Šta je novo?

Novi Dorćol [ Stambeno poslovni kompleks | 100 000 m²]

Verovatno bi određeni broj stanara samog kompleksa bio protiv toga. Viđam to često u K Districtu, da vlasnici iz kompleksa šetaju svoje pse po to malo zelenih površina što im je investitor ostavio.
 
Zbog čega bi se zabranili psi, ako se vlasnici ponasaju u skladu sa zakonom?
Niske ili duboke, koje god i kakve god fontane nisu za kupanje. Nisu problem deca, problem je higijena. Ko voli da se deca kupaju u par litara prosecne vode neka izvoli. Ponavljam, tu mokre i ulaze i psi, ptice, itd.
 
Pa da zabrane zbog decjeg igralista, kao sto je to npr. u studentskom parku, bas zbog higijene. Za kupanje naravno da nisu predvidjene nego su predvidjene da deca "šljapkaju" po njima. A ptice ne vidim kako mozes da izbegnes cak i u dvoristu zatvorenog tipa😁
 
Verovatno bi određeni broj stanara samog kompleksa bio protiv toga. Viđam to često u K Districtu, da vlasnici iz kompleksa šetaju svoje pse po to malo zelenih površina što im je investitor ostavio.
Ovo pitanje nema veze sa psima.
Psi ne urlaju nocu kao deca iz kraja, psi ne ostavlaju djubre i prave haos kao ljudi.
Ja ne vidim razlog da se ne zatvori kompleks. To je nasa investicija i nas posed. Mi placamo odrzavanje kao stanari. Drug Tito je umro. Pritom, Kalemegdan je blizu, ima prostora kolko hocete, nema zgrada, nikome ne smeta pa udrite. Ubrzo ce i taj linijski park pa eto i tog javnog prostora.
Novi Dorcol je privatno vlasnistvo, ne javno. Ko zeli da da mu vrednost nekretnine propada, slobodno nek bude da stvari ostanu iste - da se u malom parkicu izmedju faze 1 i 2 napravi vašar, sa 5 kafica i restorana i da bude vašar i poselo od ljudi iz kraja j grada.
 
Pa da zabrane zbog decjeg igralista, kao sto je to npr. u studentskom parku, bas zbog higijene. Za kupanje naravno da nisu predvidjene nego su predvidjene da deca "šljapkaju" po njima. A ptice ne vidim kako mozes da izbegnes cak i u dvoristu zatvorenog tipa😁
Da deca "slapkaju"🤣🤣🤣. O boze...jel ste vi iz kompleksa uopste? Jel razumete o cemu pricate??
 
Nisam ali cesto prolazim tuda, a za tu informaciju o ravnim fontanama ni ja do skoro nisam znala, veruj mi iznenadila sam se koliko i ti.

Nadam se da nece nista novo otvarati, ova tri lokala su dovoljna.
 
Ma prijatelju nemam ja nista protiv, gurajte vi tu pricu, niko ne moze da vam zabrani. Btw, sta pise u ugovoru o kupovini stana, je li navedeno da ce biti zatvorenog tipa?
 
Ma prijatelju nemam ja nista protiv, gurajte vi tu pricu, niko ne moze da vam zabrani. Btw, sta pise u ugovoru o kupovini stana, je li navedeno da ce biti zatvorenog tipa?
Kakve to veze ima...sta god da pise ugovor nije stariji od Zakona...ako zakon dozoljava tu mogucnost, promena je moguca uz saglasnost stanara...
 
Kakve to veze ima...sta god da pise ugovor nije stariji od Zakona...ako zakon dozoljava tu mogucnost, promena je moguca uz saglasnost stanara...
Isti problem imamo mi u A bloku ( prva i druga faza kompleksa )
Mi nismo uspeli da zatvorimo parkić i prostor oko njega jer se vodi kao javna površina, a nije da nismo pokušavali i silno želeli….
 
Desava se to svuda u gradu. Komsije pre koji dan u bloku u ravno 00:00 da "proslave rodjendan" roknuli glasan vatromet, kao da neko puca se culo.
Kakve dozvole i propisi... I da dodju komunalci (ako dodju, a to je pod znakom pitanja) nece biti nista.
 
Isti problem imamo mi u A bloku ( prva i druga faza kompleksa )
Mi nismo uspeli da zatvorimo parkić i prostor oko njega jer se vodi kao javna površina, a nije da nismo pokušavali i silno želeli….
Zao mi je, razumem vas. Kod nas cemo proveriti, prostor izmedju zgrada ne bi trebalo da je javna povrsina, ceo plac je kupljen od Deke tj privatizacija drustene Dake Pajic, sto je u nasu korist...pozdrav!
 
Činjenica je da su hteli da bude zatvorenog tipa bilo bi od starta i to bi stajalo u ugovoru kao što je treća faza A bloka koja ima svoj zatvoreni parkić na koji ne mogu sa strane ljudi da dolaze….
Ali zato tu nema kafića i svi su uglavnom dole u parku koji je svima dostupan 🤣
 
Po komentarima stanara, a i po mojim ličnim utiscima u naselju u kojem živim, više je mana nego prednosti kada je dvorište otvoreno. Ljudi koji ne žive u naselju nemaju odnos prema dvorištu kakav imaju stanari, pa ostavljaju đubre, dovode decu da se kupaju u fontani... ukratko ponašaju se kako i na bilo kakvoj drugoj javnoj površini, potpuno zanemarujući sve aspekte okruženja i to da neko plaća da to dvorište tako izgleda, i da ĉak i gosti treba da se ponašaju domaćinski prema dvorištu i mobilijaru.

Svima se sviđa kad je sve novo i moderno i jasno mi je da ljudi koji žive u zgradama koje nemaju uređena i lepa dvorišta vole da provode vreme u dvorištu poput ovog u Novom Dorćolu, ali nažalost dovoljno je svega par ljudi koji ne poštuju to što koriste sadržaj za koji ne plaćaju održavanje, da to napravi veliki problem stanarima.

Pisali smo dosta na ovoj temi i na nekim drugim temama o tome.

Smatram da su zatvorena naselja ipak znatno bolja solucija u ovoj cenovnoj kategoriji stanova.
Potpuno se slazem sa Vama.
Stanari placaju odrzavanje a pola grada ruinira. Mala deca se kupaju u fontani, starija ulaze u istu na rolerima i biciklima, dovode pse da se kupaju u fontani, deca vrse nuzdu na travi ili trotoaru, odrasli peru genitalije u fontani, veliki psi vrse nuzdu gazde su izricite da nece da pokupe cak i kad su upozoreni, automobili se parkiraju na zelenoj povrsini, porodice montiraju satore na travnjaku (pravi sator s sa kocima od 50 cm koji se ubadaju u zemlju) ulaze velikim motorima u kompleks. Veujte da ne preterujem, zivim tu i gledam svakog dana (imamo i fotke svega sto je napisano da ne mislite da preterujem) I nije problem placanje vec to sto nemamo ni minut mira. Vikendom dovode decu u 7,15 u igraliste, vicu, vrište, lupaju kapijom. Popodne posle posla nisam uspela da odmorim evo vec dve godine od buke. Uvece se omladina okuplja na klupicama, viču tuku se, pijani, nadrogirani. Taj deo oko igralista na kraju dana izgleda kao deponija. Tu sam od pocetka, znam vecinu komsija jer imam i decu i psa i cesto sam napolju sa njima, verujte da sve ovo o cemu Vam pricam rade ljudi i deca koja ne zive u kompleksu.
 
Не тангира ме ништа, дискутујемо, разумем ја у потпуности фрустрацију станара који плаћају за одржавање нечега што сви користе, али опет унапред сте знали, то је све. Наравно ако има могућности и инвеститор буде хтео да вам изађе у сусрет само напред, једино што као што и сам кажеш у том случају би морао да се одрекне прихода а то тешко.
 
Potpuno se slazem sa Vama.
Stanari placaju odrzavanje a pola grada ruinira. Mala deca se kupaju u fontani, starija ulaze u istu na rolerima i biciklima, dovode pse da se kupaju u fontani, deca vrse nuzdu na travi ili trotoaru, odrasli peru genitalije u fontani, veliki psi vrse nuzdu gazde su izricite da nece da pokupe cak i kad su upozoreni, automobili se parkiraju na zelenoj povrsini, porodice montiraju satore na travnjaku (pravi sator s sa kocima od 50 cm koji se ubadaju u zemlju) ulaze velikim motorima u kompleks. Veujte da ne preterujem, zivim tu i gledam svakog dana (imamo i fotke svega sto je napisano da ne mislite da preterujem) I nije problem placanje vec to sto nemamo ni minut mira. Vikendom dovode decu u 7,15 u igraliste, vicu, vrište, lupaju kapijom. Popodne posle posla nisam uspela da odmorim evo vec dve godine od buke. Uvece se omladina okuplja na klupicama, viču tuku se, pijani, nadrogirani. Taj deo oko igralista na kraju dana izgleda kao deponija. Tu sam od pocetka, znam vecinu komsija jer imam i decu i psa i cesto sam napolju sa njima, verujte da sve ovo o cemu Vam pricam rade ljudi i deca koja ne zive u kompleksu.
Bravo komsinice! Resicemo i to, ima u kompleksu i advokata i ljudi koji se razumeju u materiju
 
U onim najvrelijim danima sam video decu koja se kupaju, ljude koji sede na travi pored kao na pikniku i nije mi zasmetalo ni najmanje. Sta vise - kul je 🙂.
E sad, naravno, da ne preraste u plazu, ljude u kupacim kostimima i golu decu koja trce naokolo. Ok je ponekad, kao tada kada je bila nenormalna vrucina.

Pasa ima maltene u svakom trenutku. Evo sada sam izasao na terasu i pas trci upravo dole. Jos je i povecan “promet” sa otvaranjem novog restorana. Opet, meni licno ne smetaju, sve dok ne prave haos.

Ume rano ujutru da me probudi cvilenje iz ambulante, pa mislim da nije najbolja moguca pozicija za pet ambulantu…
 
U onim najvrelijim danima sam video decu koja se kupaju, ljude koji sede na travi pored kao na pikniku i nije mi zasmetalo ni najmanje. Sta vise - kul je 🙂.
E sad, naravno, da ne preraste u plazu, ljude u kupacim kostimima i golu decu koja trce naokolo. Ok je ponekad, kao tada kada je bila nenormalna vrucina.

Pasa ima maltene u svakom trenutku. Evo sada sam izasao na terasu i pas trci upravo dole. Jos je i povecan “promet” sa otvaranjem novog restorana. Opet, meni licno ne smetaju, sve dok ne prave haos.

Ume rano ujutru da me probudi cvilenje iz ambulante, pa mislim da nije najbolja moguca pozicija za pet ambulantu…
Ja sam roditelj, stvarno ne kapiram roditelje koji puste decu da se kupaju...to je malo vode, plitko, plus mogucnost zaraze poprilicna...
Al dobro, sve u skladu sa tradicijom kraja🤣 besplatna voda, pa kako to da se propusti majku mu!!
 
To je fontanica u ravni zemlje, imate slike na prethodnoj strani, cak ni ne mogu da se kupaju, mogu samo da gacaju kroz vodu i prolaze kroz te male vodoskoke, pretpostavljam da je to u pitanju. Naravno da nije higijenski kupati se u fontanama, pobogu🙂 bzvz za pet ambulantu, verujem da sve to u paketu smeta😐
 
Mislim da na svakom objektu slične vrste treba postaviti neku vrstu objašnjenja da je reč o PRIVATNOM OBJEKTU I POVRŠINI, i koji su uslovi korišćenja. Npr:

  • Kamere snimaju (u skladu sa zakonom) i saglasni ste da vaši snimci mogu biti upotrebljeni u slučaju spora
  • Ukoliko korisnik napravi šteta biće gonjen na sudu
  • Ukoliko se korisniku nešto desi unutar privatne površine (čiji je GOST) , ne može da tuži zajednicu stanara (ovo mislim da je jako bitno za bilo koji objekat), i da sve radi na soptstvenu odgovornost
  • vreme za odmor i mir
  • broj komunalne policije, broj obezbeđenja, broj upravnika kome se mogu prijaviti prekršioci

U mnogim gradovima postoje slične stvari, npr. u Londonu:


canary wharf.png
 
sve ovo što ste naveli je moguće i trebalo bi da imamo za novac koji plaćamo, ali ne posotji ni organizacija, ni menadžemnt ni inicijativa. gde ide naš novac niko ne zna
 
sve ovo što ste naveli je moguće i trebalo bi da imamo za novac koji plaćamo, ali ne posotji ni organizacija, ni menadžemnt ni inicijativa. gde ide naš novac niko ne zna
Dva dana za redom je neko u kompleksu organizovao vatromet. Navodno, slavilo se rodjenje deteta. Ljudi su iz restorana Brere bezali jel su padali vatreni delovi vatrometa. Upravnik kaze, obezbedjenje je reklo da ne mora dozvola MUPa iako to naravno nije tacno. I na kraju nikom nista - nit se zna ko je narucio vatromete niti bilo sta.
Upravnik ce navodno podneti ostavku.
I eto - za pocetak pitanje, sta sistem moze da uradi i uredi, kada stanarima pada na pamet tako nesto - jel taj covek pomislio da moze nekome stan da se zapali, da neke dete moze sa se prestravi itd...
Dzaba sve, ko sve zivi u kompleksu, neka nam je Bog u pomoci.
 
Dva dana za redom je neko u kompleksu organizovao vatromet. Navodno, slavilo se rodjenje deteta. Ljudi su iz restorana Brere bezali jel su padali vatreni delovi vatrometa. Upravnik kaze, obezbedjenje je reklo da ne mora dozvola MUPa iako to naravno nije tacno. I na kraju nikom nista - nit se zna ko je narucio vatromete niti bilo sta.
Upravnik ce navodno podneti ostavku.
I eto - za pocetak pitanje, sta sistem moze da uradi i uredi, kada stanarima pada na pamet tako nesto - jel taj covek pomislio da moze nekome stan da se zapali, da neke dete moze sa se prestravi itd...
Dzaba sve, ko sve zivi u kompleksu, neka nam je Bog u pomoci.
Nemojte da se naljutite, ali kao da ste se juče doselili u Srbiju (možda i jeste). Pa to Vam je čist primer Srbije. U svakoj zgradi, bio kvadrat 1500 ili 6500, ima neki što baca djubre kroz prozor, neki koji pali pirotehniku, neko kome trešti muzika do kasno u noć, neko ko drži patike u hodniku ispred stana, itd.. Čini mi se da ljudi kod nas očekuju da ako dobro plate kvadrat, u kompleksu modernog naziva, da će da dobiju samo produhovljene komšije :) Novi Dorćol, stari Srbi.
 
Vrh