Šta je novo?

Obilaznica oko Beograda - [ Autoput ]

Зна ли неко шта је од делова петље Орловача у функцији, да бих среди стање на Google Maps? Да ли из правца Бубањ Потока може да се скрене према Чукарици?
 
Jedino što sam pre neki dan video u prolazu, je da su konačno počeli ozbiljniji radovi na rampi iz pravca Čačka ka Nišu. Deluje da bi moglo do kraja sezone da se otvori.
 
potvrdjujem i ja, radi se, meni se cini da ce to biti gotovo vrlo brzo.

Inace, prava je sreca da tamo jos niko nije nastradao, buduci da sam imao prilike da vidim kako se krsenjem propisa moze iskljuciti sa obilaznice ka Cacku ili P brdu. To je horor, mnogo gore nego oni sto su kod Batajnice radili polukruzno, bukvalno ruski rulet.
 
Arnorian":1nujj0lt je napisao(la):
Зна ли неко шта је од делова петље Орловача у функцији, да бих среди стање на Google Maps? Да ли из правца Бубањ Потока може да се скрене према Чукарици?


Naravno da ne moze, jos si se usudio i da pitas, uglavnom ako postujes pravila saobracaja, na Cukaricu mozes jedino ako se iskljucis pre mosta na Savi. Naravno ne postoji niti jedino obavestenje o tome da treba nastaviti kruznim putem , a ne ici na oblizanicu tj,. tunel Strazevicu.

Koliko citam radovi kod Batajnice su zamrlim uostalom i treba tako da bude, pa zavrseno je 8 meseci pre roka. Kakva komedija.... :notok:
 
A i nista od potpisivanja onog ugovora najavljenog za 19 jun :notok:
 
Arnorian":1ktm7ksx je napisao(la):
Зна ли неко шта је од делова петље Орловача у функцији, да бих среди стање на Google Maps? Да ли из правца Бубањ Потока може да се скрене према Чукарици?

Šta je potrebno da se uradi da Google Maps rutira preko novih deonica (Batajnica-Dobanovci i Orlovača-Novi tunel-Kružni put) budući da to trenutno nije moguće jer nije moguće označiti nove deonice kao deo trase?
 
Рутирање доста касни за цртањем. Мислим да је рутирање преко новог моста почело скоро два месеца после уцртавања.
 
Ima li neko najnovije informacije,sta se dogadja na obilaznici???
Rade li uopste?
 
Dok se ne završi ,,Kinez,,- nema kompletiranja kockica
a i tada bez Vinčanca bice teško. . .
 
LSV":1rnc9rkx je napisao(la):
Ima li neko najnovije informacije,sta se dogadja na obilaznici???
Rade li uopste?


Sto se tiče deonice od Ibarske do Straževice, jako malo i jako sporo.
Politička situacija je zakomplikovala dodatno finansiranje, jer budimo realni, to sto su mostovi uradjeni toliko pre roka je zahvaljujuci tome sto su gradjevinci radili u 3 smene, znači 24 sata dnevno. A to mora neko da plati. Dal će sa formiranjem nove vlade to biti isplaćeno, neizvesno je, tako da sad imamo kao posledicu maltene obustavu radova.
 
Jel se to polako bude ponovo radovi kod Batajnice. Videh u subotu kad sam izlazio iz Bataje ka Zemunu pored starog nadvožnjaka, da su otkopani izliveni šipovi za drugi nadvožnjak bliže starom mostu. Sad treba da rade naglavice za stubove. Postavljena je i oplata na jednom delu čini mi se na drugom nadvožnjaku gde su već uradjeni stubovi. Možda je ovo odranije šta znam ali bi valjalo da krenu da rade i taj drugi nadvožnjak.

Inače divlja petlja kod I.M. uveliko radi za izlaz u Batajnicu. Skinuta je bankina tako da sad ko ide iz Zemuna tamo gde se traka vraća na desnu stranu samo skrene tu desno malo oštrije pa po prašini i izađe gore na put pa preko nadvožnjaka u Bataju. Kudikamo je bezbednije nego ono presecanje traka.

Da nisu prekinuli radove do sad su mogli uveliko da odmaknu s radovima u zameni starog nadvožnjaka sa novim i izlaznom rampom.
 
spatiotecte":wqbrik2t je napisao(la):
Slike obilaznice iz vazduha:

Zadnja slika nije sa obilaznice, vec je petlja za iskljucenje sa Ibarske na groblje Orlovaca.

Prethodne slike petlje Orlovaca na Beogradskoj obilaznici su od pre 4-5 godina.

Hvala na trudu, imas li jos ovakvih snimaka, ako je moguce novijih?
 
Evo i mene posle 2 meseca pauze,nema nekih velikih pomaka ali i ovo sta je uradjeno red je da se pokaze.
p7170076.jpg


p7170077.jpg


p7170078.jpg


p7170079.jpg


p7170080.jpg


p7170081.jpg


p7170082.jpg


p7170083.jpg


p7170084.jpg


p7170085.jpg


p7170086.jpg


p7170087.jpg


p7170088.jpg


p7170089.jpg


p7170090.jpg


p7170091.jpg


p7170092.jpg


p7170093.jpg


p7170094.jpg


p7170095.jpg
 
Јанкаускас, укњижен плусићћћ.

На ове две задње слике, јел' то неко скино пружне прелазе или их није ни било на рампама за подизање-спуштање истих ?
 
Utiska sam da ovim tempom nema šanse da ovaj deo obilaznice bude gotov bez probijanja roka...

11.07. sam u nekom od medija video da se kreće sa izgradnjom druge dve saobraćajne trake na deonici od Dobanovaca do Ostružničkog mosta. Ima li neko potvrdu ove vesti ???
 
Bravo za slike! :kk:

Planiram pocetkom Avgusta da dodjem u BG, da li mogu da se iskljucim kod Ostruznice u Radnicku?
Posto dolazim sa strancem pa bih ga rado odveo preko novog mosta na Novi Beograd :D
 
Vladica-86":1yr214uw je napisao(la):
Bravo za slike! :kk:

Planiram pocetkom Avgusta da dodjem u BG, da li mogu da se iskljucim kod Ostruznice u Radnicku?
Posto dolazim sa strancem pa bih ga rado odveo preko novog mosta na Novi Beograd :D

Možeš, ali ne možeš iz Radničke direktno na most. Malo ćeš kružiti (Radnička-Paštrovićeva-Hipodrom-most).
 
Kartograf":1iyxcxnr je napisao(la):
Vladica-86":1iyxcxnr je napisao(la):
Bravo za slike! :kk:

Planiram pocetkom Avgusta da dodjem u BG, da li mogu da se iskljucim kod Ostruznice u Radnicku?
Posto dolazim sa strancem pa bih ga rado odveo preko novog mosta na Novi Beograd :D

Možeš, ali ne možeš iz Radničke direktno na most. Malo ćeš kružiti (Radnička-Paštrovićeva-Hipodrom-most).

Hvala na odgovoru!
Dobro, ocekivao sam da jos ne moze direktno iz radnicke, ali nema veze. Snasao sam se i prosli put na most.
 
Kako sada dovesti robu na železničku stanicu i u prostor oko nje? Auto-putem do mostarske petlje?
 
jlaki":1vojzfij je napisao(la):
Prema obaveštenju Gradskog sekretarijata za saobraćaj, došlo je do izmene u obavljanju saobraćaja teretnih vozila kroz Bulevar vojvode Mišića u Beogradu, pa je sada za ta vozila potpuno zabranjen saobraćaj tim putem.

http://www.24sata.rs/vesti/beograd/vest/izmenjen-saobracaj-za-teretna-vozila/47794.phtml

Ne znam kako vama, ali meni ovo zvuči sjajno!


Meni ne zvuči...
Da se razumemo, nisam vozač teretnog vozila, samo me zanima kako će neko iz pravca Obrenovca, Valjeva, Čačka ili Kraljeva da istovari robu u Beogradu, recimo na Ž. Stanicu, ili do Luke Beograd.
I onog dana kada budemo imali kompletiranu obilaznicu, moraće da postoje transportni koridori u Beogradu kojima će moći saobraćati teretna vozila. Jednostavno, Beograd je najveći grad na ovim prostorima, najveće tržište. Do tog tržišta treba dopremiti robu.
 
btw i do sada je bio zabranjen saobraćaju u smeru ka obrenovcu, sada su zabranili i suprotan smer.


zavisi iz kog pravca. ako dolazi iz pravca ibarske kamion mora da se isključi na kružni put kijevo, pošto još uvek ne postoji isključenje ibarska-obilaznica), pa odatle do bubanj potoka, pa onda do mostara, pa na železničku.

najteže je naravno iz pravca umke. kako će oni da dođu do železničke a da ne kruže makar 25 km to ne znam.
 
Ако роба долази у Београд, онда фирме и царинарница треба да изместе своја складишта на периферију близу већег путног правца да не морају да возе кроз шири центар града. Одатле мањим камионима да се дистрибуира по граду. За робу која долази у Београд и иде даље из луке не видим решење због незахвалног положаја исте.
 
Vrh