Šta je novo?

Neprofitni stanovi - Beograd - konkurs 2011

+1
Pozdrav drstvo!
I ja sam ucesnik konkursa kao i vi, i istu muku imam...
Stvarno ne znam sta da radimo, mislim da bi ubrzo trebalo da se organizujemo i ma neki nacin da protestujemo. Mozda nam pomogne i to sto je do izbora ostalo oko dva meseca, pa da se obratimo nekim novinama i televiziji da pokusmo da dignemo sto vecu prasinu oko ovoga.
Sto se lokacija, obilazio sam ih vise puta u svim fazama gradnje, takav mi je posao. Sto se Dr. Ivana Ribara tice tu je sve OK, ali Kamendin UZAS. Cak su zgrade u Kamendinu bolje, ove sto se saada grade imaju i podzemne garaze, ali imaju i preko puta socijalne stanove. Ciganmala, stvarno NE ZELIM da moje dete ( deca) tamo odrasta-ju.
 
Bilo bi dobro da vidimo kakva su konkretno nasa ocekivanja i razni stavovi u vezi sa kupovinom stana. Ovaj konkurs i nacin na koji se sprovodi je poprilicno besmislena prica. Treba ozbiljno razmisliti da li da se dalje ulazi u proceduru ili odmah sada da iznesemo primedbe i da ih na neki nacin optuzimo za nelogicnost i apsurdnost konkursa.
 
Pozdrav svima,

odlicno krenuli smo sa mrtve tacke. Ja sam malo sarao po internetu i portalima i gde god sam video vest o socijalno neprofitnim stanovima - konkursu iz 2011 kacio sam link ka nasoj FB grupi, sa logikom da ako i ostali ljudi sa konkursa "nabasaju na vest" da za cilj privucemo sto vise nas..

Kao sto je ocekivac napisao, trebalo bi svi negde da sumiramo nasa ocekivanja i stavove. Pa da u odnosu na ponudjeno konkretizujemo akciju.

Za sada moje licno misljenje je da nemamo osnov za bilo kakvu vrstu pobune, jer mi i dalje nismo dobili nikakvu zvanicnu ponudu/predlog/informaicju. Na stranu sve sto dolazi iz medija i iz raznih insajderskih izvora. Za sada ZVANICNO sve je korektno, prosao je konkurs, istekao rok za zalbu, objavljena finalna lista i ceka se ponuda stanova, sam nacin otplate istih nema veze sa celom pricom jer je tako i definisano u konkursu i ne moze da bude predmet pobune nase ;)

Jedino gde bi mogli sada da se zalimo SADA je sama dinamika konkursa kako tece. Opet licno mislim da nam ide u korist sto se sve sporo odvija, jer nam daje vremena da se udruzimo.


Onog trenutka kada dobijemo kataloge i kazu nam stanovi su tu tu i tu, tada treab krenuti u akciju. Koliko vidim akcija ce sama po sebi da se nametne - jer cemo svi odbiti kamendin ! Treba samo siriti informaciju da su svi spremni da odbiju kamendin da se ne dogodi da manji broj ljudi krene linijemo manjeg otpora..


--

Da li neko ima neki konakt sa nekim iz medija ?
Mozda neki clanak napraviti - o planu gradske vlasti da ponudi za neprofitne stanove lokaciju koja je visestruko losija po svim kriterijumima, a da socijalno ugrozenim porodicama ponude stanove na boljim lokacijama. Kao i o modelitetu konkrusa koji zapravo ne pruza ni jedan benefit, pa neko poredjenje sa proslim konkurisma - da se ubaci tabela.. prosli su nudili olaksanu otplatu i dobre lokcije a novi konkurs ne nudi nista od navedenog.. ideje same naviru..
 
U januaru 2012 bila sam na razgovoru kod koordinatora Gorana Blagojevica da ga pitam za lokacije
i on mi je rekao da ce to biti Dr.Ivan Ribar na N.Bgd i Kamendin ako mu je za verovati....
Organizovanje podrzavam u svakom obliku..
Sto se tice samog protesta moze i ispred zgrade Gradske uprave, upravo tamo gde smo i konkurisali..
Tamo sam i videla grupu ljudi kako protestuju...bilo je to prosle godine, negde posle raspisivanja naseg
konkursa...nosili su transparent "1000 neproftnih-konkurs 2007". Tada nisam ni pomislila da ce me zadesiti ista muka, mozda jos i gora, ko zna sta nas jos ceka....Moja ocekivanja su da ce to ipak biti na
N.Bgd. i da cena kvadrata nece biti veca od 1000E a ako se ipak dogodi suprotno mom ocekivanju, trazim stan na drugim lokacijama za istu cenu, mozda jos i manju...ali to zasigurno nece biti Kamendin....
Pozdrav....
 
Drustvo jel ima neko otprilike predstavu ili bar da pretpostavu kad mi otprilike mozemo ocekivati da treba da platimo te stanove (uzmemo kredite) tj. kada je taj zavrsni cin (potpisivanja ugovora isplate) pred useljenje ?

koliko sam video na slikama kamendin skoro gotov.. ako su to te zgrade koje sam gledao.. takodje i na slikama sto je Darko postavio na facebook stranici grupe. http://www.facebook.com/groups/241571972603237/

U Dr. Ivana ribara se jedino grade stanovi iz prethodnih konkrusa, koje verujem da ce popuniti sa tim ljudima i ne verujem da ce ostati praznih stanova. Takodje preko puta skole, ima jedna zgrada (bela fasada sa zutim/narandzastim detaljima u Vojvodjanskoj) koja j do pola useljena (socijalno stanovanje) a druga polovina zgrade dzudzi prazna i propada... Ja ne vidim da se sprema neka nova gradnja gde bi nama ponudili, mozda gresim, ako neko nesto zna lokaciju itd nek napise.

Pre neki dan je isto bila vest da su krenuli da iseljavaju rome, to pretpostavljam da je preduslov za pocetak gradnje projekta koji Dulic reklamira (kopija Stepe na NBGD) ali to nema nikakve veze sa nasim konkursom..
 
Поздрав друштво.
Да ли неко има неке нове информације? Како то да већ 15 дана нема поста на теми и то сада када би требало да су у току прва позивања према коначној ранг листи. Такође ми није јасно да група на facebook-u нема ни 20 чланова. Да ли то људи одустају и пре самог почетка "борбе"?
Г-дин Костић је најавио да ће рангирани бити позивани у марту па пошто нас нису звали занима ме да ли су некога већ позвали? Чуо сам за један случај да су жену звали и нудили јој само Камендин, који је она одбила. Немам ближе информације шта следи ако ти понуде само једну локацију и ти је одбијеш.
Радује вест да су наши "сапатници" са конкурса 2008 имали може се рећи успешан протест испред Скупштине града и састанак са градоначелником.
Ако неко има било какву нову информацију дајте да исте поделимо, с обзиром да на други начин до информација тешко да ћемо доћи.
 
Hajde malo da osvežimo temu...mada i nema nekih novih stvari. Mene nije niko zvao, mada ne znam ni kad se očekuje da će nas neko pozvati, čim nešto bude odmah se javljam sa svežim informacijama. Baš bih volela da počnu da nas zovu, pa da dobijemo neki uvid u celokupnu situaciju :)
 
Ja sam nova ovde. Konkurisali smo i sada cekamo. Mada ne znam do kada... Da li neko ima neki kontakt tel?
 
bogart":1tlrlxm6 je napisao(la):
Ljudi nemojte da prihvatate Kamendin ni po koju cenu. Necete valjda zbog 100 evra po m2 da zivite tu i da vam tu deca rastu. Bićete okruženi polusvetom, socijalnim slučajevima i kriminalcima. Prevoz je manje bitan. Ako svi budu rekli da neće Kamendin moraće da nam zamene te stanove sa ovim socijalnim u Dr. Ivana Ribara. Ja sam pričao sa ženom iz Gradske agencije za izgradnju i tako mi je i rekla. Oni isto očekuju da većina neće prihvatiti Kamendin. U svakom slučaju nemojte da vam cena bude jedino merilo, čak i ako je spuste, jer će te sigurno zažaliti.

Ne razumem zasto se ovako govori o ovom naselju..zivim u naselju Kamendin vec 5 godina i dobro znam naselje. Moja porodica je dobila ovaj stan na koriscenje od 5 godina, a pre toga smo ziveli na Zvezdari 20 godina (u mnogo losijim uslovima nego sad). Razumem da vam je lokacija na Nbg bolja i atraktivnija, svakako da jeste (zbog polozaja), ali Kamendin nije nekakvo ruglo naseljeno "polusvetom i kriminalcima". Imam puno prijatelja ovde, inteligentnih i obrazovanih ljudi, sa malom decicom..i uopste nije tacno da ovde zive kriminalci, ne znam odakle vam ta informacija. Ako je neko socijalan slucaj, ne znaci da je "polusvet"..sramotno je kakav se zakljucak o naselju donosi na osnovu dezinformacija. Uslovi u stanovima su fantasticni, nikakvih problema do sada nismo imali. Vidjao sam komentare i da je prevoz ocajan..kao da 4 linije gradskog prevoza nisu dovoljne (+ zel.stanica za bg:voz koja ce poceti da se pravi u toku godine).
Nemojte me shvatiti pogresno, samo smatram da nije u redu da vecina vas ima tako losu sliku o naselju o kojem jako malo zna, a u kome se sasvim normalno odvija zivot, kao i bilo gde u centru Beograda.
 
^^^^
Slažem se, onoj ko ne zna o i nije nikad bio u Kamendinu NE TREBA da daje komentare o istom.
 
boleNBGD":2tmx5c6a je napisao(la):
Svi za jednog, jedan za sve!
Ljudi, ne uzimajte bre Kamendin uopste u razmatranje! Da li stvarno vidite svoju buducnost tamo? Da li ste uopste bili ikad tamo!? Svi mi uzimamo kredite na 20-30 god, bolje dodati 50-70 evra vise mesecno i ziveti na 5 min od Savskog keja, na 10 min biciklom do Ade, Shopping molovi, norman komsiluk, skole, dom zdravlja, GSP, drustveni zivot. Stavite sve na papir i vidite sta dobijate, a sta gubite.
Postavite sebi visoke ciljeve!
Mislite o tome...
Dom zdravlja Kamendin se nalazi odma uz zgradu u kojoj se nalaze neprofitni stanovi, naselje ima 4 linije gsp-a na 2 minuta od zgrade, bg:voz, obdaniste, osnovnu skolu, naselje je cisto i mirno, ulice se obavezno peru bar jednom nedeljno...ko ume sebi da organizuje zivot bice mu lep gde god bio (a ovde ce nesumljivo imati odlicne uslove za stanovanje). Steta sto mnogi imaju urodjenu fobiju od roma ili socijalnog stanovnistva i sto je stvorena pogresna slika o Kamendinu u javnosti.
 
ociglendo da niko jos uvek nije zvanicno pozvan .. izgleda da sve stoji i rekao bih ceka izbore..
 
Bostos,

ova tema ne bi trebalo da bude za ili protiv kamendina, a ni najmanje da ulazimo u detalje naselja. Mozda je osuta paljba protiv kamendina bila i prejaka ali ne zbog njega kao takvog vec zbog na na neki nacin sramne ponude koju mi kao ucesnici ovog konkursa nastojimo da izbegnemo.

Sramne iz razloga sto isti konkurs, samo u proslom krugu je garnovao stanove kao i njazavnije - povoljne uslove za otkup istih (kao i svi konkursi pre njega).

Ovaj konkurs pod istim nazivom, istim projektom vise ne nudi nikakve uslove pri otpalti - dakle trzisni, ali odjednom dolazi i informacija da ni stanovi nece biti oni kojima smo se nadali, vec na daljim lokacijama/zonama i slicno. Postavlja se pitanje zasto bi ucestvovali na istom, ako vec nemamo kao ljudi sa svih pretnhodnih konkursa povoljne uslove od grada KAO NI zadovoljavajucu lokaciju ?
(svi onda za svoj novac imamo alternativu - lepo da za svoje pare trazimo lokaciju koja ce zadovoljiti nase potrebe i organizaciju zivota)

Siguran sam da niko ne bi imao nista ni protiv Kamendina, ali da nam grad da uslove otplate tih stanova kao ljudima sa prethodnih konkursa, onda bi se svi potrudili da se uklope reogragnizuju i slicno..


ps. o neprofitnoj ceni kvadrata mozda ni ne vredi raspravljati..
 
Dulicevi stanovi:

Sta mislite, da li cekati ove nase neprofitne stanove ili uzeti Dulicev u I.Ribara?

Argumenti za:

1.Pocela izgradnja ( licno se uverio),useljenje sledece godine, naselje veliko sa igralistem, fontanama, drvecem i sl. modera dizajn zgrada
2. Krecem sa kreditom 3-4 god ranije. jos dok sam mlad i zdrav
3. Obezbedice povoljne uslove kreditiranja
4. Nasi neprofitni nece biti gotovi jos 4-5 god, cena ce biti SIGURNO 1100e,ne zna se gde ce se graditi, placam rentiranje stana, zena nece da radja u iznajmljenom stanu....

Argument protiv:

Cena od 1300e, naspram 1100. Znaci na stan od 50kvm, razlika je 10.000e. Mislim da ima racunice ,kad se sve stavi na papir.
 
Postovane kolege.sapatnici mi iz konkursa 2007 organizujemo protest ispred Skupstine grada u sredu 11. aprila u 12 sati, Pozivamo vas da nam se pridruzite ,jer i vas muce ista pitanja. ta kobejagi neprofitna cena kvadrata, PDV koji je 8 procenata,sto sa ucescem cini cifru od 28 procenata! Dodjite zajedno mozemo nesto da uradimo! Veliki pozdrav!
 
dodajte zahteve raseljavanje cigana.

sad kad ih proteruju iz belvila to im je nova lokacija. već su napravili desetak kartoniki, i svaki dan im se broj povećava....
 
gde su sad napravili kartonke? u kom delu?
MilisaV":201j0n8i je napisao(la):
dodajte zahteve raseljavanje cigana.

sad kad ih proteruju iz belvila to im je nova lokacija. već su napravili desetak kartoniki, i svaki dan im se broj povećava....
 
схватам проблем око Камендина...хоћете да кажете да ће вам по истој цени дати да неко живи у Ивана Рибара(ближе центру града) а неко у Камендину (далеко од центра града)??? ако је то проблем,онда имате право да се буните..подржавам вас. јер није у реду да неко купи стан у Камендину и у Ивана Рибара по истој цени :) поздрав
 
Buduće komšije, juče sam išla da se raspitam za naše stanove i rekli su mi da do kraja oktobra treba da im stignu katalozi i da će nas posepeno pozivati do Nove godine da bismo se izjasnili oko izbora stanova. Stanovi će biti gradjeni u Ivana Ribara, Kamendinu i na nekoj trećoj lokaciji koju ćemo saznati kad stignu katalozi.
 
Politika

Ове недеље биће позната вредност квадрата социјално непрофитних станова у земунском насељу, а како најављују из градске управе, коштаће мање од 1.050 евра

Купци социјално непрофитних станова уселиће се у прву од три зграде које се граде у земунском насељу Камендин, пре Нове године, а цена квадрата знаће се ове недеље, каже Зоран Костић, председник градске Комисије за стамбена питања. Он је потврдио да ће квадрат бити јефтинији од 1.050 евра, колико су га плаћали власници станова у новобеоградској Улици Милеве Марић-Ајнштајн.

– У Камендину се гради 450 социјално непрофитних станова за људе који су испунили услове на последњем конкурсу за куповину крова над главом које зида град. Планирано је да још две зграде у том насељу буду усељене следеће године, једна на пролеће, а друга до краја 2013 – каже Костић.

Следеће године у Овчи се отвара још једно велико градилиште на коме ће бити подигнуто 15 стамбених зграда са 1.000 социјалних и 200 станова солидарности, као и пијаца, школа, дечја установа, дневни боравак за одрасле и старе, игралиште, спортски терени и паркови. Изглед будућег насеља које ће се простирати на 7,8 хектара и моћи да прими између 4.500 до 5.000 становника, осмислило је осам архитектонских тимова који су учествовали на првом конкурсу за израду идејног урбанистичко-архитектонског решења комплекса социјалног становања на левој обали Дунава.

Инвеститор тог комплекса је Агенција за инвестиције и становање, под чије окриље је пре две године прешао Фонд солидарности. Новац који је тада био затечен на рачуну фонда биће искоришћен за градњу 200 станова у Овчи.

Они су намењени запосленима у предузећима која су уплаћивала порез на фонд зарада до 1. јула 2004. године, без обзира на то да ли фирме још постоје или су приватизоване, а радници нису досад искористили то право.

----------------------------------------------

Раскиди уговора

Комисија за стамбена питања покренула је средином октобра поступак за раскид уговора са пет породица које закупљују социјалне станове у Камендину, јер месецима не измирују кирију, као ни рачуне за струју, воду, грејање. Рок за жалбе станара истиче следеће недеље, када градоначелник треба да одлучи да ли су њихови приговори основани. Уколико оцени да нису, град ће им отказати закуп, после чега имају 30 дана да се иселе, каже Зоран Костић, председник комисије.

Због неплаћања кирије и комуналних рачуна, дуг још 73 породице које користе станове у Камендину, нарастао је на 3,6 милиона динара.

Д. М.
објављено: 05.11.2012.
 
Vrh