Šta je novo?

Neostvareni Beograd

...и да нам је земља била просперитетна као Румунија. Отприлике би тако изгледало, мада се види да су они до 1941. доста далеко отишли са модернизмом.

Занимљиво, и данас Букурешт има већи БДП (65 милијарди $) од читаве Србије. Ево још једне слике предратног "Малог Париза" (мени више личи на Буенос Ајрес, Париз је конзервативнији):

Мали Париз.jpg
 
Ali kao i kod nas sve su te zgrade naružene odvratnim izlozima, nadogradnjama, šarenom stolarijom, zastakljenim terasama... Bio sam u Bukureštu pre par godina i nimalo impresioniran nisam ostao.
 
Е, па, свашта се десило и тамо од 1941... укључујући и једног који је срушио пола Букурешта да направи зграду, и држао зими температуру у становима на +11.

Кад сам ја био једини пут, сав центар им је био у кладионицама. Као и овде, и тамо ми је то било гадно.
 
Нама је главни проблем одсуство укуса - код реклама, натписа, излога, столарија и надоградња.
 
...и да нам је земља била просперитетна као Румунија. Отприлике би тако изгледало, мада се види да су они до 1941. доста далеко отишли са модернизмом.

Занимљиво, и данас Букурешт има већи БДП (65 милијарди $) од читаве Србије. Ево још једне слике предратног "Малог Париза" (мени више личи на Буенос Ајрес, Париз је конзервативнији):

Pogledajte prilog 155618
I uočava se veća prosečna spratnost, u odnosu na novogradnju u Beogradu u isto vreme.
A tek širina bulevara...
 
Подсећа на пресечену зграду Рада. Где је требала да буде?
 
Nažalost ne piše isti arh je upitanju ko i zgrada gp rad inace i jos neke stvari cu okačiti samo da proverim
 
Zgrada je projektovana za sjediste zavoda crvena zastava 1989 arh vasiljević milunovic
20240307_223726.jpg

Izvedeno stanje
20240307_141252.jpg

Drugi ugao planirano
20240307_223759.jpg

Drugi ugao Izvedeno
20240307_141108.jpg
 
Vrh