Šta je novo?

Novi Dorćol [ Stambeno poslovni kompleks | 100 000 m²]

Da li pričate o Novom Dorćolu? Ko je zamenio brojilo, EPS ili DEKA? Da li je sada stvarno u redu? Hvala unapred na odgovoru. To za zajedničku struju je interesantna tema, moguće da su povezali neke druge potrošače. Meni konkretno ne stiže račun za zajedničku struju kroz Infostan što je inače pravilo tako da možda plaćamo ko zna šta.
Nije u pitanju Novi Dorćol. U pitanju je bio GDS i EPS je zamenio brojilo. Pitaću ga detaljnije da uporedi račune pre i posle.
 
Hvala @lcf uvek dajete prave info j mene su ove stvari interesovale.

Gledali smo neke stanove i stvarno je sve fenomenalno.

Ono sto mene jedino samo malo brine je centralna klima. Da li mozda mozete nesto na tu temu? Kako radi? Da li je bucna? Da li se cuje i kada je skroz ugasena? Kako rasporedjuje potrosnja struje za centralnu klimu? I sta se desava kada mora da se servisira s obzirom da su klima jedinice zajednicke na krovu.

Hvala unapred.
Centralna klima je veoma tiha (osim mozda na najjacem podesavanju, ali i tada je cujna, ne bucna). Ja sam od pocetka zime ukljucio grejanje bukvalno dva puta na po sat vremena i to je to. Izolacija radi svoje. Videcu kako stoje stvari leti mada nemam razloga za bilo kakvu bojazan.

Klime su izolovane za svaki stan posebno tako da se stan kao celina tretira kao centralni sistem ne ceo sprat ili zgrada tako da je to resenje veoma dobro.
 
Centralna klima je veoma tiha (osim mozda na najjacem podesavanju, ali i tada je cujna, ne bucna). Ja sam od pocetka zime ukljucio grejanje bukvalno dva puta na po sat vremena i to je to. Izolacija radi svoje. Videcu kako stoje stvari leti mada nemam razloga za bilo kakvu bojazan.

Klime su izolovane za svaki stan posebno tako da se stan kao celina tretira kao centralni sistem ne ceo sprat ili zgrada tako da je to resenje veoma dobro.
Hvala puno!
 
Da li pričate o Novom Dorćolu? Ko je zamenio brojilo, EPS ili DEKA? Da li je sada stvarno u redu? Hvala unapred na odgovoru. To za zajedničku struju je interesantna tema, moguće da su povezali neke druge potrošače. Meni konkretno ne stiže račun za zajedničku struju kroz Infostan što je inače pravilo tako da možda plaćamo ko zna šta.
Brojilo može zameniti samo EPS.
 
Pozdrav komšije, vidim da vas ima još koji muku mucite sa računima za struju. Meni poslednja 3 meseca računi za neuseljen stan i u kome je samo bojler uključen, stižu u iznosima preko 4k, ne smem ni da pomislim šta će biti kada se uselim. Ako imate neki info sta bi mogao da bude problem, molim vas da podelite na grupi. Unapred hvala.
 
DSC_0106.JPG
DSC_0109.JPG
DSC_0111.JPG
 
Pozdrav komšije, vidim da vas ima još koji muku mucite sa računima za struju. Meni poslednja 3 meseca računi za neuseljen stan i u kome je samo bojler uključen, stižu u iznosima preko 4k, ne smem ni da pomislim šta će biti kada se uselim. Ako imate neki info sta bi mogao da bude problem, molim vas da podelite na grupi. Unapred hvala.
Komšija, u mom stanu te 4.000 su otprilike višak u odnosu na potrošnju u mom prethodnom stanu gde je bilo dva člana domaćinstva više. Sada su mi racuni 8,500. Ako bilo ko zna odgovor neka javi. Nešto definitivno nije u redu.
 
Moj muz misli ( ? ) da je veliki potrosac bojler koji je od 3kw , zato sto pumpa gura vrucu vodu kroz sistem tj cevi i tako je hladi pa se bojler stalno ukljucuje, cak i ako ne koristite uopste toplu vodu.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
Meni je ovo NEREALNO ali bukvalno nedopustiv brending apoteke. Na zasticenoj fasadi, nemam reci doslovno.
Zar je moguce da se toliko bez ukusa ophodi prema kompleksu… 😞
 

Prilozi

  • 4E34C525-A49D-4A15-9A6E-2AB76713D87F.jpeg
    4E34C525-A49D-4A15-9A6E-2AB76713D87F.jpeg
    92,6 KB · Pregleda: 459
  • 2F003425-0544-477F-A8B8-F53D8842A064.jpeg
    2F003425-0544-477F-A8B8-F53D8842A064.jpeg
    229,5 KB · Pregleda: 417
  • DAB17691-7E44-46C2-91DA-89C6CBCC5F68.jpeg
    DAB17691-7E44-46C2-91DA-89C6CBCC5F68.jpeg
    159,2 KB · Pregleda: 414
Meni je ovo NEREALNO ali bukvalno nedopustiv brending apoteke. Na zasticenoj fasadi, nemam reci doslovno.
Zar je moguce da se toliko bez ukusa ophodi prema kompleksu… 😞
Iskreno Brending deluje uklopljeno, minimalisticki je nije saren na sve ovo, kako biste Vi uopste obelezili Apoteku ovde? Dal joj je mesto tu ili ne je skroz druga prica
 
Recimo samo bela slova manjeg formata, bez da vristi, total o je neproporcionalno.
I ovaj znak po 90 stepeni, niti je uvucen, niti strci skroz napolje, plus se vidi naponski kabl…


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Na drugu kad razmislim, mogao je i neki natis od ovog istog alubonda recimo sa backlightom indirektnim, mozda cak i da se napravi od ciglica sa upustenim osvetljenjem diskretnim, ima toliko resenja a ispalo je bukvalno kao kladionica…


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni je ovo NEREALNO ali bukvalno nedopustiv brending apoteke. Na zasticenoj fasadi, nemam reci doslovno.
Zar je moguce da se toliko bez ukusa ophodi prema kompleksu… 😞
Pa REALNO kriv je investitor. Ako nam u ugovoru pise da ne smemo nista da menjamo na fasadi a za lokale to ne vazi onda realno imamo veliki problem jer sada kad pocne zastaklljivanje terasa PVC stolarijom, verovatno belom - divan kontrast- mislim, kad moze da se lomi granje sa ukrasnog drveta za Sneska Belica i da vlasnici pasa i pored zabrane setaju ljubimce po travnjacima...i pre pocetka druge faze imacemo unisteno naselje. A sankcija od obezbedjenja/investitora nema. Tuga :(
 
Komšija, u mom stanu te 4.000 su otprilike višak u odnosu na potrošnju u mom prethodnom stanu gde je bilo dva člana domaćinstva više. Sada su mi racuni 8,500. Ako bilo ko zna odgovor neka javi. Nešto definitivno nije u redu.
Pogledajte strukturu racuna, moguce da su vam "odobrili" neku suludo visoku obracunsku snagu. Nekad u tim skupljim projektima odobre ko da ce te dva protocna bojlera da kacite...
 
Iskreno Brending deluje uklopljeno, minimalisticki je nije saren na sve ovo, kako biste Vi uopste obelezili Apoteku ovde? Dal joj je mesto tu ili ne je skroz druga prica

Mesto apoteci verovatno nije tu, a ako su vec izdali prostor apoteci (investitor ili kupac lokala) ovako nesto jeste uzasno i zaista su unistili sve sto su idejom da se sacuva duh 'platnare' i industrijskog nasledja unakazili.

Investitor je izborom lokala i njihovim brendingom unakazio izgled kompleksa (od Per Su-a, ove apoteke, kladionicu da ne pominjem). Sta nas jos ceka, ne znam....ali da postaje sve sareno i jeftino to je vidljivo...
 
Ja ne znam šta ste očelivali...nijedan projekat nema to definisano...šarenilo je svuda pa inu Westu, A bloku da ne govorim, Beogradu na vodi isto...
 
Ja ne znam šta ste očelivali...nijedan projekat nema to definisano...šarenilo je svuda pa inu Westu, A bloku da ne govorim, Beogradu na vodi isto...
Da smo hteli da kupimo stan u Beogradu na vodi i ono sto taj projekat nudi, ne bismo izabrali Novi Dorcol za koji smo ocekivali da se bas po tome i razlikuje. Ocekivali smo odredjene standarde koje imaju svi ozbiljniji projekti (ovo sarenilo ne mozete videti na projektima Kneza Milosa Residence, Skyline, pa ni West 65 koji pominjete). Ne znam zasto dozvoljavaju da se narusi nesto sto ovaj projekat izdvaja (ideja unutrasnjosti kompleksa je odlcno zamisljena, ali sa ovim bojama, reklamama je mnogo izgubljeno - bar za moj ukus).
 
Da smo hteli da kupimo stan u Beogradu na vodi i ono sto taj projekat nudi, ne bismo izabrali Novi Dorcol za koji smo ocekivali da se bas po tome i razlikuje. Ocekivali smo odredjene standarde koje imaju svi ozbiljniji projekti (ovo sarenilo ne mozete videti na projektima Kneza Milosa Residence, Skyline, pa ni West 65 koji pominjete). Ne znam zasto dozvoljavaju da se narusi nesto sto ovaj projekat izdvaja (ideja unutrasnjosti kompleksa je odlcno zamisljena, ali sa ovim bojama, reklamama je mnogo izgubljeno - bar za moj ukus).
Poštovana Neno, sve ste divno napisali i apsolutno se slažem sa Vama. Ne znam šta se dešava i zašto investitor to dozvoljava, ipak su napravili stvarno lep kompleks ali da ga ovako unakaze...ne razumem.
 
KM residence nije još uselio sve lokale. Sačekajte.

Kad kažem West ne mislim na Kulu koja na lokale u prizemlju natavno...već na sam kompleks koji je uselio i šareni solarijum, raznorazne salone, kafiće, aromu sa šarenim izlozima...

Ne kažem da mi je ovo u redu što rade, i ja sam alergičan na ovaj šareniš...ali dovoljno sam svestan situacine da ne verujem nijednom investitoru da ovo može da nametne zakupcima.
 
KM residence nije još uselio sve lokale. Sačekajte.

Kad kažem West ne mislim na Kulu koja na lokale u prizemlju natavno...već na sam kompleks koji je uselio i šareni solarijum, raznorazne salone, kafiće, aromu sa šarenim izlozima...

Ne kažem da mi je ovo u redu što rade, i ja sam alergičan na ovaj šareniš...ali dovoljno sam svestan situacine da ne verujem nijednom investitoru da ovo može da nametne zakupcima.
KM Residence je uselio isti broj lokala kao i ND do sada i svaki od njih deluje u skladu sa ocekivanim (svedeno, ne odudara od boja i koncepta kompleksa). Ne zure, biraju zakupce i ono sto sam tamo videla (Ideja organic, Benu apoteka, kafeteija la Boulangerie) je uradjeno da zaista niko ne moze ni jednu zamerku da istakne.

Ovo je nesto sto, istina, kao kupci stanova ne mozemo ni da nametnemo, ni da zahtevamo od investitora, ali ja mislim da vo svakako jednom delu kupaca menja utisak o kompleksu i utice na odluku o kupovini stana i tim pre mi nije jasno da na takve stvari ne obracaju paznju i to imajuci u vidu da nastavljaju gradnju kroz fazu 2.
 
Komsije,

Potrebna mi je pomoc nekog od vas, ako ste bili u slicnoj situaciji kao ja sada. Posto sam odlucila da masinu za pranje i susenje vesa kupim odvojene (za kombinovane su mi rekli da bez obzira na brend nije prepreorucljivo uzeti ih), da li u kupatilu ispod bojlera mogu da stanu dve masine (ako je kod vas slucaj da imate uvucen deo kupatila gde stoji bojler, a ispod je prostor predvidjen za masinu, kao sto je kod mene slucaj).

Drugo, ukoliko taj prostor nije dovoljan da stanu dve masine (jedna ispod druge), razmisljam da bojler zamenim za manji, odnosno protocni. Da li neko ima iskustva sa tim bojlerima? Rekli su mi da su za njih potrebne nove instalacije (to je ok), da trosi malo vise struje, ali u svakom momentu ima tople vode, jer se ne puni nego koristi grejace prilikom protoka vode. Na nekim forumima sam citala da ljudi bas i nisu zadovoljni, pa sam u dilemi sta mi je ciniti :)
 
Nisam komšija ali mogu da pogledam :) pošto koristim protočni bojler 20ak godina a nedavno sam menjao stari Siemens koji je pustio vodu na delu gde je dovod struje.

Za protočni bojler snage 15/18kW je pre svega potrebno imati od strane EDB-a minimalno odobrenu snagu od 17,25kW (proveriti zaglavlje druge strane računa za struju).

Neophodno je da od sata preko table sa osiguračima pa do bojlera bude izvedena instalacija od 4 kvadrata i shodno tome uglavnom osigurači 32A (u stanu), proveriti u specifikaciji bojlera i naravno konsultovati električara.

Izbor bojlera se uglavnom kod nas svodi na Bosch koji je preuzeo proizvodni program Siemens-a i Stiebel Eltron.
 
Eventualno da se protocni Bosch spusti u Eco mod, onda vuce, mislim, 11Kw i to moze da podrzi "klasicna" instalacija, i dalje daje solidno toplu vodu... to je bar moje iskustvo . U svakom slucaju konsultovati se sa elektricarem.
 
Vrh