Šta je novo?

Obeležja Srbije (Grb, zastava, himna...)

Ne znam gde da postavim, pa reko' ajde ovde ću.

Da li je dosad u postjugoslovenskoj Srbiji postojala ideja o vraćanju telefonskog koda sa +381 na +38?

Neka me neko ispravi ako grešim - pretpostavljam da smo +38 dobili još kao nezavisna kraljevina pa ga uneli u Jugoslaviju; kao što je, na primer, slučaj sa Olimpijskim komitetom, koji baštini tradiciju neprekidnog postojanja još od osnivanja 1910. godine, preko tri Jugoslavije, do dana današnjeg. Postoji sigurno još gomila primera, ovaj mi je prvi pao na pamet.

Verujem da na osnovu te tradicije možemo da zahtevamo da nam se vrati i telefonski kod. Naravno, ništa nam to ne bi poboljšalo živote - ali eto, čisto kao stvar prestiža.
 
D30520C5-2A8F-4B34-929C-4B48B007D18E.jpeg
 
Majko moja

serbia-2022-world-cup-away-kit-5.jpg



🤣🤣🤣🤣

Inace, opsta je sprdnja sad sa Puminim rezervnim dresovima, ali, eto, Italijani se nekako izvukose, za divno cudo

italy-tab-min.jpg


O prvoj garnituri da ne pricam

jd_527692_a
 
Ja ne znam...sve mogu da razumem...al ovaj beli je nešto najružnije i najbeislenije što sam video ikada. Kao pidžama iz nekadašnjeg DEPOa na bulevaru.

Za crvene je puno propusta ali nadam se da će barem imati plavi šortc i bele štucne...ako ne onda stvarno ništa nema smisla.
 
Ово је неки СНС дизајнер добио паре да уради редизајн. Као што су се играли и са логоима железничких предузећа.
 
Grb liči na onaj sa albanske zastave. Jeste da je to grb Nemanjića, ali aj ti to sada objasni nekome ko nije odavde.

Nego, koliko ja znam, na dres ide grb saveza, a ne neki proizvoljni grb.
 
Pa to je novi grb saveza
1654762474699-png.138404


Prvo su napravili uzasan los grb, pa su odabrali uzasne boje za prvu garnituru i na kraju ovaj beli dres kao vrhunac svega gde ne znam kako neko kao skolovani dizajner moze to da uradi, dete u pejntu bi bolji dres napravilo. Na sve to ni Puma nije pomogla sa ovim ocajnim templateom i tako smo dobili najgori dres u istoriji Svetskog prvenstva.

1661851262042.png
 
Само што фудбалски савези немају грбове већ амблеме. Ово је јефтини снс дизајн као оне весићеве сликовнице и сл.
 
Nisam ispratio da smo promenili grb Saveza. Zaista, ko se krije iza ovoga? Dizajneri obicno sa ponosom isticu kada rade projekte za velike klijente, plus sto ce to videti ceo svet na najvaznijem sportskom takmicenju.
 
Мада, килав успех првог тима килав и грб. Нико не очекује боље
 
Наш фудбал је, деценијама уназад заправо изложбена витрина за показивање бораца које после продајемо. Који су наши успеси на светском првенству последњих 10, 20, 30, 50 година?

Колико смо пута били први? Други? И то у историји. И тада када смо били боље пласирани, шта се дешавало са фаворитима, колико је било учесника?

Фудбал наш је трговина људима а не национални спорт. Екипно ми не умемо ништа. И то је слика нашег друштва уопште. Јарке личности никаква екипа, тј екипа неспособна да буде врх!
А зашто? Па зато што се врх, одваја са 90% труда. Звезда да будеш то је 10% посла то је таленат од Бога који и тако имамо. То се даје само по себи и не захтева личне жртве.
 
Колико сам видео, код Газеле је подигнут велики јарбол са заставом (у погрешној размери, по обичају), надомак Галерије. 🇷🇸
Има ли неких слика или информација о пројекту?
 
Vrh