Šta je novo?

Obilaznica oko Beograda - [ Autoput ]

Pohvava za Janka ! Profi slike cista 10 ! Ps a kako da mu dam pohvalu za post tj gde da kliknem ?
 
imas palac podignuti (thumb up) u gornjem i donjem desnom uglu posta pa samo klik na neki od oba
 
Jesi potpuno i hvala puno. To je taj ugao da se vidi napredak kljucnog uklapanja. Nisam siguran da ce stici do polovine novembra
 
Samo da obavestim drage forumaše koji retko posećuju forum da sam reportažu planiranu za vikend obavio u utorak, slike su na predhodnoj strani.
 
Prodjem danas obilaznicom od dobanovacke petlje do ibarske, negde oko 16.30.
Aktivnosti na gradilistu od petlje do reke save gotovo da nema, a pomak u zadnja 2 meseca - smesan.
Ovo je tuzno.
Pri tom u subotu (oktobar, nije turisticka sezona) kolona na starom kruznom skoro od avalskog pa sve do semafora kod skretanja za Resnik.
25 godina price o beogradskoj obilaznici, 25 godina bruke i sramote.
Ovim tempom obilaznica se nece kompletirati ni za jos 25 godina.
 
Ne znam kakva im je sada aktivnost tamo ali cini mi se da si ipak nesto kasnije prolazio tuda da bi inace bilo radova. Meni se cesto desavalo da u tim satima docekam samo prazna gradilista u vise navrata i na vise mesta. Valjalo bi videti da li se radi tokom prepodnevnih casova do negde 15h
 
Moguce Igore, ali slazes se da je u pitanju izuzetno laka ravnicarska deonica, koja je pri tom bila vec delimicno nasuta, doduse zemljom. Na njoj koliko se secam ima jos 2 kratka nadvoznjaka i to je to. I sve to traje vec mesecima.
Iskoro mozemo da ocekujemo kise, pa i sneg, a sa njim i kraj gradjevinske sezone. A sve je moglo vec biti gotovo, makar do Save.

Takodje, niko od nadleznih vise i ne pominje nastavk izgradnje druge trake mosta preko save, druge tunelske cevi u strazevici...
 
A tek onaj deo kod bubanj potoka ! Ni tamo nema nikakvih radova ! Jos sad treba uklopiti petlju sa Ikeom i jos spajanje sa putem za novim mostom kod Vince ! Bogami nece oni kompletirati obilaznicu pre 2020 ! Zvuci puno 6 god , al setite se kad te to jos to obecano !
 
Batajnica , 21.10.

U toku su pripreme za asfaltiranje zavrsnog sloja od pocetka mosta pa do dela gde se auto put suzava,
pa200006.jpg


pa200007.jpg


Dalje idem mostom u pravcu ka NS
pa200008.jpg


gde je u toku postavljanje hidro izolacije
pa200009.jpg


onda stizem do izlazne rampe ka Bataji i Zemunu
pa200010.jpg


pa200011.jpg


pa200012.jpg


dolazim do mosta gde se racvaju putevi, desno ka Bat.bulevaru, pravo je most dok ja levo iskljucenje iz pravca Zemuna ka NS,
pa200013.jpg


na samom mostu u toku je postavljanje hidro izolacije
pa200015.jpg


pogled sa mosta na racvanje puteva
pa200014.jpg


prioritet je iskljucenje ka NS
pa200016.jpg


pa200017.jpg


pa200018.jpg


pa200019.jpg


pa200020.jpg


pa200021.jpg


pa200022.jpg


pa200023.jpg


da ne zaboravim i rampe ka Dobanovcima i silazna iz pravca NS, prvo se radi rampa ka Dob.gde je jedan temelj betoniran, 2.se trenutno radi dok je ostao jos jedan skroz na nasipu, sa 2. strane silazna rampa iz NS ima jos 6 rupa da se urade,
pa200024.jpg


pa200025.jpg


pa200026.jpg


pa200027.jpg


vracam se na vijadukt gde se radi hidro izolacija koja je stigla do ulazne rampe za NS iz pravca Zemuna,
pa200028.jpg


pa200029.jpg


pa200030.jpg


betonski radovi na vijaduktu su gotovi,
pa200031.jpg


ostaje da Planum spoji vijadukt sa auto-putem,
pa200032.jpg


pa200033.jpg


pa200034.jpg


pa200035.jpg


pa200036.jpg


pa200037.jpg


pa200038.jpg


pa200044.jpg


pa200039.jpg


pa200040.jpg


pa200041.jpg


pa200042.jpg


i tako do PIM-a,ali ja ovde zavrsavam obilazak, ipak sam ja covek u godinama :shock: i nisam spreman za polumaraton, trka zadovoljstva mi je mera.:p
pa200043.jpg
 
Јанко најбоље до сада, са овим објашњењима одлично, нарочито за оне који се слабије сналазе!
 
Bojim se da je polovina novembra nerealna opcija za završetak 1 . faze radova.
 
Janko molim za pomoć - jel postoje priključci iz Zemuna za Dobanovce i obratno. U kojoj su oni fazi?
 
Postoji prikljucak za Dobanovce samo sto on nece biti u funkciji jos par meseci ! A taj iz Dobanovca za Zemun bi trebalo da zavrse do kraja godine , tj kako su naveli u II fazi ! ps video si slike i komentare od dr.Janka pa proceni ! Ima jos puno posla !
 
Video sam slike al sam nešto zaglupeo pa ne kapiram :(
 
А за коју саобраћајницу је предвиђен онај надвожњак, пар или километар, прије батајничке петље идући од петље Добановци?
 
To je nadvoznjak za poljoprivrednu mehanizaciju koja opsluzuje okolne njive
 
rasho62":o9kes4oj je napisao(la):
А за коју саобраћајницу је предвиђен онај надвожњак, пар или километар, прије батајничке петље идући од петље Добановци?

Ima tu 2 nadvožnjaka.
Prvi posle pretlje Dobanovci je za potrebe obrade poljoprivrednog zemljišta tj. da mehanizacija prelazi na drugu stranu a drugi je isto za to stim što je već urađen put kroz njive od Ugrinovaca do nadvožnjaka a ostatak izbija pored sportskog aerodroma 13 maj . na ciglanu na batajničkom drumu. Lepo bi bilo da i taj deo odrade u 2 trake i prošire ga skroz. Bila bi to najkraća veza Ugrinovaca i Zemun-Polja, Altine i Zemuna.

Nego taj središnji nadvožnjak koji prelazi i preko pruge je "očerupan" skroz što je kod nas normalna pojava kad napraviš nešto što se ne koristi često i kad ga prelazi samo traktori i kombajni. Ogradu i bankine su poskidali skorz pa situacija nije bezbedna ni za autoput ispod. Bruka.
 
Vrh