Šta je novo?

Novi Minel - New Minel [ Stambeno poslovni kompleks ]

Da se razumemo. Ne iznosim stav Galensa niti imam nesto sa njima. Ne prenosim nicije stavove, vec samo moje zakljucke na osnovu okacenog resenja gore. Vasa pitanja uputite njima u kancelariju
Ja sam im i uputila mejl na koji naravno nisam ni dobila odgovor!!! A da ne govorim o tome da smo pri navodnoj primopredaji stana sacinili zapisnik po kojem vec skoro 2 meseca nisu apsolutno nista gresaka otklonili!!! A stan smo u celosti isplatili jos u septembru 2021 godine!!!!!.......
 
Pa nije bas da kupci pravno ne mogu nista zajedno.
Ali, saglasna sam da je dogovor bolji, s tim sto je za tako nesto potrebno da te druga strana malo vise postuje.
Izbori su sarada. Galens nije mala beba, mislim stvarno.
I strpite se do aprila?? Je l realno to napisati i ne videti koliko je to uvredljivo? U novembru je lamela A trebalo da udje, jeste li realni? Ajde da prvo to ne negiramo pa da idemo dalje kako moze i mora.
👏🏻👏🏻👏🏻
 
Mislim da nema potrebe za toliku brigu jer datum još nije istekao. Imam iskustva sa Galensom jer imamo stan i u Aveniji u Novom Sadu i krajnje su ispali korektni i profesionalni, verujem da će tako biti i ovde. A što se tiče trenutne situacije u Beogradu, nekoliko kolega mi se žali na kašnjenja na različitim lokacijama i kod različitih investitora.
 
Mislim da nema potrebe za toliku brigu jer datum još nije istekao. Imam iskustva sa Galensom jer imamo stan i u Aveniji u Novom Sadu i krajnje su ispali korektni i profesionalni, verujem da će tako biti i ovde. A što se tiče trenutne situacije u Beogradu, nekoliko kolega mi se žali na kašnjenja na različitim lokacijama i kod različitih investitora.
Jel mozes tacno da nam kazes koji to datum nije istekao za A lamelu i gde je tu korektnost i profesionalnost na neodgovaranje na mailove, probijanje svih rokova itd?
 
Mislim da nema potrebe za toliku brigu jer datum još nije istekao. Imam iskustva sa Galensom jer imamo stan i u Aveniji u Novom Sadu i krajnje su ispali korektni i profesionalni, verujem da će tako biti i ovde. A što se tiče trenutne situacije u Beogradu, nekoliko kolega mi se žali na kašnjenja na različitim lokacijama i kod različitih investitora.
U junu kada smo podizali kredit za stan dobili smo informaciju da cemo se useliti u avgustu ili septembru. Meni nije jasno da jedan ozbiljan investitor promasi estimaciju tako, pa umesto da nesto bude gotovo za 2 meseca, ne bude gotovo za 7meseci. Pricamo o 2021. godini, drugoj godini kako je korona pocela. Ja nikakav problem sa ovim kasnjenjem koje imaju sada po ugovoru(aktivirali su 60 dana zbog nepredvidjenih okolnosti) ne bih imao da sam o tome bio na vreme obavesten, a ne da 6 meseci placam kiriju i kredit.
 
U junu kada smo podizali kredit za stan dobili smo informaciju da cemo se useliti u avgustu ili septembru. Meni nije jasno da jedan ozbiljan investitor promasi estimaciju tako, pa umesto da nesto bude gotovo za 2 meseca, ne bude gotovo za 7meseci. Pricamo o 2021. godini, drugoj godini kako je korona pocela. Ja nikakav problem sa ovim kasnjenjem koje imaju sada po ugovoru(aktivirali su 60 dana zbog nepredvidjenih okolnosti) ne bih imao da sam o tome bio na vreme obavesten, a ne da 6 meseci placam kiriju i kredit.
Zatrazi da ti se plate penali propisani ugovorom
Ako ima osnova, sa Galensom sigurno nece biti problema.
Ukoliko se plate penali potpisani ugovorom, onda je sve po propisima.
 
Ocigledno se ne razumemo, ja pricam o dovodjenju u zabludu kroz obecanja da ce sve biti gotovo pre roka.
O penalima kad isteknu svi rokovi cemo tek pricati, to za moju lamelu istice za 10tak dana, trebalo je da me obaveste vec da mogu da se uselim.
 
Mislim da nema potrebe za toliku brigu jer datum još nije istekao. Imam iskustva sa Galensom jer imamo stan i u Aveniji u Novom Sadu i krajnje su ispali korektni i profesionalni, verujem da će tako biti i ovde. A što se tiče trenutne situacije u Beogradu, nekoliko kolega mi se žali na kašnjenja na različitim lokacijama i kod različitih investitora.
Poslednji datum za A lamelu je istekao 14.11.2021. godine za sve kupce koji su ugovor potpisali nakon 16.03.2020. godine.

gradjevinska galens.PNG


Dakle 15.07.2019. + 26 meseci (rok za završetak) je 15.09.2021. godine
+ 60 dana (produžetak zbog objektivnih okolnosti) je 14.11.2021. godine
Dakle u prekršaju ugovornih obaveza su već 2 i po meseca.
To važi ne samo za stanove u A lameli već za prijem parking mesta u garaži koja se nalaze na istoj ovoj građevinskoj dozvoli. U prevodu - u prekršaju su prema skoro svim stanarima kompleksa.

Poslednji datum useljenja u celom kompleksu, po ugovoru za kupce koji su ugovor potpisali posle 16.03.2020. je 14.02.2022. i to za lamelu D

lamela d.PNG


Dakle 15.10.2019. + 26 meseci (rok za završetak) je 15.12.2021. godine
+ 60 dana (produžetak zbog objektivnih okolnosti) je 14.02.2022. godine
Po ovome, u prekršaju ugovornih obaveza će biti za 14 dana


Molim vas nemojte pisati netačne informacije. Jako mi je drago što ste zadovoljni vašim iskustvom sa Galensom. Ako pogledate šta sam ja i šta su drugi kupci pisali pre godinu dana na ovoj temi, videćete da su uglavnom bili hvalospevi na račun Galensa u pitanju. Kako je njihov odnos prema kupcima postajao sve gori i kako su postajali sve bahatiji u ponašanju i lošiji u radu, tako se i osećaj ljudi prema njima sasvim opravdano promenio.

Dakle sa 14.02.2022. po ugovoru je krajnji rok za završetak useljenja kompletnog kompleksa a ima još najmanje 2-3 meseca radova dok poslednji stanari ne obave tehnički prijem svojih stanova, možda i više.

Tako da, manite nas molim vas sa pričom o rokovima i korektnosti; rokovi su probijeni a korektnosti odavno više nema u odnosu Galens - kupci.
 
Poslednja izmena:
Ljudi, nisam jos uvek u problemu koji imate ali iako me niko ne pita da " pametujem".
Sa Galensom pregovaram za drugi projekat i zato pratim Vase muke sa njima. Iako se mnogi pozivaju na njihovu reputaciju , ipak se zaboravlja da su svi , apsolutno svi investitori isti - gori od gorega. Sad kad na gomilu stavite jos koronu, politiku,pravni sistem ( sudstvo i advokaturu) i potraznju za stanovima ( za stanovanje , investicijsku i pranje " tetkinih" para) desava se ovo sto gledamo. Resenje je prosto- ili trpite ili savite tabak i tuzite. Ovo drugo je sakako najbolji potez u normalnoj zemlji ali ovde samo ce se advokati i vestaci radoati tome. Dakle zmurite i molite se da bar na papiru dobijete to sto ste platili ili ponudite na preprodaju pa nek neko drugi ceka ishod.
Meni u pregovorima sa Galensom je ponudjeno sve i jedno veliko NISTA. Nema garancije roka bilo cega jer sve i da pise u ugovoru uvek dodje "na okolnosti na koje investitor nije mogao da utice". Izvedeni radovi i garancija su tek sarena laza.Dakle sto imate visa ocekivanja procicete gore. Samo izmerite odnos para koje ste dali i vasu spremnost da progutate sve kompromise kasnije. Sretno Vam bilo i Vama i meni sa Galensom.
Ukoliko neko hoce sad da proda svoj stan i probleme koje ima ja sam kupac.
 
Info o 80% izgradjenosti objekta i mogucnosti da se aplicira za kredit u bilo kojoj banci je poslat jos u maju prosle godine. Tada je info bio, useljenje ce biti odradjeno od kraja jula do pocetka septembra za lamele A-C.

Sutra je februar a gospoda iz Galensa pojma nemaju kada ce biti useljenje. Devojke koje rade, i ocigledno su tako instruisane, daju samo netacne informacije, da ne upotrebim tezu rec.

Ono sto me je posebno iznerviralo su vrata š kvaliteta proizvodjaca ATOS. Na svim ili skoro svim ulaznim vratima postoji ozbiljan zazor, koji dalje izaziva zveckanje u vratima kada su zatvorena. Odgovor Galensa na prituzbe oko kvaliteta vrata je, to tako mora.

E pa ne mora, ja nigde nisam video takve probleme sa ulaznim vratima.
Do pre pola godine za Galens sam imao samo rec hvale, ali ovo ponasanje pred kraj projekta je sramota za ozbiljnu firmu kojom se predstavljaju, strasno!
 
Info o 80% izgradjenosti objekta i mogucnosti da se aplicira za kredit u bilo kojoj banci je poslat jos u maju prosle godine. Tada je info bio, useljenje ce biti odradjeno od kraja jula do pocetka septembra za lamele A-C.

Sutra je februar a gospoda iz Galensa pojma nemaju kada ce biti useljenje. Devojke koje rade, i ocigledno su tako instruisane, daju samo netacne informacije, da ne upotrebim tezu rec.

Ono sto me je posebno iznerviralo su vrata š kvaliteta proizvodjaca ATOS. Na svim ili skoro svim ulaznim vratima postoji ozbiljan zazor, koji dalje izaziva zveckanje u vratima kada su zatvorena. Odgovor Galensa na prituzbe oko kvaliteta vrata je, to tako mora.

E pa ne mora, ja nigde nisam video takve probleme sa ulaznim vratima.
Do pre pola godine za Galens sam imao samo rec hvale, ali ovo ponasanje pred kraj projekta je sramota za ozbiljnu firmu kojom se predstavljaju, strasno!
Vrata su trenutno najmanji problem: naznaka o roku useljenja ni na vidiku a u mejlu poslali obavestenje da zbog korone kasne i da ce biti najkasnije do 30.01.2022..........Bice ovde svasta jer su ljudi vec poludeli, a investitor se cak ni ne oglasava......!!!!
 
To sa vratima je skandal. Doslovce sve komšije iz celog naselja se žale na to. ATOS je sasvim zgodno trajno zatvorio svoj izložbeni salon, a na vebsajtu nemaju ni jedna jedina vrata oglašena osim ATOS EVO600, dok iz serije ATOS LUX koja je NAVODNO ugrađena u New Minel, nemaju više uopšte vrata u ponudi.

Ulazna vrata od stana, čak i ona od 150 evra, a ne "luks vrata od 1000+ evra" apsolutno ne moraju da zveckaju i ne samo da ne moraju, nego ne smeju. To je doslovce jedno od merila kvaliteta. Drugo, samo zveckanje iako veliki problem, manji je problem od toga da vrata loše naležu i da se zbog toga odškrinu par milimetara (dovoljno da između okvira i vrata stane ceo prst) što znači da vrata ne naležu na gumu i da je zvučna izolacija maltene kao da su vam vrata otvorena.

Moj savet apsolutno svim budućim komšijama je da tu priču "to tako mora" ni pod stavkom razno ne prihvatate već da se žalite dok vam vrata ne našteluju ili ne zamene u potpunosti. Neprihvatljivo je da na stanu sa cenom kvadrata od 2500 evra tandrču ulazna vrata, ne mogu da ostanu zatvorena ako nisu zaključana ili da pružaju 0 zvučne izolacije.

Info o 80% izgradjenosti objekta i mogucnosti da se aplicira za kredit u bilo kojoj banci je poslat jos u maju prosle godine. Tada je info bio, useljenje ce biti odradjeno od kraja jula do pocetka septembra za lamele A-C.

Sutra je februar a gospoda iz Galensa pojma nemaju kada ce biti useljenje. Devojke koje rade, i ocigledno su tako instruisane, daju samo netacne informacije, da ne upotrebim tezu rec.

Ono sto me je posebno iznerviralo su vrata š kvaliteta proizvodjaca ATOS. Na svim ili skoro svim ulaznim vratima postoji ozbiljan zazor, koji dalje izaziva zveckanje u vratima kada su zatvorena. Odgovor Galensa na prituzbe oko kvaliteta vrata je, to tako mora.

E pa ne mora, ja nigde nisam video takve probleme sa ulaznim vratima.
Do pre pola godine za Galens sam imao samo rec hvale, ali ovo ponasanje pred kraj projekta je sramota za ozbiljnu firmu kojom se predstavljaju, strasno!
 
Vrata su trenutno najmanji problem: naznaka o roku useljenja ni na vidiku a u mejlu poslali obavestenje da zbog korone kasne i da ce biti najkasnije do 30.01.2022..........Bice ovde svasta jer su ljudi vec poludeli, a investitor se cak ni ne oglasava......!!!!
Ja verujem da cemo se mi useliti relativno brzo, u narednih nekoliko meseci. To je lose jer smo dovodjeni u zabludu da ce biti ranije, placamo dugo kredite itd, ali kad se budemo uselili to cemo brzo zaboraviti.
Dok ova vrata koja zveckaju necemo nikad zaboraviti, opominjace nas svako zatvaranje. Ako je stav Atosa da to tako mora, onda smo svi komplet u ozbiljno problemu. Kada kazem svi mislim i na galens i na nas.
Stolarija, plocice, sanitarije su ili odlicnog ili makar zadovoljavajuceg kvaliteta. Neke pare su u to sve ulozene da izgleda dobro, da ne kazem lux. I na kraju sve to srusis vratima koja se cuju kao da zatvaras metalna vrata na radionici.
 
Oh, boze, sta je sad sa vratima, da li je moguce da sam glupa bila za to i nisam dobro pogledala. Jeste mi nesto drugacije bilo, ali ne znam da definisem, moram proveriti.

Inace, ovih dana imam potrebu da komsijama sa teme kazem ono sto i sebi sve cesce ponavljam. Mi cemo ziveti zajedno sutra, nasa deca, i iako se ni ne poznajemo u ovom trenutku, nemam pojma, do sada sam u zivotu naucila koliko su komsije vazne i zelim nam da istrajemo, da izguramo da se otklone svi nedostaci koje je moguce otkloniti, da radimo na tome da ono sto nam je obecano vezano za kompleks i dobijemo, da to bude jedna oaza mira za nas koji cemo ziveti tu. I da ne dozvolimo da nam ove poteskoce, koje su ocigledno neminovne za svaki objekat, ne kvare useljenje vise nego sto je nuzno. Nadam se da ce useljenje ipak uskoro i da ce to biti pocetak jedne nove faze zivota svakog od nas i promena koja ce, nadam se, svakome doneti puno lepih i radosnih trenutaka.
 
Oh, boze, sta je sad sa vratima, da li je moguce da sam glupa bila za to i nisam dobro pogledala. Jeste mi nesto drugacije bilo, ali ne znam da definisem, moram proveriti.

Inace, ovih dana imam potrebu da komsijama sa teme kazem ono sto i sebi sve cesce ponavljam. Mi cemo ziveti zajedno sutra, nasa deca, i iako se ni ne poznajemo u ovom trenutku, nemam pojma, do sada sam u zivotu naucila koliko su komsije vazne i zelim nam da istrajemo, da izguramo da se otklone svi nedostaci koje je moguce otkloniti, da radimo na tome da ono sto nam je obecano vezano za kompleks i dobijemo, da to bude jedna oaza mira za nas koji cemo ziveti tu. I da ne dozvolimo da nam ove poteskoce, koje su ocigledno neminovne za svaki objekat, ne kvare useljenje vise nego sto je nuzno. Nadam se da ce useljenje ipak uskoro i da ce to biti pocetak jedne nove faze zivota svakog od nas i promena koja ce, nadam se, svakome doneti puno lepih i radosnih trenutaka.
Bravo, divna poruka , hvala Vam
 
Da se ne bi nervirali kao ja, nikako ne tražite na netu komentare korisnika ATOS vrata. 🤕
 
ATOS ima ocajne reference na google i po forumima. Ima i zadovoljnih ali sporadicno.
Sa druge strane rade najvece projekte (West kula, BW, Galens, itd...) , tako da ne znam sta bih rekao.
Generalno meni su vratat ok
Kada ih zatvorim ne cujem skoro nista napolju a trenutno ima milion mastora.

Jedino mi smeta spijunka postavljna toliko nisko da polomim vrat.
 
Generalno Galens nikada ne uzima Atos vrata nego od neke firme iz Bosne.
Tako da je verovatno došlo do problema sa dobavljačima i onda je Atos uleteo kao zamena i ode sve u pm.
Kod mene u stanu su postavljena ta vrata iz Bosne i sasvim su ok.
 
Kakva je bila cena Minela pred kraj prodaje? (Sa PDV)
 
Kakva je bila cena Minela pred kraj prodaje? (Sa PDV)
Mislim da je njima "pred kraj prodaje" bilo već negde polovinom 2020. godine jer je 85-90% kompleksa bilo prodato tada.

Cene su bile od nekih 2050+PDV za veće stanove na nižim spratovima okrenute ka brdu, do nekih 2350-2400+PDV za manje stanove na višim spratovima orijentisane ka jugu i istoku.

Ovo su naravno okvirne cene, ali većina spada u ovaj gore raspon.
 
Vrh