Šta je novo?

Nove table za beogradske ulice

@jovanovm

:p
Ja bih mozda stavio Ulica Juzni Bulevar, nekako mi je to najprirodnije, jer i to je ulica...samo malko veca. :)


@ACR

O tome sam i ja razmisljao i slazem se, jedino je nezgodno sto ce se ipak neki nazivi morati prilicno suzavati, ili pak dodavati jos jedan red. A onda se gubi onaj standard u visini. Nemam pojma, uradicu kao prosli put pa cemo videti kako izgleda i da li ce leci... Lako cemo promeniti... :)
 
Samo juzni bulevar bez ulica i bez bulevar jer je se vidi i imena
 
"Ulica Juzni Bulevar" je nepotrebno ponavljanje....zamislite da u Parizu pise Rue Boulevard St. Michel...

Juzni Bulevar je jednostavno Juzni Bulevar i to je to...zasto komplikovati stvari? Valjda je jasno kada u srpskom jeziku pridev ide pre i posle imenice, ne treba sad zbog nekakve uniformnosti tabli menjati gramatiku i praviti rogobatne nazive...
 
ево како у новом саду то изгледа:
IMG_0034.jpg
 
Ja sam u Novom Sadu uvek imao problem dok se nisam malko naučio, jer su mi ta slova bila premala da ih čitam.
 
Баш сам неки дан шетао и пажљиво загледао табле, упоређивао старе (из СФРЈ ере) са новим (пост-1996) и дошао до закључка да је мнооого лепше код тих старих што имају сјајну индиго подлогу (због емајлирања или чега?) од ових нових мат. А и фонт је био лепши... Сада користе неки најобичнији, мислим да је Ариал.

Шта мисли форум о томе, сјајно или мат? :)
 
To sjajno je fotorflektujuci sloj. Sasvim je izvresno da su ranije tablice to imale kvalitetnije uradjeno. A sto se fonta tice, nije Arial.
 
Ne izgleda mi bas nesto nova a i dizajn nije neko dostignuce.
 
a samo jedno pitanje, koje su zamerke sadasnjim tablama?ne idem cesto u Bg pa me zanima.No, da mogu biti lepse mogu.I uocljivije.
 
Glavne zamerke su što nisu na dva pisma, već samo na ćirilici, i to što su retke, nema ih tamo gde bi trebalo da ih ima...
 
Pa u grckoj su samo na grckom.Nema latinice.Vec duzi niz godina.Mada bi bilo lepo kada bi mi ipak imali dva pisma ili jedno ali nek bude latinica.Ali tu mi nemozemo nista da uradimo, nismo vlast.Samo mozemo da dodamo po koju tablu tamo gde ih nema a trebalo bi da budu.
 
A u nekim ulicama ih nema uopste ili su na njima nazivi od kozna kad
 
Ja sam za to da svaka tabla nocu bude osvetljena ako je u nekom mracnijem delu grada i da bude vecih dimenzija, sa latinicom naravno, mislim kao da cemo mi sad da nesto izgubimo ako ukinemo cirilicu na tablama.

evo jedne simpaticnog izgleda

E2v6XdekGbNQuza3aX.jpg
 
takve su slične u moskvi, samo su zapravo kutija sa neonkom ispod i noću svetle i kul su, iako su matore i ružne. xD
 
BOKI SMOKI":1ctjqv14 je napisao(la):
Pa u grckoj su samo na grckom.Nema latinice.Vec duzi niz godina.
Baš me zanima kako si to ustanovio, i to baš duži niz godina :)
Evo kako izgledaju grčke table, tipske:
2z7okz9.jpg

I naše TREBA da imaju OBA pisma, ne samo latinicu.
 
A evo kako izgleda kada mora i na tri pisma

16kbcoy.jpg


Meni jako dopadljivo rešenje od keramike :D
 
Ako im dune iz dupeta u glavu stavice na dva pisma.I ne znam sto je nastala tolika zbrka oko pisma.Zapoceli su je radikali, pisi cirilicom pa sad i ovi.
 
@boki smoki

Oko toga da li treba latinica, cirilica ili obe vodila se na ovim stranicama duga polemika u kojoj su iznoseni ozbiljni argumenti za svaku od tri opcije. Ti se nisi udostojio da ih procitas, ali zato imas gotovo resenje. A argumentacija ti je :lool: .

Ja znam da nas anonimnost stiti od prepoznavanja na ulici, ali ulozi malo vise truda pre nego sto sednes za tastaturu. Ovaj forum se upravo izdvaja trudom ljudi koji ga posecuju da odrze nivo diskusije i - usudjujem se da kazem - notu elitizma, a to nije u skladu sa tvojom navikom da sve sto ti u sekundi padne napamet (ma koliko povrsno bilo) plasiras na ove strane. :grand:
 
Vrh