Šta je novo?

Novi Dorćol [ Stambeno poslovni kompleks | 100 000 m²]

Nisam znao, hvala za informaciju. To je onda dobra vest i nadam se da ce postati standard jer ovo sada sto je dominantno (otvorena parking mesta unutar garaze) nije najbolje resenje.
 
Rolo i slična vrata nisu pouzdana kod većeg broja otvaranja i zatvaranja, mogu lako da se zaglave i nisu poželjna po pitanju PP zaštite i bilo kakvih intervencija tog tipa. Takođe i obične rampe se nekada menjaju ukoliko dođe do lomljenja a udarac nestrpljivog vozača u vrata bi potencijalno blokirao i ostale stanare.
 
Rolo i slična vrata nisu pouzdana kod većeg broja otvaranja i zatvaranja, mogu lako da se zaglave i nisu poželjna po pitanju PP zaštite i bilo kakvih intervencija tog tipa. Takođe i obične rampe se nekada menjaju ukoliko dođe do lomljenja a udarac nestrpljivog vozača u vrata bi potencijalno blokirao i ostale stanare.
Postoje rolo i segmentna vrata koja se otvaraju brzo i pouzdana su, ali to naši tkzv investitori neće da plate. Onda je jeftinije i lakše sa rampom i sve na izvolite, ali sve onda gubi smisao.
 
Rampa nije besplatna, i ona ima cenu a veće garaže za sobom povlače veći broj ulazaka i izlazaka i mogućnost zaglavljivanja, mogućeg ozbiljnijeg oštećenja vozila usled nepažnje.

Ne treba zanemariti i buku koju ti mehanizmi i motori prave.

Vrata koja pominješ su više za manje stambene objekte i magacine. Kod ovakvih projekata su dovoljni rampa, kamere i obezbeđenje koje povremeno obiđe i garažu.
 
Dobro, meni ti klinci car spoteri ne smetaju. I ja sam se kao klinac lozio na kola i to nije prestalo ni sada kada imam 36 godina samo sto su sada moja za razliku od tada kada smo balavili na sajmovima i ispred luksuznih restorana tog vremena :)

Kada su kulturni uvek im dajem da fotkaju auto (uslov je da mi facu zamagle ako negde objavljuju slike, to uvek naglasim), ali jeste to na neki nacin bezbednosni propust. Mada ruku na srce i u vecini drugih stambenih kompleksa postoji isti propust sa garazom - ona je prakticno na izvolte bilo kome jer uglavnom ne postone rolo vrata koja se zatvaraju.

Pored toga ni u jednom kompleksu (da ja znam) ne postoje boksovi vec su samo parking mesta unutar garaze. Ja bi rado doplatio za parking box, mozda cak i probam da napravim box kod mene u garazi jer bi se lepse osecao da imam potpuno privatan prostor, umesto ovako kako je sada kada je parking zapravo vizuelno organizovan kao u nekom trznom centru, sto mislim da je ipak suboptimalno imajuci u vidu bezbednosne izazove.
Ima nekoliko boksova u fazi 2 na Novom Dorcolu. Slažem se potpuno - nisu deca problem - mada čovek upravo zato treba baš da vodi računa i polako da vozi u garaži. Naravno, ima majstora i ljudi koji bukvalno lete..
 
Privatnost i mir su privilegija života u ograđenoj privatnoj kući sa dvorištem, a ne u stambenim kompleksima u sred centra grada. Iskreno mi zvuči malo naivno ovo što si napisao. Čak i da su zakatančili ceo kompleks za bilo koga spolja, opet bi ljudi koji žive u samom ND koristili plato i igralište (što im je, jelte, i svrha).
Daleko od toga. Ja zivim u kuci, ali od komsiluka koji je jednostavno hiperaktivan nema mira.
Sa jedne strane ljudi koji stalno pricaju, da li u dvorislu, da li ispred kuce, oni konstantno nesto sa nekim pricaju, satima. I njihova hiperaktivna deca se samo dernjaju. Ali barem nisu prostaci.
Sa druge strane bosanac koji nista ne radi, ali tog dana kad radi, pusti ujutru radio, radi pola sata, udje u kucu i ostavi radio da tresti do uvece. Onda kad im dodje rodbina ni trostruko staklo ne pomaze.
Naravno, da ne pricam da dok nije bilo ograde medju nama, polako je prisvojio skoro 80cm placa stavljajuci razni otpad koji skuplja jer njemu sve treba, pa kad smo zvali geometra radi postavljanja ograde, od tad neprica sa nama jer mu nismo dali 80cm naseg placa. To su ti ljudi koji zive po kucama.

Razmisljam da se odselim ali pojma nema gde, od ljudi bih pobegao bukvalno duboko u sumu.
 
Daleko od toga. Ja zivim u kuci, ali od komsiluka koji je jednostavno hiperaktivan nema mira.
Sa jedne strane ljudi koji stalno pricaju, da li u dvorislu, da li ispred kuce, oni konstantno nesto sa nekim pricaju, satima. I njihova hiperaktivna deca se samo dernjaju. Ali barem nisu prostaci.
Sa druge strane bosanac koji nista ne radi, ali tog dana kad radi, pusti ujutru radio, radi pola sata, udje u kucu i ostavi radio da tresti do uvece. Onda kad im dodje rodbina ni trostruko staklo ne pomaze.
Naravno, da ne pricam da dok nije bilo ograde medju nama, polako je prisvojio skoro 80cm placa stavljajuci razni otpad koji skuplja jer njemu sve treba, pa kad smo zvali geometra radi postavljanja ograde, od tad neprica sa nama jer mu nismo dali 80cm naseg placa. To su ti ljudi koji zive po kucama.

Razmisljam da se odselim ali pojma nema gde, od ljudi bih pobegao bukvalno duboko u sumu.

Bar kad se zatvoriš u svoja 4 zida, ne čuješ nikoga. Ja sam celu noć slušao simfoniju uznemirene bebe kroz zid spavaće sobe (šta reći za zvučnu izolaciju) :) Negde oko 5 ujutro je majka počela da se dere od muke... Nema nikad mira kad živiš u stanu.
 
I još jedna opaska - podloge u garaži u fazi 1 i fazi 2 nisu iste - čini mi se ova u fazi dva da je bolja (izgleda kao u šoping molovima), da je sjajna i pre svega da se manje fleka.
Koja su iskustva?
Ja imam stan u fazi jedan i dva garažna mesta. Komšije su molile Deku navodno, da se o njihovom trošku srede garaže u fazi 1 posle izgradnje faze 2 (veliki broj majstora i promet kola je ostavio puno masnih fleka od ulja, itd), naravno, bez uspeha.
Realno, komunikacija sa Dekom je sjajna dok ne kupite stan. Svaki aftercare ne postoji.
Jedina nada da se stvari malo dovedu u red u kompleksu je dobar deo neprodatih stanova i to onih najskupljih.
Još jedna stvar me izludjuje - naš mentalitet. Ja se slažem oko održavanja da treba voditi računa koje se firme angazuju i koliko kostaju, ali kad cujem standardan komentar - jao to je mnogo i skupo..Prosto neverovatno, s obzirom da kvadrat kosta blizu 5000 evra. Niko ne razmislja da odrzavanje mora da postoji i da umanjuje amortizaciju i čuva vrednost vaše investicije.
 
Daleko od toga. Ja zivim u kuci, ali od komsiluka koji je jednostavno hiperaktivan nema mira.
Sa jedne strane ljudi koji stalno pricaju, da li u dvorislu, da li ispred kuce, oni konstantno nesto sa nekim pricaju, satima. I njihova hiperaktivna deca se samo dernjaju. Ali barem nisu prostaci.
Sa druge strane bosanac koji nista ne radi, ali tog dana kad radi, pusti ujutru radio, radi pola sata, udje u kucu i ostavi radio da tresti do uvece. Onda kad im dodje rodbina ni trostruko staklo ne pomaze.
Naravno, da ne pricam da dok nije bilo ograde medju nama, polako je prisvojio skoro 80cm placa stavljajuci razni otpad koji skuplja jer njemu sve treba, pa kad smo zvali geometra radi postavljanja ograde, od tad neprica sa nama jer mu nismo dali 80cm naseg placa. To su ti ljudi koji zive po kucama.

Razmisljam da se odselim ali pojma nema gde, od ljudi bih pobegao bukvalno duboko u sumu.

eh brate... razumem te... ja sam ziveo i u kuci i u razlicitim stanovima... i realno najgore mi bilo u kuci, jer povise mene je zivela neka porodica sa mokre gore... to kontam zivelo u 19. veku. ovde u srbiji posto nema red sve je ruski rulet.
 
I još jedna opaska - podloge u garaži u fazi 1 i fazi 2 nisu iste - čini mi se ova u fazi dva da je bolja (izgleda kao u šoping molovima), da je sjajna i pre svega da se manje fleka.
Koja su iskustva?
Ja imam stan u fazi jedan i dva garažna mesta. Komšije su molile Deku navodno, da se o njihovom trošku srede garaže u fazi 1 posle izgradnje faze 2 (veliki broj majstora i promet kola je ostavio puno masnih fleka od ulja, itd), naravno, bez uspeha.
Realno, komunikacija sa Dekom je sjajna dok ne kupite stan. Svaki aftercare ne postoji.
Jedina nada da se stvari malo dovedu u red u kompleksu je dobar deo neprodatih stanova i to onih najskupljih.
Još jedna stvar me izludjuje - naš mentalitet. Ja se slažem oko održavanja da treba voditi računa koje se firme angazuju i koliko kostaju, ali kad cujem standardan komentar - jao to je mnogo i skupo..Prosto neverovatno, s obzirom da kvadrat kosta blizu 5000 evra. Niko ne razmislja da odrzavanje mora da postoji i da umanjuje amortizaciju i čuva vrednost vaše investicije.
 
Rampa nije besplatna, i ona ima cenu a veće garaže za sobom povlače veći broj ulazaka i izlazaka i mogućnost zaglavljivanja, mogućeg ozbiljnijeg oštećenja vozila usled nepažnje.

Ne treba zanemariti i buku koju ti mehanizmi i motori prave.

Vrata koja pominješ su više za manje stambene objekte i magacine. Kod ovakvih projekata su dovoljni rampa, kamere i obezbeđenje koje povremeno obiđe i garažu.
И рампа уме и те како да први проблема. То су најбоље осетили станари Плато Бежанија и то зграде "Рашко". Та рампа се већ два пута кварила, бар онолико колико сам видео (и сликао). А у квару су биле скоро па по месец дана! Ето и "Роџер технологија" (произвођач) и те како омане.

Слика од 14.01.2023.
IMG_20230114_144610.jpg


Слика од 06.05.2024., рампа остала заглављена у овом положају!
IMG_20240506_150328_resized_20240506_072338888.jpg
 
Ne sporim da se i rampe kvare šta više ali se problem na licu mesta lakše rešava a pogotovo ako je hitan slučaj.
 
Bar kad se zatvoriš u svoja 4 zida, ne čuješ nikoga. Ja sam celu noć slušao simfoniju uznemirene bebe kroz zid spavaće sobe (šta reći za zvučnu izolaciju) :) Negde oko 5 ujutro je majka počela da se dere od muke... Nema nikad mira kad živiš u stanu.
Tesko da ces igde naci zvucnu izolaciju dovoljnu da ne cujes bebu kako place, sa obzirom da nivo buke u tom slucaju moze da ide i do 120db, za zgrade je predvidjena izolacija u rangu od 53-60db uglavnom.
 
Stara gradnja, zidovi debeli po pola metra, nishta se ne cuje, doslovce, iz sopstvenog iskystva govorim. Ne znam da li sada postoje materijali koji su dovoljno dobri da i sa tanjim zidovima postignu taj stepen zvucne (i svake druge) izolacije jer kontam da danas niko nece da gradi zid od pola metra.
 
pozdrav, treba da se uselim u stan koji gleda ka hangaru pa da li neko zna cuje li se muzika iz objekata gde su Ruke i Umami i je l ima zurki tu generalno?
 
Rampa prego dana za brzi ulaz izlaz ako je velika garaza
A segmentna vrata navece recimo posle 21 h ili 20 h zimi
 
Rampa prego dana za brzi ulaz izlaz ako je velika garaza
A segmentna vrata navece recimo posle 21 h ili 20 h zimi
Tako je…kad sam gledao projekat u inicijalnoj fazi, ovo samo sa rampom mi je smetalo, između ostalog, isto i u K-disktiktu je bilo……
 
Daleko od toga. Ja zivim u kuci, ali od komsiluka koji je jednostavno hiperaktivan nema mira.
Sa jedne strane ljudi koji stalno pricaju, da li u dvorislu, da li ispred kuce, oni konstantno nesto sa nekim pricaju, satima. I njihova hiperaktivna deca se samo dernjaju. Ali barem nisu prostaci.
Sa druge strane bosanac koji nista ne radi, ali tog dana kad radi, pusti ujutru radio, radi pola sata, udje u kucu i ostavi radio da tresti do uvece. Onda kad im dodje rodbina ni trostruko staklo ne pomaze.
Naravno, da ne pricam da dok nije bilo ograde medju nama, polako je prisvojio skoro 80cm placa stavljajuci razni otpad koji skuplja jer njemu sve treba, pa kad smo zvali geometra radi postavljanja ograde, od tad neprica sa nama jer mu nismo dali 80cm naseg placa. To su ti ljudi koji zive po kucama.

Razmisljam da se odselim ali pojma nema gde, od ljudi bih pobegao bukvalno duboko u sumu.
Shade to su bas muke, ja sam trenutno u gledanju kupovine kuće…a raznoraznih rizika na pretek
 
Stara gradnja, zidovi debeli po pola metra, nishta se ne cuje, doslovce, iz sopstvenog iskystva govorim. Ne znam da li sada postoje materijali koji su dovoljno dobri da i sa tanjim zidovima postignu taj stepen zvucne (i svake druge) izolacije jer kontam da danas niko nece da gradi zid od pola metra.

Upravo, ja sam u starogradnji iz 30ih i bukvalno ništa ne čujem komšije ispod i pored, jedino čujem kroz ulazna vrata kad neko priča glasnije u hodniku. Naravno niko danas ne gradi tako jer gledaju da maksimuzuju svaki centimetar za prodaju, ali rešenje postoji.
 
Jbt …kucu nigde i nema da kupis,da je sa papirima da ima infrastrukturu …💁‍♂️
 
Мислим да Брена и Боба још нису продали своју вилу овде на Бежанијској коси (1. месна заједница). Продавали су је за 2 милиона еврића.

кућа лепе брене.JPG
 
Vrh