Šta je novo?

Obilaznica oko Beograda - [ Autoput ]

Izvor: Beobuild.rs

Batajnička petlja od novembra

140925-PBAT-19b.jpg


U martu ove godine ponovo su pokrenuti radovi na glavnom vijaduktu petlje Batajnica, i sada se ovaj veliki objekat nalazi u završnoj fazi gradnje. Tokom leta završeno je rušenje starog i izgradnja novog vijadukta, pa bi novi pravac mogao biti pušten u saobraćaj već prve nedelje novembra.

Celu vest kao i foto reporazu igradnje petlje mozete pogledati u vesti na prvoj strani sajta ili na linku http://www.beobuild.rs/read.php/693.html

140925-PBAT-32.jpg


Celu vest kao i foto reporazu igradnje petlje mozete pogledati u vesti na prvoj strani sajta ili na linku http://www.beobuild.rs/read.php/693.html
 
Ostaju imovinski problemi na trasi budućeg Batajničkog bulevara, pa na tom delu projekta jos uvek nije moguće govoriti o konkretnim rokovima.

Dakle, Batajnička petlja bez Batajnice. Taj "imovinski problem" oni mogu da razvlače ne samo mesecima, već i godinama...mi Batajničani ćemo i dalje gledati u tu polu-petlju k'o telad u šarena vrata dok se guramo i klackamo na raspalom Batajničkom drumu.
 
Pa dobro, uvek mozete da kamenujete komsije koji se spore sa investitorom i ubrzate pocetak gradnje :D

P.s. Ovo je sala, naravno, da slucajno neko ne shvati pogresno
 
laki72":2ap9dck1 je napisao(la):
Pa dobro, uvek mozete .... da slucajno neko ne shvati pogresno
vezbati, vezbati...
da slucajno neko ne pogodi pogresnog ... :laugh:
 
Скоро сам пролазио туда,и приметио сам неку разлику у односу на раније године.
 
Janko plus 1 kao i uvek :)

Dobro je gradi se i dalje , (a i pusten je saobracaj na starom Batajnickom putu ispod nadvožnjaka )
al nije ni cudo kako dugo i sporo sve ide , kad imaju pet i po radnika na gradilistu
od toga po nasem obicaju vise od dve trecine gleda kako ona manjina nesto i radi... :mrgreen:
 
Ovo gradiliste Batajnicke petlje je meni skolski primer kako se sve moze raditi.
Imali smo prvu fazu uoci izbora 2012. godine, kada se radilo u 3 smene, gotovo uradnicki i kada nasi uvazeni 'redovni izvestaci' nisu mogli da isprate dinamiku radova. :D
Zatim , kao sto je politicka aktivnost nakon izbora splasla, tako je i aktivnost na gradilistu gotovo zamrla.
Sada smo u trecoj fazi, kada dinamika nije preterana, ali poslovi ipak odmicu, pa smo 'srecni ko kucici' ;-)
Ovo je samo dokaz da se moze graditi brzo, kada se oce i kada su sredstva obezbedjena, ali i dokaz da je za srecu potrebno malo, kada za osnovu nemamo nista :D
Nazalost, sto se tice ostatka obilaznice situacija je jos crnja i gora, tako da nam ostaje Batajnicka petlja kako kao potreban infrastrukturni objekat, tako i kao lek na psiholosku ranu, jer zaboga, mi obilaznicu pravimo vec cetvrt veka...

Janko, kao i uvek +
 
Odlične fotke Janko. Rampa na poslednjoj slici je po meni najprioritetnija rampa. Čekamo je već dugo. Nadam se da ćemo do kraja godine obilaziti Batajnicu.

Što se tiče autoputa i pravca do IM-a tu bi trebali da skinu one talasiće da ne trese onako kad se vozi u pravcu NS-a i da ono "oguljeno" parče kod samog IM nadvožnjaka konačno srede da auto ne propada kad se vozi.
 
Samo da pojasnim nesto , naime radnika ima dosta nego ja praktikujem obilaske za vreme pauze za topli obrok,tako da se ne vide na slikama.
 
Obilaznica, Ostruznicki most- Dobanovacka petlja , 06.10.2014.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=80EHz1sfHrE[/youtube]
 
Плусићћћ по обичају.
Јанкаускас нешто те лепша половина није слушала око снимања :D

Ипак напредује обилазница, полако али иде некако. Наравно могло би и брже, требало би искористити и надолазеће лепе дане сад у октобру.
 
Počelo je asfaltiranje mosta kao i bušenje rupa za rampe. Slike slede kada stignem kući.
 
10.10. Samo da napomenem da je danasnji set slika napravljen u vremenskom intervalu, 8:45 - 10:30

2. Deo

38.jpg


39.jpg


40.jpg


41.jpg


42.jpg


43.jpg


44.jpg


45.jpg


46.jpg


47.jpg


48.jpg


49.jpg


50.jpg


51.jpg


52.jpg


53.jpg


54.jpg


55.jpg


56.jpg


57.jpg


58.jpg


59.jpg
 
Janka ti si sveCki Mega Car! Žao mi je što završavaju pa neći moći da gledim tvoje reportaže :)

BTW moj deda je čekao ovaj autoput ka NS k'o ozeblo sunce al' na žalost nije ga dočekao. Zato se svaki put zapitam šta li to ja čekam da se napravi a neće za mog života, recimo metro, prokop ili ono parče ka bubanj potoku.... Trebalo bi napraviti anketu po ovom pitanju :)
 
Jankauskus legendo. Svakog vikenda me obradujes. Ja sam pre mesec ipo uradio 30-ak slika i jedan video od mosta Zemun -borca pa do zrenjaninca i nikako da stignem da ih pistavim. Sad su vec i zastarele ali bar mogu reci da sam se provozao sto nasat i video kakav je osecaj.
 
Bila reportaža danas kod Rade u Beogradskoj hronici ali Janko je ušio njih što se tiče reportaže. Nisu oni znali ni šta da snimaju i slikaju. Najavljuju puštanje do novembra. Ali mislim da nema šanse da završe one 2 rampe do tada.. Njih možda tek u decembru ako ih vreme posluži.

Inače jutros videh postavljene spoljne ivičnjake is pravca Zemuna ka petlji kad sam se okretao kod onog polukružnog okretanja.
Kod nas se sve radi na polovine. Tako i sad ali kako se bliži sve kraju tako se te urađene polovine smanjuju. Ne bi me čudilo da na kraju puste one 2 rampe odvojeno.
 
Zamolio bih Jankauskasa da ako je moguce pri sledecem obilasku napravi kadar sa mosta poput sledece fotografije
140925-PBAT-28.jpg
 
Vrh