Šta je novo?

Novi Minel - New Minel [ Stambeno poslovni kompleks ]

Neko nam je samoprozvano dodelio upravnicu i navodnu skupstinu stanara!?
 

Prilozi

  • 51375E71-91BD-4BB3-A23F-56088E5624CE.jpeg
    51375E71-91BD-4BB3-A23F-56088E5624CE.jpeg
    115,7 KB · Pregleda: 313
  • CC8D71E1-53B1-434B-83F6-D742F5875C36.jpeg
    CC8D71E1-53B1-434B-83F6-D742F5875C36.jpeg
    103,6 KB · Pregleda: 323
  • AE478835-391F-4F5B-B914-C8C53E18AF58.jpeg
    AE478835-391F-4F5B-B914-C8C53E18AF58.jpeg
    122,4 KB · Pregleda: 315
Nama su rekli da cemo dobiti u amanet neku firmu, cini mi se na 1 godinu a posle da mozemo da menjamo. Mada, u kompleksu gde imamo stan smo menjali upravnike bez problema i ranije. On je nas radnik, nista drugo, nije nezamenljiv ukoliko ne radi savesno svakako. Tako da, zelje su jedno... naravno da necemo placati ni 1 dan nekog koga boli uvo. U zgradi pored, stanar je upravnik, zgrada cveta ali bukvalno. Covek nadje majstore za 2-3 puta manje novca nego profesionalac kod nas. Ali, nece ljudi da se prihvate, sto je steta. U novim kompleksima nema posla, to bi bilo idealno stvarno. Ma gledam i ovu nasu, napravi sastanak jednom- dva puta u godini, to je sve. Dva ozbiljnija zahvata za sve ove god po 3 puta vecoj ceni i vozi.
 
Poslednja izmena:
Sto da mi smeta? Nismo te srece, kod nas suvo kao barut. Blagosloveni ste ako imate tu privilegiju. Bez 700 dinara nema pranja. 🙄
Немам ту привилегију, тј. немам гаражу, мада сам имао гаражу у закупу у Рашка Димитријевића пре једно 12-так година. Сад су кола на паркингу, а пере их онај одозгоре и сваких 10-так дана самоуслужна перионица;)
 
Komsija ulazi u garazu, izlece auto iz kontra smera, jer je rampa podignuta stalno. Malo je falilo da se sudare. Svi stali i ne verujemo sta gledamo?
 
Useljene u stan u D lamelu kasni 3 meseca sa svim korona itd. Sta raditi u tom slucaju ako je neko uspeo nagoditi se ili tuziti.
 
Useljene u stan u D lamelu kasni 3 meseca sa svim korona itd. Sta raditi u tom slucaju ako je neko uspeo nagoditi se ili tuziti.
Da li u ugovoru imate odredbu o plaćanju penala u slučaju kašnjenja?
Ukoliko imate onda na završnom računu tj. prilikom primopredaje stana, kada se utvrdi stvarna kvadratura i pre izdavanja fiskalnog računa regulišete te penale.
 
e baš su lepo sredili ovu padinu iza zgrade.
Top topova, baš kao što se pisalo!
 
Evo da se upisem na forum i da pozdravim komsije. Ja sam u lameli E. Za sad mi stan deluje ok, neke sitnice sam prijavio, nesto su vec resili.... Ono sto ne mogu da reklamiram, a za sad mi najvise smeta, je spoljna jedinica klime na terasi, koja od terase pravi saunu... Ima li neko neki predlog kako to da se resi? Vidim da su na jednoj vertikali na E izbacili klime na fasadu - da li moze to nekako da se dogovori i za ostale vertikale?
Takodje me interesuje da li su stanari u A, B i C dobili fiskalni racun tj. zvanicno dobili stan - da li se zna neki priblizan datum za D i E?
 
e baš su lepo sredili ovu padinu iza zgrade.
Top topova, baš kao što se pisalo!
Kad su sredili padinu? 🙂 Obzirom da je gledamo svakodnevno, nisu cak ni smece sa drveca poskidali koje je davno odletelo na isto, a kamo li samoodrzivo posadili kao sto su pricali. I dalje na brdu vidimo samo samoniklo zelenilo. Mozda nas i demantuju, bilo bi super!

Klime su bespotrebno ugurali u terase. Lokalima su klime stavili tako nisko, da bas ruze izgled i bukvalno su ispred nosa, a stanarima koji su tek od skoro 5m visine i gde nikom ne bi bile "na ocima" stavili u terase. Pri tom, nekom,

je van nekom ne. Pa ako u jednom delu stavise napolje, sta fali da su svima. Ima i maska i bile bi pod konac postavljene. Stvarno ludost.
 
Ima li neko novosti vezane za D lamelu, meni se niko nije javio na telefon kada sam zvala da vidim sta se desava. Mi kljuceve jos nismo dobili, a ne znamo vise ni kad da ocekujemo, ovo se mesecima vec navodno privodi kraju.
 
Ima li neko novosti vezane za D lamelu, meni se niko nije javio na telefon kada sam zvala da vidim sta se desava. Mi kljuceve jos nismo dobili, a ne znamo vise ni kad da ocekujemo, ovo se mesecima vec navodno privodi kraju.
Najnovija vest je da su konacno danas predali za izmenu gradjevinske dozvole za D lamelu, sto ne znaci da nece biti odbijeni ali bar su predali i pomerili se sa mrtve tacke. Sto se tice radova sledece sedmice mislim da cekompletni radovi biti zavrseni po onome sto sam mogao videti sto se tice stanova.
 
Ima li neko novosti vezane za D lamelu, meni se niko nije javio na telefon kada sam zvala da vidim sta se desava. Mi kljuceve jos nismo dobili, a ne znamo vise ni kad da ocekujemo, ovo se mesecima vec navodno privodi kraju.
Da li su van bar mail poslali sa nekom naznakom?
 
Ako je vruce da mora da se pusti klima znaci da je napolju vruce. Zasto bi onda imao zelju da boravis na terasi?
 
Bas je prijatno da se pije kafa na terasi na 40 stepeni.
 
Zaista me zanima šta propuštam jer ovo nije prvi put da čujem tu primedbu, meni je recimo nezamislivo da na 35+ stepeni izađem na terasu da bi pio kafu. U stvari sad kad sam to izgovorio, pade mi na pamet da ako si pušač onda ta primedba ima smisla za njih. Alternativa držanju spoljne jedinice na zidu je držanje na podu i tu zaista neće smetati toplota od spoljne jedinice ali ćeš izgubiti bar 1 m2 terase i pravilan oblik. Za mene tu nema dileme šta je bolje rešenje.
 
Da je spoljna jedinica van terase, kao u nekim stanovima, kao sto na lokalima, zaista nikom ne bi smetala. Ovako, je zauzet prostor bespotrebno a i manje bi se cula sto je dodatni plus. Bilo bi lepo da se slozimo bar oko nekih stvari. Bar ako ti ne smeta nesto, nema potrebe minirati onog kome stvara problem i sprdati se. Zaista ne znate ko se sa kojom mukom bori i ko ima kakav problem. Jednostavno ne znate. Podrzacu svog komsiju uvek ako mojoj porodici to sto zeli ne pravi problem i ne remeti mir.
Ima bolesti, starosti, rada u smenama...ako ne mozes pomoci, nemoj odmagati. Ljudski je.
 
Vrh