Šta je novo?

Novi Dorćol [ Stambeno poslovni kompleks | 100 000 m²]

Mislim da je profesionalni upravnik na zahtev stanara podneo zahtev za smenu firme za odrzavanje jer su se stanari zalili ( sto su i sami rekli na sastanku) . Licno, kada smo prisustvovali sastanku ( oko 25 stanara za D1 i D2 lamelu) bili smo iznenadjeni koliko su stanari nezadovoljni svim i svacim . Mi ponavljam nemamo neke vece zamerke jer nismo useljeni pa nismo u toku sa svim tim. Koliko se secam na sastanku je upravnik rekao da mu se posalju preporuke za firme za odrzavanje kako bi imali vise izbora za odabir.
Sad , da li je i upravnik tu malo umesao prste i zeli da pogura nekog drugog zbog svog interesa, to takodje nije iskljuceno, ali samo prenosim koliko su ljudi na sastanku bili nezadovoljni radom firme za odrzavanje.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
Da dodam jos nesto. Kada je vrsena primopredaja stana, nas je sacekao strokav stan- prljav i neociscen, to je bilo za nepoverovati. To je svakako veliki propust firme za odrzavanje, doduse tada ih je investitor placao ( ili ih nije platio pa nisu hteli ni da ociste stan). Kao plus za firmu cu navesti da kada smo imali problem sa grejanjem, dosli su odmah nakon prijave problema, takodje i za neke druge nedoumice i sitne probleme. Mi smo se odlucili da glasamo za promenu pre svega zbog toga sto smo culi ostale stanare na sastanku tj njihovo nezadovoljstvo. Ne ocekujem " cudo" ni sa novom firmom za odrzavanje, sve je to manje vise isto, tj srednje zalosno.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
R
Mislim da je profesionalni upravnik na zahtev stanara podneo zahtev za smenu firme za odrzavanje jer su se stanari zalili ( sto su i sami rekli na sastanku) . Licno, kada smo prisustvovali sastanku ( oko 25 stanara za D1 i D2 lamelu) bili smo iznenadjeni koliko su stanari nezadovoljni svim i svacim . Mi ponavljam nemamo neke vece zamerke jer nismo useljeni pa nismo u toku sa svim tim. Koliko se secam na sastanku je upravnik rekao da mu se posalju preporuke za firme za odrzavanje kako bi imali vise izbora za odabir.
Sad , da li je i upravnik tu malo umesao prste i zeli da pogura nekog drugog zbog svog interesa, to takodje nije iskljuceno, ali samo prenosim koliko su ljudi na sastanku bili nezadovoljni radom firme za odrzavanje.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Razumem Vas, takodje sam nepristrasna i nemam nikakv problem da sve sto nam ne odgovara i smatramo da moze bolje promenimo.
Ipak, trudim se da razmisljam kriticki i da se ne vodim 'mentalitetom stada' (nadam se da me necete pogresno razumeti).
Skupstina stanara u mojoj lameli je zapocela tako sto su nam rekli da su sve lamele vecinski glasale da se smeni kompanija za odrzavanje (ne znam kada su stigli da obrade podatke, ako su nam u skoro isto vreme bile odrzane skupstine stanara). Mene zanima koja je to vecina, ako je otprilike po lameli 10 stanara prisustvovalo skupstini.

Ne vidim propuste kompanije za odrzavanje kao neku katastrofalnu gresku, ali zamerke mozemo traziti i naci uvek. Zameniti ih, takodje, mozemo uvek.
U mojoj lameli je cisto, recepcija je korektna (ne znam sta da ocekujemo od zena koje tu sede), liftovi su oblozeni stirporom (jos uvek traju usleljenja), unutrasnjost kompleksa je takodje uredno odrzavana...Moze bolje, uvek, ali ja bih prvo da ih obavestimo sta zelimo i ocekujemo od njih, a u skladu sa nasim pravima i njihovim obavezama i da vidimo ima li promena.

Sta to nudi neka druga kompanija (nisam dobila odgovor od profesionalnog upravnika)?
Hajde da prvo analiziramo sta nude (nizu cenu, bolju uslugu?), pa da onda odlucimo. Kako da glasamo za nekog cija usluga i cena nam nije prezentovana?

I neka nam posalju spisak tih kompanija koje predlazu, uslove angazovanja i da javno glasamo, a ne da uticu na oblikovanje misljenja kod stanara koji nemaju dovoljno informacija, tako sto ponavljaju kako je vecina nezadovoljna. Ja nisam stekla takav utisak (eto mozda sa izuzetkom lamela D1/D2).
 
Mozda ne bi bilo lose da se organizuje sastanak stanara iz svih lamela zajedno, pa da se vidi " raspolozenje" stanara, za ili protiv smene.
Koliko sam razumela mi cemo da biramo izmedju firmi, cena , onoga sta se nudi za odredjeni novac. Neki stanari su vec dali svoje predloge, za koje imaju pozitivna iskustva.. videcemo .. Ja licno ne verujem u to da uopste postoji firma za odrzavanje koja radi korektno, uvek se svodi na to da uzmu sto vise novca a sto manje da rade.



Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
Pozdrav komsije,

Moram da primetim da mi se ni malo ne svidja ono sto citam ovde… jako mi je razocaravajuce saznanje (a to je izvesno) da La Presidenta gura smenu firme za odrzavanje. I kod nas u D5 je sastanak poceo sa “posto je vecina stanara nezadovoljna firmom za odrzavanje glasacemo za njihovu smenu”. Kako je takav zakljucak mogao biti donet ako su svi sastanci odrzavani neposredno jedan posle drugog….
Nasa upravnica konkretno mi se dopada, fina je, stalozena i nije napadna, ali zao mi je da neko lobiranje ide nama preko glava.

Sto se tice firme za odrzavanje nemam zamerki na odrzavanje higijene u kompleksu vec najvise mi smetaju dve stvari:
-kad je bio sneg u dva navrata nisu ocistili najkriticnije mesta ulaz u garazu i izlaz na Venizelosovu ulicu, pa posto su tu male nizbrdice auto mi je proklizavao a da ne pominjem sto sam jednom jedva ukocila a ljudi su prelazili pesacki! To je nedopustivo. Ciscenje snega i leda je primarno kad su takvi vremenski uslovi.
Dalje, iako nam upravnica stalno salje neke prepiske sa gradskim sekretarijatom i raznim institucijama povodom problema parkiranih automobila u celoj jednoj traci, ja ne vidim da se ista resilo. Normalno da je ok dok se ljudi useljavaju, da se tu zaustave majstori, utovaruju istovaruju, ali vecina ih tu stoji ceo dan jer im je lepa prilika da ne stanu u zonu.
Postaje tesno da se mimoidju dva automobila u dvosmernoj ulici s dve trake a nekoliko puta mi je bio blokiran prilaz u garazu.

Kada sam ovo pitanje ukazala upravnici, receno mi je da je posao tehnicke sluzbe odnosno pt facility da upozoravaju vozace/zovu pauka. Pitam se sada da li oni uopste znaju da je to njihov posao ili se loptica samo prebacuje?

A da, moram da pohvalim upravnicu jelenu za mail koji je poslat spa centru sa zahtevom da se one sramne cene spuste za stanare.

Kakvi su vasi utisci?
 
Mozda ne bi bilo lose da se organizuje sastanak stanara iz svih lamela zajedno, pa da se vidi " raspolozenje" stanara, za ili protiv smene.
Koliko sam razumela mi cemo da biramo izmedju firmi, cena , onoga sta se nudi za odredjeni novac. Neki stanari su vec dali svoje predloge, za koje imaju pozitivna iskustva.. videcemo .. Ja licno ne verujem u to da uopste postoji firma za odrzavanje koja radi korektno, uvek se svodi na to da uzmu sto vise novca a sto manje da rade.



Sent from my SM-G970F using Tapatalk
Slazem se. Nema nas puno, najbolje je da imamo jedan sastanak, da glasamo tada i da vidimo kakvo je raspolozenje medju stanarima. Nemam utisak da su ljudi toliko nezadovoljni, koliko nam upravnik predstavlja, a i skrecem paznju da mozemo kontaktirati jos neke firme za ponude i izbeci da nam profesionalni upravnik namece svoj izbor.
 
...I da li je neko postavljao komarnike?
Ja sam se obratio profesionalnom upravniku da stupi u kontakt sa investitorom po ovom pitanju. nadam se da će to ispoštovati i povezati nas sa dobavljačem ili poslati ponudu jer verujem da treba da postoji jedno rešenje za ceo kopmleks. Dodatno, zamolio sam da se raspitaju i za opciju postavljanja tendi jer su južne terase u letnjim mesecima neuoptrebljive
 
Moze li fotografija? Ili link...?
Nadam se da ove slike nešto pomažu u odluci.

376217B9-2664-499B-BED7-2F8DC03E6B89.jpeg
022F6B84-05FE-4785-8874-6C3149BA4FAE.jpeg
31403BCC-FF88-4A91-AA43-F69BBB2F4C29.jpeg

3B041429-0932-4206-96CF-B804D3E106D8.jpeg
 
Jedan od zadovoljnih kupaca.
Slomio sve.
 

Prilozi

  • IMG-f42f0a27793c2d674e5f6f56b954c711-V.jpg
    IMG-f42f0a27793c2d674e5f6f56b954c711-V.jpg
    60,2 KB · Pregleda: 871
  • IMG-0a2b43b22e4c71a05d15f87cc91d0e7b-V.jpg
    IMG-0a2b43b22e4c71a05d15f87cc91d0e7b-V.jpg
    56,4 KB · Pregleda: 868
  • IMG-8e4badb44252ee7ffeac99a81caeb7bb-V.jpg
    IMG-8e4badb44252ee7ffeac99a81caeb7bb-V.jpg
    57,6 KB · Pregleda: 857
  • IMG-b6496686588f66ada0e6eb19d88dccd1-V.jpg
    IMG-b6496686588f66ada0e6eb19d88dccd1-V.jpg
    60,2 KB · Pregleda: 837
Pa da je neko rekao da ce se zabraniti setanje pasa, dobar deo nas ne bi kupio stan tu i to je to.

Ne znam jeste li znali da kad druga faza bude zavrsena, onaj deo ulice koja je sada slepa (kod ilaza D1, D2) postaje "prava" ulica za saobracaj

A lomljenje grana je skroz OK? Mozda i logorsku vatricu da pripalimo...
Odgovorni vlasnici pasa mi ne smetaju uopste. To podrazumeva da vlasnik psa ne ostavlja govanca iza sebe, a takodje i da pas ne pravi stetu na zajednickoj imovini i zelenim povrsinama. Iz mog iskustva, veliki psi, sa vlasnicima koji razmisljaju slicno kao vi, u praksi tesko zadovoljavaju takve uslove. Zivi bili pa videli ...
 
Pocela je pretprodaja stanova iz 2.faze.
Opseg cena: 3050 do ~3900 eur sa PDV
Garazno mesto: 22800 eur.
 
i dalje bez odgovora, a juče sam primetio da mi je na računu za infostan za februar obračunata potrošnja zajedničke struje za dec 2021 u iznosu od 2500 din sto mi se čini da je previše obzirom da taj trošak u prethodnom stanu nije bio veci od 200 din
 
I nama dolaze cudno visoki racuni za struju…. Pitam se sta li je to da toliko utice na potrosnju. Stize nam skoro duplo veci racun od onoga u prethodnom stanu gde nas je isto zivelo cetvoro i plus smo tamo imali jednotarifno brojilo.
 
ko zna šta su oni sve povezali na zajedničku struju....
 
Vrh