Šta je novo?

Nove registarske tablice

Знајући психолошки профил наших гастарбајтера, а нарочито оних у Аустрији, може да буде и ћирилица са укомбинованим "зиљавим" словима - sh, tj, w... Рецимо, на пример - wабwадоw.
 
stf":3or34gzp je napisao(la):
Фонт није савршен, али је систем ужас. Па колика је разлика између N и I? Па то нису чак ни слична слова. Фонт је лош ако замени 8 и В на пример, или 1 и I. Али да изоставља карактере, ниједан не прочита и меша тотално различита слова, то је већ мало шири проблем.
Ево са чиме има проблема:

- нула;
- слова са квачицама;
- сва слова са оштрим угловима (типа M, N, а нарочито W)

При томе стари ЈУ-фонт чита, бугарски такође, тако да није проблем у систему, јер може да прочита друге фонтове. И даље тврдим да је фонт срање. То што има пуно белог простора због узаног фонта, то је само додатна могућност за грешку.

Иначе, данас сам видео НОВЕ таблице BG 55-00 (или тако нешто, свакако је било 4 цифре и ниједно слово).
 
Њиле, ови симптоми потпуно указују да није проблем у фонту, већ је у систему који "уме" да чита само стари фонт, и онда очекује само такав или сличан. Једноставно ОЦР је лоше програмиран ;)

slova%20latinice.png

Једини проблем који би ОЦР могао да има са овим фонтом је између Č и Ć, D и Đ, I и 1 и то искључиво ако је лоша камера па да слика буде замућена или мале резолуције, или ако је возило предалеко. У свим осталим случајевима, добар ОЦР не би смео да направи грешку.
 
Треба нам извештај неког ко је ишао у комшилук, да видимо како "напољу" ОЦР чита таблице.
 
Nikako... Nema iščitavanja tablica. :) Tamo gde se plaća putarina (HR) dobiješ karnet bez ičega, a tamo gde je vinjeta u igri (SLO, A, H) ili kupiš nalepnicu ili prilikom plaćanja izdiktiraš tablicu, dobiješ slip iz POSa i voziš. MK izostavljam iz priče zato što je sistem pećinski (video svojim očima kako im likovi beže tako što se "prilepe" automobilima ispred), GR ima plaćanje prilikom prolaska kroz rampu, BG ima vinjete, ROM isto...
 
Михаило":7t4lzj5a je napisao(la):
Њиле, ови симптоми потпуно указују да није проблем у фонту, већ је у систему који "уме" да чита само стари фонт, и онда очекује само такав или сличан. Једноставно ОЦР је лоше програмиран ;)

slova%20latinice.png

Једини проблем који би ОЦР могао да има са овим фонтом је између Č и Ć, D и Đ, I и 1 и то искључиво ако је лоша камера па да слика буде замућена или мале резолуције, или ако је возило предалеко. У свим осталим случајевима, добар ОЦР не би смео да направи грешку.
То што си приказао није фонт који је на таблицама. Знам, у правилнику је, али реалан фонт је више болдован од овог и квачице су залепљене за слова.

Што се тиче лоше програмираног ОЦР, нисам сигуран да си у праву. Бугарски фонт баш и не личи на ЈУ-фонт. Требало би сазнати како систем чита друге фонтове (ХР, БиХ, ЦГ, СЛО, МК, мађарски, турски, аустријски, швајцарски и остале фонтове који се појављују на нашим путевима) и онда донети коначан суд.
 
^^ dovoljno je uporediti samo "W" na tablicama i ovog fonta na stranici. Nebo i zemlja. W uzivo izgleda kao da je neko ubio ogomnu bubu i razmrljao je po tablici.
 
У праву си Њиле за фонт, јесте болдован у односу на овај и јесу слепљене квачице, ал то не мења чињеницу да су грешке у очитавању кардиналне. Да је проблем у фонту, било би грешака код сличних значкова, а ове грешке које људи пријављују су класични багови :) Нисам се никад бавио програмирањем оцр-а, али ми искуство каже да је у овом случају у питању лош софтвер... А и чини ми се да је неко раније поменуо да су немачке таблице прочитане погрешно, ал мрзи ме да тражим...

П.С. Можда су паметњаковићи из ЗИНа направили матрице по овом правилнику, не рачунајући дебљину лима, па добисмо болдовани фонт :lool:
 
Да, у праву си за немачки фонт, чини ми се да има проблема код читања слова са умлаутима. Али свакако је фонт измењен, јер је облик неких слова измењен.

Како год, требало би видети како се читају остали фонтови. А да има багова у софтверу, и то је могуће (мада, ето, има два фонта које чита без грешке).
 
У почетку. Касније је постао исти као на СРЈ таблицама, а петокрака је постала мања.

Како год, волео бих да видим да ли би ОЦР прочитао те таблице (а вероватно би, јер је фонт неупоредиво читкији).
 
Mени се лично, више свиђа ова стара болдована, него СРЈ.
Могли су тај фонт да врате.
 
Као што рекох, питање је да ли би га читао ОЦР.

Видиш да са овим болдованим фонтом има нерешивих проблема (мада је, то је јасно, фонт очајан).
 
Wile E. Coyote":3b89v0na je napisao(la):
Иначе, данас сам видео НОВЕ таблице BG 55-00 (или тако нешто, свакако је било 4 цифре и ниједно слово).

Вили, на личним таблицама може да буде тј. да пише шта се хоће, сем да то није безабразно и да то некога вређа. Значи на таблици, после ознаке града и оцила, могу да буду само бројеви, као што си ти видео, или само слова. Ево примера из Руме, ова мечкица СЛР је иначе од Боровице грађевинца


У Америци и Канади могу да буду и овакве таблице:


А може и овако:
 
Хмм, мислим да би знатно лепше било да се и регистарско подручје са оцилима и регистарска ознака позиционирају заједно на средину таблице, као што су урадили Аустријанци.

Овако, код таблица са мало карактера, испада као да мало има....мало нема....па опет мало има...
 
Још један од промашаја...

А најлуђе ми је ових дана што виђам кола са празним простором за четвртасту таблицу (мислим да је чак остао и оквир), а испод углављена дугуљаста. То је то кад су дебили предвидели вишу цену за њих, вероватно рачунајући да ће џипаџије да се полакоме па да ће зарадити додатне паре. Овако као нуспојава виђам Реное 4, старе Фиће и старе Бубе са дугачким таблицама које им стоје КОПС. :rolleyes:
 
Treba mi pomoc... Kom gradu pripadate ako su vase registarske tablice sa oznakom: PA 117-... Molim za brz odgovor. Hvala unapred! ;)
 
Reg. oznaka "PA" pokriva opstine Pancevo, Alibunar, Kovacica i Opovo
 
Видех данас Тојоту IX-20 са налепницама емисије САТ и таблицама BG IX-20. Баш ме занима ко је платио таблице, да ли Тојота или РТС...
 
To je naj veca glupost. Svi oblici tablica za aute znaci i duguljaste i cetvrtaste su trebale da budu iste cene osim privatnih naravno. Ovde u kanadi privatne su 250 $. Potpuno ruzno izgleda kad auto nema kvadratastu tablicu a tako polje zahteva.
 
Wile E. Coyote":2ad084ck je napisao(la):
Видех данас Тојоту IX-20 са налепницама емисије САТ и таблицама BG IX-20. Баш ме занима ко је платио таблице, да ли Тојота или РТС...

Вили, није то Тојота, то је Хјундаи IX-20, ево слике са теста од једног другог часописа из области аутомобилизма и где се види та таблица:


Иначе ни ревија САТ, а поготово не РТС немају ништа са овим колима. Власник кола је Хјундаи Ауто Београд и они су региостровали на себе то возило, пошто је то тестно возило и сви ауто часописи у Србији га добијају на тестирање. То значи Хјундаи Ауто Београд је платио тих 80 хиљада динара за те таблице.
 
Извињавам се, Хјундаи. Не знам шта ми је ових дана, врућина ми је ударила у главу. :D

Сад је свакако јасније ко је платио таблице. Био сам збуњеТ.
 
Vrh