Šta je novo?

Novi Beograd dobija "rotirajući toranj"?

trialin

Advanced
Učlanjen(a)
20.11.2008.
Poruke
3.117
Pohvaljen
4.814
"Rotirajući toranj", koji ne postoji još nigde u Evropi, je građevina koja ima centralni stub oko kojeg spratovi rotiraju, tako da zgrada nikad nema isti oblik.

Planirana spratnost je 101 sprat , površina svakog sprata iznosila bi oko 1.200 kvadratnih metara, a za svoje pokretanje koristila bi energiju vetra i solarnu energiju.

Trenutno u Brazilu je u toku izgradnja ovog tornja sa 220 spratova, koji treba da bude pušten u funkciju pred početak Svetskog prvenstva u fudbalu 2014. godine.

U slučaju zainteresovanosti grada Beograda i opštine Novi Beograd za izgradnju ovakvog objekta koji bi u potpunosti finansirala kompanija "Vital Estates", planiran je dolazak svetski priznatog arhitekte Dejvida Fišera koji je idejni tvorac ovog tornja.

http://www.b92.net/putovanja/vesti.php?yyyy=2011&mm=10&dd=27&nav_id=552944
 
Ima da ih otera Zaklinica ko kerove ..... imam takav osecaj, daj Boze da gresim :pob:
 
Ovo je teska prevara,obratite paznju

Criticism

Fisher distributed a biography which said he received an honorary doctorate from "The Prodeo Institute at Columbia University in New York". No such institution exists, and Columbia said it had never awarded Fisher an honorary degree. Fisher acknowledges that he is not well known, has never built a skyscraper before and hasn't practiced architecture regularly in decades.[13]
[edit]

http://en.wikipedia.org/wiki/Dynamic_Tower

http://en.wikipedia.org/wiki/David_Fisher_(architect)
 
hahahahaha sta je sa ovima sa B92, dva puta za mesec dana su se zestoko zaje... Prenose tako providne dezinformacije, kao da su Pink jer "sve je kul, sve je ful, sve je tako dobro ovde". Inace, mnogi od nas se slazu da cak i da je prica skroz cista, takvo nesto nam bar za sad ne treba, iz istih razloga zbog kojih nam ni Besix nije ustrebao.
 
A jos kazu 100 spratova a u blicu 80 i nisu ni spominjali tog Fisera.
 
A da ipak prvo grade "najavljeni" Teslin toranj,i onaj centar nauke.. ;) a za ovaj soliter..pre ćemo se provozati Metroom nego vrteti se na Fišerovom tornju.. :kafa:
 
Izvinte ali naslov me strasno iritira...

Beograd ne dobija nista. :notok:
 
To je previsoko za gradske urbaniste, da je to 15-20 spratova to bi bilo prihvatljivo :lol:
 
Jedno glupo pitanje: ako ima tri stana po spratu, kako će se kod nas dogovoriti sva tri stanara na koju stranu da se okrene ceo sprat?
 
Zato moras da kupis cjeli sprat :lool: nego prebacite ovo u relaks temu molim nezasluzuje ni minut vise da provede u ovoj sekciji :lool:
 
Уводи се и нова димензија у међусуседским односима. Уместо лупања у радијатор сада окрећеш комшију до бесвести ако те нервира :laugh:
 
A da se ova tema lepo ugasi da ne licimo na srpske novinare! :)
 
mekbejn":9yv9ky1w je napisao(la):
Jedno glupo pitanje: ako ima tri stana po spratu, kako će se kod nas dogovoriti sva tri stanara na koju stranu da se okrene ceo sprat?
Ima neka druga fora, i ja sam mislio da ti okreces posvojoj volji ali nije, nesto u vezi vetra i sunca ......
 
Izvinjavam se ako cu zvucati kao "party pooper" ali vece su sanse da ce Zvezda i Partizan igrati u finalu Lige sampiona na pokrivenoj Marakani, nego da mi ovo vidimo u sledecih 10 godina. Posle praznih pricha ili polupraznih pricha o bloku 39, rekonstrukciji Narodnog muzeja, Beton hali, rekonstrukcije Slavije, kulama preko puta SIV-a.... ne mogu da ovu farsu tretiram nikako drugachije nego kao glupu, uvredljivu, predizbornu prichu.
 
Vrh