Šta je novo?

Obilaznica oko Beograda - [ Autoput ]

Batajnica, 10.09.

p9100006.jpg


p9100007.jpg


p9100008.jpg


p9100009.jpg


p9100010.jpg


p9100011.jpg


p9100012.jpg


p9100013.jpg


p9100014.jpg


p9100015.jpg


p9100033.jpg


p9100034.jpg


p9100035.jpg
 
Odlične slike. Samo ovaj bager što kopa rov na tek nasipanu rampu je za osudu al to je taj srpski način gradnje. Taman se sve sleglo a on zariva kašiku. Posle nije ni čudo kad potone asfalt. Al dobro valjda neće. Bilo bi dobro da puste ovo do otvaranja mosta Zemun-Borča. Svi oni koji idu za NS iz Pančeva će ići ovuda na rampu i obrnuto.
 
Zato ja nosim kacket kao i reflektujuci prsluk a za svaki slučaj sam doneo sa posla i vatrogasni slem. :gobb:
 
Гага":sqri5fv2 je napisao(la):
А део радника и даље без шлемова !

ala ste navalili na te slemove, kao da od toga zavise sve! pustite ljude na miru, ako nece da nose neka ne nose, na svoju odgovornost.
 
i na odgovornost glavnog na gradilištu. Pa kad se nešto desi tužilac gleda najmanju sitnicu.
 
@nensav

e pa ne može tako.

ako taj neko ko ne nosi kacigu, i zbog toga preživi tešku povredu na radu zbog koje ostane invalid, mi poreski obveznici ćemo da mu obezbeđujemo invalidsku penziju.


a da ne pričam o troškovima zdravvstva koji takođe moraju da se nadoknade iz poreza.
 
Kako bi bilo idealno:
ako ne nosi slem, onda da se ne placa nista. Nema inv. penzije, nema placanja zdravstvenih troskova, tako ce radnici sami da budu odgovorniji, da ih niko ne tera. To treba naglasiti u ugovirima, nemas slem - sam si kriv.
Ovako oni to dozivljavaju kao torturu nad njima i na gradilstu se dize tenzija. To pricam iskustveno, imao sam grdne muke da ih nateram da stave slem na glavi. da ne bih i ja popio kaznu ni kriv ni duzan
 
Али си их натерао, и то ти је у опису посла. Зато имаш већу плату од тог физичког радника и не мораш да лопаташ по сунцу. Сигурно ти је и јасно да мора да постоји нека хијерархија кад је одговорност у питању иначе би наступио хаос.
 
Sve je ovde tortura. I šlem, i pojas za rad na visini, i pojas u autu. Uopšte sve što je vezano za bezbednost i ima nekakva pravila koja to određuju je tortura i represija.
 
A kad rokne sa visine ili kada ga odvali poveći blok po tintari to se zove presija / kompresija. Pravila postoje da kada nisu sami dovoljno pametni onda mora neko drugi da ih natera. Taj drugi čim okrene leđa prvi nastave po svome.
 
Žika wrote: ..Pravila postoje da kada nisu sami dovoljno pametni onda mora neko drugi da ih natera...
A da vratimo kalendar jedno 100 god. nazad kao bi ova rečenica o radnicima mogla da opstane :p

tajni recept je
edukacija i motivacija
a ne strahovlada :grand:

i da se vratimo temi
udaviše više Bataju sa tolkim gnjavljenjem i kilavljenjem običnog nadvožnjaka
sto je predugo, predugo je.... :mrgreen:

edit
umalo da zaboravim Janko
plus jedan za odlićnu foto reportažu :)
 
Kakva li je situacija prekoputa sa one 2 rampe u njivama. Silaz iz NS i ulaz ka Dobanovcima. Jel došla mašina za šipove ili su pobili šipove ranije pa sad zarasli u korov? Ovamo im je nadvožnjak gotov, još jednom polje ili 2 za rampu i onda bi mogli da se prebace na ovo. Jedva čekam da završe da ne idem kroz Bataju više, mi muka. Tamo kod Sike se prokopalo pa malo bacili šljunka ima da traje 2 nedelje dok se ne raskopa opet a tek oni krateri i one kocke na kraju raskopali kamioni načisto.

Dođe mi da proguram jedan D11 tuda, sam' da imam jedan.
I kroz Bataju bi se malo provozao niz glavnu i to u oba smera da im pokažem ja njiovi planovi urbanizma. A tek kroz Altinu. Bilo bi tu mesta i za stanicu i za trotoar i put. A kad spustim riper i za kanalizaciju. Prokrčite Beograd, prokrčite....bi se čulo sa razglasa krova pomenute mašinerije. :D
 
Danas vraćen saobraćaj ispod nadvožnjaka na trasu. Izlivene su bočne strane pa su se stekli uslovi za to. Jedino što je put pun kratera.
 
Svaka cast legendo ! Jesu poceli radovi na silaznoj ulaznoj rampi NS , Batajnica-BG ?
 
Bravo Jankauskas!!
SLobodno mogu da kažem da držiš ova Forum živim.

al kad vidim betonska rev. okna i slivnike u 21. veku- padne mi mrak na oči....
 
Janko kao i do sada odličan :) :kk: Da li da očekujemo reportažu za vikend :)
 
Vrh