Šta je novo?

Obeležja Srbije (Grb, zastava, himna...)

Један од многих сличних примера -

Serbia_Radanov_2021.png
 
Ubedjen sam da se iste situacije desavaju svim drugim drzavama sa zastavama koje imaju grbove, simbole ili oblike.

Ne mogu da tvrdim, jer ne pratim stvari gde bih to mogao da vidim (npr ne pratim sport, uopste). Ali siguran sam da se i u drugim zemljama desava da neko u emisiji prikaze ne potpuno tacnu grafiku zastave, da neki prenos prikaze stilizovanu zastavu, i tako dalje i tako dalje...
 
Ово је већ пример кур***** графичког дизајнера будући да и грб и застава могу да се преузму са интернета у квалитетној резолуцији,
 
Nije ovaj aktuelan vise... Promenili su ga malo... tj. uklonili ove ogavne zlatne trake... Sada je crven skrozzzz... kao milion drugih... svejdno i dalje je grozzzzan!

1654901223196.png


Grb je kao usvojen od strane FSS kao grb reprezentacije, ali ko zna... mozda se izborimo da ostane stari dres i grb FSS za SP...

Ja sam se nesto malo igrao s ovim grbom i pokusao da izmenim / dodam neke detalje, dodam jezike, promenim kandze, mrtve boje i tako to, ali ne znam da l je ispalo bolje... :)

1654901410958.png


1654901420692.png

1654901438675.png
 
Шапе су му пренеглашене за мој укус.
Због чега су кринови у две боје тј нијансе?
Сами орлови изгледају далеко боље од оригинала - честитам!
 
Одлично исправљен орао и положај кринова, али опет фали круна. Мислим да је натпис Србија беспотребан. Искрено, могли су то да упросте са фудбалском лоптом у бојама тробојке. Oвако нешто, једноставно, модерно и искрено више национално од разних варијација грба.

1654934764877.png
 
Шапе су му пренеглашене за мој укус.
Због чега су кринови у две боје тј нијансе?
Сами орлови изгледају далеко боље од оригинала - честитам!
Pa isto kao i perje koje je u dve nijanse, kao i jezici/kljun... nema nekog objasnjenja, čisto tako mora jer je dizajn flat, bez linija i onda moraju nekako da se naglase pojedini delovi...

Problem sa linijama postoji i na nasem drzavnom grbu...i kada se taj grb nalepi na zastavu koja je uglavnom bez linija to izgleda ne bas najsrecnije uklopljeno...

Zastave Slovenije, Slovacke, Nemacke itd. su bez tih linija...
 
A ovako izgleda grb opterecen linijama, pogotovo crnim kao u slucaju grba Srbije. Orao nije beo, vec cesto crn od previse linija koje u raznim varijantama stampe i izrade bude prilicno naglasene.

TEMPLATE-RS-650X800-Copy.jpg


Grb CG npr. ima linije koje su samo tamnija nijansa zlatne pa to koliko toliko izgleda bolje
 
Одлично исправљен орао и положај кринова, али опет фали круна. Мислим да је натпис Србија беспотребан. Искрено, могли су то да упросте са фудбалском лоптом у бојама тробојке. Oвако нешто, једноставно, модерно и искрено више национално од разних варијација грба.

Pogledajte prilog 138546
Kako je ovo moderno 🤣
 
Па оно модерније је од овог предлога који имамо попут стилизација грбова из 30их. 😝
 
Vrh