Šta je novo?

Obilaznica oko Beograda - [ Autoput ]

Nešto se mrda po tom pitanju.

Za obilaznicu 55 miliona evra (tačnije za deo od Batajnice do Dobanovaca)
Ugovor o zajmu za obnovu gradskih saobraćajnica vredan 80 miliona evra
Za obilaznicu još 55 miliona evra

Ministar finansija Mirko Cvetković i direktor Javnog preduzeća „Putevi Srbije“ Branko Jocić potpisali su juče ugovor o zajmu za projekat „Beogradski autoput i obilaznica“ sa Evropskom bankom za obnovu i razvoj (EBRD) u iznosu od oko 80 miliona evra.

U ime EBRD ugovor je potpisao njen direktor za centralnu Evropu i zapadni Balkan Piter Rajniger. Posle potpisivanja ugovora, Cvetković je rekao da će od 80 miliona evra zajma, oko 25 miliona biti upotrebljeno za rekonstrukciju mosta „Gazela“ i prilaznih puteva, a 55 miliona za zonu A obilaznice oko Beograda, od Batajnice do Dobanovaca.
On je naveo da kredit EBRD-a mora da bude utrošen u minimalnim tranšama od po 100.000 evra, do kraja 2011. godine, a početak otplate će biti od 2012. godine u 24 polugodišnje rate do jula 2023. godine.

Na pitanje kada će biti rešeno izmeštanje nehigijenskog naselja ispod „Gazele“, on je odgovorio da bi to trebalo da bude završeno do kraja godine u saradnji sa Skupštinom grada Beograda.

Jocić je napomenuo da je ukupna vrednost radova deonice obilaznice oko Beograda od Batajnice do Dobanovaca oko 115 miliona evra.
Rajniger je podsetio da je EBRD do sada odobrio oko 1,3 milijarde evra za ukupno 76 projekata u Srbiji i istakao važnost završetka obilaznice oko Beograda, kao dela koridora 10 kroz Srbiju.

TENDER U JANUARU

Jocić je najavio da će od 16. januara 2008. godine biti raspisan tender za rekonstrukciju mosta „Gazela“, a nešto kasnije i za izgradnju obilaznice od Batajnice do Dobanovaca.
Autor:
E. G.
Izvor: Glas javnosti
Link: http://www.glas-javnosti.co.yu/clanak/glas-javnosti-16-11-2007/za-obilaznicu-jos-55-miliona-evra
 
Kad bi sastavili sve ove reci "Tender" mislim da bi bilo vise kilometara nego asfalta sto su postavili tokom godine. Ciam vesti iz 2005 gde su 2006 trebali uveliko poceti most preko Beske. Alo ljudi evo je 2008. *ebe lud zbunjenog. Nikad nisam dao glas na izborima niti ce se to ikad desiti. Pratim infrastrukturu ili gradnju autoputeva u celom regionu bivse YU i dovljno je reci da je sve iseckani kupus osim sto su aktivniji u HR i bar grade. SRB-RS-CG
 
pozdrav :)

ja sam nov ovdje i imam jedno pitanje...
kada ce cijela zaobilaznice biti gotova?
 
^^isto to mozemo i mi tebe da pitamo. :D Sledece godine po zvanicnim pricama (lazima) nasih politicara a stvarno... pa ko to jos zna! :D Pozdrav i dobrodosao!
 
^^aha barem se pravi...a u sarajevu nisu ni poceli :/

hvala za dobrodoslicu...
 
Milance":3mt5h1wh je napisao(la):
^^isto to mozemo i mi tebe da pitamo. :D Sledece godine po zvanicnim pricama (lazima) nasih politicara a stvarno... pa ko to jos zna! :D Pozdrav i dobrodosao!
Po zvanicnim pricama do kraja sledece godine bi trebala da bude zavrsena deonica do Ibarske, ne i do Bubanj Potoka, ili se varam?
 
To verovatno niko ne moze da ti odgovori sa iole tacnoscu posto cak ni politicari koji su kunu u tu Obilaznicu ne mogu medjusobno da se dogovore oko rokova. Mislim da je u ovom trenutku i potpuno apsurdno pricati o rokovima kada se zna da su oni samo slovo na papiru.. Trebalo je do kraja 2008. da bude bar Ostruznica spojena sa B. Potokom. Naravno, tu pricamo samo o jednom smeru, tj. cuvenom "polu-autoputu" (i dalje mi taj izraz nije jasan, ali whatever).
 
Iako nije explicitno naznaceno, cini mi se da je ovo Strazevica?

Dve žrtve urušavanja tunela
23. novembar 2007. | 11:22 -> 11:57 | Izvor: B92, Beta
Beograd -- Dva radnika stradala su u jutrošnjoj nesreći u beogradskom naselju Resnik u urušavanju tunela u izgradnji.

Načelnik sektora MUP-a za zaštitu i spasavanje Predrag Marić izjavio je da je akcija spasavanja završena oko 11.30 i da, sem dva stradala radnika, nije bilo drugih povređenih. Nesreća se dogodila oko 8.30.

"Došlo je do obrušavanja velike količine zemlje, vlažne i teške, na radnike koji su radili u tunelu. Prvi radnik je do polovine tela bio u zemlji, vatrogasci su uspeli da ga posle 40 minuta izvuku, ali je on, verovatno usled unutrašnjih povreda, preminuo", kaže Marić.

"Drugi radnik je bio ceo zatrpan, pa je akcija završena tek oko 11.30. Drugi radnici sem dva stradala, nisu bili ugroženi ni na koji način", kaže on.

Zamenica v.d. gradonačelnika Beograda Radmila Hrustanović i glavni arhitekta grada Đorđe Bobić obišli su mesto nesreće. Bobić je rekao da se nesreća dogodila kada se tokom radova u tunelu obrušila zemlja, da je na radovima angažovano preduzeće Energoprojekt, a da je investitor radova država.

"Nadležni treba da utvrde zašto je došlo do nesreće i da li je ona mogla da bude sprečena", rekao je Bobić.

Istraga je u toku.
Izvor: B92
Link: http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2007&mm=11&dd=23&nav_category=16&nav_id=273446
 
^^ deluje tako, tuzno, saucesce porodicama.
 
1298919_Tunel_u_Resniku.jpg
 
ova obilaznica je definitivno ukleta

sad jos i ljudske zrtve :(
strasno
 
vrachar":3w3o5zmy je napisao(la):
NIje obilaznica ukleta nego je grade ukleti ljudi tj. ukleti politicari.
Slazem se! Kad bi se ozbiljno prislo resavanju tog problema ne bi se dogadjale ovakve stvari a i obilaznica bi mnogo brze bila gotova.
 
Nesreće se događaju na gradilištima. Prisustvovao sam nekim ...

Ove građevinske sezone u Bgd. sigurno je poginulo ili teško povređeno
više desetina radnika, ali to nije objavljeno kao na ovom značajnom gradilištu.

Tunel se gradi kroz poznato klizište kod Resnika i verovatno su naišli na
vrlo nestabilni deo materijala, koji se obrušio.
Pitanje je da li su preduzeli sve potrebne mere, jer se zna da je to klizište.
Vodi se istraga, pa ćemo čuti, ali sreća je da nije poginulo više radnika.

U trenutku kada su dvojica radnika uklanjala daske koje su podupirale beton obrušila se zemlja i
zatrpala ih, objasnio je odgovorni rukovodilac projekta Zdravko Videnović iz firme „Energoprojekt“ koja izvodi radove.

- Beton je bio završen i radnici su počeli uklanjanje oplata. Tada se iz bočnog dela od sredine počeo obrušavati
zemljani zid visok pet metara koji je pao na radnike. Ništa nije ukazivalo da može doći do ovakve tragedije i da je
materijal degradiran - rekao je Videnović i najavio da će „Energoprojekt“ sa nadležnim organima sprovesti istragu
o uzrocima nesreće u tunelu Straževica, koji je deo obilaznice oko Beograda.
ceo text : http://www.glas-javnosti.co.yu/clanak/glas-javnosti-24-11-2007/obrusio-se-tunel-poginula-dva-radnika
 
Tunel „Straževica“ nalazi se na desnoj traci gradske obilaznice, na putu od Bubanj Potoka do Dobanovaca i dužine je oko 740 metara. Nesreća se dogodila na samom kraju iskopanog dela tunela, na kojem su radovi počeli pre 17 godina, ali su više puta prekidani. Desna traka tunela probijena je u januaru ove godine i ostalo je da se probije leva traka. Posao je bio skoro završen kada se nesreća dogodila.

Ovo je vest iz Blica od subote 24.11.2007 povodom nesrece u tunelu.

Ali meni nije jasno sldece......Koliko ja znam leva tunelska cev je tek u planu da se radi, i ko zna kad ce to poceti, posto desnu cev prave vec 17 godina. Kad u novinam pise "ostalo je da se probije leva traka" to moze da se protiumaci da su radovi na levoj cevi u toku i da je ostalo jos samo malo tj. da se probije. Da li su radovi na levoj cevi uopste poceli, da li neko zna?
 
Gradski sekretar za saobraćaj Zoran Prešović
o razlozima gužvi na beogradskim ulicama

Nema rešenja bez obilaznice i mostova

U ovom članku iz Blic-a pored uobičajnih izjava dati su i ovi rokovi :

Obilaznica - do kraja 2010.
Vinčanski most za 3 i po godine
Most kod Ade 2-3 godine
Zemunski most 4 godine
Most kod Ada Huje 4 godine

Pančevački most proleće 2008. *
"Gazela" leto i jesen 2008. *
* Reč je o neophodnim rekonstrukcijama.
Blic ceo text : http://www.blic.co.yu/beograd.php?id=21072
 
^^Jako interesantno da se "neophodne" rekonstrukcije sve vise i vise odlazu.
 
dragan":pc8i6hp3 je napisao(la):
Gradski sekretar za saobraćaj Zoran Prešović
o razlozima gužvi na beogradskim ulicama

Nema rešenja bez obilaznice i mostova

U ovom članku iz Blic-a pored uobičajnih izjava dati su i ovi rokovi :

Obilaznica - do kraja 2010.
Vinčanski most za 3 i po godine
Most kod Ade 2-3 godine
Zemunski most 4 godine
Most kod Ada Huje 4 godine

Pančevački most proleće 2008. *
"Gazela" leto i jesen 2008. *
* Reč je o neophodnim rekonstrukcijama.
Blic ceo text : http://www.blic.co.yu/beograd.php?id=21072
Odličan tekst.

Čudi me da do sada niko nije postavio pitanje, zbog čega nije uvedena linija trajekta Zemun-Borča. Mislim da bi većina vozača radije išla trajektom preko, nego kroz ceo grad okolo. Znam da postoji visinska razlika, ali se i to može srediti svakako.
 
Visinska razlika dve obale je problem kod izgradnje mosta, a

ne i za trajekt, koji može da pristaje nap. kod EDB-a u Zemunu.

Napravi se prilazna rampa i ' uđeš, izađeš i gotovo' :)
 
Evo jos jedne "mega" izjave:

OBILAZNICA OKO BEOGRADA POLOVINOM 2008. GODINE
26.11.2007 14:52 BEOGRAD (Tanjug) - Obilaznica oko Beograda trebalo bi da bude završena do juna naredne godine, izjavio je danas ministar bez portfelja zadužen za Nacionalni investicioni plan Dragan Djilas.
Djilas je novinarima rekao da je iz NIP-a ove godine za obilaznicu bilo predviđeno samo 720 miliona dinara, nasuprot 7,7 milijardi dinara koliko je izdvojeno za lokalne puteve u Srbiji.
Izvor: Tanjug
Linkl: tanjug.co.yu
 
Koliko je sve ovo smesno da covek ne poveruje. Ja mislim kad bi svi ti silni politicari sastavili ove tekstove sta izjavljuju da bi se sami sebi smejali. Boze imali iko ozbiljan pa da preuzme bar neke od projekata i zavrsi ih na vreme. Poz SRB-RS-CG
 
Evo jos malo bajki...

"Obilaznica u maju"
Beograd -- Dragan Đilas kaže da će sledeće godine za obilaznicu oko Beograda iz NIP-a biti izdvojeno dve milijade dinara.

"Grad Beograd će iz budžeta takođe izdvojiti dve milijarde dinara", izjavio je ministar za Nacionalni investicioni plan novinarima na humanitarnom balu srpskih menadžera u hotelu Hajatu. On je rekao da bi najvažniji deo obilaznice, koji će rasteretiti most Gazela, mogao da bude završen već u maju sledeće godine.

Đilas je podsetio da je za obilaznicu na početku ove godine izdvojeno 720 miliona dinara.
Izvor: B92
Link: http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2007&mm=11&dd=28&nav_id=274076
 
Vrh