Šta je novo?

Novi Minel - New Minel [ Stambeno poslovni kompleks ]

Nije sto nema parking za posetioce to je razumljivo da nema niti ce ga biti u zemlji Srbiji vec ga nema ni za biznise u lokalima, e to je strasno
 
I jos nesto mi je palo na pamet, bas bi bilo dobro videti sad kad su ove kise. Ako se dobro secam, ulaz u garazu ima veliki nagib, da li to znaci da ce sa te strane da se sliva potok u garazu, da li su dobro resili odvode tu?? Kako vreme odmice sve sam nervoznija i gubim strpljenje za ovu situaciju u kojoj se nalazim.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=905380#p905380:2m0m9t3y je napisao(la):
buttercup » Ned Dec 05, 2021 1:54 pm[/url]":2m0m9t3y]Znate li da li ce garaza imati i vrata? Ili samo rampu?

Oboje. Vrata se spuštaju noću a podižu ujutro, radi veće sigurnosti i manje manipulacije.
Svakako mogu da se otvore i zatvore u tom periodu .
Rampa preuzima tu ulogu tokom dana a podiže se noću .

Što se tiče parkinga za lokale : koliko znam na nivou prizemlja postoje određena parking mesta i neka su predviđena za tu namenu .
 
Kazes na nivou prizemlja ima parking za lokale, na sta konkretno mislis i gde se nalaze ta mesta
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=905474#p905474:1t7v9iiy je napisao(la):
Montenegro80 » Ned Dec 05, 2021 7:22 pm[/url]":1t7v9iiy]Kazes na nivou prizemlja ima parking za lokale, na sta konkretno mislis i gde se nalaze ta mesta

Ispred lamela B i C , deo koji gleda ka E i D . I obrnuto. Ispred E i D ka B i C.
 
Ja to zovem mazanje ociju… jel tih 10-15 parkinga za broj lokala je smesan nije dovoljam ni za ljude koji ce u njima raditi a kamo li za posetioce e to je ozbiljan problem
 
Ista situacija sa parkingom je bila i u A bloku, pa se otvorila 3 parkinga koji se plaćaju skupo na sat. I ništa bitno se nije promenilo, jer je uvek haos i gužva, bahati zatvaraju i blokiraju druge, trubi se do besvesti, katastrofa.
 
Javni parking treba grad da organizuje i gradi od para koje uzima za od svakog projekta umesto što gledaju da svaki metar zemlje prodaju.

Ako investitor obezbedi besplatan parking, uvek će biti onih koji neće da kupe garažno mesto i opet neće biti mesta za goste i to je začaran krug. Organizacija oko plaćanja je cimanje, pogoto kod manjih projekata, tako da se retko isplati, a svi će da kritikuju bez obzira.
 
Posto sam iz kraja, da kazem da je situacija sa parkingom sledeca: u radno vreme a to znaci do 17-18 je malte ne nemoguce naci parking mesto u okolini, ima dosta zaposlenih u firmama pored new minela. Posle toga vec mesta ima ali pitanje je kako ce biti kad se komplet usele Savada 3 i New Minel. Kad bude krenula gradnja IMT-a, mozete slobodno da zaboravite na parkiranje u bilo koje doba dana. Ko ne kupi parking mesto, tesko ce pogresiti.
 
I dalje mi nije jasno oko čega se pravi problem i šta je to ovde drugačije u odnosu na ostale komplekse.
Svaki investitor je u obavezi da obezbedi parking/garažno mesto (čak je sada nešto veći koeficijent) po stanu kao i na , čini mi se 70m2 lokala.
Rekao bih da je to ovde ispoštovano .
To što je kraj takav da je gužva za parkiranje , je mnogo širi problem .
Pitam se koliko parkinga su obezbedili susedni objekti (npr. ove nadogradnje) za korisnike?
Ako je ostalo 10-15 parking mesta to je sve samo nije mazanje očiju. Živeo sam na raznim lokacijama, nikada, nigde, nisu ostavljana parking mesta za zaposlene/posetioce u meri koja se potencira.
To što neki kompleks ima sreću da je pored uređen javni parking je nešto sasvim drugo.
 
Slazeme se da je parkiranje mnogo siri problem i da investitor nije duzan da obezbedi parking za posetioce ni za lokale to treba da uredi zakon ili da grad obezbedi ali sa druge strane Galens na parceli od 4h nije morao da lamelu A “nabije” na susedne objekte pa realno nisu ostavili ni dovoljno prostora za vatrogasna kola, i zasto se stalno poredimo sa ostalim projektima koji isti ili losiji zar nije logicnije da je investitor otisao stepenicu gore i sve to naplatio kroz cenu kvadrata…
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=905754#p905754:2z8rfb2m je napisao(la):
Montenegro80 » Pon Dec 06, 2021 3:58 pm[/url]":2z8rfb2m]Slazeme se da je parkiranje mnogo siri problem i da investitor nije duzan da obezbedi parking za posetioce ni za lokale to treba da uredi zakon ili da grad obezbedi ali sa druge strane Galens na parceli od 4h nije morao da lamelu A “nabije” na susedne objekte pa realno nisu ostavili ni dovoljno prostora za vatrogasna kola, i zasto se stalno poredimo sa ostalim projektima koji isti ili losiji zar nije logicnije da je investitor otisao stepenicu gore i sve to naplatio kroz cenu kvadrata…

Izvini , molim te , niti mi je namera da branim niti da napadam bilo koga, samo volim da baratam činjenicama.
U konkretnom slučaju , protivpožarni uslovi su zadovoljeni, tako da tvoja konstatacija da "nema dovoljno prostora za vatrogasna kola" ne stoji.
Svaki projekat za izvođenje, pa i ovaj , ide na saglasnost protivpožarne policije i tu nema zezanja sa tim stvarima.

Razumem tvoju poentu da današnjim investitorima kvadratni metar predstavlja "Sveto pismo" i da bi novogradnja trebala da ima humaniji aspekt a da se nedostatak kvadrata "kompenzuje" cenom ili da investitori jednostavno ponude kvalitet više o svom trošku i sa time se slažem , ali u konkretnom slučaju , zaista, primedbe ne stoje .

Ljudi koji danas kupuju stanove dolaze sa ozbiljnim "predznanjem" ili imaju nekoga ko ih posavetuje i to je , po meni , dobar put da se vrši pritisak na investitore da podižu kvalitet gradnje ali i života u njihovim objektima.
Naravno , pod uslovom da su očekivanja budućih stanara u granicama realnog.
 
Zna se gde i kome ide taj kvadrat više(probajte nešto da gradite pa će vam biti jasnije) i zato smo tu gde jesmo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=905956#p905956:1kcg4j8q je napisao(la):
SerbBG » Uto Dec 07, 2021 4:12 am[/url]":1kcg4j8q]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=905754#p905754:1kcg4j8q je napisao(la):
Montenegro80 » Pon Dec 06, 2021 3:58 pm[/url]":1kcg4j8q]Slazeme se da je parkiranje mnogo siri problem i da investitor nije duzan da obezbedi parking za posetioce ni za lokale to treba da uredi zakon ili da grad obezbedi ali sa druge strane Galens na parceli od 4h nije morao da lamelu A “nabije” na susedne objekte pa realno nisu ostavili ni dovoljno prostora za vatrogasna kola, i zasto se stalno poredimo sa ostalim projektima koji isti ili losiji zar nije logicnije da je investitor otisao stepenicu gore i sve to naplatio kroz cenu kvadrata…

Izvini , molim te , niti mi je namera da branim niti da napadam bilo koga, samo volim da baratam činjenicama.
U konkretnom slučaju , protivpožarni uslovi su zadovoljeni, tako da tvoja konstatacija da "nema dovoljno prostora za vatrogasna kola" ne stoji.
Svaki projekat za izvođenje, pa i ovaj , ide na saglasnost protivpožarne policije i tu nema zezanja sa tim stvarima.

Razumem tvoju poentu da današnjim investitorima kvadratni metar predstavlja "Sveto pismo" i da bi novogradnja trebala da ima humaniji aspekt a da se nedostatak kvadrata "kompenzuje" cenom ili da investitori jednostavno ponude kvalitet više o svom trošku i sa time se slažem , ali u konkretnom slučaju , zaista, primedbe ne stoje .

Ljudi koji danas kupuju stanove dolaze sa ozbiljnim "predznanjem" ili imaju nekoga ko ih posavetuje i to je , po meni , dobar put da se vrši pritisak na investitore da podižu kvalitet gradnje ali i života u njihovim objektima.
Naravno , pod uslovom da su očekivanja budućih stanara u granicama realnog.
Nisam rekao da investitori treba da kompezuju nista o svom trosku vec da sve ugrade u cenu kvadrata, kazes nema zezanja sa protivpozarnom policijom i to sve ide na sagladnost… verovato u Nemackoj, i kako ti to znas da su protivpozarni uslovi zadovoljeni? A to koliko ima mesta za vatrogasna kola izmedju lamele A i susedne parcele se vidi na slikama cak su i ozidali na toj strani ventilacinu kucicu i fizicki je onemogucen prolaz sa te strane
 
Ne vredi tako razmisljati @Montenegro80 jer onda mozes da sumnjas bukvalno u sve. Da li su bilo koji standardi ispostovani, ko ti garantuje za to? Prosto ako ne verujes bas nikome, tesko je ziveti pod tolikom kolicinom stresa.
Protivpozarni uslovi su prilicno striktni, znam to iz primera A bloka gde su neke stvari radjene na ustrb kolicine kvadrata da bi se to ispostovalo. Vidimo i na primeru Minela da ne ide sve glatko sa dozvolama i izmenama planova, nije da bas nista ne funkcionise u ovoj zemlji.
Medjutim...i mene zanima da li je kucicom za ventilaciju blokiran prolaz ka recimo zadnjem kraju lamele A.
 
Za nadzemna parking mesta postoje 2 lokacije koje se nalaze u građevinskoj dozvoli.

15 parking mesta koje se nalaze u delu između L Zgrade i Potkovice. Ova parking mesta i taj deo ulice će služiti lokalima i kao dostavna ulica za Univerexport. Biće postavljena rampa i samo ovlašćena lica će čuvar moći da pusti da prođu (potvrđeno mi je iz Galensa ovo).

12 parking mesta sa severne strane ka lesnom odseku (brdu) iza lamele E (potkovice).

To je to da ja znam od slobodnih parking mesta oko kompleksa.

Ukoliko imate auto a kupili ste ili planirate da kupite stan u Novom Minelu a da ne kupite garažno mesto - prodajte kola, bolje nego da se nervirate, jer parking nećete imati. Bilo bi lepo da investitori misle na stvari kao što su slobodna parking mesta, ne misle na njih i to je prosto tako.

I da se razumemo - na potkovicu će se nadograditi još jedan deo potkovice, a ispred potkovice ka Tošinom Bunaru će se takođe graditi još jedna zgrada. Iza "Bele Reke" Galens će graditi još jedno veliko "ekstra luks" naselje, tako da na san o slobodnim parking mestima zaboravite i nemojte da bude da vam nisam rekao u napred - prodajte kola ako ne kupujete parking, bolje vam je.
 
Nevezano za ovu temu parkinga, bice grdno, ali kako je tako je, znali smo za to.
Sve vreme toka projekta sam bio tolerantan prema Galensu jer su i oni bili korektni, na recima, ali i na delu oko raznih promena u projektu stana. Cak sam ih i branio ovde na forumu vise puta, upravo zbog te korektnosti Jelene, Slavise, Radoljuba i ostatka ekipe. Kada sam ih npr pitao u maju kada se planira useljenje, njihov odgovor je bio jul lamela A, avgust lamela B i pocetak septembra lamela C.
Sada je uveliko decembar i jos uvek se ne zna kada ce biti useljenje niti jedne lamele. Kada pozovem prodaju, pozivaju se na gradiliste kao nismo mi krivi. Dobijete Milivoja sa gradilista, on se poziva na kasnjenje dobavljaca. Njihovo "vadjenje" je na koronu i kasnjenje dobavljaca (klime i vrata) bez ikakve odgovornosti Galensa.
Najgora od svega je ta njihova mutavost gde su 80% objavili jos pre leta i svi zivi su pojurili i za kredit i namestaj a oni nisu bili u stanju da kazu ljudima priblizno tacan datum useljenja.
Mislim da su za tehnicki prijem najhitniji priključci (ovo izmestanje TS je katastrofa u najavi) i izlaz iz garaze, tj ulica ka Tosinom Bunaru. Zapravo je najgore, sto kad ih i sad pozovete, oni pojma nemaju kada ce se desiti tehnicki prijem. Znam samo da cu im naplatiti svaki evro penala koji stoji u ugovoru.
 
Postovani, da li neko zna, planiarn je nastavak gradnje na zgradu potkovica (home and residence), da li to znaci da ce ta zgrada biti potpuno zatvorena u krug, posto nigde nema plana?
 
Bila sam do gradilista i, drage moje komsije, mislim da mi necemo u okviru ovog poslednjeg roka. Ako je ulica uslov za useljenje, onda tek nema sanse, jer nece ona skoro, a i vreme im sad verovatno ne ide na ruku, pitam se sto to nisu dok je bilo lepo napolju. Videla sam pune kontejnere ispred, ikea, proizvodjaci bele tehnike. Unosi se, kao. Svima nam je tesko palo ovo cekanje, ali, mislim se, ima sigurno i onih koji su otkazali rente a nemaju kud sad. Iskreno, ne znam kako ovi iz sakure npr, ja sam vec sad na ivici strpljenja. Ali ajde spremam, planiram, pa se i zanimam nekako, htela bih ipak da prodje sto bezbolnije sve ovo. Nekako cu izgurati do Nove godine, a posle ne znam. Muz je sa druge strane bas dobro besan na ovo kasnjenje, tako da videcemo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=905991#p905991:i495yr8n je napisao(la):
Montenegro80 » Uto Dec 07, 2021 11:59 am[/url]":i495yr8n]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=905956#p905956:i495yr8n je napisao(la):
SerbBG » Uto Dec 07, 2021 4:12 am[/url]":i495yr8n]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=905754#p905754:i495yr8n je napisao(la):
Montenegro80 » Pon Dec 06, 2021 3:58 pm[/url]":i495yr8n]Slazeme se da je parkiranje mnogo siri problem i da investitor nije duzan da obezbedi parking za posetioce ni za lokale to treba da uredi zakon ili da grad obezbedi ali sa druge strane Galens na parceli od 4h nije morao da lamelu A “nabije” na susedne objekte pa realno nisu ostavili ni dovoljno prostora za vatrogasna kola, i zasto se stalno poredimo sa ostalim projektima koji isti ili losiji zar nije logicnije da je investitor otisao stepenicu gore i sve to naplatio kroz cenu kvadrata…

Izvini , molim te , niti mi je namera da branim niti da napadam bilo koga, samo volim da baratam činjenicama.
U konkretnom slučaju , protivpožarni uslovi su zadovoljeni, tako da tvoja konstatacija da "nema dovoljno prostora za vatrogasna kola" ne stoji.
Svaki projekat za izvođenje, pa i ovaj , ide na saglasnost protivpožarne policije i tu nema zezanja sa tim stvarima.

Razumem tvoju poentu da današnjim investitorima kvadratni metar predstavlja "Sveto pismo" i da bi novogradnja trebala da ima humaniji aspekt a da se nedostatak kvadrata "kompenzuje" cenom ili da investitori jednostavno ponude kvalitet više o svom trošku i sa time se slažem , ali u konkretnom slučaju , zaista, primedbe ne stoje .

Ljudi koji danas kupuju stanove dolaze sa ozbiljnim "predznanjem" ili imaju nekoga ko ih posavetuje i to je , po meni , dobar put da se vrši pritisak na investitore da podižu kvalitet gradnje ali i života u njihovim objektima.
Naravno , pod uslovom da su očekivanja budućih stanara u granicama realnog.
Nisam rekao da investitori treba da kompezuju nista o svom trosku vec da sve ugrade u cenu kvadrata, kazes nema zezanja sa protivpozarnom policijom i to sve ide na sagladnost… verovato u Nemackoj, i kako ti to znas da su protivpozarni uslovi zadovoljeni? A to koliko ima mesta za vatrogasna kola izmedju lamele A i susedne parcele se vidi na slikama cak su i ozidali na toj strani ventilacinu kucicu i fizicki je onemogucen prolaz sa te strane
Nisi ti ali sam rekao ja.
O protivpožarnim uslovima mogu da pričam jer se , možda , razumem u to . Opet ti kažem i kod nas su ljudi koji se bave tim poslom prilično striktni tako da ne moraš da ideš u Nemačku .

Definitivno je da će kompletan potez od West-a pa do Minela potpuno izmeniti izgled i biće zanimljivo videti kako će sve to da izgleda na kraju.
O IMT-u da ne pričamo...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=906597#p906597:12qckxt7 je napisao(la):
buttercup » Čet Dec 09, 2021 1:15 am[/url]":12qckxt7]Bila sam do gradilista i, drage moje komsije, mislim da mi necemo u okviru ovog poslednjeg roka. Ako je ulica uslov za useljenje, onda tek nema sanse, jer nece ona skoro, a i vreme im sad verovatno ne ide na ruku, pitam se sto to nisu dok je bilo lepo napolju. Videla sam pune kontejnere ispred, ikea, proizvodjaci bele tehnike. Unosi se, kao. Svima nam je tesko palo ovo cekanje, ali, mislim se, ima sigurno i onih koji su otkazali rente a nemaju kud sad. Iskreno, ne znam kako ovi iz sakure npr, ja sam vec sad na ivici strpljenja. Ali ajde spremam, planiram, pa se i zanimam nekako, htela bih ipak da prodje sto bezbolnije sve ovo. Nekako cu izgurati do Nove godine, a posle ne znam. Muz je sa druge strane bas dobro besan na ovo kasnjenje, tako da videcemo.
Koji poslednji rok? Pocetak februara?
 
Vrh