Šta je novo?

Nove registarske tablice

Где нађосте баш актуелне француске, мени једне од најружнијих таблица!:p
Мени су старе ФР из периода 1950-1992 (прве две, на врху - линк) и старе италијанске табле (линк) прелепе.:D
 
@ Картограф И јефтиније је за израду. Лепо изгледа. Нисам знао да су прешли на скроз равне, раније су имали табле са благо избоченим карактерима.

@ Ужегли зејтин Да, те старе су далеко лепше. Заправо, све старе серије су ми далеко лепше, имале су шмек. Данашње су све на исти калуп, и због тога се ја залажем за ове које имамо. Бар мало су другачије од осталих. Бар мало. И зато сам против дееп0дарк- ових табли.
 
Дачић: Све регистарске таблице заменити до краја године

БЕОГРАД – Министар унутрашњих послова Ивица Дачић изјавио је данас да регистарске таблице на свим возилима треба да буду замењене до краја године, док је 2014. крајњи рок за употребу старих возачких дозвола.

После састанка са гувернером Народне банке Србије Дејаном Шошкићем, Дачић је рекао новинарима да ће на новим регистарским таблицама, које се раде у Заводу за израду новчаница (ЗИН), решења као што су другачији грб и слова у латиничном писму које се употребљавају у српском језику, бити замењена сукцесивно, у складу са напретком наше земље у евроинтеграцијама.

Извор: http://www.politika.rs/rubrike/Hron...rske-tablice-zameniti-do-kraja-godine.sr.html

По наслову човек би помислио да ће све поново да мењају до краја године. :rolleyes:
 
Uzegli Zejtin":1qgst3jt je napisao(la):
решења као што су другачији грб и слова у латиничном писму које се употребљавају у српском језику, бити замењена сукцесивно, у складу са напретком наше земље у евроинтеграцијама.
Из овога се очигледно може схватити да су кукице убацили НАМЕРНО да би за коју годину, њиховом заменом узели још новца од народа. :notok:
 
Da li neko ima ideju (ili još bolje, preciznu informaciju) šta to znači? Kako će ukinuti kvačice? Šta će biti sa razlikama između SA i ŠA ili VS i VŠ...
:notok:
 
Укидање се односи на комбинацију слова, а не на обележје града.
Иначе, и Хрвати имају неке ознаке градова са квачицама - Шибеник, Вараждин...
 
Uzegli Zejtin":240boj13 je napisao(la):
Укидање се односи на комбинацију слова, а не на обележје града.
Иначе, и Хрвати имају неке ознаке градова са квачицама - Шибеник, Вараждин...
Имају, али се не преклапају слова са и без квачица (као што се ни на немачким таблицама не преклапају слова са и без умлаута).
 
lako bi moglo da se sredi i kod nas da se ne preklapaju a da ostanu registraciona područija.

recimo za bogatić koji ima tablicu BĆ da sve registracije počinju sa ciframa od 0 do 4,
a bečej koji ima registraciju BČ da sve registracije počinju sa ciframa od 5 do 9....

siguran sam da ni bečej ni bogatić nisu ni blizu da ispune kvotu sa ovim mogućim brojevima.
 
То је добра идеја. Само кад би се неко сетио...

Друга варијанта је да, рецимо, Бечеј буде БЕ или БЈ, или Богатић да буде БА или БИ...
 
e za vikend sam video prve one tablice na kojima vam pise sta sami zelite. Lik je vozio Audi R8 , a tablice su bile BG - R R R R .... tatin sin... :)
 
Ima toga već koliko hoćeš... Malo, malo pa vidiš auto čije su tablice koštale 800€. Neki ih kupuju zbog ku**enja, neki u reklamne svrhe, a neke tablice su izgleda jasne samo njihovim vlasnicima. :)
 
Danas sam prvi put video policijske tablica oblika [4 mala broja raspoređena u kvadrat][štit][ПОЛИЦИЈА]
Беле, нису плаве као остале полицијске
 
Видео сам и ја те беле ПОЛИЦИЈА таблице. Такве имају они "пресретачи", који возају главоње по граду, углавном ауди и шкода возила са затамњеним стаклима.

Који је то сектор, не знам, али делују као да хапсе ако им само погледаш кола.
 
Wile E. Coyote":2a5kg39e je napisao(la):
Да. Ја сам видео ПО ПЗП-1. :/

Preteče me juče taj A4 na požeravčkoj obilaznici... K`o da si znao! Da nisi vidovit? :lol: :lol: :lol: (PZP je Preduzeće Za Puteve).
Video sam i neku agenciju za registrovanje automobila koji ima (na A6ici) BG ***** pa onda nalepnicu CO.RS, uglavnom dobar i (relativno) upečatljiv vid reklame.

Nego, juče me požarevačka rampa na ulasku na auto-put nije uspela da uopšte iščita (mislim na tablice) i na karnetu je izbacila samo zvezdice. Definitivno sistem ne radi kako treba. :blah:
 
stf":3axjytr8 je napisao(la):
Видео сам и ја те беле ПОЛИЦИЈА таблице. Такве имају они "пресретачи", који возају главоње по граду, углавном ауди и шкода возила са затамњеним стаклима.

Који је то сектор, не знам, али делују као да хапсе ако им само погледаш кола.

Ако су Шкоде Суперб нове, требало би да је у питању војска, то су нова возила која су купили и парадирали у њима на вежби "Ушће 2011". Можда је то војна полиција - 0:56 http://www.youtube.com/watch?v=NMLOskDOqzQ :laugh:
 
nenad78":2ja6e2ys je napisao(la):
PZP je Preduzeće Za Puteve
А ја рек'о прашак за пециво. :lol:
nenad78":2ja6e2ys je napisao(la):
Nego, juče me požarevačka rampa na ulasku na auto-put nije uspela da uopšte iščita (mislim na tablice) i na karnetu je izbacila samo zvezdice. Definitivno sistem ne radi kako treba. :blah:
Не, него је фонт срање. Нарочито је нула промашај и у 95% случајева је погрешно очита. А данас је N очитано као I!
Рецимо, бугарске таблице чита без грешке.
 
stf":61b4kyym je napisao(la):
Видео сам и ја те беле ПОЛИЦИЈА таблице. Такве имају они "пресретачи", који возају главоње по граду, углавном ауди и шкода возила са затамњеним стаклима.

Који је то сектор, не знам, али делују као да хапсе ако им само погледаш кола.

То су војне таблице.

Ево један виц за нове регистраске таблице:

Отишле две лезбејке у полицијску станицу да траже нове таблице,
- Добар дан ми би розе таблице ?
- На шалтеру им кажу да не може, одакле вам тако нека идеја !
- Па ако ови педери могу да имају плаве са “П”, зашто ми лезбејке не можемо розе са “Л” !
 
Wile E. Coyote":3pfz0bsb je napisao(la):
nenad78":3pfz0bsb je napisao(la):
Nego, juče me požarevačka rampa na ulasku na auto-put nije uspela da uopšte iščita (mislim na tablice) i na karnetu je izbacila samo zvezdice. Definitivno sistem ne radi kako treba. :blah:
Не, него је фонт срање. Нарочито је нула промашај и у 95% случајева је погрешно очита. А данас је N очитано као I!
Рецимо, бугарске таблице чита без грешке.
Фонт није савршен, али је систем ужас. Па колика је разлика између N и I? Па то нису чак ни слична слова. Фонт је лош ако замени 8 и В на пример, или 1 и I. Али да изоставља карактере, ниједан не прочита и меша тотално различита слова, то је већ мало шири проблем.

Иначе, другар ми је јуче рекао да је видео аустријске таблице (Беч) са ћирилицом!!!! Да ли је то уопште могуће?

@Гага :lol:
 
Vrh