Šta je novo?

Novi Dorćol [ Stambeno poslovni kompleks | 100 000 m²]

To je bila cena na pocetku, posle je porasla na 3200-3300 (za standard stanove) ako se ne varam
 
Da li neko zna jesu li počeli da se potpisuju kupoprodajni ugovori za drugu fazu?
 
Jesu. Samo su cene sad 3800.

Imao sam prilike da obidjem projekat
 
Cuo sam da je ljudima koji su rezervisali stan po nizoj ceni receno da tu cenu mogu da dobiju samo kao kes kupci, sa nekom dosta agresivnom dinamikom isplate. Jel nekome receno nesto slicno?
 
Cuo sam da je ljudima koji su rezervisali stan po nizoj ceni receno da tu cenu mogu da dobiju samo kao kes kupci, sa nekom dosta agresivnom dinamikom isplate. Jel nekome receno nesto slicno?
Dobar dan, mislila sam da sa ne oglasavam ali moram. Ja sam jedna od tih ljudi koja je rezervisala stan 23.2 i drzali su mi novac skoro 3 meseca. Ne samo sto su mi drzali novac za rezervaciju nego sam ja tri meseca cuvala novac za 20% ucesca kako je prvobitno bio dogovor. Par puta smo ih posecivali i sve vreme je bilo nista ne brinite za vas se nista ne menja. Onda me je 16.5 pozvala “ljubazna” direktorka projekta da me obavesti da se za nas nista nece promeniti ako odmah yplatimo celu sumu ili bar pola. Nisam dalje slusala ali sam od svog agenta kasnije cula da ako ne platim odmah bar pola cena ide 10% i jos 3% ako cu preko kredita. Posle ovoga nisam dalje slusala. Doduse vratili su mi novac od rezervacije u roku od dva dana. Ali su me “vozili” skoro puna tri meseca mada su cec pocetkom marta znali i objavili vise cene. Nemam dalji komentar. Zelim im sve najbolje i da rasprodaju sve stanoce po novoj ceni.
 
Jako neprofesionalno i zabrinjavajuce. Nadam se da ostali investitori u gradu nece prihvatiti tu praksu. Nisam siguran da ce im ostatak godine odrzati dobru pregovaracku poziciju za takvo izivljavanje.
Poštovanje svima.
Kod mene je bila još gora situacija.
Ja sam imao rezervaciju za stan u novom projektu na opštini Zvezdara koju sam napravio još početkom januara. Isto su me tako držali obećanjem sve do kraja maja kada su mi poslali nove uslove kupovine sa podignutom cenom od 15%, sa dinamikom isplate takvom da je prva rata 60% od cene stana i nemogućnošću da kupim garažno mesto već samo da ga iznajmim na neki duži period. Za kupce na kredit cena se diže još 5%. Tako da ispada da su ovi iz Novog Dorćola još i duševni neki ljudi. :ROFLMAO:
 
Svesni su da su cene u ovom ciklusu dostigle maksimum, pa stvaraju osećaj urgentnosti i nadaju se da će da nadju par ovaca da ošišaju.
 
Kad si mi vec tako objasnio a posto radim u IT vec nekih 25 god. dodje mi da kaparisem jedan, sada mi cena od 2775 koju su mi trazili pre tacno dve godine deluje komparativno u odnosu na ovih 3800 u soliteru, posto IT kazes razbija.
 
"IT" se kod nas koristi u vrlo sirokom znacenju.

Ako pricamo o programiranju (sa svim propratnim poslovima) onda - Da, IT razbija. Iz licnog iskustva, nije rekla-kazala.
 
Kad si mi vec tako objasnio a posto radim u IT vec nekih 25 god. dodje mi da kaparisem jedan, sada mi cena od 2775 koju su mi trazili pre tacno dve godine deluje komparativno u odnosu na ovih 3800 u soliteru, posto IT kazes razbija.
U kojoj sferi IT-a? Posto kod nas ljudi sve smatraju za "IT" iako konkretno i samo programiranje moze dijametralno da se razlikuje u zavisnosti od toga sta radis
 
Pobegli smo od teme, izvinjavam se ali ne bih da polutujem thread pricom o IT.
 
Kad si mi vec tako objasnio a posto radim u IT vec nekih 25 god. dodje mi da kaparisem jedan, sada mi cena od 2775 koju su mi trazili pre tacno dve godine deluje komparativno u odnosu na ovih 3800 u soliteru, posto IT kazes razbija.
Iz prve ruke, moj komsija, nije "senior" u nekoj fancy firmi, vec obican JavaScript programer sa 10tak godina iskustva. Do prosle godine je zaradjivao 2-3k mesecno, ove godine lagano 5k. Ne bas u toj meri, ali slicno je sa svim zanatskim uslugama. To je samo jedna strana. Druga strana je pitanje sta mozete danas sa 4k, a sta je moglo pre 2 godine.
Pogledajte samo cene automobila, koje su mi posebna enigma. Iako prodaja opada, cene rastu... Bukvalno, za 50k ne mozete vise da kupite malo bolji auto. Da li mislite da ce cene automobila da padaju ?
 
Цене нових аутомобила неће падати, половних да, али тек "можда" крајем године, а најкасније крајем зиме следеће године.
За 50 хиљада еврића може да се купи јако добар аутомобил, наравно у зависности шта се захтева од самих кола, типа мотора, опреме,...
 
DSC_0040.JPG
 
Vrh