ja koliko se secam plan je bio da se pusti pre zavrsetka drugog dela mosta. Inace nije mali projekat u pitanju mada za pompu i nije pogotovo ne na nepostojecem gradilistu.
 
Prvi put, u novijoj istoriji Srbije, slavi se raspisivanje tendera za izgradnju.
 
nije raspisivanje tendera za izgradnju nego početak radova.


početak radova je ekspresan. samo par dana nakon objave pobendnika.
 
"Sva sreca" pa ne gradimo odmah pun profil, pa nasi politicari mogu dva puta da grade jedan most i dva puta da pustaju balone zbog pocetka radova. Zivela Srbija.
 
Prekjuče, 20-tog, prošao sam trasom Doban.petlja-Ostružnica.

I dalje na novoj trasi nema ni metar zaštitne ograde.
Izgleda da su završili "oluk" posle OMV pumpe jer mašina i ljudstva ima samo posle groblja pa naniže.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=367855#p367855:3nzfzajs je napisao(la):
Tihi_SRB » Sre Jan 20, 2016 1:00 am[/url]":3nzfzajs]Otvorice to kad zavrse drugu polovinu mosta. Ona pumpa pre petlje dobanovci je vec bankrotirala. Ne mogu da vjerujem koju pompu prave oko nadogradnje drugog gela mosta..??? Kako ih bre nije sramota ,to je za mene cisto brukanje kome se sav normalan svjet smije.
Brale, ja bi pitao toga (muza od Ane bekute), sta je on radio 20 godina pri izgradnji ove deonice od 30tak kilometara? Nikako mi nije jasno da je on za 20 godina napravio polu autoput od 20tak km. A pri tome deonicu Jajinci - Bubanj potok nije uradio nista (ni 200m puta). Ko njega moye ozbiljno da shvati?
 
Uticalo je tu mnogo faktora,prvi i najvazniji je da je tokom bombardovanja 1999 godine,oštećen Ostružnički most.
 
Prošao sam juče sektorom Ostružnica-Dobanovci. Na celom potezu (oko 16h) izbrojao sam tačno 5 radnika! ;) Zaštitna ograda fali celom dužinom. Oko OMV pumpe fale i slivnici.

Sve mi deluje da će ovaj potez još jednom biti svečano otvoren negde oko izbora, pa se štekaju za to... Mislim, šta zna prosečan glasač iz Surdulice o strukturi BG obilaznice. On/ona samo vidi da gospodar gradi i otvara...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=370854#p370854:bgt9gie5 je napisao(la):
Bulbulderac17 » Tue Feb 09, 2016 8:56 pm[/url]":bgt9gie5]Najdzel na kom je ovo delu....?
Cim predjes galovicu ,2 Kanal od Surcina.
Koliko ja znam oni su sve sto se Tice asfaltiranja zavrsili.mozda gresim.
 
Grešiš. Ovde kao što rekoh ide dilataciona spojnica (fuga), one rešetke na mostu.
Ne bih da ispadne reklama, ove sam random našao na guglu.

http://www.produkt.co.rs/transflexmoduli.html

U principu, ovo je najbolji način da joj se "odredi" mesto - tamo gde popusti asfalt i onda se tu ugrađuje. To ako se ne žuri.
I kao što reče neko, mislim da bi trebalo da ide SMA habajući sloj celom dužinom (možda neki drugi u zaustavnoj), a on se ugrađuje samo na temperaturama većim od +5 bez vetra, a +10 ako ima jakog vetra. Kod nas se to baš i ne poštuje i zato svako malo popusti neka novoizgrađena deonica. Batajnička petlja (most) npr.
Ovo pišem kao ljubitelj i laik, mogao bi neki dipl. ing, građ. da pojasni stručno.
 
cinjenica jeste sledece.
Radi se izuzetno sporo iako su rokovi odavno prošli.
Dal je i u ovom slučaju u pitanju uobičajena priča da država kasni sa plaćanjem, ja zaista ne znam, ali celo ovo gradilište izgleda tužno i jadno.
 
obilaznica-putokaz.jpg


Da li sa ove slike, neko ko nije iz Beograda može da bude siguran gde da skrene da stigne u centar Beograda?

Zar je toliko teško napisati Beograd Centar (tj. onaj znak sa 3 koncentrične kružnice).

Naime, aerodromi su često totalno van centra grada.
 
Vrh