Šta je novo?

Ne da(vi)mo Beograd!

Ja vidim kako ovi rade (nešto je ok, dosta toga nije), problem je sto ja ne vidim kako rade ovi drugi što pretenduju da ih zamene upravo iz razloga što nisu ni pokazali šta znaju a time najviše pokazuju da ne znaju.
Ok kapiram. Nepoverljiv si. Zanemarimo arhitekturu.
Ne brine te vladavina prava?
Recimo upadnu u tvoju ulicu neki tipovi sa maskama, vežu tebe i ženu i poruše ti kuću.
Ti zoveš muriju, kukaš, a oni ti kažu da ne mogu da dođu na teren.
Sledeći dan izlazi na TV neki glavni baja i kaže da su to uradili nadležni grada u dogovoru sa policijom.
I nikom ništa. Ne misliš da je to dovoljno da bismo ih smenili?
 
Na svakim izborima se pojavljuju ovakvi koji su kao ok, gradjanska opcija itd. ali uvek nesto ili smrdi ili nesto fali ili oba. Tj. mnogo fali i mnogo smrdi. A ne moze niko da me ubedi da ne moze da se izvuce normalan kandidat i napravi normalan plan. Zagrebacki Mozemo je sto puta bolji nego Moramo.

Sto je u praksi dokazano kod nas da se uvek radi o DB listama i kandidatima. Mogu ja da odem i dam glas, ali da se palim na takve ne mogu i necu. Mogu i da odem na neki bezveze koncert i kazem bolje da sam ovde nego na turbo dzihad zurci, ali ne mogu da se palim na muzicare koji sviraju, pevaju i komponuju gore od ljudi u mom okruzenju i mene.

Sto dalje vodi ka problemu da se palimo, a sve je vec izrezirano da Vucic pobedi jer ovakvi likovi imaju domet 30,35 maks, ali nikakvu, ali apsolutno nikakvu sansu za pobedom. Na celu opoziciju mislim. Sto znaci da cemo samo dati jos veci legitimitet Vucicevoj novoj pobedi sa vecom izlaznoscu gde bojkot ostaje legitimna i mozda i dalje jedina ispravna opcija.
 
@Jaran
Ja se slažem da sve to stoji i da je za osudu ali takve ispade su imale sve gradske vlasti od komunista do danas u većoj ili manjoj meri.
Svaka vlast ima svoju tajnu službu koja će prikrivati takve stvari i tako bi i sutra neka NDVBGD tajna služba prikrivala svinjarije kad bi oni došli na vlast.
Uvek će postojsti ispadi jer svaka vladajuća stranka ima interese i svaka će prikrivati kako zna i ume kad neki kadar u samom vrhu tamo zabrlja nešto.
Svi su pošteni u početku, apetiti rastu kad se domognu fotelje.
Tako da ja tu ni ne pravim neku razliku niti je to meni presudno sad u nekoj većoj meri.
 
@Bender Rodriguez
Izvini nisam video tvoje pitanje dok sam.odgivarao Jaranu.

Pa postavljaš pitanje na koje je prilično teško odgovoriti zavisi sa koje tačke gledišta se posmatraju stvari.

Tebi smeta monopol tj snaga SNSa kao što nekome smeta apatija i slabost celokupne opozicije koja nema snage da se odupre i suprostavi SNS mašineriji.

Ja sam saglasan da mora da postoji opozicija u nekom obliku da pozicija ne bi mislila da je nedodirljiva. Ali opet to mora da bude iole respektabilna opozicija sto svakako nije trenutno slučaj.

Tu mogu da se postave razne opcije.

Da li je bolje da "bahate" zamene "nesposobni"?
Da li je rešenje da u redovima "bahatih" ubacimo "poštenije"?
Da li je rešenje da u redovima "nesposobnih" u opoziciji ubacimo "sposobnije" koji će voditi opoziciju kako treba i vratiti balans tj ukinuti monopol koji spomonješ?
 
Poslednja izmena:
Ja to ne gledam kao zamenu, gledam kao promenu odnosa snaga. Umesto da bude 80:20 da bude 60:40, 51:49 ili pak 45:55.

Drugo, NDMBG ne cini samo Dobrica.
Ja sam saglasan da mora da postoji opozicija u nekom obliku da pozicija ne bi mislila da je nedodirljiva. Ali opet to mora da bude iole respektabilna opozicija sto svakako nije trenutno slučaj.
Slazem se s ovim.
 
@Jaran
Ja se slažem da sve to stoji i da je za osudu ali takve ispade su imale sve gradske vlasti od komunista do danas u većoj ili manjoj meri.
Svaka vlast ima svoju tajnu službu koja će prikrivati takve stvari i tako bi i sutra neka NDVBGD tajna služba prikrivala svinjarije kad bi oni došli na vlast.
Uvek će postojsti ispadi jer svaka vladajuća stranka ima interese i svaka će prikrivati kako zna i ume kad neki kadar u samom vrhu tamo zabrlja nešto.
Svi su pošteni u početku, apetiti rastu kad se domognu fotelje.
Tako da ja tu ni ne pravim neku razliku niti je to meni presudno sad u nekoj većoj meri.
Ne bih baš rekao da je za osudu. To mi zvuči preblago.
Pre bih rekao da bi svi trebalo da stavimo prst na čelo i zapitamo se, ali OK.
Znači, Beki, ti ćeš bojkotovati?
Iskreno, za plakanje je kada su nekom čoveku važnije neke zgrade od vladavine prava i policije koja radi za svoj narod?
Ali OK svi se razlikujemo.
Ovo bih samo malo ispravio.

Da li je bolje da "kriminalce" zamene "pošteni"? Da.
Da li je rešenje da "kriminalce" pohapsimo? Da.

Ovde se toliko trivijalizuju neke zabrinjavajuće stvari.
Jednostavno je. Žena pogine na naplatnoj rampi. Ne zna se ko je vozio.
Policija obriše dva minuta snimka. Vođa kaže odvratno je ali on je pogledao i sve zna.
Sledeće nedelje pušta odsečene glave na TV-u sa sve komentarisanjem. To nije odvratno.
Čekajte. Ko je ovde lud? Kakvo je ovo društvo?
I sada se mi raspravljamo da li ovaj pije dvolitre ili da li ima radni staž.
Možda ja sve shvatam previše ozbiljno.
Ako je svima ovde to normalno, možda je stvarno rešenje pobeći odavde.
Ne znam.
 
Ja sam saglasan da mora da postoji opozicija u nekom obliku da pozicija ne bi mislila da je nedodirljiva. Ali opet to mora da bude iole respektabilna opozicija sto svakako nije trenutno slučaj.

Tu mogu da se postave razne opcije.

Da li je bolje da "bahate" zamene "nesposobni"?
Da li je rešenje da u redovima "bahatih" ubacimo "poštenije"?
Da li je rešenje da u redovima "nesposobnih" u opoziciji ubacimo "sposobnije" koji će voditi opoziciju kako treba i vratiti balans tj ukinuti monopol koji spomonješ?
Prilicno se slobodno dodeljuju epiteti opoziciji, mladost i neiskustvo ne moraju da znace automatski i nesposobnost, mnogi genijalni ljudi su se iskazali pre 30-te, poenta je da dobiju sansu, ako im se uvek uskracuje prilika onda svakako nece uspeti da urade bilo sta. Sto se kvaliteta opozicije tice, on je cak iznad ocekivanja u uslovima potpune medijske blokade ( N1 se ne gleda u 2/3 domacinstava Srbije) i otvorene drzavne represije koriscenjem svim poluga vlasti.
 
Ja se slažem da mladost ne mora automatski da znači nesposobnost.
Zaista priželjkujem da vidim da te sposobnosti postoje kod ljudi koji pretenduju da ih imaju.
Meni zapravo i najviše smeta sto do sada nismo videli za šta su sposobni ti ljudi i šta nude.
Ja nemam nikakav problem da promenim svoje mišljenje ako neko pokaže svoj rad i šta on planira ali to mora da učini drugačije nego praznim parolama.
Reči i obećavanja nisu opipljiva materija.
Dela su najbolji dokaz kapaciteta i mora da postoje kao validni argument koji podkrepljuje legitimitet svakog ozbiljnog kandidata.
 
Mozete li vi iz Ne davimo.... da ovde javno garantujete da necete uci u bilo kakvu koaliciju sa SNS-om i njihovim satelitima, na svim nivoima vlasti?
 
Није ништа лоше, само није Добрица једина опција.
 
@solecar
Ko je rekao da meni (ili bilo kom drugom) sistem ne nudi takvu mogućnost i da ja moram da radim za strance?
Ja to mogu da saznam samo kad bi predložio gradskoj upravi svoje znanje radi neke saradnje.
Niti me neko odbio kod njih niti sam ja to pokušao.
Sam si jednom prilikom rekao da si na vreme shvatio da ovde nemaš šta da tražiš, da ne možeš da pobediš na konkursu sve i da si najbolji, ako nisi neko sa vezom (parafrazirano) i da si se zato okrenuo radu radu ka strancima..

Ja hipotetički mogu svoje projekte da ponudim bilo kom pa i pokretu “ne moramo” jer oni nemaju ljude tamo koji u fioci imaju na desetine projekata pa da ih izvade iz fioke za potrebe kampanje.

Ali da bi neko to uradio mora da postoje saglasnosti oko toga šta je realno za ovaj grad i šta nije a kad Dobrica kaže da će lako rešiti problem energetske efikasnosti parama iz budžeta i da to nije nikakav problem on time pokazuje koliko se zapravo ne razume u materiju.
Jer da bi se to rešilo treba 30 gradskih budžeta!
I kako onda da podržim takog nekog a tek da saradjujem?
Mislim ne ja sad konkretno nego bilo ko.
Bolje podržati metro plan od 50 gradskih budžeta, za koji se kaže da će bez problema da poboljša prevoz u gradu i smanji broj korišćenja vozila za obavljanje poslova u gradu.
Tu se se baš vidi da se i te kako razume u materiju taj koji je tvorac tog plana.
 
Spremna su 4672 potpisa podrške građana za listu koalicije Moramo za izbore za odbornike za skupštinu grada Beograda!

Što se tiče saradnje sa SNS-om, ona je nemoguća što svako ko prati NDMBGD i naše koalicione partnere Ekološki ustanak i građansku otvorenu platformu Akcija zna. Ove nedelje Dobrica ima suđenje sa Milenijum timom koji ga je tužio tražeći odštetu od 100.000 evra. A tu su i neka druga suđenja, otom potom.

274466530_3130224310567483_5828037648727624780_n.jpg
 
Može li Dobrica da garantuje da nećemo proći kao i Zagrepčani sa ,,Možemo'' ?
 
Ваљда их је прозивао због илегалног рушења у Херцеговачкој улици.
 
Ocito je da Ponos, kao i kandidat za gradonacelnika Jankovic, dolaze iz tog DSS miljea. Ne znam zasto je iko mislio da je to dobra ideja za "spas" Srbije?
Veliki deo glasaca nije konzervativan i sada, ne da nema svog kandidata, vec nema nikakvu satisfakciju, a ocekuje se da podviju rep i glasaju za ponudjene DSSovce, jer postoji to "vece zlo".
Sve deluje kao jedna velika podvala u cilju daljeg gusenja pro evropske opcije u Srbiji, sa standardim mesanjem sluzbe u citavu pricu.
Nije sve ni u ideoloskim razlikama. U proslonedeljnom "Utisku", kandidat Ponos je na svoju ruku i bez ikakvog osecaja izgovorio neke stvari glede Mladica i gej brakova koje su apsolutno odbile glasace oko koalicije "Moramo". Ne treba osudjivati to sto ne zelimo jos jednog korozivnog Kostunicu, jos jedno ubistvo premijera i skretanje sa razvojnog puta ka bespucima "nove srpske politicke misli" i slicnih babaroga.
 
Veci deo glasaca NiJE konzervativan ? Hhahaha u kojoj drzavi ti zivis ? Koliko se kreces van BGa ?
Mislis da je vecina za to da se priznaju gej brakovi, dozvoli usvajanje dece, osudi Mladic, prizna Kosovo, uvedu sankcije Rusiji, uvedu sankcije Dodiku, ispunjavaju svi zahtevi zapada ?

Garantujem ti da vecina nije za to, ukljucujuci i sebe, i ko god bude gurao samo takvu politiku nema sile da dodje na vlast, otud i takvo ponasanje Ponosa i skretanje u desno kako bi pokupio vise ljudi, ukljucujuci i SNS glasace koji su nezadovoljni (valjda ima i tog mitskog bica :) )

Prolem je sto koja god opcija dodje na vlast na ovim prostorima vrlo brzo sklizne u korupciju, poltronstvo i politicko namesnistvo od cistacice do ministra i jbga...

Najbolje je da postoji neki fini balans leve i desne strane radi medjusobne kontrole, ali demokratski orijentisane. To mu dodje neka pozeljna koalicija.
 
kad bi neko objasnio šta je to evropska levica baš bi bilo lepo pročitati. Ono prava radnika i slično važi li još...?
 
Ocito je da Ponos, kao i kandidat za gradonacelnika Jankovic, dolaze iz tog DSS miljea. Ne znam zasto je iko mislio da je to dobra ideja za "spas" Srbije?
Veliki deo glasaca nije konzervativan i sada, ne da nema svog kandidata, vec nema nikakvu satisfakciju, a ocekuje se da podviju rep i glasaju za ponudjene DSSovce, jer postoji to "vece zlo".
Sve deluje kao jedna velika podvala u cilju daljeg gusenja pro evropske opcije u Srbiji, sa standardim mesanjem sluzbe u citavu pricu.
Nije sve ni u ideoloskim razlikama. U proslonedeljnom "Utisku", kandidat Ponos je na svoju ruku i bez ikakvog osecaja izgovorio neke stvari glede Mladica i gej brakova koje su apsolutno odbile glasace oko koalicije "Moramo". Ne treba osudjivati to sto ne zelimo jos jednog korozivnog Kostunicu, jos jedno ubistvo premijera i skretanje sa razvojnog puta ka bespucima "nove srpske politicke misli" i slicnih babaroga.
Pa ti cekaj Isusa sa svojim levim prijateljima.
 
Ocito je da Ponos, kao i kandidat za gradonacelnika Jankovic, dolaze iz tog DSS miljea. Ne znam zasto je iko mislio da je to dobra ideja za "spas" Srbije?
Veliki deo glasaca nije konzervativan i sada, ne da nema svog kandidata, vec nema nikakvu satisfakciju, a ocekuje se da podviju rep i glasaju za ponudjene DSSovce, jer postoji to "vece zlo".
Sve deluje kao jedna velika podvala u cilju daljeg gusenja pro evropske opcije u Srbiji, sa standardim mesanjem sluzbe u citavu pricu.
Nije sve ni u ideoloskim razlikama. U proslonedeljnom "Utisku", kandidat Ponos je na svoju ruku i bez ikakvog osecaja izgovorio neke stvari glede Mladica i gej brakova koje su apsolutno odbile glasace oko koalicije "Moramo". Ne treba osudjivati to sto ne zelimo jos jednog korozivnog Kostunicu, jos jedno ubistvo premijera i skretanje sa razvojnog puta ka bespucima "nove srpske politicke misli" i slicnih babaroga.

Ako je cilj da za Ne davimo.. glasaju samo ljudi sa Starog Grada, Vracara i Savskog Venca, (i dela Palilule) onda je potez sasvim ok.
Ako zelite da jos neko u Srbiji glasa za Ne davimo..., onda je glupo jurisati sa levom i "progresivistickim" platformom.
 
Vrh