Šta je novo?

Obeležja Srbije (Grb, zastava, himna...)

Делта Апартмани

_20211111_140440.JPG
 
Када ли ће доћи време да се застава истиче нормално, водоравно на јарболу и то у законом утврђеној размери 3:2? Разапињање заставе на „Г носач”, тј. качење за више од једне стране требало би се сматрати недоличном употребом. Уосталом, претпостављам да би и трошкови набавке заставе и пратећих делова за јарболе били мањи.
 
Мени се исто не свиђа, некако ми је наопако.
 
Kažu da će časovi deci u školi počinjati himnom. Pa evo reakcije na tu prisilu: Ja bi najviše voleo da osnovno školovanje nije obavezno i da mi deca ne moraju idu u njihovu glupavu režimsku školu čije se slušanje čak ni ne plaća deci minimalcem po satu, i da ne moraju slušaju neku bezveznu melodiju koja mi se uopšte ne sviđa, od države čijih mi se činovnika niko ne sviđa. Ako bi već mala deca morala se uvlače u politiku slušanjem himne, onda da ta melodija bude bar neka lepa Mariage D'Amour, ta himna vi mi recimo bila prihvatljiva po mom ukusu
 
Само да те подсетим да је химна државе коју не волиш, официјална, и да у другим државама исто као и нашој не можеш да бираш, већ има да певаш...
 
И треба да се изводи химна на почетку школске године. Поред тога, треба прописати да у свакој учионици мора постојати урамљени Мали грб Републике Србије на средишњем делу зида, изнад табле.
 
Нов грб, у 3д а не штампани па преко тита
 
3D varijanta je skuplja. Na stotine hiljada primeraka, to se nakupi. A razlika u odnosu na štampano je gotovo neprimetna. Neka bude2D štampani grb na papiru i to je to što se mene tiče.
 
Ја то специјално да се не деси тито
 
Hahahahaha :lol: E onda dobro. :mrgreen:


Mada... ja se u ovo sadašnje vreme ne zentam od Tita na tim zidovima. Nego da ne počnu da kače nekog drugog.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=911061#p911061:djrxbcif je napisao(la):
Dzigi Bau » Pet Dec 24, 2021 1:57 pm[/url]":djrxbcif]Са твитера

file.php
 
Ово Ђука бизон целива слику председника? :lol:
 
Поводом обележавања Дана Републике и 30 година постојања Српске, у Источном (Новом) Сарајеву развијена је најдужа српска тробојка на свету, уједно и најдужа застава у Европи. Дужина заставе је 527 метара.


 
Наша застава најлепша на свету(y)🇷🇸

Српска застава је најлепша на свету – на основу резултата анкете милион људи

У анкети на сајту "Ранкер" у којој је учествовало више од милион људи, српска застава проглашена је најлепшом на свету. На ранг-листи од педесет најлепших, српска застава нашла се на првом месту.


Ђакон Хаџи Ненад Јовановић, један од наших најбољих хералдичара, истакао је да се прва застава која се помиње у неким историјским изворима у вези са Србијом и српским владарима, помиње у време првог српског крунисања краља Зете Михајла Војислављевића, који је добио круну од римског папе Гргура Седмог.

https://www.rts.rs/page/magazine/ci...i/4754933/srpska-zastava-anketa-najlepsa.html

српска застава.JPG
 
zastava.jpg
Ne bih se izrazio baš ovako oštro kao ovaj komentator ali... suštinski je u pravu.

Na sajtu su glasali uglavnom Balkanci, otud i ovakvi rezultati. Ovo je kao kad bismo na osnovu E-republik statistika izvodili zaključke, a E-republik (bio) prepun Srba. 😄
 
На РТС-у приказана непостојећа државна застава Србије; изгледа да се неко од РТС дизајнера заиграо.

 
Брате мили! Јавни сервис!!!

Па чему служи сајт владе?! Гуглао ђамлаз па му ово највише личило, или му се свидело, бојкотује званични заставу. Ај да видим да у Америци неко стави заставу са белим тачкама уместо звездица
 
Нажалост, није им први пут. Већ им се догодила иста грешка.
 
Ево, погледај орла, погледај оцила, па и боју плаве и црвене (нијансу)
 

Prilozi

  • 20220607_192924.jpg
    20220607_192924.jpg
    251,8 KB · Pregleda: 57
Hvala na prikazu.

Pa to mi deluje kao neka varijacija stare zastave, one koja je prikazivala dvoglavog orla, pre nego što ju je dovatio onaj heraldičar pa orlove pretvorio u papagaje.
Deluje mi kao da je RTS uzeo tu staru zastavu i prikazao ovaj njen segment:
zastava rts.jpg
Ja gotivim tu staru zastavu sa orlovima, tj. orlom. Vojska Srbije je i dalje koristi, odbijaju da pređu na papagaja iliti ''orla sa slomljenim kljunom'', kako su je neki nazvali.
Verovatno su prilikom izrade te emisije uzeli neku stock grafiku sa neta, grafiku srpske zastave koja se vijori, ali sa tim starim grbom, odnosno orlovima.

Štaviše, mislim da zakonski imaju pravo da stave koju god zastavu žele, jer prikaz zastave na displeju u emisiji nije zakonom propisana stvar kao što je dizanje zastave na jarbolu. Možda grešim, ali pravno gledano, ja sad mogu da napravim emisiju na televiziji i da kao pozadinu stavim sliku zastave SFRJ i da ne prekršim nijedan zakon. Jer nije isticanje zastave na jarbolu. Nego prikaz zastave na ekranu, kao tematska pozadina u autorskoj emisiji.
 
Vrh