Šta je novo?

Novi Minel - New Minel [ Stambeno poslovni kompleks ]

novi video posle 3 meseca od poslednjeg, lepo se vidi kod izlaska iz garaze zavijutak zbog nepomerenog objekta, malo su ga nasminkali i sklonili one gomile djubreta koji su svaki dan kod kontejnera. Zna li se kad ce da puste pravi izlaz? ono je ludilo ulaziti/izlaziti samo kod AB

 
Jesu li svi potpisali ugovore , i isplatili sve u potpunosti ?
 
Ne, procedura predaje za L zgradu je u toku. Za potkovicu, D i E lamela, jos nije pocela predaja.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: Msr
Lamele B i C su odobrene prema CEOPu. Da li imate informaciju za D lamelu kada se može očekivati realan rok za odobrenje?
 
A da li znate da li su podneli? I zašto nisu, ako nisu. Informacije koje od njih dobijam su šture, možda neko ima više sreće, zato ovde pitam.
 
Ne pratim detaljno projekat pa ne znam koje su lamele c i d ali pretpostavljam da ide na tu stranu gde je bila štamparija Publikum (dugački objekat ka Nikole Dobrovića), znam od poznanika da su se od skorije ful prebacili u novi ogroman objekat u Šimanovcima i da to ide pod mač ubrzo.
 
A kad li ce lamela D dobiti tehnicke kljuceve ako ima neko okvirnu informaciju? I je l ovo prihvatanje izmena gradjevinskih dozvola znaci da su reseni svi problemi sa lamelama a, b i c i da ce oni poceti i konacno da se useljavaju?
 
Pozdrav svim budućim komšijama,

vidim da je bilo nekoliko pitanja kakvi su utisci “s ove strane” nas koji smo se već uselili, pa evo par zanimljivih detalja
- Mi nemamo suštinske zamerke na strukturu stana, izuzetno je funkcionalan, prostran i u tom smislu je sasvim ispunio naša očekivanja. Gledamo ka brdu i zaista su noći uz cvrkut ptica neprocenjivo lepe, a preko dana smo u velikoj meri poštedjeni jakog sunca.. Jednostavno, novo je novo;
- Kod tehničkog prijema stana sugerisali smo na nekoliko detalja koje treba popraviti (slivnik na terasi, voda opstaje posle kiša) za šta nam se iz Galensa ni posle dva meseca nisu javili, a redovno ih podsećamo;
- Najveća zamerka se odnosi na užasno lošu izolaciju i bukvalno se sve čuje (lupa) iz susednih stanova kao da živimo u komuni;
- Moje neko zapažanje je da se Galens trenutno ponaša kao da smo mi njihovi podstanari jer imaju sva prava a obaveze kako koje preuzmu - npr. obaveste da su pustili izlaznu rampu iz garaže pa svako malo ne radi, prave problem oko parkiranja ispred ljudima koji nemaju mesto u garaži, postavljaju skaradne reklame na zgradi bez saglasnosti (ne znam da li ste videli “Naš nameštaj” na B lameli itd.

U svakom slučaju opšti utisak je u biti ipak pozitivan jer se iskreno nadamo da će i ove poteškoće od starta biti rešene dobrosusedskim odnosima, poštovanjem kulture stanovanja i prava stanara. Ovde samo iznosim detalje na koje treba obratiti pažnju prilikom useljenja jer npr. mi da smo računali da će tako odjekivati iz susednog stana verovatno bismo planirali dodatnu zvučnu izolaciju.
 
Pošto se u prizemlju uveliko sredjuju lokali pretpostavljam da će i “Naš nameštaj” imati svoj, moguće da otud i ova reklama. Svakako značajno odstupa od estetike jednog lepog naselja u ovom kraju.
Mora da se komercijalizuje sve, svi poslovni prostori da budu izbrendirani, sve delatnosti da budu prisutne u naselju...
 
Pozdrav svim budućim komšijama,

vidim da je bilo nekoliko pitanja kakvi su utisci “s ove strane” nas koji smo se već uselili, pa evo par zanimljivih detalja
- Mi nemamo suštinske zamerke na strukturu stana, izuzetno je funkcionalan, prostran i u tom smislu je sasvim ispunio naša očekivanja. Gledamo ka brdu i zaista su noći uz cvrkut ptica neprocenjivo lepe, a preko dana smo u velikoj meri poštedjeni jakog sunca.. Jednostavno, novo je novo;
- Kod tehničkog prijema stana sugerisali smo na nekoliko detalja koje treba popraviti (slivnik na terasi, voda opstaje posle kiša) za šta nam se iz Galensa ni posle dva meseca nisu javili, a redovno ih podsećamo;
- Najveća zamerka se odnosi na užasno lošu izolaciju i bukvalno se sve čuje (lupa) iz susednih stanova kao da živimo u komuni;
- Moje neko zapažanje je da se Galens trenutno ponaša kao da smo mi njihovi podstanari jer imaju sva prava a obaveze kako koje preuzmu - npr. obaveste da su pustili izlaznu rampu iz garaže pa svako malo ne radi, prave problem oko parkiranja ispred ljudima koji nemaju mesto u garaži, postavljaju skaradne reklame na zgradi bez saglasnosti (ne znam da li ste videli “Naš nameštaj” na B lameli itd.

U svakom slučaju opšti utisak je u biti ipak pozitivan jer se iskreno nadamo da će i ove poteškoće od starta biti rešene dobrosusedskim odnosima, poštovanjem kulture stanovanja i prava stanara. Ovde samo iznosim detalje na koje treba obratiti pažnju prilikom useljenja jer npr. mi da smo računali da će tako odjekivati iz susednog stana verovatno bismo planirali dodatnu zvučnu izolaciju.
da li znate kakvi su pregradni zidovi izmedju soba, da li je cigla ili gipsane ploce?
 
Izolacija zidova između stanova može dodatno da se odradi. Košta ali može.

Važno je da je dobro odrađena izolacija podova i plafona. Nadam se da je to urađeno kako valja.
 
Ali ovo sa zvukom je nesto sto je nepopravljivo. Da li je moguće da nisu uradili dobru zvučnu izolaciju :( :( :(.
Ukoliko se ljudi useljavaju , pa vrše montažu kuhinjskih elemenata i razna druga bušenja, nema te izolacije na ovom svetu koja može da te zaštiti od toga. Kada se buši u beton, jedino što preostaje i što pomaže je strpljenje. :)
U zgradi gde živim , useljenje stanova je trajalo i do dve godine , jednostavno ljudima se nije žurilo...tako da tek sada, nakon više od 2 godine možemo da kažemo da je situacija normalizovana.
Na New Minel-u , koliko znam , zidani su pregradni zidovi između stanova sa Ytong-ovim Fono blokovima a zidovi prema hodnicima su kombinacija termo bloka i gispanih zidova , sa dodatkom vune .
To je sasvim korektno rešenje , u smislu zvučne izolacije (vazdušne buke) . Pregradni zidovi u okviru stana su zidani takođe, mislim da je u pitanju pregradni blok.
Ispod košuljice mislim da su radili kombinaciju više materijala , tako da i to treba da je OK.
Naravno, buka je vrlo subjektivna i osetljiva kategorija , ali je i kolektivno stanovanje nešto što zahteva malo više tolerancije.
Zvučna izolacija je svakako segment gde investitori treba da ulože dodatna sredstva i napore kako bi ga poboljšali , jer on predstavlja ozbiljan dodatni kvalitet stanovanja.
 
Ukoliko se ljudi useljavaju , pa vrše montažu kuhinjskih elemenata i razna druga bušenja, nema te izolacije na ovom svetu koja može da te zaštiti od toga. Kada se buši u beton, jedino što preostaje i što pomaže je strpljenje. :)
U zgradi gde živim , useljenje stanova je trajalo i do dve godine , jednostavno ljudima se nije žurilo...tako da tek sada, nakon više od 2 godine možemo da kažemo da je situacija normalizovana.
Na New Minel-u , koliko znam , zidani su pregradni zidovi između stanova sa Ytong-ovim Fono blokovima a zidovi prema hodnicima su kombinacija termo bloka i gispanih zidova , sa dodatkom vune .
To je sasvim korektno rešenje , u smislu zvučne izolacije (vazdušne buke) . Pregradni zidovi u okviru stana su zidani takođe, mislim da je u pitanju pregradni blok.
Ispod košuljice mislim da su radili kombinaciju više materijala , tako da i to treba da je OK.
Naravno, buka je vrlo subjektivna i osetljiva kategorija , ali je i kolektivno stanovanje nešto što zahteva malo više tolerancije.
Zvučna izolacija je svakako segment gde investitori treba da ulože dodatna sredstva i napore kako bi ga poboljšali , jer on predstavlja ozbiljan dodatni kvalitet stanovanja.
Jasna je razlika izmedju bušenja i unošenja stvari radi useljenja i činjenice da možete čuti šta rade stanari do i iznad vas. Što ne znači da slušamo medjusobno ali na to se odnosio komentar. Kako je i navedeno, neka ljudi imaju otprilike ideju da izolacija nije baš najsjajnije rešena pa ko namerava dodatno to da uredi za sebe da ima u vidu.
 
Vezano za zvucnu izolaciju izmedju stanova, moram da kazem da je moje iskustvo sa stanom iznad katastrofalno. Koracanje ljudi u stanu iznad se cuje jako glasno, kao da smo u nekom potpalublju. Galens kaze da su odradili ok taj deo, ali realnost je da cujemo svaki korak odozgo i to ne znam kako cemo uspeti da sredimo.
 
na zalost iako navodno nisu stavljane cevi i ostavljen prazan prostor izmedju stanova cuje se sve, npr. stojim u kuhinji i cujem vodu iz susesdnog stana. u kupatilu takodje cujes odvode ostalih stanova. Sto se tice zvucne zioalcije u podu, mislim da je nema, zvuci isto ko u starim betonjarkama na nbg.

takodje lift je svako malo van funkcije jer ima neki safety bug cim neko duze od minut-2 drzi otvorena vrata kako bi uneo stvari u lift, vrata ostanu trajno blokirana i otvorena i lift se ne moze koristiti.

Niti su sve komsije obavestene o tome da izlaz iz garaze kod ED lamele sada u funkciji. a sam Izlaz je uzas jer nemas prednost na onom suzenju zbog nepomerene trafo stanice. Za sad se nisam susrela sa problemom sa rampom.

Sto se tice reklama, ako je nama zabranjeno ikakvo menjanje i naruzivanje fasada isto i jos vise treba da vazi i za firme i lokale u prizemlju inace cemo imati cirkus. Imaju dovoljno povrsinu u staklu pa nek tu lepe nazive, stave led natpise i sl.
 
Vrh